m GOODfYEAR COPPENS Is balans van zes maand gemeentebeleid negatief üee, Oilies zijn geen Zwarte Pieten Laat niet met uw voeten spelen Sociale aktiefoto's De niey we All Weather band wan Goodyear. De enige band geschikt mm wier seizoenen. Willy Van Mossevelde denkt van wel 't Rond Vierkant houdt het 4 jaar rond. 8 Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 GOOD/YEAR M S Hoewel er gelijkenissen zijn Zo komen ze allebei met appelsienen. Terwijl de Pieten dezer dagen vele overuren kloppen, zoeken de Aal- sterse Gilles naar bijkomende appelsien dragers. Jongens en meisjes, liefst tus sen 1 2 en 16 jaar, worden gezocht die de Gilles tijdens de optochten kunnen bevoorraden. Ook trompetisten en even tueel andere koperinstrumenten worden gevraagd. Bij allen verwacht men uit drukkelijk vrij te houdende zondag en maandag van karnaval-Aalst, de zondag na karnaval (bezoek rustoor den en zieken) en ook een drietal optochten in het buitenland staan op het jaarprogramma. Verdere inlichtingen Rony De Bruyn, Parklaan 141 bus 2, 9300 Aalst (tel. 053/77 52 11na 19u.30). (pd) verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) Het vrouwenhuis wist vrijdag een mannelijke kok aan de haak te slaan om de heerlijke zeifbereide-pizza- avond te versieren in de Gele Limo nade. (gi) Het Haïti-weekend in de St. -Annazaal kreeg ruime belangstelling, (gi) Na zes maand bestuursbeleid van de nieuwe CVP-PVV-meerderheid leek voor oppositieraadslid Willy Van Mossevelde (VU) de tijd aangebroken om de balans op te maken. Daarbij wenste hij niet alle diskussiepunten aan te halen, zoals de belastingsverhogingen, maar eerder de werkinqs- en uitvoeringsmethoden. Hierbij dacht Van Mossevelde in de Tot slot gaf de Volksuniêr zijn nogal eerste plaats aan het agressief en arrogant optreden vanuit de meerder heid tijdens de gemeenteraadszittin gen. De «chaos» van de drukkerij machines, het behandelen van de atle- tiekpiste en het plaatsen van parkeer- borden naar eigen goeddunken was volgens hem een voorbeeld van het improviseren, het eigenzinnig en het onwettig optreden van het huidig schepenkollege. Anderzijds zag het oppositieraadslid in het versturen van brieven naar een gedeelte van de bevolking een manipuleren en mis bruiken van gezag en de politieke macht. humoristische visie weer over het nieuwe schepenkollege, dat hij verge leek met een boerderij. Deze visie ver scheen reeds verleden week in dit weekblad. Het bood meteen de gelegenheid aan burgemeester Uyttersprot om niet die per te moeten ingaan op de kritiek van de interpellant. «Wij willen van de gemeenteraad geen karnaval maken», aldus de burgemeester, die hierna be sloot, op vraag van CVP-fraktieleider Ghis Willems, de vergadering gedu rende 10 minuten te schorsen «ten einde iedereen toe te laten nieuwe krachten op te doen». Ondertussen was het ook al midder nacht geworden, en diende men nog acht interpellaties en de geheime zit ting af te handelen. (MP) Het fijne houtsnijwerk en de andere kunstwerkjes, getuigen van een kreatief Haïti, (gi) Voor de tweede keer dit jaar stelt centrum Netwerk «sociale fotografie» ten toon. Van 5 tot en met 13 november kan men vrij tijdens de kantooruren een selektie zien uit het werk van Lieve Colruyt: stakingen, betogingen, bezettingen maar evenzeer de (on)menselijke kant van onze Belgi sche maatschappij werden in beeld gebracht. Hierbij een zicht op de «Jongerenmars voor werk» (1982), waar ook Aalstenaars aan deelnamen. Lieve Colruyt studeerde aan de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Gent. Als laatstejaarsstu dente maakte zij samen met enkele klasgenoten een reportage over de studentenakties rond de 10.000 fr. inschrijvingsgeld aan de universitei ten. In datzelfde jaar volgde ze meer dere stakingen van nabij. Momenteel is ze free-lance fotografe (o.a. voor De Morgen) en geeft ze les aan de tweedejaarsstudenten in de akademie. (pd) Het vierjarig bestaan van 't Rond Vierkant werd pas goed ingezet op zaterdag met een pikante lingerie-fuif. (gi) In de moot van 't Rond Vierkant kon je op de koppen lopen. Vier jaar houden ze het nu al rond. Nog veel succes (gi) De samenstelling en de installatie van de adviesraden gebeurde volgens hem op diktatoriale wijze, waarbij een doorgedreven politisering de ontmoe diging van de leden bewerkstelligde en hen degradeerde tot een zwijgende werkrol. Het feit dat de schepenen zelf voorzitter werden van de adviesraden noemde hij geen voorbeeld van in spraak en open beleid. Ook het feit dat in een bepaalde adviesraad de voorzitter-schepen en de ondervoorzitter van dezelfde partij zijn, en dat een naamgenoot van een bepaalde schepenen (n.v.d.r. bedoeld wordt André Bogaert) de deur gewe zen werd, klaagde Van Mossevelde aan. «Men heeft ook de onhebbelijke gewoonte, om de haverklap ernstige en aktuele maar soms netelige proble men en besprekingen voor de meer derheid over te hevelen naar kommis sies en besloten vergaderingen» aldus de interpellant, die hierbij verwees naar de interpellatie over de brand weer en deze over de adviesraden. Anderzijds werden volgens hem vra gen van oppositieraadsleden onbeant woord gelaten zoals vragen over het O.C.M.W. en de Jaarbeurs. Hierover werd de pers uitvoerig ingelicht maar kreeg Van Mossevelde zelf als inter pellant geen enkel dokument. Ook het antwoord op de studie over de tweede schuurmachine in het nieuwe zwem bad en de suggestie om het Fitness centrum in het zwembad in te bouwen bleef volgens hem uit. Van Mossevelde kloeg het feit aan dat de pers dikwijls vlugger geïnformeerd is dan de gemeenteraadsleden. Ook de kleine en ongemakkelijke plaats waar de dossiers van de raadszittin gen zich bevinden en het laattijdig ter beschikking stellen van sommige dos siers viel bij hem in slechte aarde. Dit is het kruispunt van de Dr De Moorstraat met de Violettestraat (Aalst rechter oever). Dagelijks is dit «onschuldig» kruispunt de oorzaak van veel gesakker bij automobilisten en fietsers. Wie uit de dr. De Moorstraat komt en naar de Hovenier straat wil, om zo op de Moorselbaan uit te komen, kiest logischerwijze rechtsaf (omgekeerde richting als de auto op de foto). Groot is evenwel zijn verbazing als hij plots een verbodsteken aan zijn rechterkant ziet, bijgevolg een ongelooflijk grote omweg moet maken Bolleweg, Groenstraat, St.-Vincentiusstraat, Moorselbaan. Had men de argeloze bestuurder eerder (nl. aan dit kruispunt) ingelicht van dat ene nakende verbodsteken er zou veel tijd en benzine bespaard gebleven zijn (P.D

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8