TAPIJTEN VLOERBEKLEDING TRAPLOPERS Zonnestraat 7, 9300 AALST Tel. 77 12 94 Onze service Lucien Van Impe en Eric Vanderaerden blikvangers DE PRIJZENKLOPPER gratis leveren (ook 's avonds) presenteren van tapijten thuis gratis opmeten bestek vakkundige plaatsing van traplopers, vast- tapijt, vinylbekleding reinigen en herstellen van mechanische en handgeknoopte tapijten Aile grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. i <mr" Maar toch liever een koelbox... nrPRIJZENKL OPPER 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 5 augustus 1983 Wielrennen Criterium te Aalst Dankzij een uitstekende prestatie van Lucien Van Impe in de Ronde van Frankrijk, waar hij voor de zesde maal het bergklassement won en vierde eindigde, beleefde Aalst maandag nog eens een wielerhoogdag zoals in de gouden jaren van Merckx, De Vlaeminck, e.a. Minister Mare Galle, schepen Bourlon, (OJ) Met deze ruime belangstelling zou men haast vergeten dat de andere Belgen er erg weinig van terecht brachten in de Tour en dat er een enorme leemte is ont staan na Van Impe. En toch meldt er zich één jong ere. Eric Vanderaerden is wel geen kommerstype, maar zal als klassiek wegrenner wel zijn mannetje kunnen staan. Vanderaerden en Van Impe waren dan ook samen met Pollentier en De- mierre in de beslissende ontsnapping betrokken. Voordien hadden Emonds, veruit de bedrijvigste, Poissomer. Mat- thijs, die de klassementspurt won, Ro giers en Teirlinck lofwaardige pogingen ondernomen om weg te geraken, maar verder dan enkele schermutselingen kwam het niet. De finale was echter erg boeiend Van Impe ontsnapte nog in de voorlaatste ronde, maar werd tot grote ontgoocheling van hemzelf en zijn sup porters in de laatste rechte lijn naar de aankomst toe voorbijgespurt door zijn drie metgezellen. Vanderaerden won voor Demierre en Pollentier, terwijl Van Impe vrede moest nemen met de vierde plaats Voor ons een enige gelegenheid om met Eric Vanderaerden een kort ge sprek te hebben Terwijl hij zijn fiets in zijn BMW opborg wou hij het volgende kwijt over de voorbije Ronde van Frankrijk «Ik ben naar de Tour gegaan met het gedacht er zo vlug mogelijk een paar De bokssport (sport?) is altijd al populair geweest in de filmgeschiedenis (wanneer komt er eens een prent over het wel en wee van een wielrenner? wat dacht je bijvoorbeeld van «Lucien I, II en III» en er zijn er zelfs die er een Dallas-stijl gaan op breien. Nu is er immers «Rocky III», nee geen koning van onze dynasty, maar het derde deel van het boksersepos rond Rocky Balbao, de Italiaanse Hengst... Het moest ervan komen. Rocky kon niet eeuwig blijven winnen, en in deel 3 zien we held Sylvester Stallone dan ook lelijk op z'n donder krijgen. Wat wil je ook Na het behalen van de wereldtitel en het suksesvol verdedi gen ervan tegen «uitgepikte» uitda gers, rust Rocky wat op zijn lauweren, en houdt hij zich meer bezig met bene fietmatchen dan met de échte bokstop (Als intermezzo zien we» hem bezig in een gevecht met een reus van een worstelaar. Nog een staaltje van tru- kage op het gebied van vechtscènes Jaja. die ouwe Rocky is stilaan aan 't evolueren naar een rijke burger Dat is een kaakslag voor ene meneer Clubber Lang (met de scheiding in het haar zowel links als rechts, wat moet wijzen op zijn veelzijdigheid een zwarte keiharde, die Rocky dan ook algauw uitdaagt «om er 500 g. gekapt van te maken» (varkenskop is ook goed En hoewel Balboa net wou terugtrekken uit de bokssport. komt het gevecht van de eeuw (het zoveel ste er toch Die Clubberding is ech ter geen katje om zonder bokshand- schoenen aan te pakken, en zelfs mét gaat kampioen Rocky onderuit onder de mokerslagen van deze «Rocky- felicitaties voor de rode bolletjesman suksessen binnen te rijven. Wat me ook gelukt is. Vanaf het moment dat ik minder goed zou rijden zou ik