Gazet van Aal^t VIVOKO Nieuw onderhoudskontrakt voor drie jaar Nieuw CVP-bestuur streeft betere public-relations na Agentschap* Pierre DE POORTER Postbodes klagen Wordt Hoveniersstraat omgedoopt in «Dopmarkt» Vervolg van blz. 1 Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst p.v.b.a. GADECO Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 Molenstraat 77 AALST sr 053/21 40 66 Waarom geen tweedehands Citroen met waarborg Autostradelaan 11D 9440 EREMBODEGEM 053/66 58 60 nieucoe nibunb UHLbi wan nuioi tt JUIII I JUU In het kader van de driejaarlijkse aanbestedingen voor de onderhouds werken van de stad, verloopt het bestaand kontrakt met de pvba 0. De Jonge en Zn op 1 november eerstkomende. Het nieuwe aanbestedingsdossier, dat eveneens geldig is voor een periode van 3 jaar, werd opgesplitst in drie afzonder lijke loten a) de gewone onderhoudswerken aan wegen en rioleringen waarvan de raming van de uitgave 20.072.925 fr. bedraagt b) de huisaansluitingen en voetpaden met een raming van 2.400 980 fr. c) de winterdienstraming 2.918.565 fr. Toen dit punt ter sprake kwam vroeg Do lores Baïta (SP) of de stad Aalst niet meer werken in eigen beheer kon uitvoeren. Anderzijds wees zij erop dat het opnieuw een kontrakt van drie jaar betrof. Schepen van Openbare Werken Annie De Maght stelde dat zoveel mogelijk wer ken met eigen personeel uitgevoerd worden, maar dat de stad niet alles zelf kan doen. Anderzijds vestigde de sche pen de aandacht op de onderverdeling per dossier. De betrokken ramingen be tekenen niet dat deze bedragen ook zul len uitgegeven worden. Een voorbeeld hiervan is de ijzelbestrijding, die afhan kelijk is van het weer Mevr. Baïta bleef echter aandringen om volgende maal toch minder werken aan een privé-aannemer uit te besteden. On dertussen keurde zij, zoals alle andere raadsleden de drie voorgelegde dossiers goed. (M.P.) Vervolg van blz. 1 Sektievoorzitters zijnHilaire Lievens (Aalst linkeroever), Henri Van der Veken (Aalst rechteroever), Raymond Van der Borght (Baardegem), Hubert Michiels (Herdersem), Herman Goossens (Hof- stade-Gijzegem), Frans Lievens (Mel- dert), Alfred Van Biesen (Moorsel) en Willy Baele (Nieuwerkerken). Van oppositie- naar koalitiepartij Fraktieleider Ghis Willems ging nader in op de betekenis voor de partij om na zes jaar oppositie tot de meerderheid te gaan behoren. De oppositiekuur werd zonder meer als weinig komfortabel aangevoeld- Men miste bv. de extra-informatie die men langs een schepen verneemt, als men tot de meerderheid behoort, zodat men zelf op verkenning moest gaan. Ook had men geen totaalzicht op het beleid van de meerderheid (een gemeenteraad spitst zich veelal toe op afzonderlijke agendapunten). Voorts bleek men in Aalst erg in het defensief geloodst, hoe wel het overleg onder de fraktievoorzit- ters een goed middel bevonden werd Wel moet gezegd dat in deze balans in feite enkel de Aalsterse vrouwen meer werk vonden dan verloren, want waar de mannen de opschuifrij met 42 collega's mochten aanvullen, konden zij de cijfers toch gunstig ombuigen, met 61 redenen tot juichen wegens «weg van dop» (voor zover ze er dan niet afgesmeten werden tenminste). De daling gaat in gewest Aalst ook niet meer zo snel als in maart, toen er een verbetering van 57 eenheden te noteren viel (nu dus 19 En toen waren ook de mannen in 't voordeel i.p.v. de vrouwen Een bepaalde voortzetting van een sexuele evolutie kan er dus ook niet aan vastgeknoopt worden. En de april vissers Wie vonden er in april het vlotst een job Wel, daarin valt onmiddellijk de uitschie ter van de bedienden op, met een op timistische evolutie van min 100! (maart36) Hiermee spant deze ar beidsklasse de kroon zowel bij het vrouwvolk 71) als het mansvolk 29). Bij de ladies doen de handlangers 10) en de inpaksters 4) het verder nog goed. Haast even bescheiden dis- tancieerden zich de schilders 7) en de mechaniciens 5) onder de gentlemen van de R.V A. Minder goed verging het de kleermaak sters 10) en de gespecialiseerde meiskes 8) (we zullen maar met indis- kreet vragen in wat ze gespecialiseerd zijn zeker Ook de