Timothy-prijzen tot 15 augustus Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Kulturele passiviteiten op «grote» markt Bouwfeesten financiële stap vooruit Dendermondsesteenweg 1A AALST s 053/21 88 19 Ere-brandweerkapitein Denayer overleden Duifkensvrienden op uitstap vergelijk de prijs... wedden dat u kiest voor Ford Fiesta Patronaat Hofstade Gentsesteenweg 211 Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST 9300 AALST Wilt U Iets meer weten over de ORION We hebben 'm N.v. RING MOTORS - AALST Vakantieprïjzen vanaf 165.999 Albrechtlaan 50, 9300 AALST 053/70 23 15 - 70 23 16 Bladerloze bomen, animatieloze markt Het zou nochtans mooi zijneen bevlagde grote markt in vakantie stemming, muziekoptredens in openlucht op zaterdagavond en (a la Mallemunt) op doordeweekse middagen, een kiosk die schettert van fanfareklanken op zondagvoormiddag, spelnamiddagen, volksdans... Het «nieuwe» van de Grote Verkeersvrije Markt is er achter af. Net zoals de meeste (peperduur) ingeplante bomen er onledig en dor bijstaan - Allerheiligen is niet veraf meer - is ook onze markt teruggevallen tot het kulturele niveau van prefab-terrasjes. Het lied van de beiaard klinkt droef. De frasen over stadsherwaardering klinken vals. Een leeg plein een lege Grote MarktAalst liep leeg, maar er was ook mets te aoen in Aalst. (JC) Anders was het toen vier jaar terug de die een aktiviteitenprogramma diende op markt (gedeeltelijk) verkeersvrij werd en te zetten. Behalve de 11 -juliviering en de dus weer kon ademen zonder uitlaatgas- ambachtenmarkt in september is daar sen. Er kwam voorwaar een kommissie weinig van overgebleven. Het hart van de stad klopt nog wel op de Topdag (in mei), en op het natour-kriterium (juli) valt er ook wel wat te beleven (alhoewel...), maar daar hoef je't dan ook mee te stel len Jawel, in het kader van de Pikkeling-pro- motie wordt ook op de Grote Markt een graantje mee gepikt tot groot jolijt van de toerist met fototoestel zowel als de in heemse man in de straat. Maar wie eerlijk is, geeft toe zéker in de zomer ontbreekt «leven» op de markt. Er zijn natuurlijk de agenten die (op ge zette tijden) de burger per fiets terug sturen wegens heiligschennis van het verkeersvrij karakter. Er zijn de jonge snaken zonder kompleksen die verstop pertje spelen en aftellen vanop de Bel fortpui. Er zijn de sterke kafeeverhalen die je op de terrasjes kan aanhoren Er is Dirk Martens die (als je even niet kijkt) in z'n haar krabt want duiveuitwerpselen kunnen jeuken... Er is zoveel behalve... zoveel. Tenzij je natuurlijk aan een Jaarbeurs programma denkt, hoeft het nochtans niet veel te kosten Misschien moet er een scheur in een stadsvlag genaaid worden en zit er een plank los in het stadspodium, maar er zijn stellig genoeg streekeigen musici (bv. de gelauwerden van onze eigen akademie). fanfares en harmonieën, volksdansgroepen, jeugd groepen... die voor een pint bij dorstig weer (of zelfs niet eens) de markt tot le ven willen brengen. Misschien zelfs spontaan, zonder overheidsvraag Augustus kan nog een mooie maand worden (PD) De parochiefeesten van Hofstade werden dit jaar omgedoopt tot bouw feesten. Het lag in de bedoeling van de organisatoren om de aandacht van de bezoekers erop te vestigen dat de opbrengst van de feestelijk heden zou worden aangewend om de zaal van het patronaat verder te herstellen. Die naamverandering is blijkbaar een goede beslissing geweest. De heer De Loose houdt als een gewetensvol boek houder alle cijfers bij elkaar. Bereidwillig zoals altijd gaf hij ons een overzicht van de stand der zaak. De parochiefeesten van vorig jaar brachten 244.000 frank op. Dit jaar waren de bouwfeesten goed voor 275.000 frank Financieel betekent dit alweer een stap in de goede richting. Obligaties. Men zal zich herinneren dat er voor het aan de man brengen van de obligaties een streefgetal van 2.000.000 frank werd vooropgesteld. Daarvan is er thans 532.000 frank geplaatst. Worden de giften erbij gerekend, dan komt men aan een bedrag van 1.451.090 frank. Vele verenigingen hebben zich ingezet. Op gevaar af er een te vergeten, worden vermeld Scouts, CMBV, St.