[Ui «12 uren van Aalst» zal in de toekomst verboden worden SIR EDWARD'S Onwettig verkeersbord op Keizerlijk Plein blijft staan Tekenen met de gazet Storten en autowrakken te Nieuwerkerken worden opgeruimd - 20 - 30 - 50 Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-i-plus Eten+plus WACHTDIENST Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT GALERIJ PIETER COECKE BOETIEK I KKIALPR 'JZ£^sj~l vanaf nu gunstkoopjes Geraardsbergsestraat 11-13 AALST ca P Eten-:-plusNieuwstraat 37, Aalst Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst is er de ganse dag voor U 83/74 P P Nieuwe Gazet van Aalst 24 juni 1983 - 3 Het was te verwachten dat het speciale verkeersbord, dat aangebracht werd op het Keizerlijk Plein ten voordele van de leden van het Kollege van Burgemeester en Schepenen, reakties zou uitlokken op de jongste ge meenteraad. Niet minder dan twee oppositieleden. Eddy Monsieur (SP) en Willy Alloo (VU) hadden hierover dan ook een interpella tie gehouden. Monsieur wees aldus op het ministrieel rondschrijven betreffende de aanvullen de reglementen en het plaatsen van ver keerstekens. Dit mag enkele gebeuren na officiële goedkeuring van de minister In het geval van het Keizerlijk Plein is dit met gebeurd. Ook de gemeenteraad van Aalst had vooraf geen aanvullend regle ment goedgekeurd zoals de wet voorziet De aangebrachte signalisatie noemde hij dan ook onregelmatig en onwettelijk Verkeersborden mogen anderzijds niet aangevuld worden ten bate van partiku- liere belangen, zoals voor het CBS, maar enkel in het algemeen belang vb voor ziekenwagens, brandweerwagens, enz. Een gelijkaardig bord. dat door het vorig bestuur aangebracht werd in de Dirk Martensstraat ten behoeve van RTT- wagens werd eveneens verboden. Anderzijds wees de interpellant erop dat de gemeenteraad in 1980 het plaatsen van parkeermeters op het Keizerlijk Plein stemde. Twee ervan werden nu zomaar opnieuw weggenomen. Vu'er Willy Alloo had vijf vragen aan het stadsbestuur Hij wenste te weten of voor het gewraakte bord advies gevraagd werd aan de stedelijke politiediensten en zo ja, of dit advies gunstig of ongunstig was. Ook dit raadslid vroeg of het Ministerie van Verkeerswezen toelating gegeven had voor het betrokken verkeersbord. Wat is de kostprijs van dit onwettelijk bord zo vroeg hij verder en tot slot wilde hij weten of de doorsnee automobilist de niet-officiéle afkorting CBS begrijpt 135 meter Burgemeester Uyttersprot gaf in zijn antwoord onmiddellijk toe dat er geen voorafgaande toelating gevraagd werd Hij beloofde wel het dossier voor te leg gen aan de nieuwe verkeerskommissie Zich baserend op een arrest van de Raad van State was hij echter wel van oordeel dat het bord ondertussen rechtsgeldig was. De burgemeester verdedigde de plaatsing van het bord door erop te wij zen dat de schepenen niet langer, zoals voorheen, overeen wagen en een chauf feur van de stad beschikten Er is wel een parking achteraan de Keizershallen, maar deze is 135 meter verwijderd van de burelen van de schepenen De Pauw en Vinck. «Het is met plezierig met pak ken dossiers onder de arm zo ver te lo pen» aldus de Burgemeester die alles zins de volle verantwoordelijkheid voor de plaatsing van het bewuste bord op zich nam. Raadslid Monsiem replikeerde hierop dat hij vroeger als schepen ook bijna al tijd van zijn eigen wagen gebruik maakte maar dat hij daarom nog geen voorbe houden parkeerplaats had op de binnen koer van het stadhuis Als men zo voort redeneert dan kan men overal in de stad speciale plaatsen voorbehouden voor leden van het CBS zoals in de Katte- straat en