FRANCIS SMET Roken, een King Size vergissing. Affligem dit weekeind een uitstap waard Ford Sierra 3-deurs. Twee deuren minder en toch zoveel meer. N V. RING M0T0RSIDE VIDTS - AALST Verhuring zonder chauffeur Fiësta - Escort - Sierra per dag .weekend, week,maand..! Verkeersproblemen te Hofstade op voet gevolgd door plaatselijke SP. VERGEET NIET TIJDIG JE ABONNEMENT TE HERNIEUWEN Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1, AALST - Tel. (0^3^21 "HOUTEN RAMEN ZONNEWERING [ISOLATIE -VOORZETROLLU .VOORZETRAMEN LJ__IIIIIIII Albrechtlaan 50, 9300 AALST 053/70 23 15 - 70 23 16 De nieuwe Sierra 3-deurs. Een totaal andere auto. Vanaf245.500 F" -;+»^ Nieuwe Gazet van Aalst - 28 oktober 1983 - 7 Ondanks de krisis geen prijsverhoging 1 jaar 1.000 fr. Bericht voor alle schoorstenen De strijd tegen het roken is waarschijnlijk al even oud als het roken zelf. Nochtans blijft het aantal rokers vrijwel stabiel. Ook het CBS hooptin de toekomst de strijd aan te binden tegen het tabaksverbruik. Hiervoor bieden zij de rokers een vijfdaags plan aan. De bezwaren tegen het roken zijn legio. Naast de medische redenen - roken is een ideale promotor van o.a. hart- en vaatziekten, longkwalen, kanker - be staan ook sociale tegenkantingen Voor niet-rokers is het echt niet zo prettig om telkens weer te worden voorzien van het typische parfum. De rokers met de vage motivering je-moet-toch-van-iets-ster- ven, zouden moeten beseffen dat zij ook de anderen verplichten het schadelijke goedje in te ademen Een verdere opsomming van de negatie ve aspecten van het roken is vrijwel zin loos. ledereen is op de hoogte, maar wei nigen houden ermee op, omdat het nu eenmaal een dwangneurose is die meestal maar te bestrijden is met de dwang van een nog sterkere motivatie. Een dergelijke motivatie en een vloed van middelen om de ontwenningsver schijnselen te minimaliseren wordt door het CBS aan alle Aalsterse rokers aan geboden in de vorm van een vijfdagen- plan. Voor een peulschil kunnen ze ermee stoppen - eens en voorgoed - kunnen ze herademen en hun gezond heid weer in eigen handen nemen. Wie zijn king-size vergissing inziet en wenst te stoppen met roken kan voor het eerstvolgende vijfdagenplan terecht bij de dienst Volksgezondheid, Stadhuis, Grote Markt 3. 9300 Aalst - tel. 77.11.11 toestel 267. Daar het aantal deelnemers beperkt is tot 75 is vooraf inschrijven noodzakelijk Een deelname in de kos ten, niet hoger dan de prijs van 3 pakjes sigaretten, wordt nog overwogen Jonge ren komen zeker gratis. Het eerste vijfdagenplan heeft plaats van 14 tot 18 november, in de Brandweerka zerne - de laatste vlammetjes worden ter plaatse geblust. Naar verluidt zou dit vijfdagenplan geor ganiseerd in samenwerking met de Liga Leven en Gezondheid alle voorgaande overtreffen. Het Stadsbestuur doet een speciale op roep naar onderwijzers, leraars en ver antwoordelijken in jeugdverenigingen die roken in aanwezigheid van de kinderen Zij horen op de eerste rij te zitten van het vijfdagenplan als volwassene zouden zij immers het goede voorbeeld moeten geven. Er wordt tevens een preventieve actie in de scholen overwogen. (PVB) 15e Allerheiligenfestival in Kultureel Centrum 1983 het negende eeuwfeest van de abdij van Affligem, twintig jaar VTB-VAB Affligem en ook het vijftiende AllerheiligenfestivalAaiste- naars die dit weekeind nog een herfstuitstapje zoeken, vinden