ELFI ELFI ELFI GOOD^YEAR COPPENS I 1! m Raldes wil in stuurgroepen stadsherwaardering OCMW-ziekenhuis aan afwerking toe Schepen Dooms verdedigt samenstelling stuurgroepen VIT' kinderschoenen De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. é4é IS AUTOB AN DE N VB*CHT*As^jns»e«M»is mmÊinooofYEAa Cursus sterrenkunde in 7 lessen Aalsterse zegswijzen Nieuwe Gazet van Aalst 28 oktober 1983 5 Waar ligt het struktuurplan Aalst-Centrum Zoals wij hier enkele weken geleden reeds meldden is de Regionale Aktiegroep Dender en Schelde (Raldes) niet te spreken over de manier waarop het nieuwe stadsbestuur met de aktie stadsherwaardering startte. Zo vindt Raldes dat zij op onheuse manier ten overstaan van de pers aangevallen werd op 20 september jl. en stelt zij vraagtekens rond het feit dat de milieugroepen geweerd werden uit de stuurgroepen. De gemeenteraad van Aalst heeft op 6 september 1983 de herwaarderingsge bieden afgebakend zonder dat de stuur groepen vooraf bestonden en een kans tot inspraak kregen. Anderzijds werd prioriteit gegeven aan winkelstraten daar waar volgens Raldes vele centrum- woonstraten verkommeren en veel drin gender zijn. Op de perskonferentie die op deze raadszitting volgde, werd door het stads bestuur geen melding gemaakt van een omzendbrief van minister Akkermans van 25.5.1983, die de te volgen proce dure van de herwaarderingsgebieden nader preciseert. Bij navraag op de dienst leefmilieu bleek van het bestaan van deze omzendbrief niets af te weten, ondanks het feit dat alle Vlaamse gemeenten deze ontvangen hadden. Raldes heeft dan maar bij brief van 3 oktober jl. een kopij overgemaakt aan het stadsbestuur zodat het schepen kollege toch over de nodige gegevens beschikt. Milieugroepen Raldes voelt zich voor een tweede maal geschokt door de recente bekendmaking van de samenstelling van de stuurgroe pen voor de herwaarderingsgebieden op linker- en rechteroever. Op 19.4.1983 suggereerde Raldes in een brief aan schepen van leefmilieu André Doorns dat de milieuwerkgroepen van de stad in de verschillende stuurgroepen zouden be trokken worden. Schepen Doorns antwoordde op 28.4.1983 het volgende «Uw suggestie om de door u opgesomde organisaties te betrekken bij de verschil lende stuurgroepen zal ook de mijne zijn». Nu stelt men echter vast dat geen en kele milieuwerkgroepTncIe stuurgroepen zit. Raldes vindt het daarbij een magere troost dat de leefmilieugroepeh via de «adviesraad leefmilieu» de projekten kunnen volgen en de stuurgroepen en het stadsbestuur kunnen adviseren. «De onmiddellijke efficiëntie van zo'n advies raad is inderdaad miniem, aldus Raldes, die erop wijst dat anderhalve maand na de eerste vergadering er nog steeds geen verslag doorgestuurd werd, en evenmin een datum voor een nieuwe vergadering vooropgesteld werd. Raldes ging in de adviesraad van leefmilieu trou wens in het offensief tegen het feit dat de gemeenteraad drie dagen voordien reeds de herwaarderingsgebieden afge bakend had, en tegen de manier waarop het herwaarderingsbeleid startte. Schepen Doorns verklaarde wel dat aan de herwaarderingsgebieden nog kon ge sleuteld worden, maar ook hier stelt Ral des vraagtekens achter. Inwoners die de stadsbrochure «Oud Huis gezellige wo ning» ontvingen stellen achteraf vast dat zij niet meer tot de afgebakende her waarderingsgebieden behoren. In zijn brief van 28 april 1983 had schepen Doorns trouwens uitdrukkelijk beloofd dat de adviesraad van leefmilieu advies zou mogen uitbrengen over de samenstelling van de stuurgroepen. «Tegenover onze vereniging heeft sche pen Doorns dus tot driemaal toe zijn be loften verloochend» aldus Raldes. Deze milieugroep blijft alleszins kandidaat om zowel in de stuurgroep van Aalst rechter oever als in deze van de linkeroever te zetelen. Struktuurplan Volgens Raldes is men in Aalst met opzet het struktuurplan van Aalst-centrum ver geten. Dit struktuurplan is trouwens vol ledig onvindbaar op het stadhuis. De ne gen panelen, gebruikt voor de voorlich- tingskampagne in 1976 staan verwaar loosd in de garage van