spinsters moesten een stapje (een webje terug doen 7). Compleet desastreus werd april wel voor de metselaars 60, en in maart nog 51 De timmerlieden kregen ook nog wat'kaartersploegen bij aan het doplokaal, na maart 11), alweer 10.. Opmerkelijk hierbij is dat de vrouwe lijke timmerlieden wel werk vonden (- 3 Van de hak op de nijverheidstak Vraagt u ons in welke nijverheidstak u uw zoontje best zou lanceren In het ge west Aalst kunnen volgende percenta ges van nut zijn om alvast een idee te geven waar hij 't meest kans heeft op stempelgeld Zo maakt de «bouw» 18,5 van het werklozenbestand uit (in maart nog 17,8 er zijn er 104 bijge komen Dit is zelfs 38,5% van de man nelijke doppersgroep In de diensten zal hij er ook niet zo goed voor staan want 12,7 van de werkloze mannen maakt hier deel van uit. Verder niet erg lonend voor onze jongens zijn de houtindustrie (wordt) om spanningen tussen partijen onderling tot een minimum te herleiden, (hoewel de vrees voor overdrijving dat het politieke spel niet meer zou gespeeld worden zoals het hoort, bestaat). Hoewel men dus in de meerderheid over nieuwe mogelijkheden beschikt, stellen zich toch specifieke moeilijkheden. Dit op het vlak van goede verstandhouding met de koalitiepartner, de dubbele loyauteit (met andere schepenen zowel als met de fraktie), tussen de verkozenen en de par tij... Ook de burgemeestersrol partijge noot maar ook burgervader van ieder een) stelt problemen. Deze theoretische moeilijkheden doen zich evenwel niet voor in Aalst, aldus een enthousiaste Ghis Willems, die de een drachtigheid en de voortlevende wil tot dialoog die momenteel binnen de CVP heerst benadrukte. «We zijn niet één pot nat, maar één pot vriendschap» aldus de fraktievoorzitter, die er geen twijfel over liet bestaan dat een meerderheidsrol in teressanter is dan in de oppositie. de voeding en de metaalverwerkende nijverheid (elk zo'n 5 En uw dochter dan Nu, die heeft bijna 25 kans om in de diensten «werk loos» te zijn, en al evenveel om te stem pelen met een kledingskwalifikatie op zak Heeft de opkomende monokini hier iets mee te maken Alleszins, ook de vrouwen in de textiel dragen nog 11,3 bij om doppersstof te doen opwaaien Verder volgdn nog handel (7,6 en scheikunde (4,1 als populaire stem- pelvakken voor de meiskes... Dé oplossing verhuizen Regionaal gezien bezit Groot-Aalst in het Gewest Aalst 32 van de werklozen. Doch nog regionaler gezien kunnen we ook hierin de hitparade der «gouden doppers» opstellen. (Dit blijft echter rela tief, dus zonder het inwonersaantal van de deelgemeenten in acht te nemen...). Van de 4976 stempelaars in Groot-Aalst neemt Klein-Aalst er 2767 voor rekening Dit is 55,6 Eervol tweede wordt dan Erembodegem (13,2 en het podium wordt volledig gemaakt met Nieuwerker ken (8,9 De middenmotors van de ranglijst zijn Hofstade en Moorsel (rond 5 met Herdersem in hun kielzog (3,6 De degradatiestrijd (naar de klasse van doppersvrije gemeenten) gaat tussen Meldert (2,9 Gijzegem (2,6 en Baardegem (1,9 of slechts 95 stuks Alternatieve oplossing jonger worden Volgens de indeling per leeftijd merken we een lichte verschuiving van ongeveer 1 van het totaal op van de klasse be neden 25 jaar naar die erboven Vooral de 50-plussers zijn in april inwerklozen percentage met 0,5 aangegroeid Werkloze tewerkstellers De RVA neemt maatregelen tot opslor ping van de werkloosheid, en wat bij de cijfers hierover wel opvalt, is dat er pre cies nogal gesnoeid wordt in die alterna tieve tewerkstellingen Zo bedraagt het daggemiddelde van de tewerkgestelde werklozen in april 1176 eenheden (in maart 1231) Ook de BTK-ers sneuvel den bij bosjes in april van 503 naar 425 Tenslotte viel een vergelijking van het «derde arbeidscircuit» tussen eind maart en eind april dan toch lichtjes po sitief uit van 189 naar 199 Het ziet er alleszins nog niet naar uit dat de baantjes op de RVA zelf weldra in gevaar zullen komen omdat er te weinig doppers zouden zijn (L DC) 36 jaar aan de plaatselijke partijtop Na een bloemenhuldiging van de CVP- leden in het College van Burgemeester en Schepenen, werd uittredend voorzit