van vandaag 28 oktober tot 2 november in Affligem zeker hun gading. Een kijkje in het rijk gevulde programma Zondag 30 oktober Onder aandachtige belangstelling vond zaterdagmiddag het colloquium rond het Land van Aalst plaats in de feestzaal van het Stadhuis Deze eminente spreker had het o.a. over de groeiende behoefte aan tederheid die waar te nemen zou zijn bij de bevolking. Een barometer daarvoor is de toename van het aantal schoothondjes (men ziet ze overal opduiken). Deze stelling wordt bewezen door de ontzagwekkende stijging in de aangiften van honden bij de belastingen, (gi) Vrijdag 28 oktober Vanavond om 20 uur wordt het Festival geopend door de musici Bart Van Nieu- weborgh (klarinet) en Geert Sonck (gi taar), de voordrachtkias van de Muziek- akademie met een historische evokatie over «Hoe Affligem eerst begon...» (o l.v. Marline Van den Abbeele). verwelko ming door Laurens Van der Schueren en Dirk Renard (VTB-VAB) en de burge meester van Asse Zij openen de jubel- tentoonstelling, met als eregast dit jaar Walter Billet uit Asse, en verder werk van Guy Coppens. Marcel Corthals, Adolf De Coninck, Lutgarde De Block, Geert De Ridder, Lieve De Vos. Paul De Vriendt, Laura Vidy-De Winne, Ignace Fiere- mans, Rudy Heyvaert. Robert Keymeu- len, Monique Kiekens, Patrick Meert, Frangoise Pletinckx. Luc van den Ber- ghe, Albert van den Bossche, Thessa van den Bremt. Marcel Van der Burght. Marijke Van Der Eist, Herman Van Eeck- houdt. Pierre Van Holsbeek en Luc Van Thielen. Ook de traditionele boeken- en platen beurs is van vanavond af toegankelijk - samen met de tentoonstelling tot en met woensdag 2 november alle namiddagen van 14 tot 21 uur. Zaterdag 29 oktober Vanaf 14 tot 16 u kosteloos St.-Maar- tenfeest voor alle kinderen, met gratis snoep en als attraktie ezelritjes. Om 19.30 uur het Jubelbondsfeest van VTB- VAB Affligem, een non-stop-rechtdoor programma met film- en diadokumen- taires over het leven van de plaatselijke afdeling, optreden van de karikaturist Ka- rel Meersman, hulde aan wielerkam pioen Willy de Boeck uit Meldert, jubel- kwis. gratis reuzetombola enz... Gratis toegang. Vanaf 14 uur«Sla je kraam op» is de titel van de achtste Antiek- en rommelmarkt, waarvoor al tientallen kramers zijn inge schreven. Kinderkramen zijn nog welkom: het volstaat eens te bellen naar Laurens Van Der Schueren (053/ 66.72.00). Verder kan je die namiddag weer ezelritjes maken en Karei Meers man is er ook weer bij. Maandag 31 oktober De VTB-afdeling Affligem organiseert samen met de Vlaamse Wandelaars- bond een jubelwandeling, met drie toch ten - naar keuze 12,20 of 25 km.Voor de twee langste tochten verzamelt men vanaf 8.30 u. aan de abdijtoren. Na de inschrijving (20 fr. voor niet-leden VTB) vertrekt men stipt om 9 u., liefst met laar zen Belegde boterhammen zijn voor zien De kleine tochten 12 of 7 km starten om 14 u deel I langs Faluintjes en Water kasteel Moorsel. deel 2 langs Kluizenbos en Kluizekapel. Alle deelnemers krijgen als herinnering een afdruk van een tekening uit de «Bra- bantsche Yeesten» Om 19 u. is de VTB-diaklub Affligem pa raat met diamontages over «de Marol- len» (Remon en Verboom) en «De Pyre neeën (J. Van Damme). Woensdag 2 november Laatste openingsdag van de tentoonstel ling, boeken- en platenbeurs en om 19.30 u. een voordracht van Frans De Block over «Bloemenschikken», een praktische