KLEDING PAUL KIEKENS UE i Aalst heeft (nog) een monument minder André Bogaert's verdere inzet voor station en intercity treinsysteem MOET ER G1 ZAAI OP? PVV-jongeren Aalst met nieuw maandelijks tijdschrift «Flash» enkel voor leden Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plusNieuwstraat 37, Aalst Eten-!-plusNieuwstraat 37,Aalst Eten-i-plus Eten-i-plus Eten+plus Nieuwe Gazet van Aalst - 2 september 1983 - 3 Molenstraat 68, Aalst Tel. 053/21 65 72 SERVIS Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT ca CU Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. is er de ganse dag voor U 83/74 C ca Advokaat en CVP-kandidaat gemeenteraadslid André Bogaert heeft zich blijkbaar in het dossier van de restauratie van het Aalsterse station en in de NMBS-politiek voor Aalst in het algemeen vastgebeten. Prioritair is thans de afwerking van de aangevangen werken en het in stand Op 27 juli schreef de heer Bogaert aldus een brief aan Hoofdingenieur P. De Craemer van de NMBS inzake de reno vatie en restauratie van het Aalsters sta tionsgebouw. In zijn antwoord herinnert de hoofdingenieur eraan dat het daaren boven zodanig gekoncipieerd en gewij zigd werd dat er om veiligheidsredenen geen aanpassings- en restauratiewer ken kunnen uitgevoerd worden zonder voorafgaande ontruiming. Daartoe moet het nabijgelegen dienstgebouw aange past worden om de volledige opname van de stationsdiensten mogelijk te ma ken. Pas nadien kunnen de werken aan het gebouw zelf beginnen. Vermits het gebouw geklasseerd is. is deze oplossing de enige en onafwend bare uitweg voor de NMBS. Volgens de ingenieur zal dit veel meer tijd en geld in beslag nemen dan de door de NMBS getroffen beslissing van 1977 nl. een nieuw station te bouwen. Uit het ant woord kan men eveneens leren dat de spoorwegen tot hiertoe geen toelagen ontvangen voor restauratie van geklas seerde gebouwen, in tegenstelling met privé-personen of kerkfabrieken. «Gelet op de huidige algemene, en in 't bijzonder voor de NMBS narre financiële toestand kan geen enkel tijdschema van uitvoering gegeven worden. Wel worden de studies zonder verwijl doorgezet. houden van de bestaande gebouwen» aldus het slot van de brief van Hoofd ingenieur De Cramer. Meteen worden nogmaals de vroegere berichten tegengesproken, volgens de welke men nog dit jaar met de restauratie van het station van Aalst zou starten Busverkeer Ook het openbaar buurtverkeer houdt de belanstelling gaande van André Bo gaert. Daarom richtte de advokaat op 21 juni jl. eveneens een brief naar de Natio nale Maatschappij der Buurtspoorwegen te Aalst, dit teneinde de planning van de NMBS te kennen voor 1984, wanneer het intercitynet daadwerkelijk zal ingevoerd worden. Uit de brief van de NMVB direk- tie d.d. 10.8.1983 blijkt dat de dienstre gelingen voor alle lijnen zullen aangepast worden dit teneinde te komen tot de best mogelijke aansluitingen bus/trein en omgekeerd. Bovendien wordt een nieuwe relatie Wet- teren-Aalst via Lede, Wanzele en Sers- kamp in studie genomen. Later zullen hierover meer konkrete gegevens be kend gemaakt worden. (MP) De haastige voorbijganger, de kersverse akademieleerlingen, de terugkerende vakantiegangers, de museumbezoekers, en wellicht ook de stadsverantwoor- delijken hebben het gemerkt, of zullen het weldra vaststellen De statige beuk van het Oud-Hospitaal is niet meer. De schaarse laatste blaadjes hangen er verdroogd bij, de eens diepbescha- duwde ingang is open en bloot, en de beuk steekt zijn massa kale, bijna dode armen bijna wanhopig in de ijle *É|j| w* r%\ l*rf llkVAIWI SWEDISH DESIGN SWEDISH DESIGN lucht. Vele armen wijzen beschuldigend