SCHEIRLINCKX Oude begraafplaats van Meldert eindelijk ontruimd Aalst krijgt drukkerijmuseum Voorstel tot verbroedering tussen Aalst en andere steden josl \w onze Nieuwe Gazet van Aalst - 4 november 1983 - 9 De postbode komt Begin december komt de postbode aanbellen. Uw abonnement loopt tot eind december. Betaal aan de postbode of stort voor 15 november 1.000 fr. op het nummer 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse Informatie Broekstraat 77 9381 HERDERSEM AALST 053/77 98 41 BOUWSPEC1ALITEITEN Broekstraat 44B 9390 HERDERSEIVi 053/77.98.41 Nog »t 11 november In onze toonzaal vindt U alles voor de afwerking en de verfraaiing van uw woning REINIG NU UW TAPIJT OF SALON Gebruik gratis onze hoge druk-diepte- reinigingsmachine ongeëvenaard resultaat Na jarenlange diskussies zal men eindelijk overgaan tot het herstellen van de geklasseerde muur rond het oude kerkhof van Meldert. Vooraleer tot deze herstellingswerken over te gaan, moet een deel van het kerkhof achter eerst ontruimd worden. Toen dit punt ter sprake kwam, deelde schepen van burgerlijke stand, Remi Van Vaerenbergh mee dat er binnen kort een omstandig verslag zal gepu bliceerd worden van de toestand van alle begraafplaatsen in Groot-Aalst. Wat de oude begraafplaats van Mel dert betreft, zal dit vanaf 1 november e.k. tijdelijk gesloten worden teneinde een aantal graven over te brengen naar het nieuwe kerkhof aan de Lan- geweg. De uiterste datum voor deze overbrenging werd vastgesteld tot 1 januari 1984. Alle kosten vallen ten laste van de stad Aalst zelf. De aanvangsdatum voor het herstel van de kerkhofmuur zelf werd vastge steld op 5 januari 1984. Tussen 1 november 1983 en 1 januari 1984 zijn immers veel personeelsleden van de stad in verlof. De bevolking van Mel dert zelf wordt in kennis gesteld van de werken via een bericht aan huis, via een persoonlijke kennisgeving aan de familieleden van de overledene welke begraven zijn rond de kerk en via een mededeling aan de pers. Op 12 december is er nog een voorlich tingsvergadering voorzien in de Gemeentelijke Jongensschool te Mel dert. Het einde van de werken is anderzijds afhankelijk van de weersomstandighe den en van de staat waarin de kisten en de overblijfselen zich bevinden, aldus schepen Van Vaerenbergh, die nog preciseerde dat alles in de grootste intimiteit zal gebeuren. Tot slot herhaalde hij dat er in geen enkele wet of K.B. voorzien is dat er maar één kerkhof per gemeente mag zijn. Aalst heeft trouwens tien kerkhoven. Zelfs al is er geen begraafplaats meer voor handen, moeten er nog altijd bijzettin gen kunnen gebeuren in de wettelijk verworven koncessies. Hierop vroeg oud-schepen Edgard Hooghuys (SP) langs zijn neus weg of CVP-raadslid Lambert Van de Sijpe akkoord was met de bewering dat er geen plaats meer is op het oude kerk hof. Deze laatste, die vroeger steeds kritiek had op het beleid van schepen Hooghuys, zweeg nu wijselijk in alle talen. (MP) Onlangs kocht het Aalsters stadsbestuur de inboedel van de vroegere drukkerij Wauters voor de som van 80.000 fr. Volgens schepen van kuituur Chris Borms was deze aankoop zeker verantwoord o.a. wegens het feit dat men om zowat 30.000 fr. drukkersmateriaal naar de stads drukkerij werd overgebracht en omdat de aangekochte saniteerpers alleen reeds 50.000 fr. waard is. Al het andere materiaal werd dus in feite gratis verworven. Dit drukkersmateriaal vormt, in feite, sa men met de gerekonstrueerde drukpers van Dirk Martens, die door VTI-leerlingen gemaakt werd in 1973, de aanloop tot de uitbouw van een grafisch museum. Vol gens konservator De Vos werd de aan koop ondedussen met veel entoesiasme SP-raadslid Patrick De Smedt stelde op de jongste gemeenteraad het thema van de verbroedering tussen steden opnieuw aan de orde. «Nu recentelijk opnieuw bevestigd werd dat de wereld ons dorp geworden is wie twijfelde daar nog aan is het ook belangrijk dat de dorpsgenoten elkaar beter leren kennen», begon De Smedt zijn vraag. In de toonzalen van 't Apostelken hingen vorige maand werken van Denise Mareels. Niet minder dan 52 werken uit de drie jaar oude carrièrevan de kun stenares werden aan Jan publiek tentoongesteld. Denise Mareels schildert rea listische werken, zoals U en mijn oog de zaken kunnen waarnemen zonder al te veel