-li 2de DU VENSHOW Gezond van lijf en leden Ons deftig hoekxken uit een zedig boekxken Petrus Van Nuffel één van felst meest beroemde historici Uit het buitenland De SM «Ons Huis» LM&VTT®!* DsmtfC Opgelet met de moderne gedragingen Oven om te herbacken alle quaede hoofden Uit het binnenland v.z.w. Beschermkomité van het Gehandicapte Kind RIBSO - AALST Internaat «'t Kasteeltje», Zijpstraat 36 Hofstade richt in zaterdag 12 november 1983 Nieuwe Gazet van Aalst 28 oktober 1983 15 OEVERIENKOMST MÉ BESTONDJE PERSoWnOSJESJiS Jl 'T MOST IENSJ WOOR ZÉN door Dokter TISTAERT Dat de moderne gedragingen onze jeugd dikwerf hunnen tol eisen is bij eenieder genoeg bekost. Wij vernoemen hier niet de aksidenten met automobils en motocycletten die genen naam meer hebben en ook over de plankvaarders'of zogenaamde surfers die dikwijls op hun één been de waters doorklieven en alzo de scheepvaart bemoeilijken, zullen wij het later nog hebben, als 't past. Als onderwerp van dees praatje nemen wijhet onschuldig lijkend beoefenen van den modernen gymnastiek den zo gezegden aerobiek. Is den Aerobiek onschuldig Hij lijkt inderdaad onschuldig, maar hij is Een gewezen aerobiekster, die, na zich te hebben geforceerd in hare bedstede gedwongen hare genezing afwacht. het geenszins. Vooral personen met een gezetten ouderdom, die den aerobiek nog onder den knie willen krijgen door de benen uit te smijten, zijn reeds voor vol dongen feiten komen te staan door lan- gelings neerwaarts te zijgen en derhalve met enen bloedopdrang of enen ge raaktheid in 't gasthuis zijn geraakt. Maar ook de jeugd in inzonderheid de vrou welijke elementen ervan, die wij, tussen haakjes, deze afgelopen warmen zomer, in al hunne luchtige dartelheid in onze straten zagen dwarrelen en alwaar wij menigmaal meer dan één oog op lieten vallen, willen wij hier enen goeden raad geven Pas op met den Aerobiek. voor uw hart, beendergestel, spierweefsels, hersenen, bloedvaten om van de rest, die misschien nog belangrijker is, nog maar te zwijgen. Wat ene Aerobiekster overkwam Een treffend voorbeeld zal onze bewerin gen staven Een mijner patiënten, Ange- lik genaamd en 23 jaren oud zijnde, deed. zonder mijnen weet, ook mee aan den heersenden aerobiek-trend, wat ze zich laters ten zeerste zou beklagen zo als we zuilen zien. Des Zondagsmorgens, rond den elven, richtte hij hare antenne naar Frankrijk nu mero twee om daar de exploten van twee klinkse mokskens, Véronik en Davina genaamd, te volgen en na te doen Dit tot groot ongenoegen van haren dierbaren vader, die daardoor menige konfrontatie op den Vlaamsen Televisie miste en alzo met zijnen slets niet kon smijten naar de schermvullende politiekers. Dokter TISTAERT Angélik had op den Teevee enen spiegel geplaatst om vooral haren lach te kontro- leren, want lachen schijnt een eerste ver eiste te zijn tijdens het aerobieken. De twee Franse sprinkhanen lachtten im mers ook voortdurig terwijl ze hun paret- ten maakten Helaas Dezen lach-kontrool werd An gélik noodlottig Zij had namelijk haar handen vol met in den spiegel te kijken en swijlst ook het verloop van den aerobiek op het scherm te volgen terwiji zij daar zo surplace stond te springen en