FRANCIS SMET Nog een pandoering voor lakse Eendrachfers Favoriet T.K. Meldert klopt sterk S.K. Erembodegem Edixvelde bedwingt leider Erpe S.K. Aalst met tien tegen elf Excelsior en Amapola winnen topmatch Bang te verliezen Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 66.79 II II II II I "HOUTEN RAMEN "ZONNEWERING .ISOLATIE VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN i i i i i i i i K EN. U.E.F.A.-Junioren Eendracht Aalst - K.V. Mechelen 1 - 5 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 november 1983 Overzicht vierde provinciale Onze Aalsterse U.E.F.A.'s kregen vorige zaterdag een nieuwe, zware nederlaag te slikken in hun thuiswedstrijd tegen K.V. Mechelen. Voor deze wedstrijd had trainer Van Liefferingen zijn ploeg lichtjes gewijzigd. Voorstopper Wim De Wolf speelde centraal op het middenveld. Diens plaats werd ingenomen door Chris De Waegeneer. Op het middenveld schoof Eddy Vermoesen op naar de buitenkant ten nadele van Ferrara. Deze wijzigingen brachien echter met het verhoopte resultaat, want na amper viif minuten keek Eend rach* reeds tegen een 0-1 achterstand op. Een uittrap van doel man Tombeur balverlies van De Wolf en het schot van de Mechelse aanvaller nog net in hoekschop verwerkt door Tom- beur. Uit de hierop volgende hoekschop scoren de Mechelaars in een geharrewar voor doel. Een aangeslagen Eendracht heef1 zich van dit vroege doelpunt niet 4e Prov. G. T.K. Meldert - S.K. Erembodegem 2-0 meer kunnen herstellen. Er werd slordig uitverdedigd en sleclv gecombineerd Kortom, Eendracht speelde futloos. Het veel vinniger spelend Mechelen kwam nog vóór rust op 0-2. Een oprukkende Marc Van Oost leed ba - verlies in de Mechelse verdediging Hier op werd de bal onmiddellijk naar voor gestuurd tot bi) de ongedekte Mechelse midvoor, lie Geert Tombeur kansloos liet Voor de tweede maal in drie weken moest S.K. Erembodegem de duimen leggen voor T K. Meldert Tijdens de eer ste helft konden de talrijk opgekomen supporters zich opwarmen aan menige staaltjes goed voetbal vertoon van beide ploegen Het eerste kwartier namen de Thorspelers het initiatief in handen. Na dien kwam Sportkring sterk terug en kon enkele gevaadijke doelkansen afdwin gen Zo kon Luc Buggenhoudt de Thor- doelman omzeilen doch kreeg de bal slecht onder controle De tweede speelhelft had evenwel nog meer te bieden Opnieuw startte T K. Meldert zeer sterk en kon al vlug uitlopen tot 2-0. Op de 51 bn een schermutseling voor het S.K.-doel schoot Meldertspeler Wilskracht Gljzegem (EVdM) Nleuwerken kon in de beginfase f aai combineren en zelfs enkele scoringskan sen afdwingen Gljzegem diende zich in deze fase te be perken tot verdedigen en keek uit naar een mogelijke tegenaanval Voor de rust waren er nog mogelijkheden voor Wouters en Vereecken Doelman De Nayer kon echter telkens onheil voor komen zodat men met 0-0 aan de tweede helft begon. In deze tweede periode was nauwelijks een minuut gespeeld of Gljzegem had gescoord Wouters kon een flater in de bezoekende verdediging met De Naeyer in de hoofdrol uitbuiten Nieuwerkerken was echter niet aangeslagen en ging op zoek naar de gelijkmaker Enkele minu ten later bracht Triest op aangeven van Denys door een haag van spelers en de prachtig keepende Frans Permen'ier had geen verhaal Op de 64 kwam dan de opdoffer toen een sch in schot van S. i- noy