DELENS Gazet \>cin QaKt OPTIEK Dendermondenaars gaan scheep met Aaistenaars Aalst geeft opnieuw aanmoedigingspremie voor restauratie-architektuur Overleven op de weg Agentschap*Pierre DE POORTER NIEUWSTRAAT 60 AALST V.Z.W. Hoop m Nieuw zwembad Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Waarom geen tweedehands Citroen met waarborg 3a«bieding Autostradelaan 11D 9440 EREMB0DEGEM s 053/66 58 60 nieucmL. 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 26 augustus 1983 vervolg van blz. 1 Stampvolle bootjes om Aaistenaars te bezoeken (JC) Vervolg van blz. 1 Terzelfdertijd wordt de hond vertrouwd gemaakt met dagelijkse geluiden (stof zuiger. koffiemolen straatverkeer, luide knallen e.d.) en wordt hem aangeleerd hoe hij aan de leiband moet lopen zonder zijn baasje de arm af te rukken, de zit-, Het is nu reeds een traditie geworden dat het stadsbestuur op het einde van elk jaar in samenwerking met de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (WAK) een premie schenkt, die tot doel heeft het bewaren en restaureren van stijlge vels en/ot historisch of industrieel archeologisch waardevolle gebouwen aan te moedigen. Een jury samengesteld uit vertegen woordigers van het Schepenkollege en bestuursleden van de V.V.A K beoordeelt de inzendingen Belangrijk hierbij is te weten dat de jury het recht heeft om de prijs te splitsen in gelijke of ongelijke bedragen of eventueel geen prijs toe te kennen. Door het feit van hun deelneming onderwerpen de aanvragers zich aan de beslissingen van de jury en van het Schepenkol lege. Om in aanmerking te komen voor de niet onbelangrijke premie moet de eigenaar van het gebouw een schrifte lijke aanvraag indienen bij het Kollege van Burgemeester en Schepenen, Stadhuis, Grote Markt 3, 9300 Aalst vóór 30 september eerstkomende. In deze aanvraag wordt naast de juiste ligging van het gebouw, zo mogelijk ook het jaar van de oprichting en het vroeger gebruik vermeld, Ook een foto van formaat 18 x 24 cm. mag niet ontbreken. De premie zal aan de begunstigde(n) worden overhandigd tijdens de alge mene vergadering van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon op zon dag 11 december 1983 om 11 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden bij de heren Jan Van der Hulst, Ploegstraat 24 te Aalst, Frans Slagmulder, Regelsbruggestraat.35 te Aalst en Mare Uyttersprot, Tulpstraat 1 te Hofstade. (MP) Er zijn de nuchtere cijfers van veel te veel verkeersslachtoffers» Er zijn de dramatische verhalen van wie een kind verliest wegens te hoge snelheid van een andere weggebruiker Als in september de schoolpoorten opengaan is dat voor ons een reden om Aalst te doorlichten met het oranje knipperlicht en doorheen de rode gevaarsdriehoek Hoe overleeft een voetganger een fietser te Aalst Waar zitten de knelpunten De Nieuwe Gazet van Aalst sprak met politie- kommissaris Emiel Buyle en meerdere weggebruikers (ook de deelgemeenten) Onze fotograaf doorfietste zelf Aalst, van aan de Parklaan tot in de Herdersemse Kerkwegel Brandnetels en auto's op zijn fietspad een half omgevallen voor rangsteken, absurde of ontbrekende wegmarkeringen Als zijn film gelukt is staat het op de gevoelige plaat, en leest U het Volgende week in dit blad een foto reportage vanop het zebrapad en de fietsstrook (P D.) lig- en rechtstand worden hem bijge bracht en er wordt hem geleerd alleen te blijven Ook de socialisering met andere honden staat op het beqinnersmenu, terwijl het bewakingsinstinkt van de hond wordt aangemoedigd. De V V W Hoop leert U ook hoe U uw dier moet verzorgen, hoe U zijn voeding met samenstellen en hoe U met uw hond juist moet omgaan. U moet echter niet'verwachten dat alles vanzelf gaat, niet de V.Z.W. Hoop voedt uw hond op. maar dat doet U zelf De instructeurs zijn eigen leden die eerst zelf met hun hond het volledig program ma hebben gevolgd, en die opnieuw lid worden Wie opnieuw aansluit meent de VZW. is gemotiveerd en komt automatisch in aanmerking als instructeur Deze formule garandeert de totale inzet van de thans 15 instructeurs