GEERINCKX REEDS 50 JAAR TOONAANGEVEND IN DE STREEK ooooaaoooooaocQcc GEERINCKX Sf verzekeringen reizen Geerinckx Verzekeringen en Reizen bestaai dit jaar 50 jaar. Reeds 50 jaar staat de zaak onder het beheer van dezelfde persoon, Etienne GEERINCKX, wat op zichzelf reeds een uitzonderlijke prestatie mag worden genoemd. uw vertrouwen waard Nieuwe Gazet van Aalst - 28 oktober 1983 - 9 Etienne Geerinckx, Toen Etienne Geerinckx 50 jaar geleden studeerde in St. Ignatius te Antwerpen kon hij niet aan zijn eindexamen deelnemen. Een zware ziekte belette hem dat. Gedurende zijn herstelverlof vroeg iemand hem toen of hij geen klanten wilde aanbrengen, voor een ziekteverzekering. Zo is de zaak toen stilaan uitgegroeid. Na verloop van tijd ging Etienne Geerinckx zelf mee met de in specteurs en sloot hij ook brand verzekeringen af langs de Mij A.G.. Later kwam daar een ver zekering bij voor de Garage Minerva, dit langs ZURICH ver zekeringen. Een dynamisch begin dat langzaam alle verwach tingen overtrof. Een nieuw gedwongen rustpe riode verplichtte Etienne Gee rinckx enkele maanden vakantie te nemen. Zijn vader stuurde hem naar het franse ski-oord Mégève. Daar paarde hij het aangename aan het nuttige en organiseerde met een groep men sen een reis voor het volgend jaar. Zo is het reisbureau ont staan, door een toevallige samenloop van omstandigheden, reeds een verhaal op zichzelf. Tot 1935 waren de burelen geves tigd in het ouderlijk huis van Etienne Geerinckx, gelegen in de Stationsstraat, 4. Vanaf 1936 werd alles ondergebracht in het Kasteel Terlinden. In 1940 verhuisden de burelen naar het Keizerlijk Plein nr 1 net tegen over de huidige vestigingsplaats, maar later na WO II werd de zaak toch overgeplaatst naar het Esplanadeplein. Voor wat de reizen betreft werkte Etienne Geerinckx toen nog als onderagent van de firma Eugène Geurts. Gedurende de oorlogsjaren werden uiteraard geen reizen meer ingericht, behalve die éne keer in 1942, ver telde Etienne Geerinckx ons, toen we toch nog een skireis kon den opzetten naar Pontarlier. Tijdens WO II waren er ook niet zoveel auto's meer zodat het aantal autoverzekeringen sterk terugliep, maar de firma was ge specialiseerd in verzekeringen tegen oorlogsschade. Na de oorlog verzekerde Etienne Geerinckx als eerste de vliegmee- ting te Evere, wat een doorn in het oog van vele Brusselse firma's bleek te zijn maar waar de toenmalige en ook huidige zaakvoerder prat op gaat. In 1951 werd het huidige gebouw, Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein gekocht waar zowel de Reizen als de Verzeke ringen in werden ondergebracht. In dit gebouw was trouwens ook nog voldoende ruimte beschik baar om de diverse jeugdklubs in te herbergen, waar ik nauw mee betrokken was, vertelt Etienne Geerinckx. De zaak kende toen een ware explosie. Voor de Reizen verte genwoordigde de firma eerst nog Touring Club, maar kreeg al snel de toelating om zelf reizen in te richten. Er werd begonnen met een eigen zaak te Brussel, Gene ral Voyage. Etienne Geerinckx verkocht daar toen de aandelen van en begon opnieuw te Aalst, onder zijn eigen naam met volle dige IATA en NMBS-vergun- ning. Het grootste pakket reizen wordt nu afgesloten in de streek Aalst-Ninove, maar ook in Brus sel, waar zelfs konkurrerende verzekeringsbedrijven hun reizen bij ons afsluiten. Konkurrenten kunnen ook vrienden blijven, merkt hij terecht op. Voor de verzekeringen werden er vooral veel industriële zaken afgesloten. Ik heb vooral ge tracht om veel akkoorden af te sluiten met verzekeringsmaat schappijen, zoals met de groep JOSI. Ik verkreeg van hen zelfs het recht om alleen alle Vespa's die in België rondtoerden te ver zekeren. Velen van die verzeker den van toen, zijn trouwens nog steeds bij mij verzekerd met hun wagen, wat toch wel duidt op een uitstekende service. In 1975 werd ik voorzitter benoemd van de Verzekeraars van België. Op die manier kon ik trouwens op het hoogste niveau belangrijke zaken bepleiten voor mijn kliënteel. Dat garandeert alweer een feilloze dienstverle ning. Ook voor de Reizen heb ik der- Een bekend stadsbeeld, een bekende zaak. gelijke kontakten op topniveau gelegd, beweert Etienne Gee rinckx onze klanten kunnen er slechts wel bij varen. Wij zijn nog steeds als enig Bel gisch Reisagentschap Laureaat van de le Prijs «Golden Helm» het «Gouden Stuur» jaarlijks uitgeloofd door I.P.R. de inter nationale organisatie voor toe risme. In 1976 werden de 2 firma's ge splitst en werden er 2 verschil lende P.V.B.A.'s opgericht, één voor de verzekeringen en één voor de reizen. Dat heeft enorme voordelen voor de kliënten. We konden op die manier immers een gespecialiseerd personeel op de been brengen, dat volledig op de hoogte is van elk dossier. En een gespecialiseerd personeel dat hebben wij, beweert Etienne Geerinckx, verschillende onder hen reeds met tientallen jaren ervaring en stielkennis. De hui dige hoogkonjunktuur is trou wens voor een groot deel aan hen te danken. Maar uiteraard ook aan mijn zoon Thierry, die nu zo een 12 jaar in de zaak is en volle dig de leiding uit mijn handen heeft overgenomen. Het is voor Etienne Geerinckx wellicht de grootste voldoening uit zijn loopbaan om een met zoveel ijver en moeite opgebouwde zaak te kunnen overlaten aan zijn eigen zoon. Door diens schitterend beheer en onder zijn voortreffelijke leiding werd het zakencijfer, ondanks de ekono- mische krisis, nog uitgebreid. Als de zaken vlot lopen dan mag het kliënteel dat zeker weten. De zaak is zowat de grootste in het arrondissement en die status wensen we nog lang te behou den, vertelt de nu 72-jarige zaak voerder ons. niet zo verwonderlijk is als ze wel lijkt, wanneer je het dynamisme en de energie merkt die van die man uitstraalt. Geerinckx Verzekeringen en Geerinckx Reizen zijn uw ver trouwens meer dan waard. Reeds 50 jaar lang. Publi-reportage KV DE 50 jaar onder het zelfde beheer. Een niet alledaagse prestatie, die De heren Geerinckx besturen het bedrijf.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9