yisharicS Ernstige gevolgen van transfertpolitiek Ronny Pauwels, een belofte Eerste nederlaag voor dames Eendracht Vrij p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, Zeevruchten. Vanaf heden ruime keuze in wild en RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO 14 - Nieuwe Gazet van Aalst 28 oktober 1983 Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Bereide schotels gevogelte. 1 Petanque De Vlaamse topklassers zijn traditiegetrouw, enkele uitzonderingen niet te na gesproken, bijzonder aktief op de transfertmarkt. Aan het begin van vorig kompetitiejaar transfereer den niet minder dan 98 spelers naar een andere club. Aangezien de transfertpolitiek van de petanqueclubs een nefaste invloed kan (zal hebben op de vorig weekend gestarte kompetitie is er reden te over om even stil te staan bij de transferts in en rond de petanque- wereld. We hebben het dus over de transferten als verzamelnaam voor al wie het beke ken hield bij zijn club en in het tussensei zoen elders de tenten ging opslaan. Als wij de provincies Vlaams-Brabant, Lim-' burg en West-Vlaanderen bekijken zien wij nagenoeg geen overgangen. Kijken we echter naar Oost-Vlaanderen en Ant werpen dan valt voor beide provincies op dat de transfertbedrijvigheid dit jaar weer enorm was Er zijn clubs die haast on overkomelijke verliezen lijden, daar waar andere hun lokaal moeten gaan vergro ten willen zij al hun nieuwe aanwinsten herbergen. Het gevaar hiervan is ongetwijfeld dat niet iedereen in het eerste negental uit gespeeld kan worden. En in een sporttak zoals petanque waar nog niet voor (jte poen gespeeld wordt maar voor de eer zal het in het begin niet prettig zijn voor diegenen die naast de boot vallen. Petanqueclub Alosta van haar kant on derscheid zich van de andere nijvere clubs en heeft zich, getuige daarvan de okkasionele transferts. nooit druk bewo gen op de transfertmarkt. Dit hangt onge twijfeld samen met haar geografische lig ging. In tegenstelling tot het Gentse waar circa 12 clubs in mekaars nabijheid in gebed liggen heeft Alosta in en rond Aalst slechts een «concurrent». Het relatief jonge en uit Alosta afgescheurde Apollo oefent nagenoeg geen aantrekkings kracht uit op het spelerspotentieel van Alosta. Over de laatste drie jaar trans fereerden voor Alosta slechts zeven (zij het waardevolle) spelers naar andere contreien. BACKAERT, SPANOGHE, BORMS wa ren spelers die niet bepaald voor een plaatsje in de basisnegen moesten vech ten. Het clubbestuur moest met lede ogen toezien hoe jaren jeugdopleiding met een handtekening op een transfert- kaart bij een andere club teniet werden gedaan. Deze transferts van Alosta wor den door de leden met gemengde gevoe lens ontvangen. Het feit dat waardevolle spelers verdwijnen roept vragen op om trent het gegeven clubliefde. Daartegen over staat dat sommige getransfereerde spelers niet onderhevig zijn aan de kerk torenmentaliteit. dat tevreden zijn als je maar in eigen club of streek de beste bent. Sommigen ambieerden overwin ningen die ze in Alosta niet konden be reiken. Voor petanqueclub Alosta worden het overgangsjaren. Achter Jeannot BA CKAERT gaapt een diepe kloof maar tieners lijken geroepen om die leemte op te vullen Alosta beschikt momenteel over een rits jeugdspelers maar de toe komst zal moeten uitwijzen of zij in staat zijn bij te dragen tot een ernstige herop standing van de club tot bij de top. De enige troef in de toekomst wordt mede de inzet van de nieuwe aanwinsten IMPENS, VAN MOL, VAN LIPPEVELDE zijn stuk voor stuk namen die in het zo merseizoen bewezen de nodige aanleg te hebben. Voorstelling van de Leedse voetbalploeg in Danny-Shoe. (JC) Ronny Pauwels in volle aktie. (gi) Het begon op 21 februari toen hij meteen het klubkampioenschap won te Aalst. En dan ging het verderBam- brugge, derde plaats; Letterhoutem 1 Trognie 6; Erondegem 2; Meerbeke 3; Steenokkerzeel 2; Binche 4; Moorsel 6; Letterhoutem 1Herdersem 6; Moorsel 4; St. Antelinks 2; Lennik 3; Huldenberg 8; Moorsel 4; Herzele 1 Deftinge 3; Neuvilles 5; Borchtlom- beek 4; Peru we 5; Geraardsbergen 1 Ternat 2; Opwijk 2; Opwijk 5; Eronde gem 3; Silly 1Kerksken 1Villers- temps 1; Vlierzele 2; Erondegem 10; Moorsel 2; Haaltert 6; Hoves 7; Aalst 2; Haaltert 6; Lubbeek 7; Meerbeke 9; St. Katelijne Waver 4; Parike 1Pol- lare 7; Godveerdegem 4; Galmaarden 3: Putte-peulis 9. Volgend jaar (vanaf 1 april geen grap) gaat Ronny bij de liefhebbers. Deze frisse Moorselaar heeft er dan ook wat voor over: niet roken, alleen gezonde drankjes, geen frieten 3 dagen vóór de wedstrijd, veel groen- Ronny Pauwels, een beloftevolle jon geman. (gi) ten, veel