-Cecilia, de koren Sint-Jan Berchmans. Sing het Vro en Edelweisjes, Davidsfonds, Vast als Eik KVLV. Ook al worden er soms door zichtige verontschuldigingen aange wend om niet te moeten bijdragen, toch is de heer De Loose optimistisch gestemd voor de goede afloop omdat, zoals hij zegt, Hofstade over het algemeen ge nomen, goed geeft Niet betaalde fakturen zijn er op dit ogen blik niet meer. Alles samen genomen werd tot nu toe voor een bedrag van 2.116.316 frank fakturen betaald en is er 922.920 frank «in kas» Ook tijdens het verlof wordt er wekelijks verder gewerkt door een ploeg van 4 of 5 manHet doel is de zaal zover te kunnen afwerken dat ze klaar is voor het nieuwe toneelseizoen Plafond, electriciteit en sanitair worden daaropi bij voorrang in orde gebracht. Het patronaat werd in 1908 opgericht door de vereende krachten van de inwo- Nieuwe Gazet van Aalst - 5 augustus 1983 - 7 TIMOTHY TIMOTHY Op 65-iarige leeftijd overleed onlangs Louis Denayer Na de oorlog werd deze bekende Aalstenaar gelauwerd als gewapend weerstander. Na een karrière bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken werd hij officier bij het Aalsters beroeps brandweerkorps. Ondertussen had hij reeds zijn lauweren verdiend bij de vrijwilli- ge brandweer waar hij het dank zij zijn inzet en ziin plichtsbewu^tzijn bracht tot kapitein. In deze funktie werd hij trouwens bevestigd in het beroèpskader. Na het ontslag van kommandant De Vits heeft hi| trouwens gedurende een korte periode het bevel gevoerd over het Aalsters brandweerkorps, vooraleer de pensioen gerechtigde leeftijd te bereiken (MP) ners van Hofstade «Tot meerdere eer en glorie van God en tot verheffing van het volk». Eens de restauratie voltooid zal In Beloeil gebeurde de rondleiding in het kasteel, eigendom van de prinsen De Ligne door een gids. Het kasteel ook wel het Belgisch Versailles genoemd herbergt een buitengewoon rijk muse um schilderijen van grote meesters, chinees porselein zeldzame meube len. vertellen de geschiedenis van een geslacht van de 17e tot de 20e eeuw In het park, 100 ha. groot, wordt be schouwd als een van de mooiste van België en behoort tot de beroemdste van Europa. Om te middagmalen werd doorgereden naar Ronse, het hartje van de Vlaamse Ardennen Via een toeristische weg over de Kruisberg, naar Louise-Marie (Mu- ziekberg) door de zeer schilderachtige streek van Etikhove en Maarkedal, werd met gepaste trots een lijn kunnen worden bijgeschreven in de geschiedenis, zowel van Hofstade als van de zaal zelf. (ADB) In de zomermaanden gaan «De Duifkensvrienden» uit Hofstade naar gewoonte op reis, voor de vijfde maal reeds. Dit jaar werden de Vlaamse Ardennen en Beloeil als reisdoel uitgekozen. Het werd dus geen lange reis, maar men leerde aan van de eigen provincies beter kennen en naar waarde schatten. In Geraardsbergen werd vanzelfsprekend halt gehouden op de Grote Markt waar de heer Van Den Eeckhout voor de uitleg over de beziens waardigheden zoals stadhuis en markt, kon putten uit zijn rijke documen- Mater aangedaan. Daar stond een ver rassing op het programma, namelijk een bezoek aan de brouwerij Roman De rondgang daar. met deskundige uitleg, duurde ruim een uur. Voor de meesten was het een gelegenheid bij uitstek om van nabij het gistingsproces te volgen Na de rondleiding kon naar believen ge proefd worden van bieren van eigen bo dem. Vooral de bruine bieren vielen bij zonder in de smaak Bij het verlaten van de brouwerij zat de stemming er dik in Het laatste deel van de agenda was de Zwalmroute. waar nog een oponthoud voorzien was in de gerestaureerde Bost- molen te Roborst en de Zwalmmolen te Munkzwalm Via Wetteren keerden de Duifkensvrienden huiswaarts, waar in het lokaal in de Zijpstraat nog werd nage kaart tot in de vroege morgen (ADB) J/rA -ff/ettf fn ft Laat m niet ontsnappen, die beruchte Fiesta Quartz. Want Quartz betaalt zijn opties niet. Opties zoals: speciale sierstnps en profielbanden scne 70. En 'n ruitewisser-wasser op de derde deur. Binnenin werd n centrale console ingebouwd met uurwerk. Daarboven zit het 4-spakig stuurwiel in Ghia design. Natuurlijk is er 'n radio en de Econo- lite. AI die opties zijn dus gratis. Heel eenvoudig is dat voor 165.999 F* bezit je 'n echt juweeltje. En bij Ford blijft ook de Fiestc trouw aan z'n want Prijs bij Aankoop Prijs bij Levering op katalogusprijs FIESTA QUARTZ. ECHTE LUXE,OPTIES INBEGREPEN.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7