AALST Rijksleergangen voor Technisch Onderwijs OP LEERKONTRAKT aanbieden na 19 u. Walter Capiau-kwis fleurt matte jaarbeursspektakels wat op Zelfs een Aalstenaar kan niet alles weten of kennen s 053/78 56 09 Leo de Bethuneiaan 31 AALST Ghislaine Van 0e Voorde y* wij zoeken een modern en beleefd meisje met goed voorkomen Maquillage OP AFSPRAAK Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching DAMES KAPSALON KONINKLIJK TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, I0I .TEL.053 21.99.76 Ledebaan 101, AALST Tel. 21 99 77 Avondlessen HOTEL HAARTOOI KLEDING kreatie en verkoop Inschrijvingen: maandag, dins dag, woensdag en donderdag van 18 tot 20 uur, of onder de dagles- sen. Het K.T.A. de school voor moderne beroepen Nieuwe Gazet van Aalst 2 september 1983 - 7 Tien na negen, woensdagavond en de Leuvense jazzband Milkshake Banana opent de Walter Capiau-kwis, door de Aalsterse middenstand en nijverheid met talloze prijzen bedacht, gaande van een pot leverpastei tot een koelkast, motorfiets en zelfs een reis naar Tenerife. Bij de intro van Milkshake Banana schortte al een en ander aan de geluids installatie en we verwachtten ons aan een weliswaar typisch Aalsters spekta kel, maar met een even authentiek ge stuntel; toen ik een tweede keer op mijn klok keek. was het pas 9.16 u. Walter Capiau slaagde er echter in om van bij de voorstelling van de kandidaten, sfeer in de zaal en op het podium te krijgen. De man van het erbarmelijke spelprogram- ma «Hoger, lager» (dank u BRT, dank u) kons als niet-Aalstenaar toch op een vlot improviserende manier de meestal Oilsj- ters taterende kandidaten en juryleden begeleiden. Een bewijs dat ook een ge talenteerd kwismaster met een snertidee als «Hoger, Lager» niets kan beginnen. Vijf echtparen dienden in vier spelrondes uit te maken wie als winnaar met de mooiste prijzen zou gaan lopen: na iede re ronde viel één paar weg. Voor de eer ste proef dienden een aantal personages te worden herkend, uitgebeeld door de jonge Jurgen De Batselier De figuur van Tom Manders, beter bekend als Dorus was blijkbaar goed bekend voor de kan didaten, alleen Hugo en Marleen Van Herreweghe meenden Corry Van Gorp gezien en gehoord te hebben... Vader Abraham was de tweede onbekende Gevraagd naar de echte naam van deze man antwoordde een echtpaar niet Pier re Kartner zoals het hoorde, maar oud voetballer Pierre Carteus De punten werden toch toegekend, «'t was maar een spel», weet je wel Dan werd het pas echt moeilijk hoe luidde de bijnaam van Bobbejaan Schoepen Neen. niet de Zingende Cowboy of de Fluitende duive- melker maar beste lezerDe Jodelende FluiterToegegeven, niet van de poes. Na de eerste ronde stonden twee teams laatste, zodat een testproefje diende ge speeld het vermijden van ja of nee te antwoorden in een vragenspelletje, was de opgave Hugo en Marleen hielden dit slechts 3 seconden vol en vielen onver biddelijk af Voor de tweede opgave, het juist om schrijven van vrij onbekende en zeldza me voorwerpen, werd beroep gedaan op een Raad van Wijzen Pol De Paepe, Kamiel Sergeant Frans Wauters. Her man Louies (die de meest spitsvondige en smakelijkste verteller bleek) en Dolf Sedeyn. De kandidaten dienden uit te vissen wie van de juryleden loog en wie de waarheid sprak. Een erg amusant nummer met soms onmogelijke verkla ringen. Zo trachtte Herman Louies de echtparen een «walvis-oon-land-trek- ker» te verkopen (eigenlijk een schip- pershaak) en even later een neusring voor stieren voor te stellen als «nen schoitpapieraaver van vroeger». Jozef en Alfonsine Cooman bleken hier het minst onderlegd en werden uitgescha keld. De drie resterende paartjes wachtte dan het ernstige werk een sketch opvoeren, evenwel zonder zelf één woord uit te brengen: de dialogen werden vanuit de zaal en in onvervalst Aalsters gebracht door PACT-spelers Odilon Mortier (schit terend, levensechten Francine De Bolle. De kandidaten dienden naarge lang de tekst te gesticuleren en zo ge trouw mogelijk de rol te spelen van man en vrouw die zelf de woonkamer willen behangen - en alles wat hierbij komt kij ken - «Angt da papier na recht of nie Joot. as g'op a zoi ligt Nog een sjans dat Het winnend echtpaar Cleemput. (OJ) karoukes zén en gien blomme t'ooi schoein geweist» De jury besloot Mi chel en Christiane Cleemput en Gilbert en Beatrijs De Smedt te weerhouden voor de laatste ronde liedjes raden Het Geraardsbergse echtpaar Stamme- leer kon naar huis Uiteindelijk won nen karnavalist en carrossier Michel Cleem put en zijn echtgenote Christiane en meteen werden ze overladen met - letter lijk - een karrevracht geschenken Met deze Aalsterse uitvoering van de WC-show. bewees het feestkomitee dat een avondje ontspanning met noodzake lijk 170.000 BF hoeft te kosten en dat goedkope pret daarom niet minder ge meend is. Daarnaast viel het op dat de spektakelzaal opnieuw lang niet was vol gelopen zoals in betere tijden wel vaker het geval was Het gehele showgebeu- ren rond de Aalsterse jaarbeurs is naar ons gevoelen trouwens aan een ernstige discussie toe. (JVG) a—w Neem nu Leè 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen I Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag het aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tei. 053/70.01.71 - 21.37.87. Erembodegem - KSA St.-Amandus organiseerde zijn jaarlijkse bondsdag in het heem in de Bredestraat, met spelen, gezellig samenzijn, kampvuur, Zoals steeds een talrijke opkomst. (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7