FABER Uit de oude doos FABER Schollaert en Bonner out De Troyer forceert beslissing Osiris boekt winst op drie fronten Eerste nederlaag Drukke veldloopbedrijvigheid Eerste zege voor Werner Van der Fraenen te Lochristi Hestia de Luxe sinds 1844 MARCOEN E. (BALOU) RADIA (V.D. Berghe Fl.) Huis HENDRICKX L. De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. 14 Nieuwe Gazet van Aalst - 4 november 1983 Basket liefhebbersverbond Het voornaamste feit van de afgelopen week speelde zich niet af op een of ander terrein, maar kwam tot stand door een beslissing van het Administratief Comité van het Verbond. Het betreft hier de schorsing voor de rest van het seizoen van Guy Cchollaert (Olfit) en Patrick Bonner (Car Service). Het bleek dat beide spelers niet speelgerechtigd zijn omdat zij nog steeds aangesloten zijn bij een ploeg van de KBBB, hier respektievelijk Sunair en Vlierzele. Voor Olfit is deze beslissing nog niet zó erg. G. Schollaert vertoeft toch in Amerika en zij beschikken nog over voldoende goede spelers. Voor Car Service integendeel heeft die beslis sing heel wat zwaardere gevolgen. Bonner werd immers ter goeder trouw in laatste instantie aangetrok ken om de tè kleine spelerskern uit te breiden. Vermits de ploeg waarschijn lijk nu ook definitief J Geerinckx zal verliezen, blijven er slechts zes vol waardige spelers ter beschikking. Eer mag dus niets meer mislopen. Verder kunnen wij voor de zesde speeldag kort zijn. Geen toppers op het programma en logische uitslagen. Car Service had het wel lang moeilijk tegen De Nachtwacht. Tijdens de eerste helft konden beide ploegen mekaar nooit ver ontlopen. Toch kon Car Service aan de rust zeven punten uitlopen (38-45). Na de rust werd die kleine kloof in een mum van tijd onge daan gemaakt. Verder bleven beide ploegen opnieuw lange tijd zij aan zij en namen om beurt een kleine voor sprong. Pas in de 14e min., bij 67-68 werd met een 0-8 door Car Service een beslissende kloof geslaggen. Meteen was het laatste verweer opge rold en wonnen de bezoekers met nog vrij groot verschil. Maakten de puntenvoor De NachtwachtWal- graeve 0-4, De Lil 21-9; K Goubert 7-10; Lescrau- waet 4-2; Philips 2-8, Van Boven 4-4; G. Goubert, Claessens en Tavernier Voor Car Service - Borms 10-8, Lefèvre 7-8; V.D Bossche 4-0; Impens 5-8; Bonner 4-6; Tembuyser 8-7; Vermoesen 7-8 't Snoepertje behaalde tegen Diversi een probleemloze zege. Na 15 minu ten was het reeds 30-5 en aan de rust 38-19. Bij de thuisploeg kreeg ieder een voldoende speelgelegenheid en de kans punten te sprokkelen. Alleen de voorzitter, Frank De Beul, geraakte niet aan zijn fel nagestreefde korf. Hij deed het anders wel goed in verdedi ging. Bij 't Snoepertje waren Ravijts en Van Langenhove de meest in het oog springende spelers, terwijl ook Kerkvliet op een hoog peil speelde. Bij Diversi waren Stassijns en Troch de meest verdienstelijken. Maakten de punten voor 't SnoepertjeKerkvliet 0-9; Verhulst 0-6; Van Langenhoven 16-0, Ravijts 10-6, De Roeck 0-2, Saeys 6-0; Gilbos 2-4; De Beul 0-0; Troch 0-2 Voor Diversi De Vleeschauwer J. 0-8, De Vlees- chauwer D. 0-4, DeVleeschauwer F 2-6; Troch 9- 3; Muylaert 0-2; Stassijns 6-10, Terlinden zorgde bijna voor de stunt van de zesde speeldag. Tegen Cock pit haden zij geruime