visharicS Provinciale jeugdkampioenschappen Ledegen en Meganck enige Aalsterse troeven VERFIMPORT Chrono-meter Ghislaine Van De Voorde s 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Steven Moorsel met het maximum Alosta warmt zich op Ook open tijdens verlofperiode Jean-Paul Van der Straeten, Gino Verhasselt, René De Bruc.ker en Geert Ebraert een mooi klavertje vier DAMES KAPSALON Maquillage Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching OP AFSPRAAK Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis; kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 1 18 - Nieuwe Gazet van Aalst - 19 augustus 1983 Atletiek Vorig weekend hadden zowel voor de jongens als voor de meisjes kadetten en scholieren de provinciale kampioenschappen plaats. Alhoewel het aantal jeugdige atleten bij Eendracht Aalst zelden zo klein was, konden enkelen zich toch op het voorplan werken. Dirk Ledegen lukte zelfs een dubbelslag door zowel in het polsstokspringen als in het hinkstapsprinqen de provinciale titel binnen te halen. in het hinkstapspringen de provinciale De prachtige kunststofbaan van Deinze was vorige zaterdag het decor van de provinciale kampioenschappen voor jongens. Dirk Ledegen bracht zijn eigen klubre- kord polsstokspringen tevens de beste Belgische jaarprestatie op 4m.51Even later zorgde hij echter voor een tweede aangename verras sing door ook het hinkstapspringen te winnen. Met 13m.71 bracht hij de tweede Belgische prestatie op de tabellen. Voor wie het nog niet hele maal duidelijk mocht zijn, zonder tegenslag wordt Dirk zeker nationaal kampioen. Zijn ambitie reikt echter verder: ook het Belgisch kampioenschap acht- kamp staat nog op zijn programma en ook in deze discipline is hij zeker niet kansloos, meer zelfs, we durven hem gerust als kandidaat medaillewinnaar naar voor schuiven. Een andere certitude is Bart Meganck die het bij de kadetten voor het zeggen heeft. Met 4'20"66 was hij de beste op de 1500 meter, een nummer waar hij zeker toekomst in heeft. Voor de halve fondwedstrijden is hij één van de grootste beloftes die Aalst ooit rijk was. Het zal er vooral op aankomen zijn talent met overmatig uit te buiten in een zinloze jacht naar jeugdrekords en dito titels. Het is immers nog een lange weg voor Bart het zal kunnen waarmaken bij de hoogste kategorie. We zagen reeds vele 'schitterende' jeugdsterren wegdeemsteren en naar het tweede plan verdwijnen. Ook voor Bart Neckebrouck was een podiumplaats weggelegd. In het speerwerpen voor scholieren werd hij met 45m26 derde. Bart De Vuyst werd vierde in de 100 meter voor scholieren met 12"01 als tijd. Luc Van Schoor had bij de indeling van de reeksen wei nig bijval. Hij belandde in de traagste reeks die hij dan ook probleemloos won. In de tweede reeks was de kon- kurrentie echter sterker zodat hij 42"65 vierde werd Meisjes Zondag was Aalst gastheer van de meisjesatleten. Spijtig genoeg zagen we slechts enkele Aalsterse atletes aan de start verdwijnen. Hilde Kets werd tweede in derde reeks 100 meter voor kadetten met 14"2 als tijd. Inge borg De Decker was vierde in het speerwerpen voor scholieren. Maria Vermassen was zesde in de 1500 meter voor kadetten. (PVB) Op 8 augustus had de eerste springmeeting. georganiseerd in samenwerking met onze krant, plaats. Dirk Ledegen was eens te meer winnaar van het kogelstoten met 4 m.30. Hij won ook het hoogspringen met een jump over 1 m.80. Bart Neckebrouck was hier tweede met 1m.70, gevolgd door Gunther Van den Bossche met 1m.60. Op maandag 22 augustus heeft de tweede editie van dit drieluik plaats, hopelijk met iets meer belangstelling. Mare Ledegen sprong in Gent 3m.80 hoog met de polsstok Linda Troyekens werd te Mariakerke (Oostende) tweede dame in een straat wedstrijd over 10 km. Van de 395 deelnemers kwam ze als 121ste over de finish. Drie dagen later was ze te Gent derde in een 1000 meter. Vandaag vrijdag heeft in het Osbroekstadion een avondmeeting