woon- SERAV ALFA 33 Doplokaal verhuist naar Hoge Vesten Zakenkantoor Frans Jansegers Erembodegem beeft weer een Mlebaasi inRHHTinG Garage DyiEenden franken sparen. Dat kan. Krotwoningen aan Boudewijntaan worden afgebroken MOET EB 61 ZAAT 0?? Wenskaarten voor Priester Daensfonds Baak, reeds .V.B.A. Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 3 De laagst© prijs voor een wer= zekering,. Daar zoeken we naar. Pontweg 57 9390 HERDERSEM Tel. 053/77 51 34 We geven U vrijblijvend een prijsofferte. Tot uw beschikking elke morgen van 9 tot 12 uur en vrijdagavond van 1 7 tot 19 uur. Ahn, wie dammen hier hemmen... Onder de belforttoren Huwelijkslijsten Geschenken Molenstraat 70 Aalst s 21 76 06 Val. de Saedeleerstraat 97 - AALST Tel. 21.59.93 Wat dit weekblad reeds schreef op 14 oktober jl. werd ondertussen bevestigd op de gemeenteraad van 25 oktober jl. Het stempellokaal van Aalst-stad verhuist weldra naar het stadsmagazijn aan de Hoge Vesten. De toestand van het huidige doplokaal is een oud zeer. Enkele jaren geleden interpelleerde de huidige schepen van kuituur, Chris Borms, hierover trouwens reeds. Nu was het de beurt aan VU-er Willy Alloo en SP-er Eddy Monsieur om de erbarmelijke toestand ervan aan te klagen. Willy Alloo wenste allereerst te weten of de geruchten juist waren dat het stempellokaal zou overgebracht wor den naar de Van der Nootstraat, wat volgens hem een zware opdoffer zou betekenen voor de handelaars uit de Hovenierstraat en omgeving. Anderzijds stelde Alloo voor de moge lijkheid te onderzoeken om achter een aantal publiciteitsborden een parking voor wagens aan te leggen in stadsre- gie. Dergelijke parking zou voor de handelaars ter plaatse van vitaal belang zijn en zou een grote ontlasting betekenen van het verkeer in de Hovernierstraat zelf. Zijn oppositiekollega Eddy Monsieur pleitte allereerst voor een hoogstdrin- gende aanpak van alle doplokalen in alle deelgemeenten. In Aalst-centrum is het probleem ech ter het zwaarst daar hier niet mindder dan 2658 stempelaars dagelijks moe ten «passeren». De toestand van het doplokaal noemde de interpellant 19- eeuws. In een pamflet werd het zelfs onlangs een «paardestal» genoemd. Eddy Monsieur had achterhaald dat het vroeger inderdaad een paardestal was. Reinheid is er volgens hem ver te zoekenkuisen gebeurt er nooit, de muren liggen vol stof en de bevloering bestaat uit grijze trottoirstenen. Monsieur herinnerde eraan dat het vorig bestuur reeds onderhandeling aanvatte met de RVA, die resulteerden in een kompromis, waarbij de RVA zich akkoord verklaarde op een lokaal van de beroepsherscholing dicht bij de Hoveniersstraat af te staan aan de stad als stempelkontroledienst, terwijl Aalst in ruil een deel van de oude ste delijke werkhuizen aan de Hoge Ves ten zou afstaan. Wanneer dan de nodige ruimte gevon den is in deze oude werkhuizen, kan de RVA starten met een opleidings centrum voor mecaniciens, breiers en «talen-sekretariaat» waartoe in Aalst grote nood is. Schepen van openbare werken, Anny De Maght stelde raadslid Willy Alloo onmiddellijk gerust. Men is niet zin nens om het stempellokaal van Klein- Aalst te verhuizen. Het voorstel tot het oprichten van een parking wordt op dit ogenblik nog onderzocht. Ter attentie van raadslid Monsieur stelde mevrouw De Maght dat het pro bleem reeds een oud liedje is. Zij beloofde dat er tussen nu en één maand een oplossing zal gekomen zijn aan het huidige lokaal. Ingevolge een overeenkomst met de RVA zal deze geleidelijk lokalen in gebruik nemen van het oude stadsmagazijn aan de Hoge Vesten. Burgemeester Uyttersprot van zijn kant was het niet eens met Eddy Mon sieur waar deze verklaarde dat alle doplokalen van Groot-Aalst in een erbarmelijke toestand verkeren. «In welke toestand kregen wij ze zelf, alhoewel men toch zes jaar had om er iets aan te doen», aldus Uyttersprot. Het feit dat het huidig stadsbestuur tewerkgestelde werklozen diende af te danken was volgens de burgemeester, te wijten aan het feit dat het vorig be stuur geweigerd had een beurtrol in te voeren in het begin van het jaar. SP-fraktieleider Hooghuys vroeg ten slotte ook aandacht te