bbrffT WH Rijkswegen stellen problemen ONS VERZETTEN! Tennishall verminkte Affligemdreef onherstelbaar Laureaten van de arbeid GEERINCKX VERZEKERINGEN LUCIEN VAN NIEUWENBERG Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 7 Op de gemeenteraad van eind oktober werden zomaar eventjes vijf interpella ties gehouden, die betrekking hadden op de toestand van een aantal rijkswegen in' Aalst. Normaal worden dergelijke problemen in de verkeerskommissie be sproken en Burgemeester Uyttersprot verwittigde meteen alle raadsleden dat in het vervolg dergelijke interpellaties niet meer zullen beantwoord worden. VU-er Danny Denayer opende de rij met de vraag waarom aan de Albrecht- laan ter hoogte van de O. L. Vrouwkerk het wegdek niet verdeeld is in twee rij banen. Op die plaats parkeren som mige autobezitters hun wagen zoda nig dat de normale doorgang belem merd wordt, wat het gevaar natuurlijk verhoogd. Daar waar overal elders op de ringlaan de rijbaan in stroken ver deeld werd, had Denayer opgemerkt dat deze lijnen overschilderd waren met zwarte verf. Bruggen en Wegen heeft zelf de stip pellijn overschildert, aldus de burge meester, en dit omdat de Albrechtlaan ter hoogte van de kerk van Mijlbeek vernauwt. In feite wordt de rijbaan zelfs tot één rijstrook herleid, wat meteen een middel is om de snelheid van de wagens te doen afremmen. Anderzijds wees de burgemeester erop dat men op deze plaats noch rechts (waar zich een fietspad bevindt) noch links mocht parkeren (waar een verhoogde berm is). Voor alle duidelijkheid zou hij voorstellen om links een parkeerverbodsbord aan te brengen. Even later wenste Denayer te weten welke instantie de opdrachtgever was voor de herstelwerken aan de parkeerstrook op de Albrechtlaan, ter hoogte van het nieuwe zwembad. Deze parkeerstrook ligt volgens hem niet eens zo slecht en wordt bijna niet gebruikt, terwijl er anderzijds een allernoodzakelijks voetpad ontbreekt. Burgemeester Uyttersprot ant woordde hier dat de parkeerstrook beschadigd werd door op- en afrij dende vrachtwagens van en naar het zwembad. Daarom had Bruggen en Wegen besloten tot het herstel van de parkeerstrook over een afstand van enkele honderden meters. Gezien het hier een rijksweg betrof en de kosten van de werken te laste waren van de staat, diende er geen overleg gepleegd te worden met de stad Aalst. Het probleem van het voetpad op de Albrechtlaan zal de burgemeester nog voorleggen aan de bevoegde overhe den. Haring De verkeerssituatie aan het rondpunt de Haring is onlangs opnieuw in de aktualiteit gekomen naar aanleiding van een aantal dodelijke verkeerson gevallen. Vooral de toestand van de fietsers op dit belangrijk kruispunt is zeer gevaar lijk. Hierover verontrust wenste Denayer te weten welke maatregelen het stadsbestuur wenste te nemen om het verkeerspunt verkeersveiliger te maken. Hierbij dacht Denayer aan het schilde ren van een fietspad aan de buiten zijde of indien financieel en technisch mogelijk aan het aanleggen van een nieuw fietspad, dat nog excentrischer zou gelegen zijn. Ook wij zijn ons van de gevaarlijke situatie op de Haring bewust, aldus Uyttersprot, want reeds op 10.10.1983, zijnde de dag na het laatste dodelijk verkeersongeval werd de Aalsterse politie gelast met een onderzoek ter plaatse. Als gevolg hier van werd een voorstel uitgewerkt, dat overgemaakt werd aan het bestuur van Bruggen en Wegen. De stedelijke verkeerskommissie zal dit voorstel trouwens nog technisch moeten uit werken. De bedoeling is inderdaad achter de verhoogde berg een nieuw fietspad aan te leggen. Tot slot deelde de burgemeester nog mee dat er 26 verkeersongevallen plaats hadden in 1982 op de bewuste plaats, waarvan 6 waarbij een zwakke weggebruiker (fietser of bromfietser) betrokken was. Hierbij deed Volksunie-raadlid Jan De Neve een interessant voorstel. Zoals in het begin van zijn ambtsperiode als schepen van openbare werken stelde hij voor een prioriteitenlijst op te maken van alle werken die door het Bestuur van Bruggen en Wegen dien den uitgevoerd te worden op het grondgebied van Groot-Aalst. Deze werken zouden dan