DELENS Gazet \>an £)abt OPTIEK mssAF DE V0S-YERNAUX Patrick De Smedt (SP) vraagt afwerking kleine gemeenschapscentra in wijken en deelgemeenten Jan Caudron opnieuw verdediger middenstand NiEUWSTRAAT 60 AALST -elna -elnapress Karnavalkwis Chicagotoestanden Elektriciteitscentrale De Wolf-Cosijns Onafhankelijk weekblad voor 6 root-Aalst 't Soete Huijs «Lewenstein naaimachines moeiteloos strijken breimachines Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 AALST Tel. 053/77 69 23 mcuc 2 Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 Onvoltooid - Door het vorige bestuur werd een plan goedgekeurd dat voorzag in de oprichting van kleinschalige centra voor het plaatselijk gemeenschapsleven. Meestal zouden deze «polyvalente en voor iedereen openstaande» ontmoetingsruimten in de voormalige (deel)gemeentehuizen of -scholen worden verwezenlijkt. Een meerjaren planning voorzag in de afwerking van verschillende projekten recreatiecentrum Gijzegem, de vroegere gemeenteschool in Nieuwerkerken, de gemeentelokalen te Erembodegem enz... - Van dit alles kwam tot hiertoe weinig in huis en het socialistisch gemeenteraads lid De Smedt vroeg het college op de jongste raadszitting naar de intenties ter- - Kuituurschepen Borms (CVP) verklaar de dat een meerjarenplanning zich opdringt, waarbij rekening dient gehou den met de budgettaire mogelijkheden van de stad. Fen onderzoek zou de drin gendste noden moeten blootleggen en tevens toelaten prioriteiten vast te stel len. (Nieuwerkerken en Erembodegem werden in dit verband genoemd) Borms herinnerde aan de kleinschalige reaktie op de prestigieuze opvattingen van de jaren '60. Toen De Smedt verder aan drong en wou weten wanneer echt iets konkreets zou worden gedaan, kon de schepen slechts meedelen «dat men reeds 6 maand bezig was, zonder geld, maar met een planning». Gelijkberechtiging - Raadslid De Smedt ging ook in op wat hij noemde «de principiële gelijkberechti ging van alle inwoners» «Minstens 80 van de privé-infrastruktuur voor het so- cio-kulturele werk te Aalst behoort tot één levensbeschouwelijke strekking» en wie zich niet tot de kristelijke zuil bekende (en bekent) komt heel moeilijk aan zijn trekken, aldus De Smedt. Carensdag van regering gaat niet door Dat politici vanuit de oppositie toch wel positief werk kunnen leveren bewees onlangs volksvertegenwoordiger Jan Caudron met zijn aktie tegen het voornemen van de regering om de eerste werkloosheidsdag of carensdag ten laste te leggen van de werkgevers. Tot het invoeren van deze carensdag had de voltallige regering van kristen-demokraten en liberalen besloten in het kader van de begro tingsvoorstellen voor 1984, en wel op 26 juli. Onmiddellijk na het bekendmaken van dat voornemen werd Jan Caudron die geen onbekende is bij de zelfstan digen, overstelpt met protestbrieven van bedrijfsleiders van konfektie en textiel bedrijven Caudron reageerde snel In een brief aan de eerste minister en de minister van Arbeid en Tewerkstelling zette kamerlid Caudron zijn tegenargumen ten op een rijtje en bezwoer de regering af te zien van deze voor iedereen nadelige beslissing Brief, waarop nooit een antwoord kwam I Wij laten de initiatiefnemer zelf aan het woord «Meestal is het zo dat zelfs bij zinloze maatregelen er toch minstens één partij is die er munt uitslaat. Hier geen enkele I Het invoeren van de carensdag zou zeer nadelig zi|n én voor de werkgever én voor de werknemer én voor de schatkist. Inderdaad is de verleiding voor de werkgevers groot om niet meer te grijpen naar de gedeeltelijke werkloosheid maar naar de volledige voor een zeker aantal van hun werknemers. Het logisch gevolg is de produktieverlaging bij de fabrikant meer werkloosheid voor de arbeiders en bedienden dit alles met méér uitgaven en minder inkomsten voor de schatkist. Groot was mijn verbazing toen ik PVV-minister De Clercq hoorde verklaren dat deze en andere beslissingen (b.v. de fiskale