FRANCIS SMET Vinck en zijn eerste beurs Zondag en ambachtsmarkt EDDY alfabetiseringsprojekt aalst hopmarkt 11 Boival had veel bijval VAN LIERDE 053/21 08 88 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)21 .66.79 RpnrafpnkQpn ARI 1 Q UCyl CHGIIIOoCII filllu Van Wambekekaai 7 O Hoogstraat 17 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Wasserij Nieuwkuis MS TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT GEERINCKX VERZEKERINGEN 8 Nieuwe Gazet van Aalst 2 september 1983 De 36ste Jaarbeurs is net voorbij. Het leek ons niet onaardig om naast expo santen en leden van het Feestkomitee ook eens de beleidsverantwoordelijken naar hun indrukken te vragen. Zowel de schepenen Vinck, landbouw en feestelijkheden, leuke kombinatie overigens ais De Pauw, Ekonomische Zaken en Middenstand, wilden we naar hun weldoordachte mening vragen. Gezien het kleine budget van onze Nieuwe Gazet van Aalst lag een reis naar Brazilië nog niet in onze mogelijkhe den. Schepen Vinck alleen dan maar aan het woord. Het hakbijlkomitee van onze Gazet wacht op De Pauw. Er is een hele reorganisatie doorge voerd. U bent samen met schepen De Pauw verantwoordelijk voor de Jaar beurs. Hoe zit die bevoegdheidsver deling in mekaar Het hele gebeuren qua organisatie staat inderdaad onder de 2 schepe nen (Feestelijkheden en Midden stand), maar het Feestkomitee staat in voor de organisatie. Vroeger was het wellicht makkelijker omdat er maar 1 schepen verantwoordelijk was, maar we zijn samen bevoegd en werken ook samen en moeten goedkeuren wat het Feestkomitee deed. Is een schepen van Feestelijkheden nodig bij de organisatie van een Jaar beurs, eigenlijk toch een midden- standsgebeuren Feestelijkheden is altijd bevoegd geweest, net zoals bijvoorbeeld een 11-Juliviering, wat eigenlijk Cultuur is maar toch ook onder Feestelijkheden valt De verdeling van de plaatsen onder de exposanten viel dit jaar onder Middenstand. Er is geen voorzitter meer bij het Feestkomitee, maar een ondervoorzit ter. Waarom die verandering Naar analogie van alle adviesraden waar nu al de bevoegde schepen als voorzitter fungeert hebben we dat ook bij het feestkomitee gedaan, wat eigenlijk in laatste instantie ook een adviesraad is, hoewel ze meer doen dan dat. Is de rol van ondervoorzitter Cornand dezelfde dan die van meneer Wauters vroeger? (n.v.d.r. de vroegere voor zitter) Neen Ik heb dezelfde bevoegdheden als Frans Wauters vroeger. Wie is dan eigenlijk verantwoordelijk voor het Jaarbeursgebeuren Eigenlijk is de voorzitter verantwoor delijk (n.v.d.r. de schepen zelf dus), maar we hebben dit nu opgesplitst omdat schepen De Pauw vond dat Middenstand ook voor een stuk bevoegd was. Albert Cornand, feest leider en ondervoorzitter neemt de rol over van Frans Wauters, maar onder toezicht van de schepenen. Denkt U niet dat Middenstand alleen bevoegd is Ik denk het niet, gezien deze Jaar beurs een ander karakter heeft dan de andere. Wieze bijvoorbeeld, waar het niet meer is dan een jaarbeurs. Hier komen de attrakties er bij, vandaar dat ook feestelijkheden bevoeqd is. Zakenreis Meneer De Pauw schakelde zelf zijn departement in bij de organisatie van de Jaarbeurs. Nu is hij er niet bij. Begrijpt U de kritiek op zijn afwezig heid Het is eigenlijk geen vakantiereis, het is meer een zakenreis en die kon hij niet meer verplaatsen. Denkt U niet aan een Jaarbeurs zon der attrakties Zeker niet Op advies van het Feestko mitee en van de exposanten (n.v.d.r. blijkens de enquêtes is een meerder heid van hen voor het behoud) blijven de attrakties behouden. De Jaarbeurs zou anders doodbloeden. Inspraak Met de mening van de exposanten wordt dus rekening gehouden Jazeker. Men beweert wel van niet, maar er wordt zeker rekening mee gehouden. Er is trouwens een wissel werking met het komitee van exposan ten, hoewel er nu een verwatering is tengevolge van een meningsverschil tussen Ben Backaert (voorzitter van het exposantenkomitee) en schepen De Pauw. Sommige exposanten beweren dat bezoekers die voor de attrakties komen geen potentiële klanten zijn. Je zou natuurlijk niet verbieden dat iemand om 5 voor 9 binnenwandelt om