The Coffee Wine Bar Gcizet \>cin Qal^t Toon tussen meerderheid en oppositie stijgt Kroniek van een raadszitting excessen in kaarten huisjes, Chicago-toestanden in uitgaansbuurt en vergunningen voor Alikruikkramen... Öttafltönitëlilk weekblad voor Oroot-Aalst Hospitaal - vervolg Koffie wijnen likeuren honing I. Wauters Molenstr. 77, 9300 Aalst, Tel.21 40 66 niaucocL 2 Nieuwe Gazet van Aalst 28 oktober 1983 Vervolg van blz. 1 Zowel de burgemeester als SP-frak- tieleider Hooghuys (beiden even sterk in hun respektievelijke rol van voorzit ter oppositieleider) waren het er roerend over eens dat dit van het goede teveel was. Heel wat interpella ties vérliezen inderdaad aan belang en aan gewicht bij dergelijke overvloed. Bij dit alles hoeft het dan ook geen ver wondering te verwekken dat de zitting opnieuw uitliep tot in de vroege uurt jes. Voor volgende zitting mag men alles-, zins verwachten dat er geen tussen komsten meer zullen komen over spe cifieke verkeersproblemen die dan nog tot de bevoegdheid behoren van het Ministerie van Openbare Werken, zoals de verkeerssituatie aan de kerk van Mijlbeek en H Hart, aan de Haring, op de Boudewijnlaan, op de Albrechtlaan, enz... Goed nieuws was er alleszins voor de stempelaars. Binnenkort zullen zij niet meer moeten stempelen in het «krot» aan de Hoverniersstraat. Aalst is wel dra tevens een aantal krotwoningen armer aan de Boudewijnlaan. Ook de leefmilieuproblemen kwamen ruim aan bod in deze gemeenteraad. Van Nieuwenborgh (SP) interpel leerde over de roetneerslag rond de elektriciteitscentrale van Aalst. Denayer over de milieuhinder van De Wolf-Cosijns, De Neve over de bouw van de nieuwe tennishalle aan de Affli- gemdreef en Caudron (alle drie V.U - ers) over de samenstelling van de stuurgroepen die opgericht werden in het kader van de stads- en dorpsher waardering en over het weren van de milieugroepen in deze stuurgroepen. Eendracht-Aalst Dolores Baïta (SP) kwam nog eens terug op de geplande aanleg van een nieuwe zittribune voor Eendracht Aalst. In een uitgesponnen en emotio neel antwoord diende Schepen van En de raketten, zei U Dat is voor na de bom In Aalst zijn andere katten te geselen Duistere tijden voor de oppositie want boven de SP- en VU-banken werkte de verlichting slechts op halve kracht, als gevolg van een kortsluiting Van de meerderheid was enkel het licht van of liever boven, raadslid Lorie (PVV) gedoofd. Voor de raad op gang kwam wou burgemeester Uyttersprot een en ander kwijt over het hoge aantal interpellaties. «Dat betekent een devaluatie van de interpellatie», stelde de burgervader. Bij de oppositie consternatie. Tot ieders vreugde werd beslist de voetweg Bloemwegin Hofstade te bewaren Hierbij aansluitend vroeg Denayer (VU) of landbouwers dit soort weggetjes wel mogen omploegen, wat volgens hem flink wat hinder meebrengt voor de gebruikers ervan Lorie, in de buurt woonachtig, vond dat DD aan het muggeziften sloeg «Ik heb het pad misschien al 1000 keer bewandeld, 'k heb er nog verkeerd». En dat de voetweg er af en toe omgewoeld bijlag had Lorie nooit gestoord. Denayer replikeerde dat hij het niet kon helpen dat sommigen halfslapend rondliepen «Ik ben verheugd dat u wakker schrok», besloot de VU- man. Punt 18. Herstellingswerken aan een wagen van de reinigingsdienst. Denayer (hij weer) had aanvankelijk enkele fouten in het technisch verslag aangeklaagd maar toonde zich uiteindelijk tevreden met de ontwikkeling van de schepen». Bedoeld werdontwikkeling van de theorie van de schepen, in casu Annie De Maght die de kwestie deskundig had toegelicht. Denayer, als gentleman «Ekskuus». Vermassen (PVV) oordeelde dat Denayer (weer een keertje) te ver ging «Wij zijn als raadsleden toch