Verbazend Garage ROND PUNT Zeer interessant maar kortlopend initiatief van voor SUZUKI ALTO Gemengde gevoelens bij eksposanten A. Cornand«Elk jaar zijn er problemen... maar toch een geslaagde jaarbeurs». SUZUKI SUZUKI Wie een Suzuki Alto koopt vóór 30 september, krijgt: 1extra lage prijs 2. 1 jaar gratis onderhoud 3. mits superminimale toeslag omniumverzekering 4. zeer speciale voorwaarden voor financiering Niemand kan U deze UNIEKE VOORWAARDEN aanbieden Waag uw kans GARAGE ROND PUNT Brusselbaan QSOO AALST Tel. 053/77 72 80 6 Nieuwe Gazet van Aalst 2 september 1983 Jaarbeursflitsen Alto 3-deurs: 133.350 BF 25% BTW Deze nieuwe kompakte 3-of 4- deurs steekt zo boordevol pientere ideeën, dat hij u meteen in de ver leiding brengt Vooreerst is er zijn verhouding komfort/afmetingen: ruime plaatsen voor 4 personen op minder dan 3,30 m! Verder is er het uitzonderlijk rendement van zijn dwarsgeplaatste motor en voorwielaandrijving. Een bijzonder vernuftig uitgedachte, robuuste en kompakte 800 cc motor. En zeer eenvoudig. Resultaat: minder onkosten, minder onderhoud en meer kilometers per liter benzine. En tenslotte een pittige lijn, een verfijnde uitrusting en veel punch.. Werkelijk alles om u in de verlei ding te brengen!... Is ook verkrijgbaar met automa tische versnellingsbak. Maandagavond. De jaarbeurs van Aalst loopt ten einde. Bij de ingang van de Keizershallen word je nog aangeklampt door mensen die je een vrijkaart willen verkopen. Straks komt Will lura, en nun nandeltje vindt dus klanten genoeg. Het valt op dat het vandaag frisser is; alle voorbije dagen moest je hier naar adem snakken... De hitte heeft de mensen weggehouden, zeqgen sommige eksposanten, maar er worden nog vele andere oorzaken genoemd. Na een babbel met tientallen ekspo santen blijkt hun konklusie overwe gend aan de negatieve kant, of op zijn minst niet al te gunstig. Enkele uit spraken «Het was minder goed dan anders», «Een tegenslag meneer, de verkoop is enorm gedaald», «Het systeem van jaarbeurzen loopt op zijn einde», «stinkend rot Eerst smijten ze de standen dooreen en dan zetten ze hier verderop een groothandel met dezelfde produkten en merken Die dook konstant onder onze prijzen hij stuurt de mensen naar hier, doet ze de prijs van een artikel noteren en doet er dan bij hem een beetje af. 't Is hier toch geen braderie «De warmte heeft de mensen buiten gejaagd en dan zijn ze nog te lomp om voor serieuze verluchting te zorgen Al jaren duurt dat» «t Was zeker 30 minder dan vorig jaar». «De mensen kijken wel, maar ze kopen niks. Pre cies toeristen die aan sight-seemg doen». «Een flop, meneer, dat is alles wat ik er van kan zeggen», «Een fiasko zonder meer», enz... Als je naar de mogelijke oorzaken vraagt, skoren de warmte C't goe weer) en de krisis (de slechten tijd) duidelijk het hoogst. Daarnaast noemt men nog de verhoogde toegangsprijs (da's 200 fr. als ge hier nog maar als gezin met twee kinderen naar toe komt, alia de organisatie, laattij dige publiciteit en de prijsstijgingen van de produkten zelf Anderen vin den dat er te veel jaarbeurzen komen (Lede, Wieze, Oosterzele, St.-Lie- vens-Houtem,...) zodat Aalst minder bezoekers krijgt uit die streken, of stellen dat de beurzen eigenlijk overal achteruit boeren. Iemand meende dat het echte koperspubliek, de meer begoede klasse, deze keer afwezig bleef om elders van het goede weer te gaan profiteren nu het nog kan, net voor het schooljaar begint. En wie wel kwam, keek veel rond maar kocht met (veel) «De mensen hebben niet meer zo veel tegenwoordig». Alles samen: stemmen van ontgoocheling, verbitte ring, soms ook van berusting«Och jong, we moeten vandaag de dag met minder kontent zijn. 