derhalve hare benen niet in de gaten kon houden Aldus was het haar ontgaan dat één ha- rer beenkousen aan het afglijden was ge gaan. Zij aerobiekte nietsvermoedende en onverpoosd voort tot het afglijden der beenkous in kwestie in zulke mate was gevorderd dat zij erin struikelde en ten gronde stuikte Daar lag ze nu met een redelijk pijnlijk been. De oorzaak lag niettemin hoger en veel dieperZij had namelijk binnen in haar welgevallig lijf enen loszittenden tussenwervel, waarvan zij niet op de hoogte was en die door het gedaver des lichaams, zijne normale standplaats had weten te verlaten en door den val nog verder was afgedwaald. Wat zij weldra zou ervaren was enen zeer zeren rug. Volgende keer doen wij de moeizame genezing van Angélik uit de doeken als ook andere lichamelijke letsels ingevolge den aerobiek Dokter TISSAERT Hoe quaeyen hoofd 't ook zy Betrouwt het aen dees bakkery Al waert een hoofd vol grillekes Al waert een hoofd vol willekens Al waert een hoofd vol spits en trots Al waert een hoofd heel vies en schots Al waert een hoofd heel fantaslyk Al waert een hoofd heel coleryk Al waert een hoofd van fijnen zin Daer muyse nesten steken in Al waert een hoofd dat altyd snuft Dat al de herssens syn vernuft Laat her-backen sulken hoofd Zoo gy in die konst geloofd. Tis wonder dat een ieder klaegt Die met quaey hoofden zijn geplaegt In dese zijn in alle staet In raeden en in Magistraet Maer dekken hun gebrek en leed Tot dat men s'op de teenen treed Dan zyn-se rap te peerd. en knak Al of het hoofd vol poeyer stak Jae jae. in syde en satyn Ik zweir u datter koppen syn Die zoals gy hebt verwacht Liever laten herbacken by nacht Tot een betre kop eer gy 't ziet Zoo blyft ons Heerschap in crediet In het jongste nummer van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (WAK) een artikel over Petrus Van Nuffel. Dit artikel van de hand van Frits Courteaux, geeft een goed idee van het leven en het werk van deze bekende Aalstenaar. Petrus Van Nuffel werd geboren te Aalst in 1871 en stierf er in 1939, op 68-jarige leeftijd. Als adjunkt-politiekommissaris had hij zijn bureau op de hoek van de Moorselbaan en de Leopoldlaan, recht tegenover de kerk van Mijlbeek. Petrus Van Nuffel was niet alleen dichter, tekenaar en schilder maar in de eerste plaats archiefpluizer. Reeds jong voelde hij zich aangetrokken tot de plastische kunsten. Sylvain Van der Gucht was één van zijn leermeester. Ingevolge de dood van zijn vader diende hij zijn studies te beëindigen. Als vijftienjarige werd Van Nuffel door Pieter Daens opgenomen in de redaktie van «De Werkman» en van het «Land van Aalst». Hij schreef gedichtjes waar van enkele op muziek werden gezet, pu bliceerde een historische roman «Dirka of de Spaanse oproerlingen van 1576 te Aalst», leverde de tekst van een «Inhul digingscantate» getoonzet door P. Gil- son en vooral een historisch openlucht spel «De Slag bij de Hertshaag te Aalst». Het was echter in de lokale geschiedenis dat Petrus Van Nuffel het meest verdien stelijke werk zou verrichten Van zijn tal rijke geschiedkundige werken en bro chures behoren de volgende tot de be langrijkste een lijvig werk over Jozef Meganck waarin een overzicht gegeven wordt van de Aalsterse schilders uit de 19e eeuw. Later behandelt hij nog «De Schilderijen der Sint-Martinuskerk te Aalst» In de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend belicht hij het muziek leven te Aalst gedurende de 19de eeuw. Louter historische werken zijn o.a.