het huis De Bolle tussen verkiezingsborden. De sekretaris van schepen De Maght heeft ook een klasseermap met resterende dokumen- ten. Maar de rest is blijkbaar verdwenen Ook het immobilisme inzake het struk tuurplan Groot-Aalst wordt door Raldes aangeklaagd. Men wacht reeds een paar jaar op een beslissing van de gemeente raad, zodat de ontwerpers zouden kun nen voortwerken na het richtplan. Indien er niets gebeurt, is er zowat 1,2 miljoen over de balk gegooid. Herwaarderingszones Van de aanvankelijk positieve relatie van schepen Doorns met Raldes. blijft vol gens deze laatste nu niets meer over Met de reeds vermelde omzendbrief van minister Akkermans voor ogen, is Raldes van oordeel dat de stuurgroepen een specifieke rol hebben in het afbakenen van de herwaarderingsgebieden. In Aalst heeft men echter eerst de zones bepaald en nadien de stuurgroepen opgericht Raldes kan zich wel akkoord verklaren met het herwaarderingsgebied op de rechteroever op voorwaarde echter dat Amylum verhuist. Zoniet blijven de eigendommen daar ondergewaardeerd, zodat herwaardering weinig respons zal hebben vanwege de eigenaars. Daar Amylum zelf het huis Schelfhout aan de Walstraat kocht, zal dit bedrijf misschien zelf profiteren van de herwaarderings- gelden en verder het herwaarderingsge bied laten doordringen met zijn onvrien delijke geuren en lawaai aldus Raldes. Raldes is evenmin akkoord met de win kelstraten als prioritair herwaarderings gebied. Men denkt eerder dat de Water- torenwijk aan renovatie toe is. Voor de rechteroever is een toenemende verkrot ting merkbaar in de ruime omgeving van het hospitaal Alleszins moeten de stuurgroepen hier over van gedachten kunnen wisselen. Het huidig «afbakeningsgebied» geeft Raldes de indruk dat men St -Maarten speelt voor de winkeliers. (MP) Tijdens de laatste raad brandde het licht slechts op halve kracht. Niet omdat de burgemeester een tête-a-tête wou met Schepen De Maght. Ook niet omdat De Pauw plots naar Schepen Borms wou lonken, daarvoor zit hij meestal te veel in halve slaap verzonken. Net trouwens zoals Lorie van de PVV zijn slapen tijdens de zitting werd hem dan ook verweten door Dédé We verdenken Lorie en menen dat hij het licht heeft gedempt omdat zijn slaap door niets zou worden geremd. Wie zeker niet sliep was schepen De Maght Zij verdedigde Eendracht-Aalst met kracht Wat ze zei was inhoudelijk we! nogal komisch en op z'n zachtst gezegd, eerder demagogisch. De aanwezige voorzitter van Eendracht was echter zo gecharmeerd, dat hij haar levenslang een gratis-tribunekaart heeft gegarandeerd. Die kaart wil ze natuurlijk niet graag meer kwijt daarom wil ze voor de Eendrachtmiljoenen prioriteit. Van Mossevelde was met deze en andere zaken niet blij en vergeleek het College met een boerderij vol boeren, bokken, een pauw en een blauwduivenkot en de hele situatie vond hij Uyters(t)rot Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST Tel. 053/21 35 34 Op 12 oktober jl. mocht U (met de ogen van de pers) bij uitzondering op de bouwwerf aan de Merestraat een kijkje nemen. Het nieuwe OCMW- ziekenhuis rijst daar als een grijze mastodont tussen hemel en voor malige landbouwgrond. Wat zeven jaar geleden nog slechts papieren plannen waren, «staat» er nu, al zal de ingebruikname nog aanslepen tot 1986, en misschien is dat een optimistisch streefdoel. medische gassen (zoals zuurstofgas) en de verbrandingsoven. De aanleg van de noodgroep moet nog aanbesteed wor den. In het stadium van ontwerp zijn keukenuitrusting, deurlijsten en deuren, pleisterwerk, chappe en zachte vloeren, harde vloeren en betegeling, diverse val se plafonds en de centrale stuur- en kon- trole-eenheid. Alles samen zal dat zowat 1 miljard fr kosten. In een stad als Aalst, waar de karnavalist zich kan vermaken over een kultureel centrum, zwembad, keizershalle en an dere wilde dromen in slow-motion, is het een nieuwsfeit dat het nieuwe ziekenhuis een relatief vlugge uitvoering toebedeeld kreeg. Reeds kort na de tweede wereld oorlog was er sprake van (gedacht werd toen aan de Osbroek als vestigings plaats). Pas na de fusie in 1977 kwam er schot in de zaak. Op de Siesegemkouter. tussen Merestraat, Siesegemlaan, de grens met Nieuwerkerken en het RIBTSO staat de ruwbouw. Zelfs al méér dan dat. De ruwbouw heeft zowat 332 miljoen fr. gekost. 