naar het Cultureel-Centrum in opbouw. Wat velen hadden beweerd en voorzien maar het werd door de technisch bevoegde bouwheer uiter aard toen als prietpraat afgedaan is door onderzoek thans bevestigdde bouwwerken van het Cultureel Cen trum hebben destijds het grondwater peil dermate beïnvloed dat het leven dig boommonument een onherstel bare knauw heeft gekregen. De droge zomer van '76 heeft dit nog eens geaccentueerd, en vanaf dan werd het een reddeloos wegkwijnen. Zelfs enige (misschien toch laattijdige) zorgen van het stadsbestuurgroen- dienst hebben niet gebaat, zodat deze beuk, wellicht de oudste van het grondgebied en ook de indrukwek kendste weldra van de lijsten van de Rijksdienst van Monumenten en Landschappen zal moeten worden ge schrapt. En zo verdwijnen de levende getuigen van 10Oden jaren geschiedenis, wordt (ver gelierd te doeng moeje dad ooitspreiken seuvis) dad es nog azoei ien van die woerden die vroeger nie 'n bestonten en woor da ze naa te pas en ten onpas meh scheiremen Want zeg meh na ne kierwa zolle ze na foytelèk verstoon meh here «servis» en wa komt er in weirekelèkhèd van terecht As ze reklam maoken meh nen nieve stofzoyger. 'n oyskas, nen teivei, nen otto of iveranst eh meibelstik, attoyd en oeveraal schameteire ze meh da woerdeken «seuvis»... tot as 't zu veir es Ver 'n eksempel te geiven gon ek hier iet vertellen dagge ni letterlek 'n meigt oppakken (mor 't schiltj toch ni veil) en 'k zal alleszinsj gien naomen noemen, 't Scholt iet on den otto. Wa doeje tèn in azoei eh geval Nor a garaasj goon vanoyges. Want g'hoeirt de verkoeiper nog attoyd zeggen en ge weth hein madam en menier, kwetje va seurvis, doveir moeje ba ons zèn. Da kaan ni mankeiren». In de garaasj beginne z'al te blozen van as z'anne kop gezing hemmen oeioei, gralèk weil weirk zee. Zetj hem dor mor af en komt meiren ne kier zing. Nog va veir da ze weiten wa dat er mankeirt. Allei, ver alle zeikerhèd toch mor alles op 'n brifken geschreiven en, tot meiren 's Anerdaos geer verom notoe getorren. Ja, mekkes stond al geried. 't Es gedoon zee menier, pakt hem mor mei, de faktier kom wel noding 'k Zag wel da z'er on gewerkt hooin, da wel, mor.nog gien twie kilomeiters verder, of 't was verom al van da Den dag noding. weir nor de garaasj... nog noyger geblozen en... zetj hem dor mor en kom meiren insj verom Of dagge meh geloeift of ni't was verom al ne kier 't zelde spelleken. Hè stond geried. Mor ver alle zeikerhèd iest ne kier den blok arrond gereen. Lappe Van 't zèlde laoken 'n oroek. Vanoyges derekt verom binne gereen «Zedde-gè dor weiral 'k Gink pertank goed, dofleis...». «Jommerja, ge ziet toch da't naa weir nie'n gootWa gommen dor tèn meh doeng - Den boos trok zèn schavers op tot oever zèn oeiren en sleig tèn zèn eiremen nor omhoeig, «As ge meiren nog ne kier weirkomt. tèn zejje a moete meh de miestergast eksplekeire zee, want ik vertrek van 'n aoved in konzjei En 'k stond ek ik dor meh mèn meilekes, want ik was zjust oeik va zin van in konzjei te goon... 'k Hem meh gat in mennen eirem gepakt en 'k ben ba imand anders gegoon. imand wovan da'k kost peizen dat da toch ne serjeize mensj was. En zé, den dag noding was 't spel opgelost. En 't goo nog gelèk as eh flotjen van ne seng As da denne fameuze servis es woor da ze zu hoeig meh van den toeren blozen, awei mersie zee. Ze zollen dor beiter oever zwoygen. Mor ja, ze moeten toch attoyd iet nief ooitvinnen ver te verkoeipen hein... A droy daogen in drooi haven, al hier en a door 'n betjen proesjen mor womei dagge niet genodegd 'n zet Mor 'k hem vandaog toch al de faktier g'had PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen