CENTRUM VOOR MIDDENSTAND EN NIJVERHEID: EEN VOLLEDIGE SERVICE VOOR DE KMO'S [HlJJ CENTRUM VOOR MIDDENSTAND EN NIJVERHEID E a U:iiU fe MIDDENSTAND SECUREX Keizerlijk Plein 4, 9300 AALST Telefoon 053/70 43 15 (10 lijnen) Nieuwe Gazet van Aalst 16 september 1933 9 Toen in 1938 te Aalst drie beroepsverenigingen werden opge richt, kon niemand vermoeden dat deze de aanzet vormden van wat later zou uitgroeien tot het uitgebreid en degelijk gestructu reerd Middenstandsverbond (vzw). Inderdaad, het was in onze stad dat bakkers, textiel- en kolenhan delaars, uit vrees voor een moeilijke bevoorrading, net vóór W.O. II, bijna «noodgedwongen» de eigen belangen in een beroepsvere niging gingen behartigen. Een Aalsterse primeur voor geheel Vlaanderen. De benoefte aan een zekere vorm van sociale voorzienin gen voor zelfstandigen, werd scherp aangevoeld. En, nau welijks een jaar later trad SOFIDIM, de Sociale en Financiële Dienst voor de Mid denstand in werking. In het oorlogsjaar, 1940, zag ook de interprofessionele organisatie, de vzw. Katholieke Midden standsbond, het licht. Dit eerste luik van een gestadige structurele uitbouw werd afge rond met de oprichting van een erkend Sociaal Secreta riaat (SOSEM), dit in het raam van de wet van 1944. De Aalsterse Katholieke Mid denstandsbond, samen met afdelingen die ondertussen ook in Gent en Antwerpen werkzaam waren, versmolten tot het NCMV, het Nationaal Christelijk Middenstandsver bond. Politieke tribulaties waren er echter de oorzaak van dat het in Aalst tot een breuk kwam binnen het NCMV. Op 1 januari 1956 tenslotte kon een politiek en levensbeschouwelijk volstrekt neutraal en onafhankelijk Algemeen Middenstandsver bond zijn werking starten. En wat het werd Het Centrum voor Midden stand en Nijverheid steunt op twee pijlershet Algemeen Middenstandsverbond tAMV) en de diensten die door Secu- rex worden verzorgd. Sinds 1970 immers bestaat er een nauwe samenwerking tus sen het AMV en de groep Securex, althans op sommige gebieden. Vooral het probleem van de mecanografie werd op die manier beter opgevangen. De zelfstandige kan bij het Centrum terecht met alle mogelijke (en onmogelijke) problemen, zowel op finan cieel, ekonomisch, sociaal of familiaal vlak. Het AMV ver- zogt een dubbele werking 1. Syndicaal: naast het AMV als erkende interprofessionele middenstandsorganisatie, hebben een 12-tal beroepsver enigingen er een zetel en wordt ook het sekretariaat van het Verbond van Aalsterse Dekenijen waargenomen. 2. Diensten Bedrijfsadvies, Oprichten van vennootschappen; Orga nisatie en uitvoeren boekhou ding. Vzw. Alg. Dienst voor Boek houding en BTWbijhouden van enkelvoudige boekhou ding, opmaken van BTW- en fiskale aangiften en het verde digen ervan. Handelsregister, Vergun ningen, Registratie: aanvra gen van vestigingsattesten, vergunningen, registratienum mer, enz... Leerkontrakten opmaken en begeleiden. Huishuurkwesties. Ziekenfonds Gezinszorg neutraal ziekenfonds, met spe ciale voorwaarden voor zelfs tandigen. De heer Van Dorpe. (OJ) VZW. Centrum voor Maat schappelijk Werk hulp en bij stand in alle sociale, familiale en andere moeilijkheden. Beroeps- en Ambachtskre diet «Oostvlaams Beroeps krediet»; leningen, geldplaat- singen en alle financiële ver richtingen. Het Algemeen Middenstands verbond is vertegenwoordigd in alle organen die de midden stand aanbelangen o.m. de «Hoge Raad voor de Midden stand», «Werkgroep voor het Sociaal Statuut van de zelf standige», enz. De overkoepelende organisa tie is te Aalst gevestigd, maar ook in