yrl Meubelen ral Steler Gazet \?an Qalst VERFIMPORT DE V0S-YERNAUX WAK wil behoud H. Geestkapel Anny Dierick vraagt aandacht voor bejaarden 51 P Schedelbreuk vermeden Aluminiumbedrijf Marcoen zn symbol of quality -elna -elnapress mssA? Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 )S|ev 1 ieej|SU3|0|N BOUW ZELF UW VERANDA De grootmeester Engelse interieur VERCAUTEREN-DESMET Molenstraat 26, AALST •2 053/21 04 19 -Lewenstein naaimachines moeiteloos strijken breimachines Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 AALST Tel. 053/77 69 23 niGucoc. 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 5 augustus 1983 Doordat minister Marc Galle in een interview met «Het Nieuwsblad» terloops de Heilige Geestkapel in de Kattestraat als een ruïne omschre ven had, lokte deze verklaring onmiddellijk reaktie uit van de Vereniging voor Aalsters kultuurschoon. Bij monde van voorzitter Jan Van der Hulst wordt aldus gewezen op het historisch belang van deze kapel waarover Fritz Courteaux, erevoorzitter van het WAK trouwens een interessante brochure schreef. Volgens Van der Hulst gewaagt minister Galle ten onrechte van een ruïne, gezien het voorlopige dak door de huidige eigenaar als beschermingsmaatregel aangebracht werd. Deze eigenaar, een verzekeringsmaatschappij uit Brussel, dient trouwens volgens het WAK, de ka pel te restaureren omdat zij de brand schadepremie ontvangen heeft. Volgens Jan Van der Hulst gebeurde de beruchte brand in 1979 aan de H. Geest kapel trouwens in vreemde omstandig heden. Ter verdediging van het behoud en de restauratie van de kapel wordt herinnerd aan de toestand van het Oud-Hospitaal, die op een bepaald moment tot een ware ruïne vervallen was. Dank zij de deskundige restauratie werd dit gebouw één van de meest markante monumenten van Aalst. De WAK-voor- zitter wijst er verder op dat de Heilige Geestkapel een rustpunt is midden het stadsgewoel Hierbij maakt hij de vergelijking met de Schoenmakerskapel aan de Meir te Ant werpen 'en de Finistèrekerk in de Brus selse Nieuwstraat. Meteen werd via de pers, nogmaals de polemiek aktueel tussen vóór en tegen standers van het behoud van de Heilige Geestkapel Zonder partij te willen kie zen, lijkt ons de huidige toestand alles zins onverantwoord (MP) De omstreden kapel in de Kattestraat: zo te zien toch ook geen aantrekkelijk zicht. (Archief). De belangstelling van Dr. Anny Dierick uit Meldert voor de bejaarden- problematiek is algemeen bekend. Het was dan ook te verwachten dat dit raadslid, dat sinds de perikelen met de verkiezing van de OCMW-raads- leden niet langer meer deel uitmaakt van de Volksuniefraktie, deze problematiek zeer vlug zou ter sprake brengen. Aldus wenste Mevr. Dierick enkele prak tische voorstellen te formuleren. Voor eerst vroeg zij de mogelijkheid te onder zoeken om tot de oprichting van een in formatiebureau voor bejaarden over te gaan. Vervolgens vroeg zij de bevolking en inzonderheid de bejaarden te sensi biliseren voor de situatie van de bejaar den Dit kon volgens haar gebeuren via korte artikels in stedelijke infoblaadjes, schoolakties gericht naar de groot ouders, schenken van meer aandacht aan de week van de derde leeftijd enz. Ten derde wenste het onafhankelijk raadslid meer aandacht voor het woon probleem van de bejaarden. Hierin zag zij een studieobjekt op zichzelf waarbij een oplossing in familieverband zeker niet mag uitgesloten worden Ook wenste zij een uitbreiding van de rusthuizen, die volgens haar niet nood zakelijk deficitair moeten zijn. Hierover dient volgens haar overleg gepleegd te worden met het OCMW. In dit verband wees zij op de talrijke wachtlijsten voor de rusthuizen. In Aalst beschikt het OCMW zelf over 312 bedden, terwijl er slechts één privé-rusthuis is, met name dit van Herdersem. dat slechts 105 bed den beheert. Anderzijds heeft Groot- Aalst geen enkele V-dienst alhoewel een kronisch ziekenhuis meer dan noodza kelijk is. Hierover vroeg het raadslid trouwens een bespeking. Minister Dehaene heeft trou wens een grondige hervorming van het ziekenhuiswezen voorzien waarbij akute ziekenhuisbedden kunnen vervangen worden