AALST HERENKAPPEN Café 't Landhuis Een waaier jeugdpastoraal Jaarbeurseksposanten vechten robbertje uit met bewakingsdiensten 7e specialisatiejaar VAN MOL Dekanaal jongerenconcilie te Aalst Feestelijke septembermaand te Nieuwerkerken VAN MOL achtdienst KONINKLIJK TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, I0I .TEL.053 21.99.76 NIEUW Voor de eerste maal in Aalst aan het Koninklijk Technisch Atheneum Ledebaan 101 AALST Tel. 053/21 99 77 Inschrijvingen en inlichtingen: elke werkdag van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De pilootschool voor moderne beroepen. Grote Markt, Aalst 21 17 88 uit sympathie Leuvenstraat 43 9440 Erembodegem Tel. 053/21 39 99 77 98 03 Nieuwe Gazet van Aalst - 2 september 1983 9 Als U zaterdag 3 september vanaf halfacht op het Begijnhof brochettes ruikt en volkse openlucbtdansmuziek hoort,... dan start Jebron zijn achtste werkjaar. Het huis Begijnhof 1 zal weer gonzen van jeugdpastorale bedrijvigheid. Waarbij de enen aan jeugdmissen denken en anderen aan de zoete tienerdromen op U.M.-posters vol zonsondergangen, maar in Jebron is het een hele waaier. Het nieuwe jaarprogramma zit vooral vol «kansen». Vol jeugdpastoraal. Ontmoetingskansen zijn in Jebron een eerste «mensenrecht». Elke zaterdag avond, na de eucharistieviering in de Begijnhofkerk, kan men er spontaan- ongedwongen «gemeenschap vor men». Af en toe is er ook 'ns een spe ciale aktiviteit daartoe; zo b.v. de fiets tocht naar de Gavers op 25 septem ber. Dokumentatie en vorming is er ook, al weten maar weinigen waarover Jebron's inforuimte zoal beschikt, 't Gaat over liturgie en bezinning, zowel als over de sociale werkelijkheid en ontwikkelingssamenwerking. Vrij in en uit. «Vormingsmomenten» voor 12-14- jarigen (tienerwerking) zijn er iedere 2de woensdag (18.30-20 u.), voor 15-17- jarigen (jongerenwerking) elke vierde woensdag (20u.30-22 u.) en voor 18- plussers (jongvolwassenenwerking) elke 2de vrijdag (20-22u.30). Het verdere programma '83-'84 houdt veel in vormingsavonden voor begin nende katechisten (5, 12, 19, 26 sep tember), een denk- en zoekavond voor begeleiders van +13 (22/9) en deel name aan de Chili-avond in Netwerk (10/9), avonden rond Karl Marx en Luther, rond het Jodendom, er komt een Russisch koor met religieuze lie deren, vorming voor leerkrachten en 1 8-jarigen over «spreken over seksua liteit», en verloofdenontmoetingen. Gedacht wordt nog aan doopselpastoraal en pastoraal voor echtgescheidenen. Al is hier nog niets over beslist, wie inte resse heeft kan dit reeds gerust laten weten aan Guido Debree in Jebron. Bezinning en gebed is er uiteraard ook. Dit jaar zal om de veertien dagen een «vrouw» uit de bijbel belicht worden in de eucharistievieringen want «God heeft zijn boodschap niet alleen aan mannen doorgegeven». Elke woensdag is er om kwart vóór acht een stiltemoment met gebed. Tenslotte is er nog een boetiekske waar men «zinnige wenskaarten, aange naam schrijfpapier of een poster» kan vinden. Wie maandelijks over Jebron bericht wil worden kan een abonnement nemen op «Info-Jebron» (150 fr./jaar) (PD) m dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers In kristelijk-geëngageerde kringen is het reeds lang een uitgesproken gedachte een dekanaal jongerenconcilie Zal dit in 1985 dan toch plaatsvinden In Info-Jebron doet Guido Debree (verantwoordelijke voor de dekanale jeugdpastoraal) hiertoe een voorstel. 