LMAJVT^jEtf DBAüfc «De wind die maar niet wou vallen» Tel. 053/77 92 48 J J Uit het buitenland Hoofdstuk 8 WASAUTOMATEN ELECTRO Alle herstellingen Alle wisselstukken Zonnestraat 86, AALST Wegens verbouwingswerken is de meubelafdeling tijdelijk gesloten. De keukenafdeling blijft open. Steenweg Aalst-Ninove 6 9470 Denderleeuw Tel. 053/66 86 45 Onze kontaktannonsekes Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. 't Soete Huijs 16 Nieuwe Gazet van Aalst - tober 1983 OÉVERiENKOMST MÉ BESTONDJE PERS NOSJES ÉS JUST MOR TOEVAL* *'T MOST IENSJ WOOR ZfcN !H Vervolg van ons feuilleton door de gebroeders Draakmans Engeland. Zo. 26 Maart 1911 Stoutmoedige inbraak met weglopingen. Te Greyvinog (Engeland) werd een persoon verrast door passanten toen hij met een groot pak en zware zak het kasteel van lord Joicey wilde verlaten De kerel kon ontvluchten zijn buit vallen latend. Spijtig dat die passanten, in plaats van den boosdoener uit te schudden, dit eerder deden met diens pak en zak. De lord. ocharme. ving bot Duitsland Do. 5 Jan 1911. Een vuil riekende gift. Zekere Mev. Helm, onlangs te Mainz overleden, had aan de stad eene somme van 50.000 mark nagelaten, met opdracht, de intresten er van te verdeelen onder de schamelen Daar de vrouw echter haar fortuin gewonnen heeft met eenen vuilen winkel, weigert de stad de gift te aanvaarden, hoewel het geweten is dat menig raadslid daar weesten snoepen is. keukenspecialisten officiële allnulmo dea DENDERLEEUW toonzaal: open alle dagen van 10 tot 20 uur; ook zaterdag en zondag tot 18 uur maandag gesloten. dit betannrijk cLetaLL is niet acht baar op de borst van de baron fout van de tekenaar) Ware dit feuilleton een teaterstuk, wij, gebroeders Draakmans, zouden binst den entrakt madame frisco aanklampen met de vraag of die lang verwachte baron de Beaufort de la Ventouse eigenlijk wel meespeelt in dit spektakel. Haar voor de rest geen smokkeling afkopend, zou ze zich ijskoud- gaandeweg beroepen op hare zwijgplicht. Het bleef ons een open vraag, niet voor lang echter. Deze schouwburg-analogie doortrek kend zagen we plots het zware fluwe len gordijn openwaaien bij middel van forse windblazers op volle gas. 'n Paar beauforts te veel, ons dunkt, de oplaaiende niesbuien ter zale gaven ons overschot van gelijk. Intussen vie len kruislichten van ten allen kante op de spookachtige salon-suite des barons, suite die sedert Louis XV aan heropkalefatering toe was. En van het danig windgedoe hadden zelfs de schaduwen der meubels alle moeite van de wereld om plankenvast te blij ven terwijl de kroonluster ons sterk deed denken aan de zwiermolen van Barrez. Van de hele kasteel-desterij van voor heen was geen spoor meer waar te nemen als men tenminste niet te naas 'n zag. Pjotr Petrovitch had er zien derogen werk van gemaakt en zat nu braafkes te mijmeren in een der ber gères terwijl de lange zwarte snuit van Kaboel butlers knieën windvrij hield. Vredig tafereel. Zou nog vrediger geweest zijn had de regisseur de ven tilatoren beter gesmeerd. Plotsklaps zwol, boven het vermelde geraas uit, een holklinkend geroffel sterk aan, als van hoefijzers die voort- stoven op nen houten planché. Dit werd op den duur zo aanstekelijk dat hier en daar een toeschouwer kwam te roepen dat hij niet doof 'n was. Kaboel van zijn kant smeet zich onder de sofa, Pjotr echter niet en grabbelde evenmin naar zijn dubbele buks. Bei den wisten blijkbaar hoe laat het was... 