enkel naar de show te kijken. Ander zijds zijn er ook veel bezoekers voor de shows die enkele uren vroeger komen en de exporuimte bezoeken. De artiesten worden voor een groot stuk betaald met het standgeld van de exposanten dat trouwens dit jaar omhoog ging. De spektakels staan op een behoorlijk laag niveau. Er is dus nogal wat wrevel over de slechte investering van dit goede geld. De exposanten betalen inderdaad mee aan de spektakels. Het is nu wel mijn branche niet maar bijvoorbeeld een Walter Capiau vond ik wel aange naam om naar te kijken. Halfvolle zalen Inderdaad maar daar zat de warmte voor veel tussen. Allemaal goeie spek takels brengen valt niet erg mee. Het ballet de eerste avond was inderdaad veel te duur en niet zo erg goed, maar dat kwam enkel omdat het ballet van de «Moulin Rouge» met kon komen omdat hun kledij werd gestolen en we snel een vervangingsspektakel moes ten zoeken. De voorzitter van het exposantenkomi tee is geen exposant. Kan het sche penkollege daar wat aan doen Dat gaat ons niet aan. Als de exposan ten een voorzitter willen die geen exposant is dan is dat hun zaak Het schepenkollege kan daar geen regels aan stellen. Iets over de vernieuwingen. Eerst de verhoging van het standgeld. Was dat nodig Kijk, de verbruiksstanden zullen daar gaan schade door geleden hebben. Maar de bezuinigingen hebben ons dat opgedragen. Waarom snoeit men dan met eerst in de overbodige en vaak flauwe voor programma's Dat is een mogelijkheid. Dat wordt allemaal overwogen in overleg met het Feestkomitee. Meningsverschil De verhuizing van de standen dan. Die werd te laat meegedeeld en niet con sequent doorgevoerd. Daar werd lang over gepraat, wel een uur, maar het Feestkomitee was volle dig akkoord En de exposanten Die wisten dat nog niet, dat kon niet. Ze zagen het natuurlijk wel als de standen werden geplaatst. We zullen zien wat de resultaten zijn, want het is slechts een proef. De beslissing werd genomen door het feestkomitee, nor maal mits inspraak van de exposan ten, maar door de onenigheid tussen schepen De Pauw en Ben Backaert wilde de schepen met Backaert niet meer onderhandelen. Simon D'hondt Er is nogal wat kritiek geweest op de ene stand van Simon D 'hont die tus sen de verbruiksstanden staat. Dat is zeker mijn «goesting» niet en dat zal ook maar 1 jaar gebeuren. Maar zoals U weet had Albert Cornand ambities als feestleider samen met Simon D'hondt. Het is Albert Cornand geworden en ik veronderstel dat het als compensatie is bedoeld. Er blijkt ook dat de gecentraliseerde drankstanden vaak tot 12 en zelfs drie uur 's nachts openblijven. Is dat dan nog een Jaarbeurs In het kontrakt staat nu geen uur bepaald voor sluiting van de drank standen. maar voor volgend jaar den ken we daar wel aan. De caféhouders hebben we nochtans beleefd gevraagd niet te lang open te blijven, anders vliegen ze volgend jaar weer uit elkaar. Ook over de plaatsing zelf zullen we nog eens nadenken want dat zou de verkoop van drank in de spektakelzaal (die wordt uitgebaat voor rekening van Stad Aalst) wel eens kunnen benade len (n.v.d.r. wat niet waar blijkt te zijn want maandag lag de verkoop al 8 hoger dan vorig jaar). Heet Wat met de overhete zaal en de slechte plankenvloer Voor mij is de tent goed en er werden zelfs grote openingen voorzien voor de verluchting. De plankenvloer is natuurlijk wel een probleem. De tent werd wel besproeid door de brand weer. Voor ons is dat een geval van overmacht, een tent is er gevoelig aan temperatuurswisselingen (n.v.d.r. voor volgend jaar werd een systeem voorzien waarbij men de tent konstant zou kunnen besproeien). Er zijn ook veranderingen aan de zalen in de Keizershallen gepland zodat er geen ongelukken meer kun nen gebeuren zoals het ingestorte pla fond in de exporuimte. Voor wanneer voorziet men die De zalen zijn al jaren in slechte staat. Dit jaar, in de winter, beginnen we met het bouwen van een nieuw dak alsook met de binneninrichting van de spek takelzaal. Voor de exporuimte is nog niets voorzien, maar de spektakelzaal zal volgend jaar af zijn Inzegening Elk jaar wordt de Jaarbeurs ingeze gend door Deken De Vos. Is