ELFI Stadsherwaarderingskampagne gestart Gids voor uithuizigen nieuw informatieblad Aalsterse zegswijzen Vier lelijke eendjes Kinderschoenen Inspraak van bij het begin Dr. Matthieu: klacht wegens laster ^c^AeJ^^ccn/aaio ^anAe^e*<A/ Benefiet-sportavond voor Polen Nieuwe Gazet van Aalst - 26 augustus 1983 Het is een goede startnog vóór de gemeenteraad in september een beslissing treft heeft de bevolking in de (waarschijnlijk) toekomstige «herwaarderingsge bieden» reeds een informatiebrochure ontvangen alsmede een uitnodiging om deel uit te maken van de stuurgroep die het ganse proces zal begeleiden. Het Schepenkollege deelt in de brochure zijn intenties mee, en in een zeer bevatte lijke taal wordt uitgelegd wat «herwaardering» en «renovatie» eigenlijk is. huisvesting. Er wordt een lans gebro- Stad en dorp «Wonen is meer dan een dak boven het hoofd», stelt de brochure, die tot stand kwam met medewerking van de diensten leefmilieu, grondbeleid en ken voor de «vanouds levende wijken». Van oude huizen opnieuw een gezellige woning maken, invul- bouw op gaten binnen de bestaande wijken... daar gaat het om. Reeds enkele maanden groeide in de schoot van de vzw Aalst 2000 het plan om een nieuw informatieblad uit te geven waarin zowel kulturele als vrijetijds- en aktiegroepen hun aktiviteiten zouden kunnen bekend ma ken en zich meteen kunnen voorstellen aan een breed publiek. de frekwentie van publikatie verhoogd worden tot elke 14 dagen. Dit zal voor namelijk afhangen van de medewerking van de onderscheiden groepen, maar eveneens van de financiële middelen waarover de uitgevers beschikken. Deze willen hun uitgave vooral leefbaar hou den via advertenties, want het ligt in de bedoeling het blad maandelijks gratis te verzenden aan ongeveer 3000 geïnte resseerden binnen en buiten Aalst. Als alles verloopt zoals gepland, wordt het eerste nummer van de Gids voor Uit huizigen voorzien voor het einde van de maand september, wanneer de Derde beurs voor vrijetijdsbesteding haar deu ren zal openen. (MP) De bedoeling was vooral tot een samen werking te komen tussen de verschil lende groepen en verenigingen en met een een groter aantal mensen te kunnen aanspreken. De samenbundeling van de krachten betekende tevens een vermin dering van de kosten. Nadat in het begin besprekingen met de vzw Netwerk tot samenwerking afspron gen, wil de vzw Federatie voor Socio- kuitureel werk. die voor de uitgave zal instaan, het nu alleen verder proberen. Voorlopig zal de uitgave, die «Gids voor Uithuizigen» zal genoemd worden, één maal per maand verschijnen, maar in dien de noodzaak zich doet gevoelen kan In Europa kwam er een kampagne met het oog op herstel van verouderde stadsdelen en de bewoonbaarheid ervan. In Vlaanderen «bekeek gemeenschapsminister Akkermans de zaak eerder door de ekonomische bril en zag die er een middel in om de bouw een ruggesteuntje te geven». Konkreet bestaat heden in ons land de mogelijkheid dat stads- en dorpsher waarderingsoperaties opgezet wor den, waarbij o.m. renovatiepremies verstrekt worden. Aalst In Aalst zijn schepen Doorns en het College vastbesloten op de boot te springen. Met weinig (stads)centen kan een prachtig resultaat bekomen worden, mag je tussen de regels lezen. Ér werd flink wat beleidsvoor- bereidend werk verzet vooraleer het College besloot volgende voorstellen aan de nu volgende gemeenteraad te doen een herwaarderingsgebied wordt afgebakend in de omgeving van het stadseigendom Hoge Vesten, dat moet ontsloten worden als multifunktioneel trefpunt, o.m. aansluitend bij de grote bocht van de Hoveniersstraat. M.w.a. de rechteroever krijgt een hart. (stra ten Molendries, Hoveniersstraat, IJzerenwegstraat, Walstraat, Frits De Wolf kaai, Moorselbaan (tot ingang Backaert), Ingang Backaert, Doolhof straat, Hoge Vesten). Ook op de linkeroever wordt een her- waarderingsgebied afgebakend, opdat de woonfunktie van weleer weer opgenomen wordt. «Het centrum heeft mensen nodig», zegt de bro chure. Helemaal indruisend tegen de «Aalst-winkelstad»-kampagne van ex- burgemeester D'Haeseleer is vol gende paragraaf: «Een grotere inte gratie van wonen en winkelen ligt trou wens in de lijn van de verwachtingen. Nieuwe winkelformules zijn in de maak om diepe en brede assortimen ten in de dorpen en de wijken te bren gen. Hoe zal dan het lange-afstands- winkelen evolueren ...Mensen in Aalst zelf zijn zekere klanten Mensen die, ook in het hart van de stad, gezel lige woonruimte moeten vinden...». Voorgesteld worden De Ridderstraat, De Keyzerstraat, Peperstraat, Katte- straat (tussen De Ridderstraat en Grote Markt), Grote Markt, Nieuw- straat, Kerkstraat, Rozemarijnstraat, Priester Daensplein, St.