ELFI ELFI ELFI Op schoot bij nonkel B.O.B. N.V. RING M0T0RS-DE VIDTS THALIA '82 lokt oud-studenten Karnavalboek opnieuw uitgegeven Moet er bij iedere kermis lawaai zijn I kinderschoenen Albrechtlaan 50 - 9300 Aalst - Tel. (053) 70.23.15/16 fekteuikeshow OPENINGSUREN VAN 10 TOT 20 UUR DOORLOPEND. Nieuwe Gazet van Aalst - 4 november 1983 - 5 Reeds meer dan een maand geleden werd Aalst opgeschrikt door de berichten over de weerzinwekkende moord op Christel De Boitselier. Intussen zijn de persstemmen enigszins geluwd, en moet de moordenaar nog steeds in staat zijn zijn merk van bier te kiezen. Het onderzoek van de gerechtelijke politie schoot destijds verheugend vlot uit de startblokken, maar met het verstrijken van de tijd lijken de methoden grimmiger te worden, tot ergernis van de on schuldige «verdachten» of zelfs maar «vage getuigen»... Deze week komt St -Maarten weer met z'n Zwarte Piet maar z'n trouwe paard is er dit jaar niet. Door de beestjes van 't Land van Riem kan het met worden vervangen want die zijn té belangrijk geworden om dat van ze te verlangen. Nee nu daalt de Sint op ons neder vanuit de lucht. dit echter onder voorbehoud, want er loopt een gerucht dat de brandweercommandant die helicopter die hem brengén zal, wil doen afschaffen, zoals hij dat ook wil van carnaval. Het feestcomité dat de Sint heeft geïnviteerd is over die situatie nogal gegeneerd Stel je voor dat hij nu echt met landen kan dan blijft er hen maar één bisschop over, en da's geen heilige man Ze hebben daarenboven zo het gevoel dat het dan een Sint per fiets wordt, met z'n Piet op de bagagestoel En in verband met de Meur van het kleed dat die Sint zou dragen, durf' niemand zich aan een uitspraak wagen Toch hoeven de kinderen helemaal niet te vrezen dat er nu geen Sint zal wezen. Desnoods klimt schepen Annie,nog eens op haar paard want de Eendracht een sinterklaascadeau bezorgen is haar dat wel waard pervergje We gaan hier niet bepaald een beeld afschilderen van Chili-achtige folter- toestanden, maar toch leeft er bij de betrokken bevolking een ongenoegen over de manier waarop de G.P. haar onderzoek aanpakt en haar zoge naamde «opgespoorden» erbij... En je hoeft echt niet je ouders reeds vermoord te hebben om nu als ver dachte voor een moord beschouwd te worden... Het zou sterk zijn te bewe ren dat het onderzoeksteam via een roulettesysteem tewerkgaat bij het uit pikken van de uitverkorenen voor hun verhoren, vasthouden of huiszoeken, maar soms lijkt het wel of erg vreemde gedachtenassociaties de werkzaam heden leiden. Hoewel ja, in principe is iedereen verdacht tot de ware dader bij de lurven wordt gevat... Toch mag dan nog wel een minimum aan respekt vertoond worden voor de persoonlijkheid van de verhoorden of verdachten. Want sinds die zondag avond 2 oktober hoorden we om de haverklap getuigenissen van mensen (vage kennissen van het slachtoffer) die van hun werk, uit de klas of van voor het fornuis gehaald werden om stante pede verklaringen te komen afleggen. De wet laat zoiets normalerwijze wel toe, maar het is daarom niet nodig om elke ondervraagde te behandelen in een mentaliteit van «nu hebben we hem Een moord is zwaar genoeg om er serieus achter te zitten, maar enige diskretie bij het uitchecken van personen mag er toch nog even ge- respekteerd worden... Zo kan je wel alles mooi uitleggen aan je baas, dat je even weg moet met «die heren» voor een huiszoeking, of een verhoor, maar erg bevorderlijk voor de werksfeer en de bijhorende vooroor delen zal dat toch nooit zijn. Om nog maar te zwijgen van de kwade tongen uit het buurvrouw-perskommunikatie- centrum (één dergelijke kwakkel over spoelde reeds heel Aalst, maar