nsofOQk 2de DU i VENSHOW «De Tour de France der Marathons» Baskwartet Maurice Aerts eens iets anders dan anders... Weinig gekoncentreerd BC. Allee Juwelen De Meersman-Blomberg gemakkelijk voorbij Wembley Dottersijs Moeilijke uitzege Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 15 AALSTENAAR VOOR TWEEDE MAAL IN NEW-YORK Kukeleku Heeft Luc De Ceukeiaire zijn naam gestolen Bowlingderde nationale v.z.w. Beschermkomité van het Gehandicapte Kind RIBSO - AALST Internaat «'t Kasteeltje», Zijpstraat 36 Hofstade richt in zaterdag 12 november 1983 Marathonlopers zijn steeds vrij eigenaardige figuren geweest. Wie loopt immers, zomaar als tijdverdrijf, 42 km. daarbij hopend de grenzen van zijn persoonlijke fysische moge lijkheden te verplaatsen. Voor velen is het onbegrijpbaar. maar nog opvallender wordt het als men hiervoor New-York en London uitkiest. Jean-Paul Fransaert is zo iemand een dag bladhandelaar die mocht het nodig zijn uren kan vertellen over ZIJN hobby het lang- afstand lopen. Deze overdenking - en ik heb ze dan ook schaamteloos gestolen - weerklinkt na het eerste num mer van bovenvermeld kwartet. Op dat ogenblik weet de kleine groep concertzitters nog niet welk een muzikale brok leute en perfektie er die avond (maandag 24) nog te voorschijn zal komen. Het wordt een avond om het woord «crescendo» te illustreren. De leidersploeg speelde zijn zwakste wedstrijd van het seizoen. De tegenstrever was daar de reden. Nooit kwam Alloo ook maar even in moeilijkheden, zodat alleen de overwinning van belang was. Kollektief bekeken werd het nochtans niet zo'n matte prestatie. Jean-Paul Fransaert. je moet net maar doen Vorig jaar trok deze Eendrachter voor de eerste maal naar New-York om de gere puteerde marathon te betwisten. Tijdens enkele joggings hier te lande was hij in contact gekomen met de bezielers van Fit-Veteraan en Loop Magazine. Via de ze organisaties kon hij zeer vlot inschrij ven voor deze manifestatie met meer dan 17.000 deelnemers. «De sfeer is echt uniek in New-York in België worden we nauwelijks in de kij ker geplaatst, zelfs met wantrouwen ge volgd. In NY is iedereen een vedette, meedoen én de zware wedstrijd uitlopen is belangrijk. De marathon van New York is overal ter wereld gekend. Dit jaar namen 4600 bui tenlanders uit 68 landen deel. Daartus sen kon men 39 Belgen opmerken Dit jaar hadden we Nike en Fit-Veteraan een speciale uitrusting gekregen met de nationale driekleur en de vermelding Bel gium. Flierdoor waren we wel herkenbaar tussen de massa. Het doet je wel iets als zo ver van huis aangemoedigd wordt door een aantal totaal onbekende men sen. Waarschijnlijk stonden een aantal inwijkelingen langs het parcours want ik hoorde zelfs Franse en Nederlandse aanmoedigingen Het is bijna alsof men door de massa voortgestuwd wordt. Tij dens de ultieme kilometers is dit wel wel kom want dan krijgt men nog een aantal zware hellingen voorgeschoteld». Jean-Paul finishte dit jaar in 2 u. 55'30" een voor hem matige tijd. In normale om standigheden moet hij zeker een kwartier vlugger kunnen lopen. Zijn excuses zijn echter valabel. «Begin dit jaar liep ik voor de eerste maal de marathon van London, doch het werd een echte martelgang. Sindsdien zat ik geplaagd met een aanslepende kwet suur waardoor ik pas in augustus, nog trekkebenend, mijn eerste trainingspas jes kon zetten. De voorbereiding voor deze wedstrijd was dan ook minimaal en bleef beperkt tot anderhalve maand met langzame duurlopen. Eigenlijk mag ik met dit resul taat nog tevreden zijn In de uitslag was ik 1193ste wat gezien het grote aantal deel nemers toch niet zo slecht is». Commercieel Het zal niemand verwonderen dat orga nisaties als deze een commercieel tintje krijgen. Reeds als men het startnummer gaat afhalen komt men terecht op een ware sportmarkt. Met behulp van een computer kan men er zelfs je eindtijd voorspellen. «Dit jaar kon men een spe ciale video cassette bestellen met beel den van de wedstrijd. Bij de aankomst wordt de betrokken atleet speciaal in beeld gebracht. Dit alles voor de ronde som van 79 dollar». London - New-York Daar Jean-Paul beide marathons in de benen heeft is hij de ideale persoon om een vergelijking te maken tussen deze twee grote-steden-lopen. «In London kan men zeker een betere chrono realiseren. Het parcours is er he lemaal vlak In New-York is de sfeer ech ter veel