Antwerpen, Brussel, Leuven, Kortrijk, Brugge, Gent, Mechelen en Limburg zijn afdelingen werkzaam. Securex verzorgt op zijn beurt een aantal belangrijke dien sten zoals: het Sociaal Sekre tariaat (voor loonsberekening en administratie); het kinder bijslagfonds; het Sociaal Ver zekeringsfonds «Integrity» voor zelfstandigen; de Fami liale Gezins- en Bejaarden hulpdienst en tot slot de dien sten Arbeidsgeneeskunde en Arbeidsongevallen. Wie wil geholpen worden bij informa tieverwerking op computer, personeelsselektie of Public Relations kan eveneens bij Securex terecht. Steeds tot uw dienst Niet minder dan 67 vakkun dige mensen staan voortdu rend ter beschikking om de moeilijkheden van de zelfstan dige te helpen overwinnen. Hiervoor kan men te Aalst terecht, in het hoofdkantoor onder leiding van direkteur Van Dorpe, wiens enthou siasme aanstekelijk werkt op de gehele ploeg medewerkers, zowel als in één van de 5 Oost- vlaamse bijkantoren te Gent, Geraardsbergen, Herzeie, Wetteren en Zottegem. Ruim 12.000 zelfstandigen en bedrijven maken nu al van ten minste één dienst gebruik. Vele middenstanders weten de verantwoorde tarieven te waarderen. Het Centrum voor Middenstand en Nijverheid is in de eerste plaats een sociale organisatie. Dit bewijzen de ongeveer 30.000 bezoeken en evenveel telefoongesprekken die jaarlijks worden verwerkt. De beginnende zelfstandige neemt in deze krisistijden vaak enorme risico's. Toch kan men zich afdoende wapenen troeven zijn ongetwijfeld: kleinschaligheid, specialisatie en... begeleiding. Voor dit laatste is het Centrum voor Middenstand ongetwijfeld een goeie keus Bras, r. ,it :"j jn"- 'Mi est, Een centrum in het centrum. Elke Aalstenaar kent hetSecurex (OJ) A. Syndikaal Vzw. Algemeen Midenstandsverbond Erkende Interprofessionele middenstandsorganisatie. Beroepsverenigingen voor Bakkers, Beenhouwers, Kappers, Horeca, Wassers, Fotografen, Elëktriekërs, Loodgieters, Behangers, Garmerders, Konfektion- neurs, Hout en Bouw, Metaal. Vzw. Verbond van Aalsterse Dekenijen. B. Diensten: Bedrijfsadvies-Oprichten van vennootschappen; Organisatie en uitvoeren boekhouding. Vzw Alg. Dienst voor Boekhouding en BTWbijhou den van enkelvoudige boekhouding, opmaken van BTW- en fiskale aangiften en het verdedigen ervan. Handelsregister, Vergunningen, Registratie: aan vragen van vestigingsattesten, vergunningen, registra tienummer, enz... Leerkontrakten opmaken en begeleiden van de leer kontrakten. Huishuurkwesties alle problemen inzake huurkwes- ties. Ziekenfonds Gezinszorg neutraal ziekenfonds, met speciale voordelen voor zelfstandigen. VZW. Centrum voor Maatschappelijk Werkhulp en bijstand in alle sociale, familiale en andere moeilijkhe den. Beroeps- en Ambachtskrediet «Oostvlaams Be roepskrediet»: leningen, geldplaatsmgen en alle finan ciële verrichtingen. Sociaal Secretariaatloonsberekening en adminis tratie. Kinderbijslagfondsgezinsvergoedingen voor loon- trekkenden. Sociaal Verzekeringsfonds voor Zelfstandigen, Inte grity pensioen en gezinsvergoedingen voor zelfstandi gen, alsmede aanvullende premie. Familiale Gezins- en Bejaardenhulpdiensthulp bij bejaarden en jonge gezinnen. Arbeidsgeneeskundeonderzoek en begeleiding van jonge tewerkgestelden Arbeidsongevallen Kontrole op ziekteverzuim in het kader van de wet op het gewaarborgd loon. Opleiding en voorkomingsbeleid in de ondernemin gen. Informatieverwerking op komputer Sociele Informatie. Personeelsselektie en bedrijfspsychologie Kommunikatie en Public Relations

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9