via de binnenkant van de paal in doel belandde 2-0. S K Erembodegem dat zich in'ussen °iet onbetuigd liet, begon toen de forcing. Een snelle aanval werd door Eddy Van Lierde besloten met een loeier tegen de paal en meerdere open doelkansen sta pelden zich op. Doch de fwerking liet te wensen over en de 2-0 score bleef op het bord. A| bij al een hoogstaande en faire wedstrijd - geen enkele boeking - met de best afwerkende ploeg tIs winnaar. Goe de leiding van scheidsrechter Redant (VSTV) Wellekens zijn ploeg opnieuw in de wed strijd. Na dit doelpunt bleven zij verder aandringen Het was Belis die via een hoekschop de bezoekers op voorsprong schoot Eendracht dacht reeds aan dub bele puntenwinst, maar Vereecken ont nuchterde de dromers Met een spette rend doelpunt bracht hij Gljzegem op ge lijke hoogte een billnk gelijkspel (PVDS) Gijzegem Smetrijns. Meersschaart Roelandt Roland, Roelandt Ronny, Ver- leyen Ryckeboer De Winne Veree cken, Van Nuffel, Verleyen, Wouters. Nieuwerkerken De Naeyer. Roelandt De Saedeleer, Arijs, Uyttersprot, Triest, Wellekens. Van Der Biest Steenhour Moens Van Hauwe. Tijdens de rust kregen de Eendrachters een fikse uitbrander en ^r werd nu met een betere ingesteldheid gespeeld. De eerste twintig minuten van die tweede helft namen de Eendrachters trouwens volledig voor hun rekening. Mechelen was op counter aangewezen In die pe riode waren er kansen voor Kris De Sae deleer (schot op de paal) en voor Dirk Raes (alleen voor de doelman maar on begrijpelijk gemist) En net toen Een dracht er goed begon in te geloven, scoorde K V Mechelen Even later na een combinatie Vermoesen-Moerman milderde Kris De Saedeleer dan toch tot 1-3. Maar na dit tegendoelpunt toonden de Mechelaars zich weer de baas en lie pen verder uit tot 1 -5. Tegen dit K V Mechelen was het vertim merde Eendracht Aalst duidelijk niet o. - gewassen En wat wordt het zaterdag wanneer Eendracht de wei in moet tegen leider F C Antwerp (Robby) De ploeg Geert Tombeur Guy Vermei- ren, Marc Van Oost, Chris De Waege neer Dirk Raes Ludwig De Meersman Emilio Fermra-Caro, Eddy Vermoesen, Wim De Wolf Chris Baeten Bart Tem merman en Kris De Saedeleer Overzicht derde provinciale D S.K Aalst trok, na de 9-0 zege van vóór drie weken, vrij optimistisch naar Bambrugge. Dit optimisme kreeg ech ter een flinke deuk toen de poulains van speler-trainer Wilfried Van Royen halverwege de eerste helft tot tien man herleid werd Libero Stefaan De Grijse werd geboekt na een zware overtre ding op een doorgebroken Bam- brugse aanvaller. De door De Grijse opgevoerde show werd door de scheidsrechter echter niet geappre cieerd en De Grijse kon vertrekken. R.C. Bambrugge nam hierna de wed strijd kordaat in handen, maar de Aal sterse verdediging sloot als een bus S K kwam zelfs op voorsprong in de 70e minuut toen Gary De Kinder zijn achtste kompetitiedoelpunt aante kende. Herdersem zonder problemen S.K Herdersem won verdiend van F C Mere, dat zelden in de match kwam. Het werd een vlotte 2-0 over winning voor'S.K. dat gans de wed strijd domineerde. Met twee doelpun ten, gescoord door Marcoen en De Cock, kwamen de Merenaars er nog goedkoop van af I Own-goal van De Brandt zet... Ede op de goede weg. Wilskracht Moorsel kreeg een zware 4- 0 nederlaag te slikken op het veld van V.C. Ede. Ede was de best aanval lende ploeg, maar moest