1985 is overigens door de UNO uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Jeugd, en wat meer is in datzelfde jaar gaat in Tainzé (3-7 augustus) een «wereld bijeenkomst van de jeugd» door, te vergelijken met het Jongerenconcilie in 1974, waarop 50.000 jongeren aanwezig waren. Wie geïnteresseerd is om mee te denken en werken aan een dekanaal jongeren concilie te Aalst kan kontakt opnemen met Guido Debree in Jebron (Begijnhof 1). (PD) DOKTERS Aalst Dr. R. Van den Brande, Dendermondse- steenweg 37, Aalst, tel. 77 83 33: vrij dag 2 september vanaf 20 uur; zaterdag 3 september vanaf 8 uur 's morgens; zondag 4 september de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 5 en dinsdag 6 september vanaf 20 uur; woens dag 7 september vanaf 12 uur; donderdag 8 september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 9 september om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Vereecken, Molenstraat 69, Haaltert (Denderhoutem), tel. 054/33 92 82: zaterdag 3 en zondag 4 septem ber. Hofstade, Gijzegem Dr. Gravez, Steenweg naar Aalst 1, Hof- stade, tel. 21 75 28zaterdag 3 en zondag 4 september 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Coster, Kloosterstraat 1, M oorsel, tel. 21 75 71zaterdag 3 en zondag 4 sep tember 1983. Nieuwerkerken Dr. Cassiman, Dorpsstraat 13, Nieuwerkerken, tel. 77 15 99: zaterdag 3 en zondag 4 september 1983. APOTHEKERS van zaterdag 3 september om 9 uur tot zaterdag 10 september om 9 uur Erauw, Gentsestraat 20, Aalst De Meyer, Dorpsstraat 30, Nieuwerker ken TANDARTSEN Boel, Pontstraat 43, Aalst, tel. 21 85 66 zaterdag 3 september van 14 tot 18 uur en zondag 4 september van 9 tot 12 uur. Stadspolitie vertoont staaltje van machtsgeilheid Tot slot van deze 36e jaarbeurs kunnen we u nog een leuke anekdote verhalen. Het neusje van de zalm, de point final. Maandagavond, de laatste jaarbeurs avond, verkregen een aantal exposanten na lang zeuren de toestemming om een aantal geëxposeerde waren buiten de expotent te dragen. Eén bepaald exposant verkreeg eerst mondeling van dhr. Cornand en daarna zelfs schrifte lijk van het sekretariaat uitdrukkelijk de vereiste toestemming om 8 dozen met poederen weg te dragen, en dat tot 22 u. (normaal sluit de tent immers om 21u.15 mag men immers geen goederen verplaatsen). van niks te weten, en zelfs de schrifte lijke toestemming (die één van hen op zak had gestoken) kon hen niet ver murwen. Niemand kon nog binnen of Alles goed en wel tot die exposanten aan de uitgang van de tent verschij nen, waar ze meteen met de toestem ming beginnen zwaaien. De bewakingsdienst maakt geen pro blemen maar een jonge politieagent rukt de papieren uit de handen van de bewaker en begint er driftig in te bla deren. Het was onderhand zowat 21 u.30. Na veel over en weer gepraat, waar de agenten duidelijk laten zien dat zij de beslissingsmacht hebben, opent men de deuren voor onze standhouder die een aantal dozen (5) naar de wagen sleurt. Ook enkele andere reeds aan wezige standhouders en een aantal verdwaalde en verbaasde bezoekers worden plots zonder toestemming dan toch buitengelaten, wat 5 minuutjes daarvoor nog onmogelijk bleek. Wie dacht dat hiermee alles geregeld was rekende zonder onze stadspolitie. Die sloten immers de tent terug van bin nenuit af. zodat alle standhouders, die met enkele persoonlijke bezittingen naar buiten waren gegaan, alsook onze eksposant met de toelating, onmogelijk terug naar binnen konden, om handtassen, geldbeugels en jas sen op te halen en vooral om de reste rende dozen op te pikken. Toen men de agenten van buitenuit op hun inkonsequentie duidde, gebaarden zij buiten, want