opgeven. Natuur lijk mag je dat niet zoals Planckaert vorig jaar deed op voorhand gaan uitbazuinen. Als jong renner je in het hooggebergte gaan forceren is gewoonweg absurd. Liever ermee kappen dan je verdere car rière op het spel te zetten. Ik mocht wel geen enkele wedstrijd betwisten terwijl de Ronde nog aan de cjang was maar erg vond ik dat niet omdat ik toch dringend aan rusten toe was. Natuurlijk kreeg ik veel kritiek te slikken van de Franse pers. Wanneer je goed rijdt als opkomende jongere wordt men toch automatisch be kritiseerd Toen Marc Gomez ten val kwam wees men mij als zondebok aan. Gomez is op mij achteraan ingereden. De beloftevolle Mare Sergant jager». Een ongeluk zit niet alleen in een klein boksbroekje, maar komt ook nooit alleen tijdens de kamp sterft de trouwe manager Mick aan een hart aanval. Rake klappen dus voor de nu ex-wereldkampioen Apollo Creed, een collega, wil hem echter een laatste wedstrijd laten bok sen tegen zijn rivaal, nog één keer, onder zijn management. Volgens hem kan hij weer winnen als hij «die blik van een tijger» terugvindt. Onnozel is wel dat het uiteindelijk zijn vrouw zal zijn die hem kan overtuigen om nog eenmaal die pampers aan te trekken, en in de ring (een kinderbox zijn tegenstander tot «Clubberpudding» te slaan. Of hem dat zal lukken Ja/Nee (schrappen wat niet past...). «Rocky III» is een vrij bombastische film, die het vooral weer van de impressionerende gevechtsscènes moet hebben. Zoals reeds aangestipt is de trukage enorm knap (of dacht je werkelijk dat Stallone zich zo liet aftroeven en het lijkt dan ook wel allemaal «echt». Daarom moet je als tegenstander van geweld als amuse ment maar andere oorden opzoeken, tenzij je van mening bent dat dit soort geprojekteerde agressie een goeie manier is om de gewelddrift van het publiek stoom te laten aflaten. Liefhebbers van iets als «First Blood- Rambo» zullen hieraan dan ook wel hun hartje ophalen Naast het boksen op het scherm hangen er ook nog boxen aan de zaalmuur, en die galmen de hit van Survivor«Eye of the tiger». De frisko's zitten in de koelboxen... (LDC) Programmatie: Feestpaleis 1. «Rocky III» (KT)zie bespreking. 2. «Het commando der durvers» (KT)avon turen van terreur en antiterreur in naam van de vrede. 3. «Hang de slipjes aan de kapstok» (KNT) en hang deze film erbij (Tiroleron- deugd). Palace Studio: «De schachten in het internaat» (KT) zijn ze wel leuker dan de mijnschach ten in de Kempen Club: «Rosemary's killer» (KNT): Rosemary's thriller dus. als er iemand op de autosnelweg achter aan op je inrijdt tref je toch ook geen schuld» Inmiddels heeft Eric alles netjes opgeborgen en vraagt hij ons mee naar Café 't Landhuis waar hij zijn prijs nog moest afhalen Tussen de felicitaties door die Vander aerden kreeg merkten we schuchter op dat vele wielerfans liever Van Impe had den zien winnen «Men kan moeilijk goed doen voor de mensen Wanneer we Van Impe lieten gaan dan voerden we een show op volgens de supporters Nuwinik en is men ontgoocheld omdat Lucien niet gewonnen heeft» Over zijn toekomst leeft Vanderaerden nog in het ongewis se. «Normaal ben ik nog onder kontrakt bij J. Aernhoudt Maar hij is failliet en zal me heel waarschijnlijk met meer kunnen be talen Pas in oktober wordt er beslist voor welk team ik volgend seizoen uitkom Nu leg ik mij volledig toe op het WK. Ik ga de konditie nog wat aanscherpen in de criteriums en rij nog enkele najaars- klassiekers» Hierop moest de rijzige Limburger ons verlaten. Dinsdag stond immers het cri terium te Ronse op het programma en hij moest nog terug naar Limburg. We wen sen de grote Belgische wielerhoop het beste in het komende wereldkampioen schap (JVL) J.P. CUVEUER Vrije ingang. Open ma. tot en met do.9 tot 19 uur vr. 9 tot 20 uur zo. 9 tot 18 uur

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12