ter Frans De Haeck bedankt en gefeli citeerd. Door het partijbestuur werd hij trouwens aangeduid als erevoorzitter. De Haecke werd in '47 sekretaris van de CVP-H. Hart, was daarop sekretaris van de CVP-klein-Aalst om in 1970 voorzitter van de CVP-klein-Aalst te worden. Sinds de fusie in '76 was hij dit voor groot-Aalst. In zijn dankwoord voor de huldeblijken bracht Frans De Haeck een aantal herin neringen boven uit die 36 jaar. Het begon in de glorietijd voor de CVP, kort na de tweede wereldoorlog, waarin ook de ko ningskwestie een rol speelde, en waarbij men absolute meerderheden in het par lement bekwam. Dit evolueerde nader hand, zoals bekend. Er kwam een twee de generatie (met o.m. Gilbert Claus, Wim Verleysen, Benoni Ringoir...) en een derde (de huidige). Hij stelde steeds tegen de woorbreuk geweest te zijn in '70 met de BSP. (opmerking van tafel genoten «het was geen verbreking van het akkoord, maar een niet valorise ren...», waarvan acte). Tot slot stond hij stil bij wat hij een diep menselijke levensopdracht acht, nl. sa menhorigheid, solidariteit. Partij-medezeggenschap Ook burgemeester Uyttersprot dankte de erevoorzitter, maar ook het ganse partij bestuur voor het vertrouwen in de man datarissen. Hij sprak de hoop uit op een betere verkiezingsuitslag en een goed beleid voor stad en burgers. Als CVP-er uit een randgemeente (nl. Moorsel) be nadrukte hij in de voorbije zes jaar toch nooit «onderdrukt» te zijn in de partij. Bij Frans De Haeck loofde hij de rechtlij nigheid, overtuigingskracht, zijn gehecht zijn aan de CVP-principes en de kon- gresbesluiten. «We zullen en kunnen al leen maar overleven als we deze weg volgen». Ook de burgemeester toonde zich ver heugd over het in de meerderheid belan den. «Ik spreek mij niet uit over de keuze van koalitiepartner, ik hoop alleen dat de CVP er lang deel van zal uitmaken» Dat er momenteel weinig meningsver schillen bestaan binnen de CVP noemde hij verheugend. Tot slot beloofde hij zich in te spannen voor medezeggenschap van de partij in de besluiten van de ge meenteraad. (PD) Vervolg van blz. 1 Begin dit jaar richtte het S P.-gemeente raadslid van Hofstade, Eddy Dierickx zich tot de staatssekretaris voor de P.T.T. De Staatssekretaris antwoordde dat de Regie, bij het toepassen van de maatre gel van 1 oktober 1981niet wist dat het stadsbestuur van Aalst voor de straten die Hofstade en Gijzegem doorkruisen, er een afzonderlijke huisnummering op nahield Dat werd zeer ongebruikelijk genoemd, en de Staatssekretaris erken de dat zulks niet alleen voor wat betreft de post, maar ook op elk ander vlak ver warring moet meebrengen Tenslotte werd er aan toegevoegd dat de Gewes telijke Directeur van de Post te Gent met het stadsbestuur van Aalst contact heeft opgenomen om de toestand in de mate van het mogelijke zo spoedig mogelijk te doen verhelpen Als gevolg van dit antwoord is Eddy Die rickx op de gemeenteraad van 14 juni 1983 tussengekomen met de vraag is er reeds contact geweest tussen de Post- Gent en het gemeentebestuur van Aalst; welke voorstellen en/of schikkingen zijn er genomen. Het wachten is thans op het antwoord, en van zodra dit bekend is zal niet nagelaten worden daarover nader te berichten. (A.D.B Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geinardsberasestraat 44/3. Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel 053/77 6? 94 Knielen ojten van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse Informatie Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr.. 6 maanden 550 fi 3 maanden 300 li Prijs per nummer: 25 fr. Slotstraat 1,9300 Aalst Tel. 77 94 30 1 vogels zaden visgerief alles voor honden en katten alle soorten koudwatervissen Verwarmingsapparaten Meubelen Witgoed UI De Coninckstraat 2, Molenstraat 59 AALST 053/21 34 67 m mmvwv Groot- en kleinhandel. Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodukten, lijmen en glas. 1 BSdHi OPVOLGER: WAUTERS I koffie likeuren wijn Steeds alle types in voorraad. iankeli|k weekblad voor Groot-Aalst - Een uitgave »ani w Aaisietse mioimaiie JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2