plaats met o.a. voor de seniores een 400 en een 3000 op het programma. Zondag heeft te Lebbeke de «Gouden 800» plaats, met als nevenattractie hoogspringen en speen/verpen. Voor het hoogspringen kijken we uit naar Stefaan Van der Stichelen. Wielrennen Het halfoogstweekend werd een uiterst vruchtbaar weekend voor onze streek- renners. Liefst vier renners uit het Aalsterse maakten het zegegebaar. Hoe René De Brucker won te Aalst vindt U elders in het blad. zoenzege. Niet slecht voor de belofte- De regelmatigste renner uit de streek is ongetwijfeld Jean-Paul Van Der Straeten. Nadat hij te Meerbeke de duimen moest leggen tegen een onbe rekenbare, Patrick Machtelinckx demonstreerde hij maandag te Viane nog eens zijn talent Jean-Paul, die in het verleden reeds aanbiedingen kreeg van Safir, maar liever amateur blijft omdat hij een vaste job heeft, maakte te Viane deel uit van een zes- tallige kopgroep Van Der Straeten is meer een fondrijder en komt in de spurt iets te kort om te winnen, maar deze maal zette hij zich van erg ver aan de leiding zodat Van Der Haegen en D'Hoeckers hem amper konden bedreigen. Gino Verhasselt die ziek uit de Ronde van België kwam er terug bovenop. Te Vlezenbeek behaalde hij zijn vierde sei- volle Baardegemnaar. Ook hij won in de spurt voor kleppers als Francis De Kegel, Herman Van Lent en ouder domsdeken Alex De Bremaecker. Dat Geert Ebraert in forme zat bewees hij in de tweedaagse te Aalst waar hij enkel door pech van een eindoverwin ning gehouden werd. Te Bambrugge finishte Geert zesde, maar te Wou- brechtegem was het raak. Ebraert bereikte er lichtjes afgescheiden de aankomst. Na een eerder moeilijke aanpassing bij de juniores is hij reeds aan zijn derde zegetuil toe. Voeg daar bij tal van ereplaatsen en men mag rustig stellen dat de Moorselaar op een succesvol seizoen mag terugblik ken. Hij heeft vast een mooie toe komst voor zich, volgend jaar is hij immers nog een volledig seizoen junior. CJVL) Kaatsen Gew. bevordering Zowel aan huis tegen Nieuwerkerken als bij S.K. Welleweg behaalde Moorsel Steven een driepuntenzege. Leider Kastel won eveneens twee maal, maar puurde amper vier punten uit hun overwinningen tegen Zele en Hoké. Steven telt nu nog vier punten achter stand maar met nog twee luttes voor de boeg kan enkel Merchtem de leiders nog bedreigen. Denderzonen Nieuwerkerken leek op weg een punt binnen te rijven te Moorsel, maar via 10-6 werd het in één ruk 15-6. Steels was de beste man op de kaatsbaan en Jan Van Den Broeck speelde een voortreffelijke lutte aan de koord. Welleweg stond aan de rust met 0-8 in het krijt tegen Steven. Het bezoe kend vijftal was werkelijk een klasse te sterk. Na de herneming lukten de Erembode- gemnaars er nog in drie spelen op te halen zodat de nederlaag iets minder af getekend werd. Welleweg had nochtans Denderbelle in eigen vesting geklopt. Twee overwinningen op rij was een on gekende weelde voor S.K. De Brae- ckeleer was andermaal de grote bewer ker van de zege. Via 5-7 werd het 9-12 om op een 10-15 uitslag te eindigen. Hoké haalde aan huis een punt tegen leider Kastel. Aan de rust zag het er nochtans niet rooskleurig uit voor Hoké. Kastel leidde immers met 1 -8. Na de her neming herpakte de thuisploeg zich ech ter zodat er nog een puntje uit de brand gesleept werd. Bauwens werd aan de rust vervangen door De Man. Tegen Opstal zat'een driepuntenzege er vast in. Hoké begon met de basisvijf Cooman, De Man, Van Den Broeck, Vinck en Bauwens. wat dit seizoen nog niet dikwijls het geval was. De rust werd bereikt met een 8-4 stand, toen werd De Man vervangen door Nelis, die het uitste kend deed. Er werd dan ook vrij vlot met 15-8 cijfers gewonnen. Herdersem kon nu wel rekenen op Janssens, die het erg goed deed als grootmidden. De Wolf speelde achterman omdat Marcoen ge schorst is en Van Herreweghe deed eveneens zijn duit in het zakje om de Herdersemse zege veilig te stellen. Terjoden deed