't Geroffel hield gelukkig op... kijken nu, een paar seconden nog... en daar verscheen van tussen de coulissen de man die hoogstwaarschijnlijk de sleu tel van dit verhaal op zak scheen te hebben baron de Beaufort de la Ven touse, himself. Waarlijk, men kon er niet naast kijken, een prachtig geborduurd wapenschild waarin een reuzedraak vuur scheen te spuwen en gebrandmerkt was met de initialen I.D.A., sierde kleurig des edelmans borstkas. Een alweter, juist achter ons, zich niet kunnende inhou den, riep uit: «I.D.A.International Dragon Association Zou den baron een dubbel leven lei den Of misschien wel een trippel Wie zal 't ons zeggen Madame Scherlock Die komt er gewis wel achter, zeiden we tegen malkanderen. Het drakenfenomeen, duidelijk het kopstuk der associatie, scheen pomp af en plofte openarms neer ter canapé, waardoor Kaboel er vaonder schoot, zichtbaar opgescheept met een ressort-complex. Ijlings keek het beest nog naar 't souffleurskot, waar schijnlijk verliep deze scène niet als voorgeschreven. Wie nu een baronale schoeffeling aan 't adres van de wind hond verwachtte, sloeg den bal mis. Het werd één gestreel, één geflos langs weerskanten. En eindelijk viel 't eerste woord des barons. «Pjotr, jongen, de Caraïben om en weer, geloof mij, da's meer dan twee halfronden ver. Ettelijke keren moes ten we nieuwe hoefijzers steken, maar 'k ben er geraakt en 'k heb ze mee zul len». «Gelijk hebt ge, meneer den baron, oude hoefijzers brengen geluk al was 't maar aan de voddeman». «Ik klap van oesters, misverstaan der Oesters met parels Ons banket staat voor de deur Maar spreek eens op, geen dondersteen gevallen hier swijls Ons dak vertoont precies schering en inslag, zag ik». «Ach, meneer, was 't maar dat I» En de butler, de keel schrapend, gaf in 't lang en in 't breed relaas. Van de schietpartij op den wilden boef op onzichtbare belagers aiover een plat kind dat tenslotte toch de benen nam, aiover Malanie, de pachteres, die van nen druppel Ventouse bijna den hoek om was en toch doorliep, aiover die moeiaal van 'n madame Scherlock die 't kasteel afdweilde en de pist in is met dat achtergebleven gebit van jonkheer du Ratelier de la Machoire, tot het avontuur van Kaboel, die in een val strik voor hond alleen was getorren... hele puzzel verwachtte», sprak de Beaufort de la Ventouse: «Pjotterke, parels, ventje, parels zijn trekpleisters en op 't banket zullen de schelen wel voor mij, meneer den baron, gaat dat allemaal de korst af, een ander baro nie zou mij beter liggen». Alle blikken waren nu gefixeerd op de mondhoeken van het drakenheer- schap en die krolden naar omhoog in plaats van lepsausachtig te zakken. Fluks sprong meneer den baron op, gaf een paar klopjes op Pjotrs schou ders en terwijl jan en alleman, op hoogspanning, d'ontrafeling van de IK BEN EEN SPORTIEVE JONGELING (23 j.) in mijn derde doD-jaar. Ik zoek lenig meisje, zich goed kunnende bukken en in het bezit van een vollannige kabas, om samen kastanjes te rapen. (Overdag in het park en bij valavond in den Osbroekdreef). Met den opgeraapten oogst kunnen wij later bij mij thuis figuurtjes maken bij mid del van tandenstokers en stekjes en dit in alle standen, ons aldus op een lukratieve manier ons bezighoudende. 't Naaste jaar kunnen wij dan met de re sultaten van onzen hobby uitpakken op de tentoonstelling van Vrijetijdsbeste ding in de Keizershallen alhier. Is dat misschien geen goed gedacht Daar het de goede moment gaat worden dat ze zullen vallen, dringend schrijven naar nr. 435.592/112. van uw ogen vallen». Hierop weerklonk een lachstuip. Was die glim-, grijns- of frimachtig Wij zelf konden het niet uitmaken. «Ik wel», dacht Kaboel, maar zijn I.Q. was aan den hoge kant. wordt vervolgd Vervolg Ooit 't Hol van den Drauk blz. 15 Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u.30 tot 1£ uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak Eigen plaatsingsdienst. Bethunelaan 45 Gentsestraat 70, AALST Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan anlieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithout en alle soorten den o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasten, commodes, dressoirs, tafels, stoelen en banken, bedden, enz... uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16