amnestie) gehandhaafd bleven en dat de CVP-partner nu niet moest terugkrabbelen aangezien deze maatregelen eenparig door een voltallige regering genomen waren». Na de brief was het dus een tijdje stil en was het met spanning uitkijken naar wat er uiteindelijk in de wet zou staan. In het wetsontwerp houdende fiskale en begro tingsbepalingen, dat kortelings in de Kamer besproken wordt, is er geen spoor meer te vinden van deze gewraakte carensdag. Het hoeft geen betoog dat Jan Caudron gelukkig is met het happy end van wat voor onze middenstand een drama had kunnen worden. Het is niet de eerste keer dat Jan Caudron de zelfstandigen een handje toesteekt en ditmaal opnieuw niet zonder resultaat. Vervolg van blz. 1 Tijdens de kwis kwam Pertotal naar voor als de minst gedocumenteerde maar meest humoristische groep Hun spiritu ele vondsten werden dan ook bekroond door de jury met een speciale prijs Vijf ploegen konden doorstoten naar de finaleronde waar naast een groepsvraag en een gewone vragenreeks ook een praktische opdracht ingebouwd was Aan de hand van een puzzel kwamen de finalisten te weten dat «Baton Twirling» het uit te beelden onderwerp was De groepen hadden 90 minuten tijd om deze proef uit te voeren In allerijl vertrokken zij dan ook huiswaarts om anderhalf uur la ter. volledig uitgedost als twirlers, op nieuw te verschijnen De jury oordeelde dat de vermomming van de Kornissesloi- pers - met een outfit dat reeds te zien was bij de Aalsterse avond - het best ge slaagd was. Origineel was de «baton» van de Destereers een WC-ontstopper Na samenstelling van de punten bleek dat de Lodderoigen hun eerste plaats hadden kunnen veilig stellen Meteen werden zij genodigd de dans te openen ten teken van overwinning De Dekenij Koolstraat en AKV Schief- regt'oever kunnen terugblikken op een geslaagde organisatie. Hopelijk komt het kwistornooi ook volgend jaar op de ka lender Dan kan iedereen nog wat beter blokken (PVB) Vervolg van blz. 1 Honden Burgemeester Uyttersprot antwoordde onmiddellijk dat hij reeds maatregelen genomen had om de toestand te doen verbeteren. Deze maatregelen werden echter met de nodige diskretie behan deld om de efficiëntie ervan oo te voeren Anderzijds meldde hij dat er op een drie tal maanden tijd zich slechts twee ernsti ge feiten van vandalisme voorgedaan hadden. In de herbergen zelf waren er wel baldadigheden maar hier dienden de uitbaters zelf klacht in wat met steeds het geval is bij partikulieren Hierbij was volgens Uyttersprot evident dat ook de rijkswacht bij de aktie betrok ken werd Deze rijkswacht wil trouwens een sensibiliseringskampagne starten via folders affiches enz om de bevol king aan te sporen tot het melden van alle feiten Dank zij de aktie van de politie was er volgens de burgemeester toch reeds een merkelijke verbetering opgetreden in de toestand tijdens de jongste twee maan den Nu zou het enkel nog om geïsoleer de gevallen gaan Tot slot deelde hij mee dat de politie kampt met een personeels tekort. Daartegenover staat dan weer dat het de bedoeling is ook te Aalst, zoals in andere steden te starten met een politie- brigade begeleid door honden. In dit ver band werd reeds een enquête verricht onder de agenten om te weten wie even tueel bereid zou zijn om te werken met een politiehond. (MP) - Om de gelukberechtiging en de vrije keuze van de inwoners te waarborgen is een open voor ieder toegankelijke poly valente socio-kulturele infrastruktuur noodzakelijk al of niet rechtstreeks door de overheid beheerd De Smedt vroeg het stadsbestuur wanneer hier werk zou worden van gemaak' - C V P.