209 miljoen hiervan wordt door de staat gedragen en 15 miljoen door de provincie. Ook het binnenmetselwerk (35 miljoen) is voltooid. In uitvoering zijn de liften, de aanleg van de direkte omgeving en het sanitair. Gaan binnenkort in uit voering de elektriciteitsinstallaties, cen trale verwarming, verluchting en klimaat regeling. In aanbesteding zijn leiding Wat de aanleg van de omgeving betreft, werd meegedeeld dat gewerkt wordt aan een afzonderlijke weg voor de 900, par kings voor 500 wagens, geluidsbermen (gelet op de nabijheid van ringlaan en E5), en een helihaven (die moet toelaten verkeersslachtoffers van de E5 vlug over te brengen). Ook aan sportvelden wordt gedacht. Deze laatste niet enkel voor herstellende patiënten en ziekenhuisper soneel. maar tijdens de schooluren ook voor de nabijgelegen school voor bijzon der onderwijs. Om deze te kunnen ver wezenlijken zou evenwel eerst tot ontei gening moeten overgegaan worden. Ge dacht wordt immers aan een eigendom van de familie Schotte tussen het nieuw ziekenhuis en het OCMW-rustoord St.- Job in. De gevraagde prijs zou tot dusver evenwel te hoog zijn (PD) Op de jongste perskonferentie van het stadsbestuur verdedigde schepen van leefmilieu André Dooms de samenstelling van de nieuwe stuurgroepen, die opgericht werden om de herwaarderinqsprojekten voor Aalst Rechter- en Linkeroever te begeleiden. De schepen herinnerde eraan dat het die vooral tot doel heeft de konkrete pro- hier enkel een begeleidingsgroep betrof, jekten tot herwaardering te bespreken en I M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentraie der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) 4 JVS Kern SIRIUS, is een jongerenver eniging in het Aalsterse die tot doel heeft sterrenkunde en ruimtevaart te populari seren. Daartoe houdt ze iedere zaterdag een vergadering die plaatsvindt aan de Kapucijnenlaan, 95, te Aalst. Steeds wordt er een spreekbeurt gegeven over een actueel sterrenkundig- en/of ruimte- vaartgebeuren. Om daartoe nog meer bij te dragen, publiceert de stichting Kern SIRIUS Aalst een overzichtelijke en duidelijke «Cursus voor Amateurs in 7 lessen», waarbij de introductie doorgaat op zaterdag 5 november a.s. te 15.30 u. op hogervermeld adres. Daarbij zullen er lessen gegeven worden ter verduidelij king en ter illustratie van de cursus. Deze cursus bevat ruim 140 pagina's boorde vol informatie o.a. over het zonnestelsel met haar elementen, de kosmos met de melkweg, evolutie van sterren, waarne mingsinstrumenten, enz. De kostprijs bedraagt200 fr. Contactadres Guy Kindermans, Leo de Bethunelaan. 111, 9300 Aalst en Karin Ghysens, Vrijheidstraat, 45, 9300 Aalst. Tel. 053-21.36.20 en 053-21.48.16. de inwoners te sensibiliseren tot her waardering van hun eigendommen. Naar zijn mening waren heel wat inwoners van de betrokken gebieden in de stuurgroe pen opgenomen, alsook vertegenwoor digers van een aantal stedelijke advies raden. Ook de adviesraden zullen bij de konkrete uitwerking betrokken worden via deze vertegenwoordigers. Het groot aantal stadsambtenaren werd verantwoord door te wijzen op een BTK- projekt dat met de herwaarderingspro- jekten gelast werd, en door het feit dat alle technische diensten van de stad in de stuurgroepen moesten vertegen woordigd zijn. Tot slot weze vermeld dat het OCMW een afgevaardigde heeft in de stuurgroep van de linkeroever, omdat dit openbaar bestuur eigendommen bezit in het be trokken gebied, terwijl de RVA eigen dommen bezit op de rechteroever, waardoor er twee afgevaardigden van de RVA zitting hebben. Intussen werd de samenstelling nog uit gebreid met architekt Penning, verant woordelijke voor de sektor Aalst bij het Bestuur van de Stedebouw en de Ruim telijke Ordening van Gent. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5