de Kapeliestraat. Zijn kollega-interpellant Alloo kon de kostprijs van het nieuwe bord niet ver nemen maar stelde zelf dat het weg nemen van twee parkeermeters de stad jaarlijks 50 000 fr kost Nadat SP- aadslid Gracienne Van Nieu- wenborgh opgemerkt had dat zijzelf dik wijls wel 135 meters of meer moet lopen met zware dossiers onder haar armen en stelde dat de schepenen dus in feite grote luiaards waren besloot haar partij genote Baita de diskussie met het voor stel om de schepenen ook parkeergeld te laten betalen in de parkeermeters (M P.) Naar aanleiding van een «Knipoogje» van één van onze kollega's formuleert Burgemeester Uyttersprot via een persbericht zijn bezwaren tegen de autorally »12 uren van Aalst». Hijzelf had toelating verleend tot het inrichten van deze rally op 4 juni jl. Op zaterdag 3 juni jl. werd hij echter reeds door tal van burgers gealar meerd. Meerdere piloten reden op die dag oefenritten op de verschillende parkoers. Van 1 7 uur tot 20 uur was de burgemeester zelf op één der omlo pen aanwezig. «Wat op papier een sportieve manifestatie heet was reeds daags voordien uitgegroeid tot een monsterrace» aldus burgemeester Uyttersprot. Zonder kontroleposten en zonder enige verwittiging van de bewoners op de omloop werden de «verkenmngsrit- ten» verreden. Auto s met brullende motoren, gierende banden, aan razende snelheden, maakten de Aal- sterse wegen onveilig. Volgens de burgemeester had dit alles geen enkel sportief, rekreatief of ekonomisch nut. Een tweetal organisatoren hebben zich trouwens samen met de heer Uyt- Wachten op de uitslag rond het kraam van «De Nieuwe Gazet van Aalst(OJ) Zaterdagnamiddag had tijdens de braderij van de Geraardsbergsestraat-Coli- netplein een tekenwedstrijd voor kinderen van 6 tot 13 jaar plaats Heel wal kin deren tekenden rond het thema «Vakantie» Elk kind kreeg een mooi pakket speelgoed geschonken door de dekenij en de «Nieuwe Gazet van Aalst» Bij de 6 en 7-jarigen won Olivier Bauwens de hoofdprijs. Noel Freda (9 j J, Chris- tophe Demedts (10 j.)en Raymond De Waegeneer (13 j ontvingen in hun katn- gorie de hoofdprijs. (OJ) tersprot van deze feiten kunnen verge wissen en hebben in spoedtempo her en der kollega's en deelnemers verwit tigd om aan de «onduldbare» situatie een einde te maken. Volgens de burgemeester waren alle bewoners langsheen het parkoer het erover eens dat de toestand levensge vaarlijk was voor de andere wegge bruikers en in het bijzonder voor de kinderen. De burgemeester wenste zich dan ook met dergelijke handelswijze niet te kompromiteren en besliste dan ook met aanwezig te zijn op de start van de rally de dag nadien. Ook op de zondag zelf regende het klachten bij het stadsbestuur. De zondagsrust in de binnenstad werd verstoord, landbou1 wers te Hofstade konden hun land niet meer bereiken enz. Er werd trouwens heel wat schade aangericht: land- bouwwegen werden omgeploegd, jonge bomen en struiken werden ver nield, de rust van het landschap werd verstoord, op bebouwde grond wer den gewassen plat gereden alsook tal van afsluitingen sneuvelden. «Gezien het groot aantal klachten en rekening houdend met de verkeersvei ligheid zullen dergelijke races in de toekomst niet meer worden toegela ten» aldus Burgemeester Uyttersprot. (M.P DOKTERS Aalst Dr. F. Delaruelle, Dirk Martensstraat 33, Aalst, tel. 21 21 00: vrijdag 24 juni vanaf 20 uur; zaterdag 25 juni vanaf 8 uur 's morgens; zondag 26 juni de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 27 en dins dag 28 juni vanaf 20 uur; woens dag 29 juni vanaf 12 uur; donder dag 30 juni vanaf 20 uur tot en met