tijd de zege in handen. Na de rust te hebben bereikt met 28-26 moesten zij slechts in de slotminuten de zege aan een weinig overtuigend Cockpit laten. Uitslagen van de zesde speeldag: Nachtwacht - Car Service 75-90 St. Antoon - De Villa 85-41 Snoepertje - Diversi 63-50 Terlinden - Cockpit 51-52 Paco Milou - Olfit 52-82 De Hoorn vrij. Rangschikking: 1 Olfit 12, 2 Car Service 10, 3. St. Antoon 8 4 De Hoorn 8; 5. Snoepertje 6, 6. Cock pit 6, 7. Paco Milou 4, 8 De Villa 2; 9. Nachtwacht 2; 10. Terlinden 2,11. Diversi 0. Tejo BBC. Dendermonde - The Tower80 - 81 (39 - 38) The Tower knoopt weer aan met de overwinning door deze thriller-match, in de staart van de rangschikking tevens 4 punten wedstrijd, met 1 puntje te winnen. De wedstrijdaanhef werd voornamelijk gedomineerd door Dendermonde dat aan de 10e min kon uitlopen tot 20-16 Het was ook in deze periode dat De Troy- er door een té impulsief gedrag veilig heidshalve naar de bank geroepen werd, zodat een steengoede Lenoir nodig was om met 18 punten zijn ploeg aan de rust bij te brengen De tweede helft zagen we eindelijk een Luc De Troyer die speelde voor wat hij waard was Resultaat, hij scoorde zo maar eventjes 27 punten in één helft Het was ook hij die op enkele sekonden van het einde, toen The Tower nog met 1 puntje in het verlies stond, dank zij een persoonlijke door braak een fout kon uitlokken en boven dien beide vrijworpen binnenwierp, zodat de zege een voldongen feit was (V.S.T.V.) Osiris - Luchtbal 88 - 79 Het eerste objektief van Osiris was, de wedstrijd tegen Luchtbal te winnen. Onder impuls van een outstandige Dirk Temmerman kon Osiris de ganse wedstrijd in het spoor blijven van een goed spelend Luchtbal. De bezoekers konden in de eerste minu ten een 10-punten voorsprong opbou wen Op 10 min. van het einde, voorna melijk aangespoord door een joelende spionkop hebben de Osiris-boys Lucht bal bijgebeend en ter plaatse gelaten door toedoen van een voordien zwakke De Geest die met een 3 op 3 uitpakte. Ten tweede werd er uiteraard gehoopt op een nederlaag van co-leider Leupegem, wat dan ook nog geschiedde Het laatste en zeker niet het minste streefdoel was de «Groene Tafel historie» met Bornem niet te verliezen. Welnu, de wedstrijd moet herspeeld worden Hopelijk gaat men bij Osiris nu niet met het hoofd in de wolken lopen want het zou niet het eer ste seizoen zijn dat een goede start na dien door overdreven zelfoverschatting en vertrouwen zou teloor gaan. Beide voetjes op de grond (VSTV) Dames B.C. Aalst - Monceau 53 - 78 Tegen een zeer sterke (kampioenen ploeg uit Monceau, hebben de Aalsterse dames, na moedig verweer, voor de eerste maal de nederlaag geproefd. Een slechte start met een u-10 score en pech bij de afwerking waren de voor naamste oorzaken van deze wel over dreven verliescijfers. Toch werd er ver dienstelijk gespeeld tegen deze meer ge routineerde ploeg. DBC sneuvelde met eer Met lessen als deze moet het in staat zijn de ploeg verder uit te bouwen Het zelfde fenomeen zal zich wellicht vol gende zondag voordoen tijdens de uit wedstrijd teqen de tweede tittelkandidaat Heist. Een opgemerkte toeschouwster was wel Marianne Rommel, die na een jaar bas ket in Australië, deze week haar transfer bekwam van DBS-Aalst naar Monceau, zodat deze