dat enkel traditie of is dat meer dan alleen maar dat Dat is een traditie, net zoals een vuur werk op een kermis. Als er geen vuur werk is geweest is er geen kermis geweest. Zelfs Frans Wauters (n.v.d.r SP) was er voorstander van en dat blijft zo. Leuk slot voor een al bij al niet zo diepgaand maar wel openhartig gesprek met een schepen die aantoont dat hij niet ten onrechte de reeds genoemde departementen onder zijn bevoegd heid heeft. Binnenkort de indrukken van Sche pen De Pauw die we zullen proberen het hoofd te doen verliezen als hij dat nog niet kwijt is met een resem meer diepgaande vragen met daarop, zo hopen we, antwoorden die getuigen van een grondige dossierkennis. ken je mensen met lees-en schrijfproblemen 053-770883 kom je beroepshalve met hen in kontakt aarzel niet en breng hen op de hoogte van het bestaan van LEES-EN SCHRIJFGROEPEN geef hen ons telefoonnummer of verwijs hen op een andere manier door vrijwilligers die zich gemotiveerd voelen om een lees-en schrljfgroep te begeleiden zijn welkom. Voor de zesde keer organiseert het stadsbestuur een kunst- en ambachts markt, nu zondag, 4 september. Als het weer wat meewil belooft het een drukke dag te worden in het stadscentrum, waar liefhebbers van oude ambach ten, volkssporten, beeldende kunsten, streekgerechten, muziek en toneel hun gading kunnen vinden. We loodsen u eventjes door het programma... Op de Grote Markt kan je, doorlopend Spelemansgilde van Kester op en The vanaf 10 uur, oude ambachten gaan bekijken en ook de balboogschieting aan het Belfort. Men heeft gepoogd de ambachtsmarkt minder kommercieel te maken dan de vorige jaren, door de deelnemers te vragen dat ze tussen 10 en 18 uur zeker regelmatig een handvaardigheid of een ambacht zou den demonstreren. In het Belfort vind je een tentoonstelling van beeldende kunsten onder het motto «De akade- mie pakt uit», die wordt opgeluisterd door de muziekakademie (beneden zaal). In de krypte stelt R. Bekaert ten toon en in het gebiedshuisje is het toe ristisch infobureau permanent open. Wie het binnenplein van het stadhuis bezoekt vindt daar een keur aan streekgerechten, mèt o.a. ovenkoe ken, vlaaien, ajuinbrood en matte- taarten die ter plaatse worden, gebak ken. Daarnaast zorgde men voor trap pist van 't vat, Wiezekaas, Falluintjes- jenever, enz... Van 14 tot 16u.30 treedt op het binnenplein de groep «Sandaraque» op met oude Franse en Vlaamse volksmuziek, van halfvijf tot halfzes speelt het stadspoppenteater in de trouwzaal, en om 17u.30 ver zorgt P.A C.T. een straattoneel ook op het binnenplein van het stadhuis. Na 18 uur treden daar dan nog de Crazy Rythm Jazz Orchestra. Wil je een ommetje maken naar de Hopmarkt, dan ontdek je een heel stel oude volksspelenringsteken met boerenpaarden, struif vogel werpen, trou-madame, hoefijzerwerpen mastklimmen, enz... Op de Grote Markt werd tenslotte ook voor muzi kale animatie gezorgd van 11 u.30 tot 12u.30 koncerteert de muziekkapel van de brandweer op de kiosk, dan volgt om 13 u. een beiaardkoncert van een vol uur. De fanfare «Kunst en Ver maak» vermaakt u op de kiosk van 14 tot 15 u. en om 17 u. treedt de volks dansgroep «Uylenspiegel» op. Tus sendoor vind je op de Grote Markt ook nog ludieke optredens van de «Clerowipis» met oude Aalsterse lied jes en de Draeckenieren zijn van de partij met uitgezochte oude ambach ten. Deze kunst- en ambachtsmarkt wordt gekoördineerd door de dienst Kuituur, in samenwerking met de sportdienst, de dienst Feestelijkhe den, de Groendienst, de dienst Open bare Werken en de dienst Landbouw. Volgende week vind je van deze dag een verslag in deze krant, maar je kan misschien best zelf eens een kijkje gaan nemen het lijkt de moeite zeker waard, (k.n.) AKV Boival wilde ook dit jaar zijn kas spijzen, maar dan niet zoals alle andere karnavalgroepen het doen. Een jazz-band lokte massa's volk. De Oudenaardse «The Anchorage Jazz Band» wist de sfeer erin te houden (JC) r— 82/24/12 pvba St.-Jozefstraat 26 AALST s 053/21 48 42 sedert 1934 Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bedienmg grac.s verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8