toch rekenen op de onvrijwillige hulp van Wilskrach- ter De Brandt, die zijn eigen doelman Van Eeckhoorn versloeg. Moorsel trachtte de situatie recht te trekken. Het kombineerde goed, maar goals maken is wat anders Het was Ede dat in de tweede helft keihard toesloeg met nog drie goals in het laatste half uur. (Robby) Een knappe wedstrijd van beide ploegen waarin Edixvelde resoluut zijn kans ging. Uitgesproken kansen vielen er echter niet te noteren. Beide doelmannen waren dan ook de matchwinnaars en hielde de brilscore op het bord Edixvelde snoepte in de com petitie reeds 3 punten af van Erpe, dat er nog maar drie verloren heeft Hofstade - Terjoden 3-1 Een gelijkopgaande wedstrijd waarin de thuisploeg op voorsprong kwam na een erg betwiste strafschop Hofstade liep nog verder uit tot 3-0 door flaters in de Terjodenverdediging Een moedig voetballende bezoekende ploeg kon de eer nog redden langs Houben Baardegem - Doggen 2-1 Baardegem heeft tegen een beter voet ballend Doggen toch de twee punten kunnen binnenslepen. De bezoekers kwamen op voorsprong maar Baarde gem kon vlak voor rust nog gelijkmaken Saerens was de auteur van het doelpunt. Na rust bleef Doggen het spel bepalen doch de thuisspelers kwam onder impuls van Van Pulver weer op voorsprong en deze stand bleef behouden tot het eind signaal S. Moorsel - Lebbeke 2 - 3 Lebbeke liep nog voor de rust uit tot 0-3. Na de koffie kwam Sch roevers via Cos ters en Vincke terug tot 2-3. In een op windend slofoffensief miste Costers nog een penalty. A. Nichelsstraat 2, Aalst s 053/21 15 75 Nieuwerkerken in de aanval (EVdM) MTSA Leider Amapola speelde in het derby tegen kampioen Sunset terug een grandioze partij. Als Ama pola van een inzinking gespaard blijft zal het moeilijk van de titel te houden zijn. over. 't Kloksken enigszins verrast door de vlugge start van de bezoe kers, replikeerden via een fikse kopbal van Keymeulen, maar de bezoekende doelman was op zijn hoede. Vijf minu ten voor de rust opende Danny Van Stijvendael de score op aangeven van Luc De Wolf. Even later besloot Key meulen op de paal zodat Den Hert goed wegkwam. Na de herneming zat de gevaarlijkste Den Hert-aanvaller Van De Vijver stevig in de greep van Pauwels en lukte de thuisploeg aan het kwartier een floddergoal. In de slotfase gooide het bezoekend elftal alles in de aanval waarvan 't Kloksken op tegenaanval dankbaar gebruik maakte. Dilbus en Moock dreven toen de score nog verder op. (JVL) MTSA-kompetitie Jules Diaze was eens te meer de grote figuur van de match. Hij knalde liefst drie maal raak. André De Mesmaecker (2) en Johan De Backer uit straf schop scoorden de overige doelpun ten. Manuel Floris en Pedro Rivera redden de eer voor Sunset. Rode Roos verloor geen terrein op de koploper door een uitoverwinning bij Star Boys. Luc Maesschalck (2) en Dirk De Petter scoorden de goals. Nieuwe Wijk kwam terug niet verder dan een puntendeling. Johan Saerens opende nochtans de score voor Nieuwe Wijk. 