poespas. Haar pronkwerk is het Waterkasteel te Moorsel, waarvoor zij niet zonder fierheid poseerde. JC door het publiek onthaald. Het ge volg is dat het stadsmuseum ondertus sen al een aanbieding kreeg van drukker Van den Broecke uit de Maanstraat voor nog ander drukkersmateriaal. Dit zou via een legaat aan de stad overgemaakt worden. Volgens stadsarchivaris Karei Baert moet Aalst grijpen wat zich aanbiedt. Zo kan men stilaan een volwaardig druk kerijmuseum aanbieden. De archivaris verwees hierbij naar de grafische vak beurs, die in 1973 in de Keizershallen plaatsgreep, en die volgend jaar her haald wordt. Reeds vroeger werd hierop door het Dirk Martenskomitee aange drongen, maar bij vorige gemeentebe sturen kende deze vraag geen sukses. In maart 1984 komt er nu een kombinatie van de modernste technieken op drukke- rijvlak en van een historische tentoon stelling. Door konservator De Vos werd ander zijds medegedeeld dat het museum een mobiel gegeven is. Hierdoor wijzigen be paalde voorwerpen regelmatig van plaats en worden regelmatig voorwerpen uit de reserve opnieuw tentoongesteld. In verband met geruchten over een be schadiging van de maquette van de St.- Martinuskerk deelde hij nog mee dat de ze zal hersteld worden. Het gaat echter slechts om licht beschadigingen, die het gevolg zijn van een verhuis en van slij tage. (MP) Volgens De Smedt kan onze bevolking aktief betrokken worden bij het stre ven naar vrede, internationale ver standhouding en ontspanning. Dit i.p.v. verder de weg van de konfron- tatiepolitiek te bewandelen. Een van de mogelijkheden bestaat erin een rechtstreekse band te scheppen met één of meerdere steden, een soort verbroedering, liefst in het kader van vredes- en derde wereldproblematiek. Daarom zou Aalst banden kunnen smeden met een stad uit Oost-Europa (op de redaktie dachten we aan de Poolse stad Olsztyn) en een andere uit de ontwikkelingslanden. In het raam van de Europese verkiezingen, volgend jaar, kunnen we ook een part nergemeente in West-Europa zoeken en waarom niet, één uit Wallonië, vroeg Desmedt. Schepen Borms verduidelijkte in haar antwoord dat dit voorstel parallel loopt met het hare dat reeds van november 1978 dateert, maar dat echter tot de EEG was beperkt. Ze was het trou wens roerend eens over het belang en de voordelen van een verbroedering met andere steden. Borms meende ook dat een ernstig onderzoek naar de financiële repercussies voor de stads kas, zich opdrong. Burgemeester Uyttersprot voegde hieraan toe dat Aalst zich tot op heden niet onbetuigd had gelaten op het vlak van de verbroedering. Hij citeerde enkele voorbeeldendeelgemeente Gijzegem kreeg als zusje Membach, onze spuitgasten trokken reeds naar hun kollega's in Pontoise en Büllin- gen. Een delegatie van de stad trok zelfs al naar Gambrovo (Bulgarije) en op voorstel van VU-fraktieleier Cau- dron aanvaardde Aalst ooit het peter schap van de Brusselse faciliteitenge meente Kraainem. Uyttersprot trad zijn schepen bij door te stellen «dat het niet altijd veel moet kosten, om te verbroederen» en als illustratie «inder tijd werd de Bulgarije-trip door de gastheren betaald Tot slot stelde voormalig VU-raadslid Dierick voor een band te smeden met een stad uit Frans-Vlaanderen en pleitte De Neve voor een ernstige behandelingvan het verbroederings- thema «Laten wij er geen lachertje van maken», besloot hij. (JVG) !-1/? i' /V'' T ,;v' "aaf tsaf j m m m Een groot gamma van vloeren en faience Parket, legklaar en traditioneel Ramen en deuren in Red Dark Meranti - Aluminium PVC - Binnendeuren ★Sierschouwen en openhaarden volgens ons eigen ontwerp ★Keukeninrichtingen. Wij bieden U individuele op lossingen, degelijke kwaliteit, ruime keuze in fron ten zowel voor massief eiken keukens als voor deze in kunststof ★Zeer ruime keuze in behang en verfwaren Rails en glijsystenr.en voor vensterbekleding ★Plafondbekleding Houtplaten en moluren De gepaste lijmen en antivochtprodukten voor elk probleem De nieuwe kollektie toileciréprodukten ★Alle onderhoudsprodukten Vraag steeds ons GRATIS ADVIES en vrijblijvende PRIJSOFFERTE ik ★VLOEREN EN FAIENCEN VANAF 280 F/m2 GROTE KEUS IN PARKET ★VASTTAPIJT EN VINYLBEKLEDINGEN ★TAPIJTEN EN KARPETTEN IN ALLE PRIJS KLASSEN

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9