laatste ploeg nog een ernsti ge versterking rijker werd. (V.S.T.V.) Onderrichtingen voor de politie, goedgekeurd door de Gemeenteraad van 14 sep tember 1850. Onderwerp: Prostitutie. Art. 37: Het is aan de meisjes uitdrukkelijk verboden: 1. van het huis te verlaten in een weinig betamelijk of dronken toestand; 2. zich aan de deuren of vensters te vertonen; 3. van stil te houden, of zich in groep op straat, op de openbare pleinen, of wan delplaatsen te vertonen; 4. van op de openbare weg een scandaleuze houding aan te nemen of obscene voorstellen te doen; 5. van mannelijke personen te vergezellen of te achtervolgen, of deze op de open bare weg na te roepen, zelfs niet door gebaren; 6. van zich te vertonen in de straat, genaamd «Place impériale» vesten); 7. van zich na het luiden van de avondklok nog op de openbare weg ie verionen. Atletiek Voor de Aalsterse atleten werd het een druk verlengd veldloopweekend. Zondag waren zij samen met de dames nog aan de slag te Herdersem waar de tweede oefenveldloop plaats had. Dinsdag stond de openingswedstrijd te Denderleeuw op de kalender. Herdersem In deze Aalsterse deelgemeente is WTC De Trekvogels reeds enkele jaren gastheer van de Aalsterse atle ten. Vorige zondag vielen weinig ver rassingen te noteren. Zo waren er de logische overwinningen van Tessina Bayens (pup.), Gunther Lanckman (pup.), Sandra De Nijs en Johan Van Der Bruggen (miniemen). De plaatse lijke atlete Sabine Van Der Hoeven won vrij vlot bij de kadetten. Pascal Poelman deed hetzelfde bij de jon gens. Bij de scholieren meisjes was het Ann Buyle die van start tot aan komst aan het kommando liep. Jan De Doncker was de snelste bij de jon gens. Ingeborg De Decker kon bij de juniores opnieuw Greet De Vuyst ach ter zich houden. Geert Van Durpe had Cyclocross Nadat Werner Van Der Fraenen tal van ereplaatsen behaalde in A-crossen, waar hij op heel wat tegenstand botste, is hij er op Allerheiligen in geslaagd zijn eerste palm binnen te rijven. Beide renners die verleden weekend nog het zegegebaar maakten konden Werner amper bedreigen Hij finishte met ruim één minuut voorsprong op Vandevivere en een uitgeblust Coolens. Een zege die net op tijd kwam voor het vertrouwen. Met crossen te St -Lievens- Essene (zaterdag) en een cross in Zwit serland voor de superprestige (zondag) wordt er terug een knalresultaat ver wacht van de kampioen van Belgi (JVL) Zaterdag reed hij in Zemst nog een erg verdienstelijke cross. Werner reed ervan bij het begin in eerste stelling maar in de slotkilometers werd hij door een sterke Rudy Thielemans geklopt. Te Lochristi nam de rijzige Aalstenaar onmiddellijk het initiatief in handen en Mare Vande vivere en Dirk Coolens waren vanaf de eerste ronde op achtervolgen aangewe zen. Volleybalclub Kuklos Aalst nodigt uit Kuklos Aalst geeft dit jaar terug een mosselsouper. Het zal doorgaan in de zaal van de parochiale Kring van St.