hebben voor verwarming van de wachtlokalen, nu de winter voor de deur staat. (MP) VU-raadslid Danny Denayer wenste op de jongste gemeenteraad te verne men wat het stadsbestuur wenste te ondernemen in verband met de krot woningen gelegen aan de Boudewijn- laan nr 36 tot en met 42. Deze krotwo ningen staan open aan de straatzijde en vormen volgens hem een uitnodi ging voor onregelmatigheden. Daarenboven is het zicht ervan op deze drukke doorgangsweg geen aan beveling om in een toeristische folder verwerkt te worden. Zelfs op het vlak van de volksgezondheid kon men zich over de huidige toestand volgens Denayer ernstige vragen stellen. Dit raadslid wees meteen ook op een on geveer identieke toestand in de Duive- keetstraat. Schepen voor Leefmilieu en Grondbe leid, André Doorns (PVV), antwoordde dat deze huizen toebehoren aan de S.M. voor Goedkope Woningen. Na heel wat moeilijkheden o.a. ingevolge een erfpachtrecht werd op 5 mei 1983 eindelijk de ingediende bouwaanvraag goedgekeurd. De schepen vermeldde vervolgens dat de huidige krotwonin gen nog deze maand zullen afgebro ken worden. Ook voor de krotwonin gen in de Duivekeetstraat is er weldra een oplossing in het verschiet. Terloops werd nog medegedeeld dat ook aan de huidige toestand in de O.L. Vrouwstraat, waar het onkruid welig tiert, binnenkort zal verholpen zijn. (MP) hoe es 't er nog mei hè Dad es lank lein dammen makanderen gezing hemmen hein - Oei, reidelèk goed. 'k Hem gie klaogen En meh aa dé - Gelek as ge ziet maoger en gezond en binsjt peisde jongen-toch goy zé veraverd en bèzzen on a oeigen dagge gekreigen hetj... en hoe lank zol 't lein zén dagge a hoor loten afsnoyn hetj en wa dat 'n hoy van aan peist wedje vanoyges ni mor da zal ghielzeikes iet van !t zelde zen want ge ziet hem hoymelinks lonken nor da knopken da va a maa es en dat er nog ni va gekommen es van da dor loten oon te nooin - Werkte gè nog hè - Nie 'k jong, ik ben in meh pinsjoeng. Dat de die weirken die oyzers op heer poeiten hemme hahaha - Geloyk hejje benk ver de joren dam men hier nog te loeipen hemmen en swoyles peisde wa zol den dienen doeng ver zen daogen deir te bringen 't heid aal ze leven iene geweist meh twie linkerhannenmissching gon koorten of de stroten afdwoylen ver toch imand teigen te kommen ver eh protjen te sloon... dat 'n ne kier wist wa da'k ik allemol on 't flikken ben... mor ja, 'k moen ierlèk bekennen, veil in gank gestoeken mor nog niet tot 'n endj gebrochtmor alia, ver de raomen te verven es al 'n betjen te kaad geworren en van de zoemer most ek in den hof weirken dad 'n heit dan anderen ni. want hoy 'n heit ginnen hof... - En thoois alles goed De vraa en de kinjeren - Jojoot, ba aan toch oeik zeikes - Awei ja, den ienen dag al 'n betjen beiter as den anderen hein Mor wajjer haven ons on 't gés hein. Om 't langste dieren. En aal meh ne kier schitj er in a gedacht dagge nog malgerei ba den apeteiker moetj want a vraa heer pillekes zen pekanst op en in a doeisken 'n zitten der oeik ni veil nimier... en binsjt ziede dat den anderen zen ien hand pesies 'n betjen de beivernellekes heithoy peist er ghiel zeikes oeik op want hè stekt agaa dad hand in zenne zak en ge wiltj hem 'n sigaret geiven mor hè zei nie - Nie bedankt, 't es al joren da'k nimmer 'n smoeir. Den doktoer hei meh da verboeien ver men hért. - Och jong as ge de doktoers moetj geloeiven 'n zojje niet nimmer meigen doeng. Ik zeg ver meh poort, va profeteiren binsjt dammen nog kennen en swoyles taste in anne zak nor da klein roeid doeisken. woraf dat den doktoer gezeid heiten zing dagge noeit ni booiten 'n gotj zonder da doeisken hein En van 't minsjte dagge gewoor werdt - Jaja, vanoyges. Mor ik 'n hem dor gien zjenooisje van. Dad 'n doe meh niet nimier en doboy. 't es dan dag va vandaog toch allemol zu kostelèk geworren hein - oeioei zegde in a oygen den dienen es on't potten, of anders es 't zen vraa die hem kért haaftallewel, ge moej 't na vanoyges ni deir veinsters en deiren smoyten - 'k Zol zeggen gommen ons eh pintjen koeipen, mor 'k moen nog... nor de rest 'n looisterde allesj nimier, ge peist in a oygen peizeweiver dagge zet, 'k zal meh wel allien intje go koeipen. mor ja 'k hem on men vraa beloefd van m te lank weg te bleiven en 'k moen oeik nog ba den bienhaver goon - Allei. 