-Martinus- plein, Stoofstraat, Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat, Ingang Levionois, Sluierstraat. Het Bijzonder Plan van Aanleg nr 2 «Centrum-Hofstade» wordt in herziening gesteld om er zo vlug als maar kan een herwaarderingsoperatie te kunnen starten. Het huidige B.P.A. legt immers een verkommerde wijk tegen over de kerk vast als zone van open baar nut, met de bedoeling die wijk met de grond gelijk te maken. Het Col lege opteert nu voor behoud en her waardering. De heraanleg van het dorpsplein van Baardegem daarentegen wordt op de lange baan geschoven (meer bepaald in het vijfjarenplan). Er blijkt geen kon- sensus aanwezig voor de financiering, hoewel het om een bestaand dossier gaat. Daarentegen is wel al «in het C.B.S. ernstig nagedacht over de verfraaiing van de gemeentehuizen en de verbetering van de dienstverlening ter plaatse», maar daarmee zitten we al over de ekonomische bril van Akkermans te kijken... Het is allemaal tenslotte niet zo onbe langrijk. Stel: U woont in zo'n her waarderingsgebied, en wil uw woning verbeteren (lekkend dak, scheuren in muren, niet meer aangepaste elektri sche installatie, slechte isolatie, enz...), dan kan U daar een flinke pre mie voor krijgen. Het bedrag is afhan kelijk van uw inkomen en aantal kinde ren. Ook huurders kunnen een aan vraag doen, in overeenstemming met de eigenaar. Geïnteresseerden ren nen best naar 't stadhuis om de bro chure «Oud huis, gezellige woning» gratis te bekomen. Men vindt er ook wenken in om van «oud» «gezellig» te maken, naast een overzichtje van de wettelijke bepalingen betreffende de renovatiepremie. Men kan meedelen als men op de hoogte wenst gehouden te worden van de herwaarderingsoperatie, deel wenst te nemen aan inspraakvergade ringen of lid worden van de stuur groep. Adres: Stadsbestuur van Aalst, t.a.v. de dienst Leefmilieu, Grote Markt 3, Aalst. Schoonheidsvlekje: de pers werd niet ingelicht. Is die ook aan herwaarde ring toe (P.D.) Toen bij de jaarbeursopening het lint moest worden doorgeknipt ging dat helemaal niet, want het was gepikt. De Croo hield dan maar een meeting die heel lang duurde, zodat men wat respijt had en iemand om een ander lint stuurde. Toen ze dan eindelijk binnenkonden waren er veel die de stand van hun keuze niet vonden Organisator De Pauw kon niet helpen, want per toeval zit die ergens in Rio, al is het er geen carnaval. Carnaval lijkt het in de jaarbeurs anders wel Er zijn veel «malcontenten», 't is er een spel 't Bestuur noemt zich «open» en heeft inspraak beloofd maar zowel 't feestcomité als d'exposanten werden van alle medezeggingsschap beroofd. Er gebeurden inderdaad nogal rare zaken Zo kon een autohoes- en voortentexposant aan een verbruikers stand raken Hij staat op de beste plaats als vriendjespolitiek-bewijs en bovendien kreeg hij de stand tegen een vriendjespolitieke- prijs. Ook de spektakels barsten niet van originaliteit en daardoor raken ze nu veel toeschouwers kwijt. Reclameren kan nog niet, 't is wel ambetant maar daarvoor moet je wachten tot De Pauw terug is uit 't buiten land PERVERSJE Naar we vernamen heeft Dr. Matthieu klacht ingediend tegen ambtenaren van het O.C.M.W. wegens laster. Gedoeld wordt op de nota met beschuldi gingen aan het adres van dit geschorst diensthoofd van het OCMW-labo. Deze kwam twee weken geleden in openbaarheid via dit blad. We zi|n benieuwd hoe het parket op déze klacht zal reageren... (PD) ^elctyi/cuztusupesis erv ówasict', cut/os, /eMesiAioesgeAexint^, (fiOJUCXy ome/ ami ttcuzd/ k 57, 9390 2/e/. 053/77.57.3M Ons bloedeigen stadspark werd een tijd geleden verblijd door de geboorte van vier zwaantjes. Ze zwemmen nu al dapper in het rond of zonnen in het gras, meestal in of aan de spiegelvijver. 't Zijn twee witte en twee grijsbruinachtige, allemaal met een lange hals in spe. Voor romantische trouwfoto's moet je dus in 't park wezen maar nog wat geduld, want voorlopig zijn het nog mini-zwaantjes. Tussen haakjes: 't is al een flink aantal jaren geleden dat de zwanen voor kleintjes zorgden, en daar om mag het dus ook eens in de krant. Door SPES v.z.w. (hulporganisatie voor Polen) werd in de sporthal Ten Rozen een eerste benefiet sportavond ingericht. Na body-building en karate- demonstratie volgde het hoogtepunt van de avond, een handbalwedstrijd. Een Aalsterse selektie versterkt met Poolse internationale spelers kwamen uit tegen de vijfvoudige landskampioen Sporting Neerpelt. De nodige ont- spanningsmuziek werd verzorgd door de «Kring Blaas- en Drumkapel» H. Hart Aalst. (OJ) Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5