beter. De Amerikanen lijken me minder fanatiek ze supporteren voor iedereen Qua organisatie zijn beide op gelijke voetbijna ideaal. De organisa toren van de 20 km. Van Brussel zouden er nog één en ander kunnen opsteken Wat de organisatie betreft staan we in eigen land nog helemaal in de kinder schoenen Zo is het in de USA ondenk baar dat men zoals in Brussel kilometers voorbij de start in de wedstrijd glipt Athene De N-Y marathon is nog maar pas achter de rug, of Jean-Paul heeft reeds plannen klaar voor volgend jaar Dan hoopt hij 2 marathons te lopen Londen en.. Athe ne «Het originele wedstrijdparcours moet een echte uitdaging zijn. Ik heb gehoord dat het er zeer warm en zeer moeilijk lopen is. Toch is het iets wat ik zeker eens wil meemaken» Maurice Aerts leidt met veel zin voor humor zijn instrument en het reperto rium in: 4 contrabassen, 4 keer een onhandige lompe lummel uit het orkest. Wordt dat niet vervelend als een stationsuurwerk, wordt dat niet zwaar en lamlendig als een pannekoek zonder gist, wordt dat niet enerverend als de gaten in de karnavalstoet Kom nou, deze alternatieve koncerta- vond, deze briljant-technische opvoe ring in zwarte trui en hemdsmouwen, dit boeiend-wisselend patroon van ernst en glimlach, dit smakelijk lekker- lopend programma waar de geestig heid uitspettert, dat geeft je eindelijk de kans om met de kin op de hand vooraan op je stoel mee te genieten, de ernstige gezichten waar de ency clopedische waarheden afvallen te negeren, en af en toe luidop met nog maar eens een vondst, mee te grinni ken. Problemen dus, zegt Aerts met dat reuzeding, niet alleen bij het transport maar zeker voor het repertorium. Je wordt met die loeier nooit au-sérieux genomen en voor ons is niets ge schreven (iets overdreven), zeker niet voor een kompleet kwartet (niets over dreven). Waart haalt iemand die het verstand en het hart op de rechte plaats draagt het lef vandaan, om als een kip zonder kop te kakelen en iemands naam en reputatie te bekladden Of heeft hij daar soms een patent op Vooraleer iets te publiceren zou L.D.C. zich beter eerst goed informe ren over bepaalde zaken om zo de lezers geen leugens voor te schotelen. Mieke Bouve behaalde haar humaniora- diploma niet bij «de nonnekens van St.- Jozef» maar wel aan het St.-Vincentius- instituut te Gijzegem Nog een rechtzet ting in ons Vlaamse land bestaat er geen «toneelschool» maar wel Koninklij ke Muziekconservatoria afdeling drama tische kunst Ligt er een verbogen, voorbije verliefd heid aan de oorprong van dit alles of is het venijnige jaloersheid die de kop komt opsteken Waar haalt hij anders de zeer verouderde foto vandaan die hij publiceerde zonder toestemming (iets wat in die kringen zeker niet gebruikelijk is). Wie zal het zeggen Zulke neerha- Financieel Het zal de lezer reeds opgevallen zijn dat het lopen van deze buitenlandse marat hons wel een dure zaak moet zijn. of beschikt Jean-Paul over een belangrijke sponsor «Het is inderdaad duur om elders wed strijden te gaan betwisten, maar wij be schouwen het als een vakantie. Met onze krantenwinkel kunnen we onmogelijk twee weken sluiten Daarom maken we jaarlijks een tweetal kortere reisjes, ma rathon inbegrepen In het buitenland lig gen de zaken wel enigzins anders. In N-Y was een grote groep Fransen aan wezig die allen gesteund werden door Renault en de Le Coq Sportiv» Nogmaals New-York Volgend jaar laat Jean-Paul N-Y links liggen, maar toch denkt hij eraan nog maals deel te nemen. The Big Apple heeft voor hem een speciale aantrek kingskracht. «Voor die marathon wil ik me toch nog eens speciaal voorbereiden. Al kost het heel wat moeite» Fransaert is één van de vele atleten in België die meéstal verdwijnen in de ano nimiteit Nochtans zijn hun prestaties niet minder dan deze van de wereldsterren iedereen heeft zijn persoonlijke beper kingen Wie niet overtuigt mocht zijn. moet zelf maar eens een marathon lo pen Jean-Paul geeft zeker raad. (PVB) Transcripties dus maar, en af en toe een componist die in een vlaag van enorme waanzin muziek met veel fa- sleutels schrijft. Ze draven dus de avond door en pluk ken uit elke periode en discipline een hapje, waarbij je van de ene verbazing naar de andere valt. Van een barokke- suite, over volksliederen van Grieg, voorbij Satie (Je te veux), langsheen een pop-onderdompeling (Nuyts), rondom een hedendaagse Swerts (nocturnal dances, mooi, mooi voorbij een Strausspasta met halfge bakken harmonieën, flarden van melo dieën, waarin de mot vreselijk huis gehouden heeft, en een slotaccoord dat reutelt als een oude 100-jarige kettingroker, tot een waanzinnig moei lijke Van Goens, en een spartelend Debussy-bissertje, het spuit allemaal de zaal in als een frisgewassen duivel uit een wijwatervat Dit alles gaat dan met een verbluf fende vanzelfsprekendheid, een aans- tekeligheid en een technisch meester schap over glissando, pizzicato, legato, flageolet, boogstreek, trapeze- werk en de hele santeboetiek. En over zo'n brok pittigheid zou ik serieuze woorden moeten gaan schrijven. Kom nou, ik kijk wel uit. F.C. lende taal nemen wij niet en ik vind het jammer dat een blad als «De nieuwe ga zet van Aalst» zich verlaagt met artikels op te nemen op het niveau van «Kwik» en «Privé» of zijn hier geen betere «journa listen» De filmkritiek op «Zaman» is pover niet doordacht of doeltreffend, kortom het is klaar en duidelijk dat het de schrijver er van alleen te doen is iemand te kleineren en proberen te kelderen Maarwie lest lacht, best lachtIs de fameuze «kraai ende haan» soms een gefrustreerde sex- maniak In de context van de film is de scène niet storend of heeft meneer De Ceukeiaire nog nooit langs onze mono- kinistranden gewandeld (ziekten zijn er om genezen te worden) Graag zou ik de lijst krijgen van de 20 vrome, verliefde parochianen van St - Anna en andere Aalstenaars. U kunt mij die toch bezorgen nietwaar Of is het L.D.C. soms alleen te doen om het be drag van 1000 fr per persoon (aftrek baar) Geld maakt recht wat krom is L V.R. Kapitein Roger Cardon nam voor één keer de fakkel over van voorzitter Rossi en was met 548 kegels de beste, wat een gemiddelde betekent van 182. Willy De Ridder scoorde op zijn normaal, niveau 535 of 178 gemiddeld. Peter Pieters haalde 501 of 167 gemiddeld en Johny De Bock sloot de rij met 483 of 161 gemiddeld. Alles bij elkaar toch goed voor een 2611 -2009 einduitslag en de 4-0 over winning, waardoor Alloo als enige ploeg in derde nationale nog geen ledereen haalde zijn normaal peil en voorzitter Bruno Rossi was opnieuw zeer goed Met een score van 202 gemiddeld stak hij weer boven vriend en tegenstan der uit Toch moest men het onderste uit de kan halen om Spoor Ten van een verdiend winstpunt te houden. Na de eerste partij besloten met een 737-906 voordeel scheen er nochtans geen vuiltje aan de lucht. Doch in de tweede partij liep BC. Alloo kort tegen zijn eerste verlies- punt. Alleen Willy De Ridder scoorde goed en men moest met de laatste bal een spare lukken, wilde men niet een punt toestaan. BC Alloo lukte hierin en won met nipte 837-846 cijfers. Willy De puntje moest toegeven. Vanaf vol gende week beginnen echter de zware opgaven met de verplaatsing naar de vierde gerangschikte Artevelde Gent. En in de komende weken staat Door nik (3e) en Strikte Zulte II (2e) op het programma. De maand november moet aldus de maand van de waarheid worden voor BC. Alloo. Blijft men lei der tot 1 december, dan staan de kan sen voor een nieuwe titel zeer mooi voor de op en top gemotiveerde Alloo- ploeg. (AVH) Ridder haalde een totaal gemiddelde in die partij van 194. Bruno Rossi die in de eerste partij een gemiddelde bijeenke- gelde van liefst 222 kegels, slaagde ei zo na in de laatste partij dit gemiddelde te evenaren. Met 209 was hij toch de ani mator van een nieuwe Aalsterse zege in de slotpartij 744-826. De eindstand 2318-2578 bewijst voldoende hoe kort de leiders tegen hun eerste verliespunt liepen. De Alloo-totalen Bruno Rossi 607 of 202 gemiddeld: Willy De Ridder 537 of 179 gemiddeld; Peter Pieters 524 of 174 gemiddeld en kapitein Roger Car don en Roland Van Varenberg scoorden normaal. (AVH) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Met de medewerking van het stadsbestuur van Aalst en de Minister van het Vlaamse Gewest. Dagorde binnenbrengen tentoongestelde duiven 13 tot 14 uur; opening duivenshow te 14 uur; verkoop der bons van de supersterren uit onze streken van QUIEVRAIN tot BARCELONA te 18 uur. Restaurant vanaf 18 uur. De Aalsterse leidersploeg heeft bij Spoor Teo in Gent een zeer moeilijke wedstrijd tot een goed einde weten te brengen. Het kan nochtans moeilijk gezegd worden dat BC. Alloo slecht presteerde.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15