Boek- en papierhandel KIM - 20 V CALLEBAUT CALLEBAUT Serviezen promotie Oilsjterse avond kende hoogte- en laagtepunten HUIS HUIS op alle schoolgerief GOEDKOPER DAN EEN GROOTWARENHUIS Geraardsbergsestraat 7, AALST 053/77 45 13 STUDENTEN en SCHOLIEREN klein en groot nergens betere en goedkopere voorwaarden dan bij ons van 1/9 tot en met 30/9/83 Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij 4 Nieuwe Gazet van Aalst 2 september 1983 Hebt U geen of weinig tijd... geen probleem. Bezorg ons de lijst, en wij leveren U gratis thuis. De melodie uit de Sound of Music leende zich hierbij uitstekend tot samenzang tussen de leden van de Chevaliers, die reeds tien jaar op het podium staan-. Ex-prins Antoine toonde hierop nogmaals zijn talenten met korte sketchen over «Remong zal voor ons gene rally niet meer doen» en «Robert De Pauw zit in Brasil». De ge slaagde telefoonconference over een brand was meteen een ideale overgang naar het optreden van een vijftal Lennikse Brandweermannen, die ooit in «Incroyable mais vrai» optraden. Dit play-back optreden liep duidelijk uit de hand toen de pompiers uit Lennik zich niet beperkten tot het geplande liedje «Tof bij de brandweer» maar er ook nog een ander liedje en een niet gevraagd bisnummer bijvoeg den. Ex-prins Jempi ging weer de Aalsterse toer op met zachte teksten over «D'Aa Mert» en «Beizigt men moesj mor». Op het einde van de avond toen hij samen met Balou «Dag Clementine» en «Vie van d'Ajoinen» zong was hij blijkbaar wel beter op dreef. Wat Don Kroes en zijn Dolle Mina's op de Aalsterse avond kwamen doen blijft ons nog steeds een vraag. Hun optre den was langdradig, saai en de opge voerde sketch inspiratieloos en weinig humoristisch. Hierop zorgde de Prinsencaemere voor het tweede deel van haar mode show Jean-Paula parodieerde prins Enrico, Yvan was raadslid Patrick De Smet met pamperkledij aan, Stefanie presenteerde Bisschopkledij, Balou de agrarische kledij, en Jempi de Moorselplage kledij. Michel Met Michel Cleemput stond opnieuw een ancien op het podium Zijn paro- Het hoogtepunt van de avond vonden wij ongetwijteld het optreden van Jean-Paul De Boitselier en Michel Cleemput, die als koks verkleed en met hun rijdende keukenfornuizen, «champignons a la crème» klaarmaak ten. Geen enkele (Aalsterse) toestand of personaliteit werd gespaard, en iedereen kreeg het gerecht dat bij hem paste, zo nodig met de aangepaste «gepeperde» saus. De lachsalvo's in de zaal bleven dan ook niet uit. Willy Alloo werd vergast op kalfszwezerik ken, Kamiel Sergeant op een uitsmij ter, Mobotoe op een dame blanche, burgemeester Uyttersprot op een hut sepot, Robert De Pauw op vogels zon der kop, Annie De Maght op «Trut» Meunière, Jan De Neve op cousse- cousse en schepen Bogaert op een pakske zuur. Mare Galle zijn bestel ling was in de pattatten gevallen, Albert Cornand kreeg 21 gangen, schepen Bourlon reebok met jagers saus. Polle Keipernoagel «kreft» en Marcel Bisschop «Hersens», het feestkomitee «rattatouille», enz. Zelfs de paus van Rome en de nationale ministers kregen een veeg uit de Aal sterse pan Ook de prinsencaemere, die hierna haar modeshow presenteerde, had opnieuw een sterk nummer. De tek sten waren scherp, maar het publiek kon niet altijd even goed volgen, omdat Karei De Naeyer, die de show presenteerde, te vlug zijn teksten af las. In het eerste deel kwamen achter eenvolgens Robert met sportkledij, Marcella in werkkledij, Urbany in gulle kledij, Simonne als pompier en Johny in boerse stadskledij aan bod. Hierop verzorgde het Baardegemse kliekje een sirtaki-dans. Prachtig gekostu meerd viel het nummer toch iets tegen, omdat de bij velen verwachtte parodie op de bekende Griekse dans er uiteindelijk niet kwam. Antoine Dat mede-regisseur Antoine Van der Heyden een onmiskenbare pion in de Aalsterse avond is, werd nogmaals bewezen door zijn optreden in «Aerobic-situaties» en de ode aan zijn «bompapa», op muziek van het bekende Leopold II. De volgende num mers, die prins Balou, samen met leden van zijn groep bracht, zullen in het geheugen blijven van vele Aalste- naars. «Geldj» en «Zwertweirk» zullen wanneer zij ooit op plaat uitgebracht worden beslist een karnavaltopper worden. Het met veel allure aangekondigde optreden van Yvan De Boitselier, zoon van Jean-Paul en kleinzoon van Keizer Fransky, viel tegen De talentrijke jongeman beperkt zich tot twee play back imitaties van Dorus en Jasperina De Jong. Het kontrast was dan ook enorm met het nummer van de 76-jari- ge Netteken Verlackt. die met een krachtige stem haar «verloren zijn we niet» ten beste gaf. De staande ovatie die haar te beurt viel, bewees meteen dat zij het hart van het publiek gesto len had die op de Kamillekens vonden wij min der geslaagd, zeker omdat het muzi kale deel zich beperkte tot het afdraaien van «I can hear music». Heel wat anders was het Monokinilied, dat de zoveelste nieuwe Aalsterse song van de avond werd. Hopelijk worden dergelijke liedjes ook op plaat opgenomen. Hetzelfde kan gezegd worden van het swingende nummer van Johny Coo- man «üikke Remi», waarbij meteen nog eens het zangtalent van deze ex- karnavalprins duidelijk werd. Ook «wat is 't na meh a ligt in dezelfde lijn. Gezien het late uur werd blijkbaar be slist om het geplande optreden van Michel en Antoine met hun liedjes 't Visiet en Lotj mor wooin van het pro gramma te schrappen, zodat de deel nemers meteen in koor «Hei Alloo» konden zingen en dansen. Nogmaals werd bewezen aat nei feestkomitee niet steeds dure sterren moet engageren om een geslaagde spektakelavond in elkaar te steken, die dan nog voor een volle zaal zorgde. Mits de organisatoren van de Oilsjterse avond zelf nog een aantal schoonheidsfoutjes verbeteren, zoals de geluidsinstallatie en de erbarme lijke belichting en mits zij zich in de toekomst enkel beperken tot het optreden van Aalstenaars zelf, zal deze avond in de toekomst verder hét evenement bij uitstek blijven van de Jaarbeurs. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4