'k ben bloy da 'k a insj gezing hem Doet de komplementen thoois hein En haafd a kras - 'k Zal ni mankeiren en va's geloyken hein ...en ge peist in a oygen azoei ne liereken plastrong dat 'n oon hooi PETJEN Om de werking van het Priester Daensfonds te financieren zijn recent zeven wenskaarten op de markt gebracht, met telkens een kartoen van de hand van wereldkampioen sneltekenaar W. Pijpe. Het gaat om gelegenheids-wenskaar ten: nieuwjaar, kerstdag, pasen, moeder- en vaderdag, verjaardag en St.- Valentijn. De prijs bedraagt 100 fr. per serie. Te bestellen op het sekretariaat te Boort- meerbeek: 016/60 44 41. Verenigin gen die hun eigen kas wensen mee te spijzen kunnen bijzondere afname- voorwaarden bekomen. Men neme hiertoe kontakt op met Hendrik Strij- pens, Gentsesteenweg 2319300 Aalst (tel. 053/70 47 64). (pd) De nieuwe weg aan het al even nieuw zwembad is nog maar pas in gebruik genomen en we kunnen al een eerste (in een lange reeks ernstig verkeer songeluk melden. De straat die de Albrechtlaan met de Bergekouter verbindt was reeds meer maals het voorwerp van discussie, o.m. op de jongste gemeenteraadzittingen. Zondag 6 november wordt in Erembodegem een leemte gevuldsinds de laatst overblijvende bolle- baan (Bij Bomma» op Ten Bos) enkele maanden geleden werd gesloten, zochten een aantal mensen een nieuwe plek om deze aloude volkssport weer te kunnen beoefenen. Het Gerstenhof heeft er nu voor gezorgd dat dit weer kan. Vorige zomer nog huldigde het vorige stadsbestuur de «Volkssportroute Dirk Martens» in. Die leidde in Erem bodegem onder meer langs de oude bollebaan «Bij Bomma» op Ten Bos. Die werd intussen echter gesloten (wordt dat aangepast in de brochure over die volkssportroute Er zijn natuurlijk nog wel volksspelen in De Vliering en in De Snelle Duif op de Brusselbaan, en in de Rembrandt bij het station, maar wie nog wou gaan 'bollen' in Erembodegem leek daar sinds kort niet meer in het dorp voor terecht te kunnen. In vervlogen tijden had Erembodegem nochtans nog heel wat bollebanen... Echte Erembode- gemnaars herinneren zich nog «bij Fonskes» in de Keppestraat, op het dorp «In de klok» en bij «Pachters Jef», in de Leuvestraat bij «Trochs- kes» en «Den Dikken», in de Dom Modest Van Asschelaan bij «Den hal ven Nacht» (nu «bij Theophile»), op de Brusselse Steenweg bij «De Slinken» en tenslotte «bij Bomma» op Ten Bos... En bijna was het met het bollen helemaal afgelopen in 1983 als «Frans van Cesar» van Het Gerstenhof dit weekend niet een nieuwe bollebaan had geopend. Zondag 6 november dus, om 14u.30, met receptie en gra tis tombola voor de echtgenotes (zo die niet zelf mee willen bollen). Zo gemakkelijk sterven oude tradities toch ook weer niet uit... (k.n.) Vooral de aanknopingspunten met Albrechtlaan (een rijksweg en dus bui ten de bevoegdheid van het CBS, zoals de burgemeester op de vorige raad nog eens herhaalde) en Berge kouter zullen volgens velen aanleiding geven tot ongevallen. Vorige zondag al kon de takelwagen van dienst uitrukken naar het kruis punt met de Bergekouter waar twee personenwagens botsten. Eé,n van beide had blijkbaar de voorrangsregel aan zijn laars gelapt. Mensen uit de buurt menen dat de gewone «voor rang-van-rechts» die hier geldt, een ongelukkige keuze is en dat men met een «stop»-plaat op de nieuwp weg beter af zou zijn. Voer voor de ver- keersdeskundigen van politie en col lege dus. (JVG) Michel De Gols geen plaatselijk voorzitter meer van de PVV-jongeren maar sinds 14 oktober wel provinciaal voorzitter van die jongerenbeweging. Het gaat om de sterkste provincie in de schoot van de PVV-jongeren nationaal gelet op de 53 afdelingen. Op die statutaire algemene vergadering spraken aanwezige nationale bureauleden hun groeiende ongerustheid uit over de houding van de partij t o.v het nationaal regeringsbeleid. Hoofdverdeler Alfa Romeo DirectiewagenAlfetta 2000 Okkasies Alfetta 1,6 1980 (open dak, gasinstallatie) Alfetta 2,0 1980

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3