de steenwoestijn van d'oude vismarkt en de toegang tot het museum nog wat tronstelozer. Is dat een laatste offer aan de stadsverloedering Of gaat men door want het brandhout komt van pas... Vorige week waaiden op de redaktie 2 nummers van het nieuwe tijdschrift «Flash» lees foldertje binnen. Dit editoriaal gaat zijn eerste jaargang in en moet worden beschouwd als een aanvulling op het reeds bestaande Blauwjonk. Het zou er toe moeten strekken de leden beter te informeren over diverse aktiviteiten die uitgaan van de verschillende partijorganen, vooral dan in de streek van Aalst. Toch een ietwat eigenaardige toe stand. Waarom zou men de overigens niet erg boeiende inhoud van de num mers niet inpassen in het reeds be staande Blauwjonk en er een ruimer publiek mee trachten te bereiken dan enkel de leden-PVV-Jongeren die over het algemeen toch reeds goed geïn formeerd en geïnteresseerd zijn. Vooral ook de inhoud van het Juli- nummer lijkt me nogal aan de zwakke kant om het als afzonderlijk geheel uit te geven. Een erg summiere vermel ding van de invloed die de PVV-Jonge- ren op het laatste partijkongres (27, 28 en 29 mei te Oostende) hebben gehad op bepaalde tekstwijzigingen in de PVV-ontwerpresolutie (.v.m. af slanking van het staatsapparaat) met daarbij nog wat vage slogans lijkt me wat meer aandacht te verdie nen. Men zou er bijvoorbeeld kunnen in afwegen in welke mate de «ontvet ting van de staat» nu werkelijk werd doorgedrukt door de PVV-Jongeren en welke rol de Aalsterse afdeling daarbij heeft gespeeld. Het augustusnummer is zo mogelijk nog vager van inhoud. Hierin wordt aan de leden gevraagd de leden die trouwens de enigen zijn die Flash in de bus krijgen de liberale ideologie verder te verspreiden om zo aan ledenwerving te doen. Een lovens waardig initiatief, dat wel, maar je zou je de vraag stellen waarom men dat alles niet op een ruimere schaal bekendmaakt. We vroegen dhr. Wil liam de Plecker, verantwoordelijke uit gever, naar de achtergrond en doel stellingen van Flash. Hij gaf toe dat de nummers nogal schraal uitvallen kwa vormgeving en inhoud maar drukte erop dat het in de bedoeling ligt een maandelijks 10 bladzijden tellend nummer uit te bren gen met ruimere en meer gestoffeerde artikels. Enkel tijd- en geldgebrek verhinderen dat voorlopig nog. De bedoeling van Flash is volgens dhr. De Plecker de 400 leden dichter te betrekken bij de partijproblematiek en zo verder te reiken dan enkel de 20 aktieve bestuursleden. Met Flash brengt men hen op de hoogte van de aktiviteiten en hoopt men hun mede werking te verkrijgen om zo langzaam een politiek ontvoogdende en opvoe dende rol te vervullen, iets wat vol gens dhr. De Plecker en dit geven we grif toe erg moeilijk is. Vandaar ook dat Nash zich in de eerste plaats slechts tot de leden richt en niet tot de grote massa die wellicht nog moeilij ker te bewegen valt. Blauwjonk komt, aldus dhr. De Plec ker, slechts 4 maal per jaar uit en brengt dan ook meer gedetailleerd nieuws, in samenwerking met het meer neutrale Klaxon, wat niet de bedoeling is van Flash. Een erg begrijpelijke situatie waarvoor we veel begrip opbrengen. Toch blijkt weer duidelijk dat de PVV- Jongeren op geen enkele inspanning kijken en er alles aan doen om bij een ruimer publiek te beginnen b j de eigen leden meer bekend te wor den. Wij volgen de pogingen op de voet. TE HUUR: op 8 minuten van station Denderleeuw APPARTEMENT nieuw bouw, gelijkvloers, 2 slaap kamers, garage, tuin. Vrij 1 november 1983. Tel. 053/66 86 45. BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel. 053/70 42 13. CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3