geen garagisten, zeker». Nem Van Mossevelde (VU) had reeds bij vorige gelegenheid het CBS gevraagd waarom, voor de reiniging van het nieuwe zwembad geen 2 schuurmachines zouden worden aangekocht. Tot drie keer toe vroeg Willy om meer uitleg. Uyttersprot, ten einde raadMijnheer Van Mossevelde, wat baten kaars en bril, als den uil...». Van Mossevelde, als de bliksem terug «wij moeten nog zien wie in de raad de uilen zijn, mijnheer de burgemeester» De stad zou voor de lokalen «Algemene Administratie» verf- en houtbeschermingsprodukten dienen aan te kooen. Raadslid Van Mossevelde, door schepen Bogaert als verf-expertbetiteld (compliment of niet contesteerde oe voorgestelde voorwaarden (prijsoffertes). Edgard Hooghuys. (zocht TV-touché nog medewerkers 't verwondert me dat mijnheer Vermassen niet zegt dat de gemeenteraadsleden geen ververs zijn...». Nieuws voor feestneuzen. Toen het lastenkohier van de winterfoor ter sprake kwam. had Denayer toch enkele bemerkingen. Zo vindt hij dat sommige kermisattrakties veel te lawaaierig zijn, wordt er teveel Frans gesproken door de foorkramers en duren de ritten op de molens meestal erg kort op piekdagen Schepen Vinck (feestelijkheden) had er een eenvoudige verklaring voor«Op ne goeie kermis, moet er wa laweit zèn. en wat de tijdsduur van de ritten betreft, we kunnen toch ook niet vastleggen hoeveel stokskes er in een pakske frit moeten, hein In de buurt van de Hopmarkt en Korte Nieuwstraat. heersen er volgens Willy Alloo (VU) ware Chicago-toestanden auto-portieren worden ingedeukt, café-vitrines aan diggelen gegooid en TV-antennes afgerukt. St.-Maarten, die schoft En Denayer vervolgde In menige Aalsterse bejaardenclub of kaartershuisje zijn ware uitspattingen (aderspat vast te stellen («excessen»), 'k ben een kijkje gaan nemen in één van die huisjes voor onze oudjes. Door het raam loerend telde ik niet minder dan 79 bakken bierScholIn de hemel is geen bier. daarom Denayer, once again Nu i.v.m de luchtverontreiniging van de firma De Wolf-Cosyns In de discussie hieromtrent werden ook andere vervuilende bedrijven genoemd. De burgemeester stelde dat, wanneer milieuproblemen aan de hogere overheid werden overgemaakt, men vaak in een straatje zonder eind sukkelt. DD had de indruk dat, «Wanneer problemen met grote (bedrijfs)-namen aan de orde staan hij zich in Italië waant» Net voor middernacht kwam een beschouwende interpellatie van Van Mossevelde aan de beurt, een bilan van 6 maand CVP-PVV-bestuur. Willy drukte zich nogal ongezouten uit. We citeren Kortommijnheer de burgemeester, uw meer derheid en het CBS zijn te vergelijken met een landbouwbedrijfEen boerderij met als beheerders «boer Vinck» en Bour»- Ion. maar met nen slechten «Bogaert». Men vindt er naast een kudde brave bok/es en makke bende blauwe geschelpten nog ne «Pauw» met lepe dierestreken en een Maeghdelijkkieksken de voorste. Alles wordt maagdelijk schoon gehouden door milieu-maniak D.A.C.- en «Con»-Dooms. Als de vlam toch in de mestvaalt slaat staat er een gewichtige spuiter klaar (n v d r. Van Vaerenbergh) En ondanks deze pleiade aan medewerkers komt na 6 maand het beleid van deze meerderheid over als «Uyters»-rot. Rijmen en dichten zonderTot volgende maand maar. Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. Aalst Automatiscn antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr.. 6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Openbare Werken, Anny De Maght (PVV) haar van antwoord. Dit ant woord viel bij de SP-oppositie niet in goede aarde. Het zou ons te ver leiden om hier alle interpellaties gedetailleerd te bespre ken. Daarom beperken wij ons tot een sumiere opsomming van het nieuws met betrekking tot de andere behan delde onderwerpen. De stedelijke kaartjeshuisjes en klubs krijgen wel dra een aangepast reglement. Sinds 1 maart 1983 werden in de stad 62 per soneelsleden naar een andere dienst overgeplaatst. De verbroedering van Aalst met andere steden in West- en Oost-Europa en in de derde wereld wordt onderzocht op zijn financiële implikaties. Ook de uitbouw van klein schalige dienstencentra wordt nog onderzocht. Erembodegem en Nieu- werkerken staan alleszins op de priori- teitslijst. Heibel was er alleszins toen de kerkfa brieken ter sprake kwamen en de noodzakelijkheid tot besparingen op dit vlak. Vóór de vergadering voor een kwartier geschorst werd om de raads leden de gelegenheid te geven nieuwe krachten op te doen, waren de perslui nog getuige van twee interpellaties van Willy Van Mossevelde (VU). Eén over de uitbouw van het drukkerijmu seum, en één over zes maanden meerderheidsbeleid. Meteen was het opnieuw middernacht geworden en diende men nog zomaar eventjes acht interpellaties af te han delen. Voor wie van statistieken houdt Danny Denayer hield acht interpella ties, Patrick De Smedt vijf, Dolores Baïta en Anny Dierick elk drie, Willy Van Mossevelde, Gracienne Van Nieuwenborgh en Willy Alloo elk twee, terwijl Edgard Hooghuys, Jan Cau dron, Eddy Monsieur, Jan De Bruec- ker, Roger D'Hondt en Jan De Neve elk één tussenkomst voor hun reke ning namen. Is dit toch niet van het goede teveel (M.P.) Zaterdag wandelde en fietste Ludovikus door de stad met zijn sandwichbord Ik ben een afgezant van Jezus Kristus». (gi) Van de vierendertig bijdragen die ik sedert de oprichting van dit weekblad schreef, en de honderden vroeger in de oude G.v.A., is er geen enkele die bij een aantal niet-betrokkenen zo negatief overkwam als de vorige. Zelfs huisartsen voelen zich op de tenen getrapt. Dat anderen boos worden omdat een fraktie van wat in de volksmond leeft nu in de gazet kwam deert mij minder. Temeer dat mij heel wat lelijke bedoelingen worden toegeschreven, en zelfs bedreigingen weerklonken. Hoe zou ik iets kunnen hebben tegen een instelling zoals het OCMW, daar waar mijn eigen grootvader nog onbezoldigd «ontvanger der burgerlijke godshuizen» was in de paternalistische periode, en ik uitstekende herinneringen bewaar aan de bekwaamheid en gezagvolle intense inzet van gewezen COÖ-voorzitters zoals Etienne Eeman, juffrouw Van Trappen en Juul Van Droogenbroeck van nota bene drie verschillende politieke strekkingen Ik hanteer bij voorkeur een scherpere ganzeveer wanneer ik eens een wantoestand wil forceren. Om geen namen te noemen, had ik de indruk van veralgemening gewekt, en dat is onrechtvaardig voor alle artsen die hun beroep gewetensvol uitoefenen, en nog meer voor diegenen die het ook gis een roeping beschouwen. Ik blijf erbij dat de OCMW-raad zou moeten verlost worden van onbekwame politici, en dat bepaalde tweede reeksen onderzoekingen van patiënten overbodig worden opgelegd, gewoon voor de centen. Een zwaar tegoed aan achterstallige erelonen geeft nog geen recht om het Riziv te melken. Dat deze dubbele onder zoekingen ook «de vervroegde dood van menig patiënt» tot gevolg hebben kan ik nooit bewijzen omdat ik geen arts ben. Ik mocht zoiets zelfs niet insinueren, en ik verontschuldig mij bij de betrokkenen voor die passage. Als de bevoegden uit de medische en de politieke wereld nu meer oog krijgen voor de aspekten die ik in de kijker bracht, dan kan dit incident niet nutteloos geweest zijn De Panoramist lijilii de paepe tiankelijk weekblad VOOI Groot Aalst Een uitgave van na Aalsterse mtormatie JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Snacks op elk uur van de dag Molenstraat 1, Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2