een erg slechte zaak. Tegen Baasrode slaagde men er zelfs niet in een punt op te halen. Bij Opstal daarentegen werd er nipt verloren. Nieuwerkerken haalde nog wel een punt bij Zele maar hun lot is reeds geruime tijd bezegeld. (JVL) Programma voor 21 -8 Steven/Denderbelle Herdersem/Hoké Nieuwerkerken/Opstal Puurs/Welleweg Petanque Bij petanqueclub Alosta kijkt men hoopvol uit naar de komende winter- kompetitie. Een kompetitie die, en dit voor de eerste maal in haar geschiedenis, zal betwist worden in reeksen van tien ploegen. Zoals de geplogenheden dat willen eerst even een potje koffiedik kijken. De winterkompetitie editie 82-83 kondigt zich op petanquevlak aan als bijzonder spannend. Het mag een echte kunst he ten om voor de verschillende reeksen waarin Alosta zelf aantreedt de kandi daat winnaars naar voor te schuiven. In ere-afdeling zijn Schorpioen, Verbroe dering en het homogene Artevelde ern stige titelkandidaten In eerste A wordt het uitkijken naar titelverdediger Singel Strombeek. In eerste B rijst de vraag of Alosta er zal in slagen zijn titel te ver lengen. Men zal zich herinneren dat de ploeg van kapitein VAN BELLE vorig jaar ambitieloos van start ging. Het kompe titieverloop leerde ons echter dat, mits het aanwezige doorzettingsvermogen - en de nodige portie geluk - die ongetwij feld eike sporttak beheerst - deze ploeg doorstootte en gelauwerd werd na een bijzonder heftige eindstrijd. Afdeling twee A treedt dit jaar vermoede lijk versterkt aan Waar ze vorig jaar bij de middenmaat van de reeks eindigden, kunnen er dit jaar. mede door de verster king met een aantal beloftevolle- en een rits jeugdspelers, zekere titelambities gekoesterd worden door het team CAS- SIMAN. In welke mate de verwachtingen in de verschillende ploegen zullen ingelost worden hangt samen met de ontwikkelin gen op de transfertmarkt. Alosta verloor de laatste jaren wel een aantal sterspe lers die ongetwijfeld hun stempel drukten op het verloop van de kompetitie Achter eenvolgens transfereerden de schutters BACKAERT en SPANOGHE - zij het met een gezonde hoeveelheid ambitie - en lieten anderen zoals VAN GOETHEM, BORMS, DE WITTE de petanquesport voor wat ze was en traden niet langer competitief aan (hierover meer in latere bijdragen). De vraag die zich stelt is dan ook hoe de sportbestuurder VAN DAMME de defini tieve samenstelling der ploegen - het geen steeds een jaarlijkse kopzorg ge vormd heeft - zal naar voor brengen, hierbij rekening houdend met de sportie ve wensen van het aanwezige spelers- potentieel van petanqueclub Alosta;» Vermits de winterkompetitie in het vlaamse landsgedeelte pas eind sep tember van start gaat heeft de sportbe stuurder nog enkele weken respijt om de respektievelijke ploegen te vormen. On dertussen dient nog een loodzwaar pe- tanqueprogramma afgewerkt te worden. Op 4 september neemt Alosta deel aan de «Belgische Interclub Beker» waarvoor het zich, met nipte voorsprong op Zei- zate, wist te klasseren. Op 24 september grijpt een internationaal treffen plaats in het nederlandse Hilversum. Daarnaast, dienen nog een zestal zomertornooien afgewerkt te worden, waarbij die van Verbroedering en Boeing-Boeing zeker tot de orgelpunten behoren. Tevens wordt er met spannnmg uitgekeken wel ke gemengde doublette de felbeheerde' eindtrofee in de wacht zal slepen op het «Liga Kampioenschap Beste Gemengde Doublette» betwist op de terreinen van Apollo Op basis van de behaalde uitslagen zal men in petanqueclub Alosta wel een grondig zicht krijgen in welke mate haar spelers het zomerreces conditioneel verwerkt hebbenen in welke mate haar spelers voorbereid zijn op het komende winterkampioenschap Groot- en kleinhandel Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodukten, lijmen en glas een afdeling hoogst kwalitatieve betaalbare LEVIS-produkten Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 L

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 18