't Is bij iedereen zo». Positieve klanken Tevreden handelaars vond je ook, eksposanten die vol overtuiging zeg gen dat het deze keer zeer goed was geweest, dat er minder volk maar toch meer kopers waren Het hangt blijk baar voor een deel af van het produkt dat je verkoopt of het krisisgevoelig is of niet maar volgens enkelen ook van de eigen inzet: «Als ik zie hoe sommige eksposanten er hier bijzit ten, achterover op hun stoel en met hun voeten op een bankske een gazet aan t lezen dat speelt toch ook mee 1 Als men zich niet inspant, de mensen met een beetje aanspreekt en zo, komt er zeker mets meer van terecht Een met-Aalsterse eksposant was in de wolken over de avondattrakties «Die avondspektakels, dat vind je ner gens Ik ben er zeker van dat daar door veel meer volk naar deze jaar beurs komt En ik doe er per jaar zo n zestigal Anderen vinden dat pre cies daar de onverschillige wande laars en 'toeristen door aangelokt worden, en meer met. Of ook dat men het standgeld van de handelaars beter eens voor serieuze verluchting zou gebruiken, dan er dure artiesten voor te vragen Voor een aantal middenstanders op de jaarbeurs is het nog wachten geblazen. Zij zien de beurs als een promotiekans, een gelegenheid om adressen te noteren en eerste kontak ten te leggen. Onder hen waren er verscheidene met positieve ervarin gen «We hebben nu twee keer zo veel adressen voor prijsoffertes dan vorig jaar; dat is al veel waard». Over de herschikking van de standen leek de heibel al goeddeels voorbij; de mees ten hadden er geen problemen (meer) mee en vonden hun plaats goed genoeg. De groepering van de ver- bruiksstanden viel ook al niet in te slechte aarde. Pluimpjes waren er nog voor de bewakingsdienst zowel overdag als 's nachts die men stuk ken beter vond dan vorig jaar, de ver fraaiing van de inkomhal, enz... Over een en ander wisselden we van gedachten met A. Cornand, voorzitter van het Feestkomitee. De neerslag van dit gesprek vindt u elders in dit blad. (k.n.) Terwijl de fanfare St. Cecilia van Hofstade de feestzaal onder een waterval van muziek bedelft, zoeken we een plekje waar het stil genoeg is om met Albert Cornand te kunnen praten. Hij loodst ons naar bet sekretariaat van de Keizers hallen; men heeft er een soort berghok met middenin 1 tafeltje plus 4 stoelen en... rust. Wat vond de voorzitter van bet Feestkomitee van deze jaarbeurs, de 36'? A. Cornand dat is juist en we hebben dat probleem vastgesteld toen die planchée er al lag. Vroeger lag die op roosters, nu op het asfalt van het par keerterrein wat even goed kan zijn. De oorzaak ligt enkel en alleen bij de kwaliteit van de planchée zelf. De A- Cornandglobaal gezien denk ik dat deze beurs geslaagd mag genoemd worden. Er zijn wat minder bezoekers geweest, dat is waar en toch schat ik het verlies op slechts 4.000. Het staat nog niet vast natuur lijk, maar ik denk dat we toch aan een Volgens enkele standhouders ligt de verhoging van de ingangsprijzen mede aan de basis van dit mindere sukses, terwijl ook het lagere niveau van een aantal attrakties als oorzaak van de achteruitgang geciteerd wordt. Er zijn er zelfs die beweren dat men deze attrakties gerust mag afschaffen