kunnen verdedigd worden door het stadsbestuur, met de hulp van de plaatselijke parlementa riërs. Te oordelen naar de reaktie van de burgemeester, scheen dit voorstel wel wat voorbarig geweest te zijn. Voor lopig zal men trachten via rechtstreek se onderhandelingen resultaten te bekomen bij Bruggen en Wegen, zon der hulp van de volksvertegenwoordi gers en senatoren uit Aalst. Boudewijnlaan en Heilig Hartkerk Ook bij een interpellatie van SP-raads- lid Patrick De Smedt kwam de ver keersproblematiek van een deel van de grote ring te Aalst ter sprake. Vol gens dit jonge raadslid blijft de situatie op de Boudewijnlaan en in de omge ving van de Heilig Hartkerk onaan vaardbaar. Uit de ongevallenstatistie ken blijkt dat de situatie op de Boude wijnlaan, na het aanbrengen van vaak verwarrende witte stroken nog ontoe reikend. Het aanbrengen van ver keerslichten ter hoogte van de Naar stigheidstraat en de Raffelgemstraat zal volgens De Smedt de toestand zeker verbeteren, maar geen totale oplossing brengen. Ook ter hoogte van de Heilig Hartkerk bleef de verkeerstoestand volgens hem onverantwoord. Hij had meteen een aantal voorstellen ter verbetering die hij in de verkeerskommissie wenste uit te diepen. Hij vroeg onder tussen wel dat het schepenkollege een principieel akkoord zou geven om het dossier van de twee vermeldde delen van de ringlaan grondig te onderzoeken. Volgens Burgemeester Uyttersprot wordt de signalisatie op de Boude wijnlaan onvoldoende opgemerkt door de automobilisten, zodat de politie eraan denkt om een reëele midden berm te kreèren op sommige plaatsen. Anderzijds werd onderzocht of de rij baan aan de Heilig Hartkerk niet kon teruggebracht worden tot één rijvak, zodat automatisch de snelheid van de voertuigen zou dalen op deze plaats. Hofstade Het nieuwe socialistisch gemeente raadslid Roger D'Hondt vroeg op zijn beurt aan het stadsbestuur om op het nieuwe fiets- en wandelpad Aalst-Hof- stade-Gijzegem en op de aansluiting van de Rijksweg 60 met de ring een openbare verlichting aan te brengen. Dit laatste werk zou dan wel door het Ministerie van Openbare Werken die nen uitgevoerd te worden. Meteen toonde qle heer D'Hondt zich de vertolker in de gemeenteraad van de voorstellen, die door de plaatselijke SP-werkgroep uit Hofstade op dit vlak geformuleerd werden. Hierover had den wij het trouwens reeds uitvoerig in een vorige editie. Voor het aanbren gen van de openbare verlichting op het nieuwe fietspad pleitten volgens de interpellant het veelvuldig gebruik door scholieren en de nakende winter periode. Uit het oog van veiligheid en zichtbaarheid was dergelijke verlich ting dan ook noodzakelijk. Hierbij komt volgens D'Hondt het feit dat het aanbrengen van een openbare ver lichting voor 60 door de overheid gesubsidieerd wordt. Indien het werk maar in 1984 zou kunnen gerealiseerd worden, vroeg hij alvast aan de zijkan ten van het pad een witte boord aan te brengen en het tevens te voorzien van reflektoren. Ook op de rijksweg 60 was de toes tand volgens hem levensgevaarlijk ingevolge het ontbreken van enige verlichting. Een aantal ernstige onge vallen deden er zich reeds voor. De stad diende dan ook volgens de SP- fraktie verder aan te dringen bij de hogere overheid om zo vlug mogelijk een verlichting op dit deel van de rijks weg 60 aan te brengen. (MP) Allerzielen, een dag waarop je de overledenen herdenkt... Devotie, romantiek, familiale twisten of andere duistere redenen. Feit is dat steeds meer grotere en duurdere bloempotten op de graven worden gezet waar de rest van het jaar geen kat, laat staan een mens nog naar omziet. Keiharde kommercie is het geworden aan de bloemenstanden waar de prijzen, ingevolge de wet van vraag en aanbod, tot drie maal hoger liggen dan op 4 en 5 november. Tot slot kan je na het kerkhof bezoek in Aalst nog een lekker pakje friet of smoutebollen verorberen,... tot vol gend jaar maar weer. (JC) Weg die vieze vuile vette kern raketten Zaterdag kon je in de stad deze en nog andere kreten opvangen. Net terug uit Den Haag en nog té boordevol met entoe- siasme om zomaar stil weg te zinken