-Jan (Immerzeel), zaterdag 12 november te 20 u. De kostprijs bedraagt 250 fr per persoon. Supporters en sympathisanten worden vanzelfsprekend vriendelijk uitgenodigd. Voor wie niet van mosselen houdt is er een heerlijke koude schotel voorzien Wie zich wil laten inschrijven kan zich wenden tot secr. Bart Goffa, Dr. De Moorstraat 20, Aalst of voorzitter Gustaaf Renders Parklaan 46: Aalst, tel 21.75.77. (JVL) Recidivist Op 10 april 1883 wordt op het politiekantoor de klacht genoteerd: de genaamde Henricus J. beticht daarin een zekere Franciscus B., rondleurder die hem de vol gende scheldwoorden heeft toegestuurd: «smeerlap, gij houdt met mijn dochter aan» en tegen zijn vrouw «pletskop». Franciscus B. erkent de verwijtingen te hebben toegestuurd en zegt dat hij de zelve nog dikwijls zal herhalen. minder moeilijkheden met Geert Ver doodt dan twee weken eerder. Johan Van den Bossche werd zelfs tweede. Bij de seniores dames ging Marie- Jeanne De Ridder er zoals gewoonlijk zeer snel vandoor. Godelieve Rogge man voor eigen publiek liet even eens een sterke indruk. Bij de seniores heren draaide de wed strijd uit op een sprint tussen Pierre Callebaut en Herman Parmentier, be slecht in het voordeel van eerstge noemde. Freddy De Boeck en Paul Adriaens volgden op een honderdtal meter. Opmerkelijk was de prestatie van wielrenner Wilfried Dubois die zich de vijfde plaats toeeigende. Bij de veteranen liepen Wilfried Chiau en Jozef Lauwereys lange tijd samen voor de anderen uit. In de laatste ronde kon Chiau vlot een kloof maken zodat zijn tweede zege een feit was. Denderleeuw ZOVA opende ook dit jaar het officiële veldloopseizoen met zijn organisatie te Denderleeuw. Bij de pupillen boekte Eendracht een mooi resultaat met Gunther Lanckman en Andy Buyle op de eerste twee plaatsen. Jurgen Van Der Bruggen was bij de miniemen negende. Bij de kadetten liep Guy De Waen een voortreffelijke wedstrijd. Met zijn achtste plaats was'hij de beste eerstejaarskadet. Bart Meganck deed zijn debuut bij de scholieren.Van bij de start kon hij zich handhaven in de kopgroep. In de tweede ronde moest hij echter twee atleten laten gaan, zodat hij in derde ktelling terecht kwam. Deze plaats kori hij tot de finish veilig stellen. Bij de seniores nam Pierre Callebaut een blitz-start en nestelde zich in het spoor van de leiders. Even later moest hij deze inspanningen echter bekopen en zakte af tot de 19de plaats. Herman Parmentier deed het aanvankelijk iets voorzichter en ging daarna in cle ach tervolging. Hij haalde een verdienste lijke negende plaats uit de brand. Freddy De Boeck werd 29ste van de 115 deelnemers. Wilfried Chiau werd bij de veteranen achtste. (PVB De uitslagen Pupillen: 1 Lanckman Gunther; 2. Buyle Andy; Miniemen: 9. Van der Bruggen Johan, 24. De Donc ker Koen; 27 Buggenhout Jurgen, Kadetten: 8. De Waen Guy; Scholieren: 3. Meganck Bart, 19 De Doncker Jan; 20 Troch Geert; 22. Coppens Peter; 32. Waumans Rik; 34. Van Mulders Bart; Seniores: 9. Parmentier Herman, 19, Callebaut Pierre; 29. De Boeck Freddy, 55. Fransaert Jean-Paul; 60. Buggenhout Francois; 62 Buyle Alex; 74 Van Impe Johan; 90 Karei Muylaert; 96. Fransaert Patrick; 97. Jacobs Jos; Veteranen: 8. Wilfried Chiau, 27 Jozef Lauwereys, 59 Herman Van Boxstael; 66. Hendrik Rhode, 82. Peirlinck Luc. Plaatselijke verdelers Koolstraat 42, 9300 Aalst 053/21 41 13 prinsj karnaval Binnenstraat 36, 9300 Aalst •s 053/21 54 01 Ter Licht 5, 9451 Kerksken 053/21 62 96 GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING De prachtige kleurfolders zijn bij onze verdelers verkrijgen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14