-raadslid Van de Sype probeerde te counteren volgens hem zijn kristelijk geïnspireerde verenigingen niet altijd in de mogelijkheid gemeenschapsgebou wen te gebruiken Als voorbeeld noemde hij het oud gemeentehuis in Meldert. - Dolores Baïta tenslotte kwam terug op het door schepen Borms gevraagde in- frastruktuur-onderzoek. met de opmer king dat dit reeds gebeurde Hiermee doelde ze op het baanbrekend studiewerk dat Aalst 2000 hieromtrent reeds verrichte Wat door burgemeester Uyttersprot in zekere mate werd beaamd. (JVG) Vervolg van blz. 1 Naar zijn mening bestond er geen twijfel over dat deze Aalsterse centrale de omgeving vervuilde Burgemeester Uyttersprot gaf op zijn beurt toe dat er overal in de stad milieu hinder is. Deze hinder noemde hij trou wens één van de moeilijkste problemen waarmee hij gekonfronteerd werd. De burgemeester spaarde dan ook zijn kri tiek niet ten overstaan van de hogere instanties, die hij lankmoedig noemde. Men moet soms jaren wachten op de uit slag van een beroep bij de Koning, aldus Uyttersprot Hierbij rijzen nog bijkomende praktische problemen ingevolge de regionalisatie. Niemand weet nog waarin of waaruit, zo verduidelijkte de burgemeester, die zijn schepen van leefmilieu er meteen attent op maakte dat de inspekteur van arbeid en tewerkstelling de afspraak met het stadsbestuur afgezegd had. omdat hij niet meer bevoegd was. Er zal dus kon- takt moeten opgenomen worden met een nieuwe en een andere inspekteur. Interpellate Van Nieuwenborgh bleef er echter bij dat Intercom zelf iets kon doen om de milieuvervuiling te stoppen Aan de burgemeester die beheerder is van deze interkommunale vroeg zij terzake druk uit te oefenen (MP) Vervolg van blz. 1 Schepen Doorns wou de raadsleden de opsomming besparen van de verschil lende tussenkomsten, brieven en toela tingen, die reeds geregistreerd werden. Wel deelde hij mee dat dat de diensten van leefmilieu op 27 april 1983 een nota opgesteld hadden aan het stadsbestuur waarin voorgesteld werd onderhandelin gen te beginnen zowel met de betrokken firma als met de hogere overheid. Aan de Vlaamse Minister van Leefmilieu werd gevraagd bijzondere exploitatievoor waarden op te leggen. Op 30 september jl. werd anderzijds aan de Minister van Arbeid en Tewerkstelling gevraagd om aan het Instituut voor Hy giëne en Epidemiologie op te dragen me tingen uit te voeren die informatie zou verschaffen over de aard de samenstel ling en de hoeveelheid van de luchtpol- luerende stoffen het verspreidingsge bied gekoppeld met immissie-metingen en de toxicologische effekten en gevol gen op het menselijk gedrag van deze luchtverontreinigende stoffen Danny Denayer vroeg ondertussen kon- trole uit te oefenen op de installaties van de firma De Wolf-Cosijns, want hij had vernomen dat de filters die voor de zui vering moeten instaan onvoldoende na gekeken werden De gemeenteraadsle den dienden alleszins voldoende infor matie te bezitten Onze diensten hebben opdracht gekre gen de installaties na te zien aldus Bur gemeester Uyttersprot, die nog van oor deel was dat bepaalde problemen de moed deden verliezen als men eraan be gon De Wolf-Cosijns is aldus een pro bleem dat reeds jaren bestaat, maar die men in het verleden steeds-liet be gaan, aldus Uyttersprot. Dit lokte bij Denayer de spontane reaktie uit dat hij de indruk had dat wanneer er problemen aan de orde zijn met grote namen hu zich in Italië bevindt hierbij allusie makend op bepaalde maffiaprak tijken in dit zuiders land (MP) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas, Geiaaidsheigsestraat 44/3, AalsL Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel 053/77 62.94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr. 6 maanden 550 fr3 maanden 300 0 Prijs per nummer: 25 fr. Leo de Bethunelaan 45 Genlsestraal 70. AALST Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan anlieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithoul en alle soorten den: o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasten, commodes, dressoirs; tafels, stoelen en banken, bedden, enz... uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag. Reparaties van alle merken naai- en breimachines Onalhankelijk weekblad voor Grool-Aalsl - Een uiiqi JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2