les en demonstratie, vooral over winterdekoratie. Deelnemers wor den zelf aan het werk gezet, maar dan moet je wel schaar en mes meebrengen De Affligemse gelagzaal en Bierkelder zijn natuurlijk ook open gedurende het hele Allerheiligenfestival... (k n.) Zaterdag open vanaf 10 uur De nieuwe Ford Sierra 3-deurs heeft nog meer stijl. En hij is lichter, ook qua prijs. Voor de rest is het een rasechte Sierra. Ongelooflijk aërodynamisch: met overgangloos tegen het koetswerk aansluitende ruiten. Het gebruik is in verhouding: 5.1 liter per 100 km voor een 2.31 diesel met 5- bals bij 90 km/u - ECE normen; dat is onvoorstelbaar laag. Ook deze Sierra is geruisarm, kom fortabel en ruim voor 5, mèt bagage. Kom het nieuwe prohei van rora ontaeKKen in een 3-deurs. Het prijsvoordeel kan beslissend zijn. De aanleg van een deel van de nieuwe verbindingsweg naar Dendermonde en van een fietspad op de oude spoorbedding te Hofstade heeft nieuwe verkeersproblemen gekreëerd in deze deelgemeente. Deze problemen kwamen reeds ter sprake in de gemeenteraad via een interpellatie van SP-raadslid Eddy Dierickx, die sindsdien terugkeerde naar het OCMW. Ondanks beloften van het schepenkoiiege blijft er onder tussen aan de toestand niets gewijzigd. Allereerst is er het probleem van de openbare verlichting op de oude spoor wegbedding te Hofstade en Gijzegem Uit een antwoord van Ir. Van Damme van Bruggen en Wegen blijkt dat ingevolge kredietbeperkingen en rekening hou dend met de aard van de weg het des betreffende wandel- en fietspad niet in aanmerking komt voor het oprichten van een verlichtingsinstallatie. Het stadsbe stuur van Aalst blijft echter vrij zelf een verlichting aan te brengen. Dit zal blijk baar nog niet voor morgen zijn, gezien de stad reeds berekende dat de kostprijs kan geraamd worden op 4,4 miljoen in dien men om de 45 meters 111 kleine paaltjes aanbrengt. Als de palen slechts om de 100 m. aangebracht worden, komt men nog altijd tot een kostprijs van 2 miljoen. Aansluiting ringlaan Ondertussen blijft echter ook de nieuwe aansluiting van de rijksweg 60 met de ringlaan verstoken van enige openbare verlichting, en blijven nieuwe verkeers lichten ter hoogte van het kruispunt van deze weg met de Terbekenstraat uit. Hier schijnt er eveneens in de komende maanden weinig verandering te komen. Het plaatsen van verkeerslichten aan de Terbekenstraat werd wel met gunstig ge volg behandeld in de verkeerskommissie van de stad Aalst, maar het Ministerie van Openbare Werken blijft dwars liggen. De Bijzondere Kommissie voor Ver keersveiligheid. die in de "schoot van dit Ministerie opgericht werd, heeft immers in zitting van 8 augustus jl. een ongunstig advies uitgebracht aangaande het plaat sen van de gevraagde lichtsignalisatie. Ondertussen blijft de SP-werkgroep die zich specifiek met deze problemen be zighoudt, en die onder leiding staat van ir. Luc Van der Cammen verder ijveren, op dat zo vlug mogelijk aan de drie boven vermelde problemen een oplossing zou gegeven worden (MP) Sint-Maarten is in aantocht. Daar waar het Stadsbestuur zich uitslooft om maar 1 echte Sint-Maarten uit de hemel te laten neerdalen, kan men, en de kleine kinderen vooral, fop-Sinte- Mettens zien die zo maar te huur zijn. Waar blijft de romantiek en het respekt voor de kinderdroom die, och. toch al zó kort is (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7