door verpleegbedden. Ten Rozen SP-raadslid Patrick De Smedt stelde voor het informatiebureau voor bejaar den te kaderen in een globaal informatie bureau voor alle burgers van Aalst. Wat de uitbreiding van de rustoorden betreft De 900 en de bijtjes herinnerde hij aan het goedgekeurde projekt «Ten Rozen». De stad moet enkel de bouwgrond ter beschikking stellen maar draagt verder geen financiële las ten. Rekening houdend met het groot aantal bejaarden dat buiten Aalst ge plaatst is, beantwoordt dit projekt aan een behoefte Hij vroeg dan ook dringend aandacht hiervoor. Vervolgens herinnerde De Smedt eraan dat het OCMW reeds in augustus 1982 een positieve beslissing nam voorde op richting van een R-dienèt met 24 bedden en een V-dienst met 120 bedden in de gebouwen van het hospitaal, die zouden vrij komen na verhuis naar het i lieuw ste delijk ziekenhuis. Ook het O L V Ziekenhuis beschikt reeds over een R-dienst en een dienst geriatrie. Tot slot pleitte Patrick De Smedt nog voor de uitbouw van een nacht- en daghospi taal Zi|n partijgenoot Eddy Dierick herinnerde er van zijn kant aan dat het nieuw zieken huis zal funktioneren vanaf 1 januari 1986 Hierop deelde schepen De Maght mee dat er nog steeds besprekingen aan de gang zijn tussen de vzw rusthuis Ten Ro zen en de stad Aalst aangaande een in plantingsplaats daar men het oorspron kelijk projekt wijzigde Schepen Van Vaerenbergh. die het be jaardenbeleid onder zijn bevoegdheid heeft antwoordde dat vooraleer het so ciaal beleid volledig te willen uitstippelen hij eerst overleg wenste te plegen met de kommissie van sociale zaken en met de bevoegde adviesraden en zelfs het OCMW Hij vroeg de interpellate zelf als deskun dige te willen toetreden tot de adviesraad van de derde leef'ijd (M.P.) 1 Eind juni, begin juli viel het voorbijgangers in de De Ridderstraat op, dat het heiligenbeeldje aan de achtergevel van het St.-Maarteninstituut («SMI 2») nogal sterk naar beneden begon te zakken. Dit beeldje stond circa 4 meter boven de begane grond. Gelukkig kreeg deze heilige niet de kans die pater De Smedt in Dendermonde wél kreeg, zowat een jaar geleden, nl van zijn sokkel tuimelen. De schooldirektie heeft geen risico's willen lopen. Alle gevaarlijke elementen werden verwijderd uit de nis. Men kan weer gerust op het voetpad lopen.. Dat de gevel van dit voormalig internaatsgebouw van het V.T.I. (bischoppelijk eigendom) er overigens zeer verwaarloosd bij staat, is een andere zaak Mis schien kunnen er in het kader van de stadsvernieuwing (projekten van de Vlaamse regering, waar ook het stadsbestuur van Aalst aan wil meewerken o m met de De Ridderstraat) subsidies gevonden worden (PD) einde van de paniek en een blije imker die er weer een nest bijheeft. Happy end. Bedenkingen. Een brandweerwagen van 60 miljoen laat het in 't midden van een eenvoudige operatie afweten door een doorgeslagen zekering. Het duurt meer dan drie kwartier eer de elevator hersteld is. Ondertussen kan deze noch voor noch ach teruit Wat als een dergelijke panne zich voordoet als uw huis in brand staat Is het verantwoord dat mensen die een dergelijk voertuig besturen niet in staat zijn een simpel euvel zelf te herstellen De bijtjes hebben er echter van genoten... en wij ook (JC) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas, Geraardsberasestraat 44/3, Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77.62.94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w. Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel. 053/70 42 13. CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13. Groot- en kleinhandel Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodukten, lijmen en glas een afdeling hoogst kwalitatieve betaalbare LEVIS-produkten Sep ap uba jnn y\\B do S)|3BUS GX Lf U/G8 Kouterbaan 68 HERDERSEM Tel. 053/21 64 05 Reparaties van alle merken naai- en breimachines Onafhankelijk weekblad voor Groot Aalst - Een uitgave van v i.w Ajisiê'ie "li»''»"* JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol |aar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente. Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2