of deze apart mag organiseren, mits het vragen van een toegangsprijs. Als men slechts 50 fr. vraagt voor Will Tura of Rob de Nijs zal de zaal ook vol lopen, aldus de redenering van één van de exposanten, en dan kunnen de mensen zelfs gratis naar de jaarbeurs komen. In dit verband werd onder andere ver wezen naar andere jaarbeurzen in de streek (Wieze-Denderhoutem) waar men ook 20 000 bezoekers haalt zon der spektakels. Dat er in de Keizershallen zelf nog heel wat misloop wordt o.a. bewezen door het feit dat er achteraan de zaal een nooduitgang bestaat, die echter totaal afgesloten is door een ijzeren Doort. 7elk de brandweer bleek niet in staat om deze poort die uitgeeft op een binnentuin, uit te breken. Wat voor nut heeft het dan boven deze opening «Nooduitgang» te vermelden Als het stadspersoneel er toch ooit in slaagt om de poort open te breken, zal men meteen ook voor een nieuw en niet te versmaden veriuch- tingsgat gezorgd hebben, want de hitte in de hallen was op bepaalde dagen onuitstaanbaar. totaal van 40.000 bezoekers zullen komen. Zondag kenden we een top dag met 8.600 bezoekers De bierver koop is in zijn geheel ook gestegen. Natuurlijk heeft het goede weer in vloed gehad; men blijft dan al gemak- keiijker eens buiten zitten, men komt ook minder een tweede of derde keer terug. Een terras op de grote markt is bij zulke temperaturen aantrekkelijker dan de beurs. Dat is normaal. N.G.v.A.De eksposanten vragen zich af wanneer er eindelijk eens een betere verluchting komt... A. Cornand: zij niet alleen hoor. Het feestkomitee en de stad hebben zich al dikwijls over dat probleem beraden. Een nieuw verluchtingssysteem kan wel, er bestaan er, maar voor zo'n gebouw is het enorm duur. In feite zou het ook een nieuw dak vergen voor de Keizershallen. Reken maar uit. N.G.v.A.Is er in de restauratieplan nen van de hallen, met de brouwerij De Gheest, een verbetering voorzien op dit punt A. Cornand voor de expositiehal niet, wel voor de feestzaal. N.GvA in de tent hebben heel wat dames dit jaar hieltjes en hakken ver loren. Hoe kom je aan zo'n slechte planchée verhuurder heeft er na onze opmerkin gen nog veranderingen aan gebracht, maar die hebben inderdaad niet veel geholpen. Volgend jaar zullen we die bevloering vooraf zeker ernstig kon- troleren. N.G.v.A.: er wordt gesteld dat de verhoogde toegangsprijs ook bezoe kers heeft afgeschrokken. Uw mening A. Cornand ik geloof dat toch niet. De Aalsters jaarbeurs blijft een stevige reputatie behouden en is veruit de goedkoopste. Bovendien moet men er rekening mee houden dat die prijs al zes jaar niet meer veranderd was, ter wijl de organisatiekosten wél oplie pen. We hebben via betere aanbeste dingen zelfs nog kunnen besparen. Maar men mag gerust zijnwe zijn niet van plan die toegangsprijs in de komende jaren telkens opnieuw te verhogen. N.G.v.A.: wat zou u zelf graag nog kwijt willen over deze jaarbeurs A. Cornand wel, ik zou er toch willen op wijzen dat we een aantal geslaagde vernieuwingen gerealiseerd hebben. Ik denk aan de groepering van de ver- bruiksstands en van de scholen, de verfraaiingen in de inkomhall en de feestzaal, de goed funktionerende bewakingsdienst, de Walter Capiau- kwis die minder kostte en toch meege vallen is, de onthaaldienst, enz... Dat mag het verminderde bezoekersaantal niet verhullen, maar het is toch stuk voor stuk positief, menen we. (k.n.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6