Met veel geduld, liefde voor uw hond en begeleiding van de V.Z.W Hoop kan U van uw hond een trouwe vriend maken waarop U kunt rekenen in alle omstan digheden en die nooit een kranteartik«l zoals hierboven zal halen. De kapitein van de vloot kon het niet meer uithouden, een gasmasker was echt nodig. (JC) Op dat ogenblik had men al vergeten dat men daar al een uurtje stond te wachten. De aankomst van de vloot was immers voorzien rond 11.30 u en de soep was ondertussen al koud geworden. Dan maar een goed Aalsters pintje ge dronken in Café Scheepvaart waar de ervaringen van de heenreis werden ver teld aan de ajuinen die de terugreis naar Dendermonde gingen meemaken Dat een dergelijke tocht niet zomaar in elkaar wordt gezet blijkt uit het feit dat er twee sluizen en twee lagen bruggen moesten worden voorbijgevaren op een zondag, en dat sluiswachters en brugge- draaiers op zondag met werken lijkt ons logisch. Wat sluizen betreft kon echter worden bekomen dat de bootjes versast gingen worden de twee Aalsterse bruggen die voorbijgevaren moesten worden werden nochtans niet opgetrokken Hierdoor moesten drie grote boten die niet onder de bruggen konden in Dendermonde aan de ketting blijven liggen. Een ander betreurenswaardig feit was ook de vervulling van de Dender. Wie de bootjes in Aalst heeft zien toekomen kon er zich terdege rekenschap van geven. Een band van zowat 20 cm olie en vuil ontsierde alle rompen van de vaartuigen, en het zal de eigenaars wat tijd en geld vragen om hun pronkstukjes weer proper en net te krijgen 'Volgend jaar wordt het overgedaan"' zegt de V V W "maar dan nodigen we de Burgemeester van Aalst uit om eens mee te varen en hij kan zelfs van ons een gasmasker te leen krijgen om de vieze geur van het inktzwarte Denderwater met te moeten opsnuiven". Op de terugtocht werd de groep door Aalsterse watersportvrienden aange vuld in Dendermonde wachtte immers het koud buffet en de vaten gerstenat. BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel. 053/70 42 13. Vervolg van blz. 1 Voor het vervoer van de leerlingen, die in het nieuw bad zullen zwemmen, is alles in orde tegen het einde van het jaar. Men opteerde trouwens even eens voor 1 januari 1984, omdat de scholen dan niet verplicht zijn in het midden van een trimester van zwem bad te veranderen. Wedstrijden Dat het nieuwe zwembad onmiddellijk met een aantal handikaps zou starten weet iedereen. Niet alleen werd er in de oorspronkelijke plannen geen kin- debad voorzien, wat in feite onbegrij pelijk is, maar het eigenlijke zwembad zelf heeft evenmin olympische afme tingen. Hiervoor zijn de acht banen, die afgebakend werden, niet breed genoeg. Onlangs deden ook geruchten de ronde dat ingevolge het aanbrengen van faïencesteentjes in de zwemkuip, de lengte van het bad geen 50 meters, maar slechts 49,8 meters zou bedra gen. Dit wordt echter met klem tegen gesproken door schepen Bourlon, die zopas verklaarde dat het zwembad zelfs iets langer dan 50 meters is. Een sportspecialist verklaarde ons hierop dat dit al even erge gevolgen kan hebben voor de stad Aalst, en inzonderheid voor zwemklub Neptu- nus wat betreft het inrichten van wed strijden. Volgens deze man moet een 50-meterbad juist 50 meter lang zijn en geen centimeter meer of minder. Indien men de huidige vergissing bij de Nationale Zwembond zou vaststel len, zou dit kunnen betekenen dat men in het nieuwe zwembad van Aalst nooit enige provinciale, regionale of nationale kampioenschappen kan inrichten. Hopelijk komt het nooit zover, en bewijst de stad Aalst zwart op wit dat het nieuwe bad inderdaad 50 meters lang is. (MP) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77.62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Steeds alle types in voorraad. ankelijk weekblad voor Gtoot-Aalst- Een liiigavf van »,j.w ."'"""i'." JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); O Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Alleen blijven en de hem toever trouwde zaak bewaken.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2