in hun kernwapenvrije Keizerlijke Stede, (gi) Jan De Neve valt schepen De Maght aan Voor de eerste maal dat ex-schepen van openbare werken, Jan De Neve (VU), een interpellatie indiende als oppositieraadslid, was het meteen een schot in de roos. Aanleiding tot zijn aanval op het beleid van zijn opvolgster, Mevr. Anny De Maght (PVV) was de bouw van een nieuwe tennisbal in de Affligemdreef, ter hoogte van het Aalsters vliegplein. Het was dit weekblad dat de bouw van deze tennishal als eerste in de openbaarheid bracht, en meteen wees op de bezwaren die hiertegen gerezen waren vanwege de leefmilieuverenigingen. toegelaten zijn. «Hieruit blijkt dat dit bestuur de diepere inhoud en de zin van de ruimtelijke ordening niet begrijpt en dat het schepenkollege niet over de nodige verbeeldings- Jan De Neve begon zijn interpellatie met een verwijzing naar een tussen komst van het toenmalig CVP-opposi- tieraadslid Lambert Van de Sijpe enkele jaren geleden. Hierin be schreef Van de Sijpe een wandeling die hij gemaakt had van Meldert naar Aalst. Deze tussenkiomst was een teken en een vingerwijzing dat wij als bestuur attent moeten zijn voor het landschap dat er nog rust en schoon heid uitstraalt, aldus De Neve. In dit natuurgebied voelt men trouwens nog de uitstraling van de ingetogenheid en sereniteit van twee abdijen, die het landschap beheersen. Ook voor de 17 ha. gronden, die aangeduid waren op het gewestplan als rekreatiezone, diende volgens De Neve elke beslis sing goed overwogen te worden. De Neve was van oordeel dat de nieuwe tennishalle, die gebouwd werd door een bekende Haaltertse bouw heer, en door vele mensen uit de buurt reeds beschreven wordt als een bun ker, een ware verminking en vernieti ging van de ganse omgeving bete kende. Hierbij komen nog de ver- keersperikelen. Volgens de interpel lant verschuilt het schepenkollege zich achter de wettelijkheid en/of de realiteit van een zonering in het gewestplan, waar dergelijke bouwsels kracht en kreativiteit beschikt om aan het probleem een goede oplossing te geven» zo ging de spreker verder. Hierbij maakte hij een vergelijking met de woonzone, waar iedere woning ook gekonditioneerd is door de omgeving of door de voorschriften van een BPA of een verkavelingsplan. Daarom diende men voor de tennishal eerst een struktuurschets opgemaakt te hebben. «Ik stel me de vraag met welke argumenten het schepenkol lege morgen aan de naastliggende eigenaars zal verbieden om een tweede, een derde... tennishal te bou wen» aldus het Volksunieraadslid. Kamping De Neve wees ook nog op het bestaan van een door de gemeenteraad goed gekeurd onteigeningsplan, dat voor ziet in het aanleggen van een kamping op de Zandberg en een fietspad van Aalst naar Meldert via Affligem. Reeds vroeger wenste de hogere overheid dat men eerst voor de ganse rekreatie zone een struktuurschets zou opma ken. Dit gebeurde echter niet en men raadpleegde evenmin de bevoegde kommissies en adviesraden. Alles gebeurde overhaast, aldus De Neve, wat volgens hem leidde tot een slechte beslissing met zeer ver dragende gevolgen. Dit bestuur had trouwens volgens hem het monppolie van slechte beslissingen, waarbij De Neve verwees naar de geplande bouw van een privé-fitness-center vlak vóór het nieuwe zwembad, en naar de diskus- sies omtrent de stuurgroepen van de herwaarderingsgebieden. «Dit be stuur is een ramp voor Aalst en dat hebben onze mensen niet verdiend» zo besloot Jan De Neve. (MP) Uitreiking diploma's 8 laureaten van de arbeid op dinsdag 8 november 1983 te 18u.30 in de trouw zaal van het Stadhuis, Grote Markt, 9300 Aalst. 1. Laureaten: Gouden erekenteken Ambrosius Moens, Schoorstraat 7, 9308 Gijzgem. Bronzen erekenteken Nestor Bosman, Eerdegemstraat 18, 9391 Baardegem. André De Winter, Keizerlijk Plein 54, 9300 Aalst. Joseph Meert, Ninovesteenweg 203, 9440 Erembodegem. Willy Mertens, Guido Gezellestraat 1 7, 9308 Hofstade. André Van Haut, Brusselsesteenweg 242, 9300 Aalst. verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 9300 AALST Tel. 053/21 84 87

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7