fruit, sojascheuten, rode pepers. Ook geen spinazie eten vóór de koers omdat de zuren zo uit het bloed trekken. Kortom een bestu deerde levenswijze. Zijn oefenschema ziet er als volgt uit: 's maandags rust, dinsdag 80 a 90 km., woensdag een uurtje los rijden, donderdag 80 a 90 km. fietsen, vrij dag wat los rijden en de massage beurt van zijn verzorger Jef Van Mol. Zaterdag rust (tenzij er een wedstrijd gereden wordt) en zondag wedstrijd. Wie Ronny wil ontmoeten voor een babbel onder wielrenners of gewoon supportert, die kan terecht op zijn eetfestijn, op 26 en 27 november, in Feestzaal Breughel, Aalstersesteen- weg te Moorsel. (gi) Ronny is 18 en studeert schrijnwerkerij aan het VTI te Aalst. Verder is hij bezeten van wielrennen. Als junior heeft hij een indrukwekkend resultaat behaald. Bij Alosta heerst momenteel nog enig pessimisme aangaande de kompetitie. Dit wordt ingegeven door de eerder zwakke prestaties tijdens de oefenmat chen. Tegen Verbroedering en de Hilver- sumse Gooiers werd nipt verloren. We hopen dan maar dat een slechte repititie misschien wel een goeie premiere bete kent. De wetenschap indachtig dat Alos ta een succesrijk kompetitieverleden heeft hoeven de geleden nederlagen niet gedramatiseerd te worden. Alosta kan tevens terugvallen op een pleiade van aktieve spelers zodat op de valreep dan toch maar met 5 ploegen ingeschreven werd voor de zopas ge starte winterkompetitie. Volgens Louis VAN DAMME, sportbestuurder word het roeien met de riemen die Alosta heeft. Dit seizoen ambieert hij een plaats in de eerste helft van de verschillende reeksen zodat Alosta, dit jaar naar alle waar schijnlijkheid in de klinch zal gaan met een breder favorietenwereld, mede doordat de reeksen uitgebreid werden met elk twee ploegen. Alosta legt de klemtoon op ontluikend talent. Zij missen echter nog de nodige maturiteit en de on ontbeerlijke petanque-ervaring Onder steund door de routiniers kunnen zij de nodige competitierijpheid opdoen zodat P.c. Alosta, na dit jaar tot de middenmoot te behoren, binnen de kortst mogelijke tijd, zijn plaats aan de petanquetop weer kan innemen en zich weer in het titelde- bat kan mengen. (CJM) Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 tr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la carte aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Handbal Het belangrijkste feit van het afgelopen hand balweekend was de eerste nederlaag van de damesploeg van Eendracht Vrij tegen Menen, dat hierdoor alleen aan de leiding1<omt. Met de rust (5-9) konden de Aalstenaars de schade nog enigszins beperken, maar nadien bleek dui delijk dat dit Menen niet te kloppen is. Uitslag: 9-20. Voor Eendracht: V.D. Borre en De Backer; Wij- nant 4; Simal K. 1; Coen 3; Bascour 1; De Schrijver; Lievens; Simal Cl.; Buyl en V. Del- sen. De heren verging het heel wat beter. Eendracht Vrij II moest slechts één helft tegenstand dul den van Temse. In de tweede helft liep Een dracht, met vooral D'Hondt aan het kanon, gemakkelijk over zijn tegenstander naar 24-15. Ook de reserven konden de bovenhand halen, zij het dan nipt van Sasja II met 16-14. Ze moesten daarvoor nochtans een 7-11 rust stand wegwerken en dit werd vooral mogelijk door de schitterende prestatie van doelman V. Malderen, die liefst vier penalties op rij stopte. Net zoals de tweede ploeg heeft ook Eendracht Vrij I zijn leidersplaats alle eer gedaan door met 22-13 van Sasja te winnen. De basis van de zege werd gelegd in de laatste 15 min. van de eerste helft, toen de thuisploeg van 6-8 naar 11-8 klom. Onmiddellijk na de herneming kon Eendracht via Steemans de definitieve kloof slaan. De ploegen Eendracht I: Mertens en V. Malderen; V. Mal deren G. 4; Baeyens M. 2; Steemans 5; Coore- man 1; V. Herreweghe 1; De Cock 1; Bayens M. 3; Eckaert 5; Meert en De Doncker. Eendracht IIV. Pottelbergh en Coen; De Man 4; V. Herreweghe D. 3; D'Hondt 10; De Gendt 1; De Letter 4; Corthals 2; V. Herreweghe P. en Arijs. ReservenV. Malderen en Mertens; De Troch 1; Arijs 1; Cooreman 5; Verhaeven 5; V. Herre weghe 1De Doncker 1Corthals. (Tejo) Op het terrein Snas behaalde VK Den Hert de overwinning op Royal Sportief met 2-0. Hier de frisse jongens van Den Hert. (gi) Bijde jeugdhuizenvoetbal (op de terreinen van de Osbroek elke zondagnami- dadg) won Efsee van Twentiers met 1-0. Twentiers verliest echter de moed niet. Ze staan immers ook al 11 jaar in weer en wind (zonder klublokaal). (gi) De KAS organiseerde ter voorbereiding van de cross der jongeren een oefen- veldloop in het Osbroekstadion. (E.V.d.M.).

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14