vrijdag 1 juli om 8 uur 's morgens Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Goossens-Ottoy, St. Goriksplein 15, Haaltert, tel 21 19 18: zaterdag 25 en zondag 26 juni 1983 Hofstade, Gijzegem Dr. Rubbrecht, Schoorstraat 12, Gijzegem, tel. 70 55 89zaterdag 25 en zon dag 26 juni 1983 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem, tel. 78 72 00: zaterdag 25 en zondag 26 juni 1983 Nieuwerkerken Dr. Robijns, Kwalestraat 25, Nieuwerkerken, tel. 21 47 47zaterdag 25 en zondag 26 juni 1983. APOTHEKERS van zaterdag 25 juni om 9 uur tot zaterdag 2 juli om 9 uur: Govaert, Denderstraat 12, Aalst Mahieu,, Hoge Weg 2, Erembodegem TANDARTSEN Vandevelde, Dorpsstraat 28, Meldert, tel. 052/35 93 21zaterdag 25 juni van 14 tot 18 uur en zondag 26 juni van 9 tot 12 uur Belangrijke telefoonnummers: Antigifcentrum 02/345 45 45. 7elfmoordpreventie 02/649 95 95 vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Volksunieraadslid Danny Denayer had een ganse reeks interpellaties ingeschreven op de jongste raadszitting waaronder één over het storten van afval en het achterlaten van autowrakken te Nieuwerkerken. die de stad Aalst terzake zou doen, ver haald worden op de aannemer, aldus de schepen Het raadslid wees er aldus op dat het stort aan de Brouwerijstraat op dit ogen blik reeds een deel van de openbare weg innam. Niet alleen grond- en bouwafval, maar ook koelkasten en zelfs een weinig huisafval liggen te roesten of te rotten. Ook aan de Haaltertstraat had het oppo sitielid een stort ontdekt. Op de bewuste grond, die reeds 1,5 meter opgehoogd werd, komen nu vrachtwagen per vracht wagen afvai van bouwwerven toe. Wan neer het zo verder gaat zal weldra een nieuwe heuvel het landschap van Nieu werkerken ontsieren, aldus Denayer, die mei enige fierheid foto's toonde van het betrokken stort. Tenslotte wees het volksunieraadslid erop dat men op verscheidene plaatsen te Nieuwerkerken autowrakken of lichte bestelwagens in het landschap kan aan treffen. zoals in de Verenigde Natiën- straat. Nadat PVV-raadslid André Vermassen. die ook in de Haaltertstraat woont, op gemerkt had. dat hij van het vermelde stort nog niets gemerkt had, deelde schepen van openbare werken Anny De Maght (PVV) mee dat CVP-raadslid De Winter reeds vroeger geïnterpelleerd had over het stort in de Brouwerijstraat. De schepen deelde mee dat de aanleg van het voorziene speelplein tot de priori teiten van het nieuwe stadsbestuur be hoorde. Men-hoopt alleszins de aange voerde grond reeds deze zomer als speelplein te kunnen gebruiken. Onder tussen waren al aangetekende brieven verstuurd aan de aannemer, om het ter rein te nivelleren en af te sluiten zoals voorzien was. Zo nodig zullen de kosten, Ook voor de autowrakken beloofde zij dat de vroeger ingezette aktie tot verdwijnen ervan zou voortgezet worden. Burgemeester Uyttersprot deelde hierbij mee dat het nieuwe kollege zich zal in spannen om een belastingsreglement op alleenstaande autowrakken te laten goedkeuren. Dit zou er moeten voor zor gen dat het landschap niet verder ont sierd wordt door allerlei achtergelaten auto's. Ook zijn partijgenoot Lambert Van de Sijpe (CVP) stelde dat het probleem hem reeds lang bezighield. Hij stelde voor dat de raadsleden reeds een inventarisatie zouden opmaken van alle wrakken die zij kennen, en dat het stadsbestuur sup plementair aan de wijkagenten de op dracht zou geven tot registratie van de bestaande toestand. (M.P.) 3-daagse van LEVENSVREUGDE 24, 25, 26 juni Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst CL, CD CO

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3