't Duifken kwam langszij door een doelpunt van Pierre De Troyer. In de hoogste afdeling van de zater dagkompetitie haalde leider Melcken- beeckvrienden het nipt bij Cobila's. Lada Boys kwam aan het kwartier op voorsprong tegen Onder den Toren via een prachtschot van Geert Van Den Eede. Onder den Toren zette hierop de thuisploeg onder hevige druk maar de gelijkmaker bleef uit. In dit offensief van de bezoekers onder scheidde vooral Etienne Dubois zich bij Lada Boys Na de herneming zette Emiel Galle de gastheren reeds vlug op rozen, maar toen Frans Steeman van een misverstand in de plaatselijke verdediging dankbaar gebruik maakte, geloofden de bezoekers terug in hun kansen. De Starboys-verdedi ging gaf echter geen krimp en hield de beide punten aan huis. Bartan zorgde voor de verrassing door Rayo Espanol in eigen vesting te klop pen. Rayo kon in deze wedstrijd niet op zijn fanionteam rekenen, wat even wel geen afbreuk deed aan de ver diende zege van de hekkesluiters. Leeuwerik verloor aan huis het duel om de eerste plaats in de tweede afde ling. Excelsior haalde het verdiend in een harde maar sportieve partij, 't Kloksken-Den Hert was een erg aan trekkelijke partij die evenwel met over dreven cijfers door de thuisploeg gewonnen werd. Den Hert toog onmiddellijk in het offensief en dit resulteerde in twee prachtkansen voor Gerrit Van De Vijver. De eerste pracht- aanval eindigde met een knal op de deklat en een tweede knal vloog nipt uitslagen 1« afdeling Cobila s - Melckenbeeckvr Lada Boys - Onder den Toren Blauwe Vlamvrij Heizijde - Boterhoek Endoka - Giwo Rayo Espanol - Bartan Rode Duivels - Camu 2' afdeling Leeuwerik - Excelsior Heipiasvrij Musica - Jong Timarcha De Kroon - Apostelken 't Kloksken - Den Hert 't Walleken - GMIC Breughels - Royal Sportief Zondagsreeks Real Familial - Adelaars IJsboerke - Gipak Amapola - Sunset Sportkring - Pano Nieuwe Wijk - t Duifken Koszen - Óoievaars Timarcha - Sportief '81 Star Boys - Rode Roos Programma voor 5 en 6 november 1' afdeling Lada Boys - Melckenbeeckvr Cobila's - Heizijde Boterhoek - Giwo Endoka - Barfan Rayo Espanol - Rode Duivels Camu - Blauwe Vlam 2' afdeling Leeuwerik - Jong Timarcha Heipias - Royal Sportief Musica - Apostelken 't Kloksken - De Kroon GMIC - Den Hert Breughels - 't Walleken Zondagsreeks Adelaars - IJsboerke Gipak - Amapola Sunset - Sportkring t Duifken - Real Familial Ooievaars - Nieuwe Wijk Sportief 81 - Koszen Rode Roos - Timarcha Pano - Star Boys 3-0 4-0 4-0 3-0 Levingsbird Roels Garcia V D Veken D Herde DeTroch De Sutter Van Belle Velge V D.Eeckhout Meert Coppens Floris De Sutter V Campenhout Garcia Dalschaert De Meyst V.D Veken Van Belle Rijkswacht voetbalt tegen wielervedetten Zaterdag 12 november te 14 uur organiseert de Vriendenkring Rijkswacht Aalst in samenwerking met het Nationaal Syndicaat Rijkswachtpersoneel een voetbal wedstrijd tussen de rijkswacht en de Belgische wielervedetten Er is een verze kerde deelname van Eric Vanderaerden, Roger De Vlaeminck, Ludo Peeters, Michel Pollentier Frank Hoste Rudy Pevenage. Johny De Nul Frank Van Impe, Dirk Heirweg, Guido Van Calster, Ronald De Witte, Patrick Lerno, Rudy Colman, Ferdi Vandenhaute Etienne Vanderhelst Etienne De Wilde en Willy Teirlinck Deze ploeg zal gecoacht worden door Firmin Verhelst. De wedstrijd zal plaatshebben op het terrein Oranja Erpe Gentsesteenweg Erpe Na de wedstrijd is er ontvangst in de zalen van de Generale Bankmaatschappij, Kwalestraat. Nieuwerkerken (JVL) 4e Provinciale Gijzegem - Nieuwerkerken 2 - 2 Dit streekderby werd een aantrekkelijke partij waarin beide ploegen tot het uiterste dienden te gaan om de 2-2 stand op het bord te brengen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12