haalde gelukkig de pers niet Leuk is ook het geval van iemand die in binnen- huiskledij in rekordtijd «ontvoerd» werd (een briefje voor het gezin mocht nog nét), en na het verhoor toch mooi te voet naar huis mocht «bibberen»... We vragen ons zelfs af of zo'n harde aanpak het onderzoek wel zo erg dient, want momenteel heerst zelfs bij velen de neiging geen tips meer te geven uit angst om er andere «wellicht toch onschuldige» mensen veel last mee te berokkenen (om nog niet te spreken van jezelf). Wel moet gezegd worden dat bij het afnemen van ver klaringen aan huis zelf, beleefd en vriendelijk tewerkgegaan wordt of werd. Maar dat gentlemanyedr'ag viel er blijkbaar vlug af wanneer er een eventuele tip op tafel viel... Het is ook geenszins de bedoeling om hier de ijver van de gerechtelijke poli tie aan te klagen. Tenslotte doen zij ook maar hun werk, en het is toch steeds een opluchting te ondervinden dat er lieden in de weer zijn om onszelf te verdedigen voor een moordaanslag op ons eigen persoontje... Wel moest het even van ons hart dat de over haastheid en de psychologische ruw heid van de teams wat tegenvallen, met het gevolg dat reeds enkele ten onrechte verdachten - zelfs reeds zowat (mentaal) vermoord werden. En dat kan toch ook de bedoeling niet zijn...? (Bob) Reume 83 in Atheneum goed geslaagd Vorige week vrijdagavond vond in het Koninklijk Atheneum de eerste in een (hopelijk voortgezette) reeks van reünies plaats. Die organisatie werd op touw gezet door toneelkring Thalia '82, een ver eniging die zich onder de auspiciën van de vriendenkring voortbeweegt. De meeste leden van Thalia '82 zijn trouwens oud-studenten van het K.A.A., vandaar ook de interesse om zo'n manifestatie op te bouwen. Toneelkring THALIA '82 organiseerde jaren van het Koninklijk Atheneum, (gi) Er werden zo'n 700 uitnodigingen ver stuurd, samen zowat de 7 voorbije jaren die afstudeerden aan het K.A.A. met daaronder ook nog een pak oud leraars. De verwachtingen waren hooggesteld en de voorbereiding kwam na een lange aanloopperiode toch nog op zijn pootjes terecht. Vrij dagavond kwamen er dan toch bijna 200 oud-studenten aankloppen aan de poort die ze reeds enkele jaren geleden achter zich hadden toegesla gen. Na een harde inleidingsspeech van Thalia-voorzitter Johan Stijlemans liet men de huidige prefekt Alois Van- denbossche aan het woord. Vanden- bossche loofde het initiatief van toneelkring Thalia '82 en stelde dat hij er alles voor over had om Thalia staande te houden, waar die vereni ging immers naar buiten treedt als exponent van het K.A.A. De prefekt deelde nog de geboorte mee van een nieuwe boreling van het K.A.A., name lijk de mini-voetbalploeg, die ook op vrijdag de reünie van de zeven oudste oud-studenten een beroep wenst te doen. Na die inleidingformaliteiten kon de avond pas voorgoed beginnen en het weerzien met enkele medestudenten van weleer was vaak harrtelijk. Met het oog op een volgend e reünie wenst Thalia wel een nog ruimer publiek te treffen. Vooral diegenen die reeds zo'n 6 a 7-tal jaren weg waren kan je op één hand tellen. Men zal pro beren ook die te treffen en aan te trek ken en misschien zelfs nog verder te reiken naar (letterlijk dan) oud leerlingen. Ook zal men nog proberen wat meer oud- en huidige leraars en personeel te bereiken want vooral deze groep schitterde door zijn afwe zigheid. Vooralsnog werd het toch een ruim succes. Tot in de vroege uurtjes werd er gevierd en gepraat met lang niet teruggeziene schoolmakkers. Velen wachten reeds op de volgende editie. KV DE Een van de traditionele hulpmiddelen bij de karnavalkwis is he' boek «Karnaval Aalst» dat in 1975 op de markt kwam. Dit boek werd geschreven