intussen waren ook de tussenschutsels in de grote expo- ruimte aangebracht. Het flakkerde wat op en de gemoede ren van enkele standhouders raakten oververhit, terwijl ook nog enkele late bezoekers (die overigens verplicht waren de zaal langs de tent te verla ten) binnenin de tent niet wisten wat hen nu overkwam. De gezagdragers waren tevreden. Zij hadden zich getoond. Enkele standhouders bra ken toen toch binnen langs de grote exporuimte door de houten schutsels te verschuiven, maar toen ze in de tent kwamen bleken de deuren plots weer geopend. Toen men de jonge agenten daarop wees, alsook op het feit dat zijn een toestemming hadden genegeerd, wis ten zij plots van niks meer, zelfs niet diegene die de toestemming op zak had gestoken. Ze dreigden toen met holle frazen zoals «Maak dat ge weg komt Een kursus psychologie zit wellicht niet in een opleiding tot agent. Er is misschien wel een kursus «De agen ten van Aalst en hun vertoon van machtsgeilheid». (KVDE) liefhebbers. De afstand bedraagt 138 km en voor de aankomst moet je in de Laarstraat zijn. De Koninklijke Spaar- en Sportklub «De Denderzonen» zorgt voor organisatie en 100.000 fr. prijzen en pre mies. Donderdag 22 september nog steeds kermisattrakties en een spetterend vuurwerk om 22 uur. Uitgehold wordt op vrijdag 23 september, want dan start om 14 uur een wielerkriterium V.V.V.W.F. in twee reeksen (café Olympia) (k.n.) Ramen Deuren in kunststof of in aluminium Poorten Veranda's Glaswerken Rolluiken met volledige afwerking Mttaal- *n •lumlnlumcomtructl* Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 43. Leuvenstraat 9440 EREMBODEGEM 't Wordt een gewoonte. De Aalsterse örandweer moest er bestendig voorzorgen dat de expo-tent werd afgekoeld. De bezoekers aan de Jaarbeurs kregen in feite heel wat voor hun 50 fr. of hun koperskaart. Een gratis saunabad en nadien een (soms matte) show. (JC) 83/141 T0- Snacks op eik uur van de dag Molenstraat 1, Aalst Van zaterdag 10 tot vrijdag 23 september zet men in Nieuwerkerken de bloemetjes buiten tijdens de jaarlijkse kermis. Dit weekend wordt daar mee gestart, dan rust men een weekje en van zaterdag 17 september af is het weer «vollen bak». Het volgende programma wordt er afgewerkt organiseert deze ekspositie in het Pa rochiaal Centrum (Dorpsplein), met me dewerking van J.P. Hodgson (bronsgie ter). J.P. Van der Snickt en mevrouw Hinnekint - De Kuyper, beiden met schil- Zaterdag 10 septemberom 19.30 u. in café Olympia kermisbelotting, georgani seerd door de mannenbond Nieuwerker ken. Zondag 11 september om 14 u. kaatstrapezium Kerkstraat «Olympia» (schiftingen kaatstornooi, georganiseerd door kaatsklub Olympia). Vrijdag 16 september begint het serieus, want dan komt een afvaardiging van het College van Burgemeester en Schepe nen de tweede verlichte avondmarkt openen. Om 20.30 u. leidt schepen Chris Borms de vernissage in van de groeps tentoonstelling Nieuwerkerkse kunste naars. De kulturele vereniging LiNiAal derwerken. Openingsuren zaterdag 17 en maandag 19 september van 16 tot 21 uur; zondag 18 september van 10 tot 12 uur en van 16 tot 21 uur. Zaterdag 17 september finale van het kaatstornooi (begin 14 uur) en natuurlijk ook kermisattrakties Maandag 19 sep tember om 10 u. H. Mis ter nagedachte nis van de overleden parochianen van het dorp en dinsdag 20 september ver trekt in de Haaltertstraat een groep lief hebbers-wielrenners voor de 56e Grote Herfstprijs van Laar voor internationale

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9