«Het voormalig klooster der Karmelieten te Aalst uit 1908, Alostum Religiosum uit 1911, Grafzerken in de Hoofdkerk van Aalst uit 1913 Historiek der Oude straten van Aalst (1914-1915). Het Begijnhof van Sinte Katharina op den Zavel te Aalst (1917), Op wandel buiten de stadspoor ten (1918). Verder zijn er nog de uitgaven van «de oudst bewaarde stadsrekening van Aalst 1394-1395» uit het rijksarchief te Brussel en van «Den Wedergekomen Pierlala naar het handschrift van Jan- Baptist-Jozef Luyck 1757-1836» met voetnota's van Van Nuffel uit 1928. Petrus Van Nuffel, naar wie een straat te Aalst genoemd wordt, heeft dus een on schatbare inbreng gehad in de geschie denis van Aalst. (MP) Lede. Ma. 1 Mey 1582. Cornelis- Fierens, schaliedekker van klasse uit Aelst, wezende op den toren der Kerke van Lede, den welken in brand stond, springt uyt den zeiven tot op aerde zonder eenig leet. Maar eenen franschen soldaet, het heyligdom belegerend, wilde hem naer den anderen wereld helpenDen soldaet echter wiert zulks belet door den capiteyn die zulke sprong oordeelde te verdienen het leven Hy heeft na dien nog lang geleefd in de stad Aelst, dergelyke sprongen aldaer wel latend. Amerika. Zo. 13 Juni 1909. In de staat Nebraska, waar telefoonhouders verplicht zijn minstens eenmaal per dag hun apparaat te gebruiken ter bestrijding van roest, is nu een wet aanhangig om het vloeken tegen te gaan met een boete van ettelijke dolars. VOORLOPIGE KAMPIOENSCHAPPEN OFFICIËLE KAMPIOENSCHAPPEN NA 1 NOVEMBER QUIEVRAIN Algemeen Kampioen Thienpondt Gustaaf. Oude duiven meeste prijzen Thienpondt Gustaaf; De Vadder J M; Van Neck Albert 1 2 3 De Vadder J M; Roelandt Richard; Droessaert Alfons. 1 2. De Vadder J M, V.D. Broeck Robert; Van Neck Albert Jaarlingen meeste prijzenDe Ro Marcel, Eemans Jozef; Eeckhout Marcel. 1 2 3. De Ro Marcel; Eemans Jozef; Eeckhout Marcel. 1 2. De Ro Marcel; Eeckhout Marcel; Eemans Jozef. Jonge duiven moeste prijzen Heiremans Frank; Thienpont Gustaaf; De Ro Marcel. 1 +2+3. Vinck René; Heiremans Frank, Eemans Jozef. 1+2. Vinck René; Heiremans Frank; Eemans Jozef; De Ro Marcel; Verleysen Frans. DE KLEINE MELKER (Erembodegem) N0Y0N Van Cauter-Plas 109 pr. trofee; Van Keymeulen N0Y0N Van Cauter-Plas, 109 pr. trofee; Van Keymeulen Georg. 22 pr. trofee; Van Impe René, 14 pr.; Scho- ckaert Maur ,11 prVan Keymeulen Georg., 18 pr.; Van Impe René, 13 pr. trofee; Schockaert Maur., 11 prVan Keymeulen Georg. 