door Jos Ghysens en Karei Baert en werd gerealiseerd met medewerking van Frans Wauters en Fons Singelijn. Het geeft een overzicht van de karnavalaktiviteiten in Aalst van in de Middeleeuwen tot 1975 Simon D'Hondt van de Prmsencaemere kondigde tijdens het kwistornooi aan dat het boek begin 1985 opnieuw zou uitgegeven worden maar dan wel herwerkt en uitgebreid tot die datum. De vorige uitgave was reeds lang niet meer te verkrijgen in de boekenhandel. We kunnen de prin- sencaemere dan ook enkel feliciteren met di' initiatief. Wie nu reeds meer in lichtingen wenst kan zich tot hen wenden (PVB) Het goedkeuren van het lastenkohier voor de komende winterfoor was voor Danny Denayer (VU) de gelegenheid om een aantal vorstellen terzake te formuleren. Zo wenste hij vooreerst dat het over dreven lawaai van luidsprekers, hoorns, enz. zou verboden worden. Het aantal geproduceerde deci bels zou strikt moeten vastgelegd worden en gekontroleerd met een sonometer. Anderzijds was Denayer van oordeel dat alle mondelinge en schriftelijke mededelingen, alsook alle opschrif ten, drukwerken of toegangsticketten uitsluitend in het Nederlands mochten zijn. Tot slot meende hij dat er een minimum tijdsduur diende vastgelegd te worden voor bepaalde attrakties, dit in het belang van de gebruikers zelf. Schepen van feestelijkheden Julien Vinck wees er van zijn kant op dat tal rijke foornijveraars franstalig zijn, wat soms aanpassingsproblemen mee brengt aan het Nederlands. Het opleg gen van een geluidsniveau vond de schepen ook moeilijk haalbaar. «Op een kermis moet er lawaai zijn» aldus Julien Vinck. Wat de tijdsduur van bepaalde attrakties betreft, bekende de schepen dat hij ervan op de hoogte was dat deze soms zeer miniem is. Maar de handelaars bekennen zelf dat zij moeten profiteren van de drukke momenten Denayer bleef bij zijn voorstellen en was van oordeel dat de schepen hem gelijk gaf in zijn kritiek op bepaalde toestanden. Hierop herhaalde burgemeester Uyt- tersprot dat het lawaai van de kramen bij karnaval weinig problemen stelt, vermits de stad nog geen klachten hieromtrent ontvangen had Ander zijds mocht Aalst geen onderscheid maken tussen nederlandstalige en franstalige bedrijven m haar lastenko hier. Het probleem van de tijdsduur van bepaalde ritten ligt hem vooral op het kontrolevlak «Wij kunnen toch moeilijk aan ieder kraam een kontro- leur opstellen», aldus dr.* burgemees ter. Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST Tel. 053/21 35 34 Ford Motor Company deelt met genoegen mee dat de heer Willem De Vidts van Ring Motors benoemd werd tot. officiële Ford koncessiehouder voor Aalst en omstreken. De familie De Vidts viert hun aanstelling tot officiële koncessiehouder van Ford met een groots opendeur-weekend op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 november; dus met Sint-Maarten. Mis deze afspraak niet, er valt heel wat te beleven bij Ring Motors. Receptie ter kennismaking, met het hele Ford gamma '84 Welkomstdrink en hapjes voor iedereen, met spelletjes voor de kinderen Gratis wedstrijd: win een autokoffer vol waardevolle geschenken Feestelijke rondrit van Sint-Maarten in de sensationele Escort Cabriolet Vrijblijvende proefritten met alle wagens Feestkondities bij de inruil van uw met SINT-MAARTEN. vagen )orstelling van de De Fiesta met z'n nieuwe stroomlijn: nog knapper De Orion met z'n grote klasse: luxe op maat De Escort Laser met z'n supperknappe uitrusting De Sierra 3-deurs: spitstechnologie voor 'n scherpe prijs De Escort Cabriolet met open dak en prestaties. FORD EN RING MOTORS-DE VIDTS. KWALITEITSWAGENS MET KWALITEITSSERVICE.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5