15 pr.; Schockaert Maur., 10 pr. trofee; Van Impe René, 9 pr.; Van Cauter- Plas, 21 pr.; Van Heddeghem Maur15 pr trofee; Vinck René, 14 pr trofee; V.D Steene A.D., 13 pr.; Van Keymeulen G., 10 pr.; Vinck René, 14 pr.; Van D. Steene A.D., 13 pr.; Van Keymeulen G., 10 pr.; Lede gen Désiré, 9 pr. trofee; Van Cauter-Plas, 83 pr.; Van Roy Jozef, 73 pr. trofee; Van Heddeghem Maur65 prV.D. Steene AED, 21 pr trofee; Ver leysen Frans, 18 pr.; Van Heddeghem Maur., 11 pr.; Verleysen Frans, 14 pr. trofee; V.D, Steene AED, 14 pr.; Schockaert Maur., 9 pr. AsduifV.D. Steene AeD, 9 pr. Koninklijke Duivenmaatschappij «EENDRACHT» AALST KAMPIOENSCHAPPEN 1983 Algemeen kampioen meeste prijzen Oude, Jaarlingen en Jonge samen RUTSAERT HERMAN - LEDE 183 PRIJZEN 2000 FR. Oude meeste prijzen Rutsaert Herman, 85 pr.; Goevaerts Herman, 31 pr.; De Wilde Remi, 28 pr. Oude twee eerst afgeg. Rutsaert Herman, 22 pr.; De Wilde Remi, 18 pr.; Ras- schaert Petrus, 6 prBoel Kamiel 4 pr.; Neirinckx Mar cel, 4 pr. Oude duif Rutsaert Herman, 4751733-78,11 pr. Jaarlingen meeste pr. Rutsaert Herman, 52 pr.; De Wilde Remi, 33 prRas- schaert Petrus, 19 pr. Jaarl twee eerste afgeg. Rutsaert Herman, 21 prDe Wilde Remi, 15 pr., Van Driessche Luc, 10 pr; Cornu Adolf, 9 pr.; Van den Broeck Fr7 pr Jaarlingen Asduif Rutsaert Herman, 11 pr., 4873190-82 Jongen meeste prijzen De Wolf Hugo, 60 pr.; Rutsaert Herman, 46 pr. Jongen twee eerste afgeg. Rutsaert Herman. 11 pr.; De Wolf Hugo, 10 pr.; De Wilde Remi, 9 pr.; Van Driessche Luc, 6 prVan der Haegen Jul., 5prVandeMeersscheJ.4pr.; DeWael Leo, 3 pr. Jongen Asduif Rutsaert Herman, 7 pr., 4854236-83; De Wolf Hugo, 7 pr. MERKENSTRIJD MEAUX 1Rutsaert Herman, 221 pt - Pluimvee Boel Frans; 2. De Wilde Remi, 162 pt. - Wapens St.-Joris; 3. Van Driessche Luc, 122 pt. - Rookwaren Herzeel Fl.; 4. Rasschaert Petrus, 108 pt. - Duivenvoeders Pap- paert H5. Goevaerts Herman, 98 pt. - Houtvuren Gira; 6. De Wolf Hugo, 72 pt. - P.V.B.A. Seminck Louis (Gas); 7. Van den Broeck Fr., 63 pt - Bloemen-Planten Van Lierde; 8. Boel Kamiel, 60 pt. - Café Gulden Vlies; 9. Cornu Adolf, 53 pt. - Fietsen-Brommers Ser geant Sport; 10. De Wael Leo, 49 pt. - Rijwielen D'hondt-Willems; 11 Van Langenhove P 42 pt - Ris- torante Di Roma Da Bruno -12. Slots Gaston, 36 pt. - Pelsen Van Nieuwenberg Lucien; 13 Van de Meers- sche J 31 pt. - Lokaal 3 Koningen; 14. Van Malderen Georg., 27 pt. - B.B.L.; 15. De Winne Robert, 27 pt. - Planten Van Driessche Luc; 16. Roelandt Louis, 18 pt. - Garage Verhoeven, 17. Smetrijns Willy, 7 pt. - Schoe nen Brantano - 18. Van Nieuwenbergh E., 6 pt. - Droogkuis St.-Apollonia; 19. Daeleman Marcel, 6 pt - Containers Van den Nest; 20. De Winne Gustaaf, 5 pt. - Vinck André; 21Van Impe Gustaaf, 4 pt MERKENSTRIJD HALVE FOND 1Van Malderen G., 37 pt - Cosyn Luc; 2. Daeleman Marcel, 26 pt. - P.V.B.A. Seminck Louis; 3. De Wael Leo, 14 pt. - Likeurstokerij Van Keymeulen J. en Zn; 4. Boel Kamiel, 14 pt. - Bouwcenter Van den Nest; 5 Van de Meerssche J., 12 pt. - Kredietbank; 6. De Wolf Hugo, 9 pt. - De Nieuwe Gazet van Aalst; 7. Van Driessche Luc, 7 pt. - Planten Van Driessche Luc. zoekt gerantenpaar voor uitbating zaal en café (10 verenigingen duivenbond) Inlichtingen bij VAN LEMBERGEN Arthur Blokveldstraat 5 te Baardegem Tel. 052/35 89 38 vóór 20 november 1983 Met de medewerking van het stadsbestuur van Aalst en de Minister van het Vlaamse Gewest. Dagorde binnenbrengen tentoongestelde duiven 13 tot 14 uur; opening duivenshow te 14 uur; verkoop der bons van de supersterren uit onze streken van QUIEVRAIN tot BARCELONA te 18 uur. Restaurant vanaf 18 uur.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15