Sint-Maarten nu ook in Pontstraat Fietsenstalling aan station voor 1984 Onder de Belforttoren oo LAa,st "^'èoT-TALBO-r PEUGE 2 176.000F TRAITEUR PROVENCE Wat verkies je 25 fr. voor een krant of 20 fr. Neem dan een jaarabonnement 1 PEUGEOT 205 10 Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 Jongste dekenij gaat van start De Dekenij Pontstraat en aanpalende straten werd begin 1983 boven de doopvont gehouden. Zoals iedere telg is het normaal dat ook de Pont straat hoopt van St.-Maarten een geschenkje los te peuteren. En ja hoor, na heel wat overleg met de bazen van de goede Sint, werd bekomen dat de Pontstraat zal deelnemen aan de Sint-Maartenjaarmarkt. Ais dat geen mooi geschenk is Het was vooral onder impuls van Johny Cooman, gewezen prins karnaval, dat de handelaars van de Pontstraat de hoof den bij elkaar staken. Na enkele voorbe reidende vergaderingen was de stichting een feit en werd een bestuur geïnstal leerd. De heren De Vos (voorzitter), Van Durpe (ondervoorzitter) Becqué (schat bewaarder) en Cooman (secretaris) na men de moeilijke taak op zich de jonge telg te laten groeien tot een volwassen dekenij Alhoewel de Pontstraat geen klassieke winkelstraat is ging het aantal handelaars de laatste jaren flink de hoog te in. Het belang van de straat werd gro ter door de verkeersherstructurering van het centrum de Pontstraat is de enige overblijvende dubbele toegansweg tot stadscentrum. Bovendien biedt de straat heel wat parkeergelegenheid, wat het winkelen zeker vergemakkelijkt. De Dekenij heeft zich dan ook tot doel gesteld het commerciële karakter van de veel met-commercir Ie stroken Daarom werd geopteerd een dekenijdag te orga niseren op 11 november, dag van de jaarmarkt Op die dag zullen de bn de dekenij aangesloten handelaars de mog- gelijkheid krijgen met hun waren naar buiten te komen Marktkramers zullen de «gaten» opvullen zodat de jaarmarkt een uitbreiding krijgt langs de Pontstraat. Voor deze organisatie kreeg het bestuur de medewerking van het Stadsbestuur Met een nieuwe brief, die hij zopas ontving van verkeersminister De Croo bewijst de reeds bekende advokaat André-Emiel Bogaert dat de bewering van zijn naamgenoot en schepen van financiën Etienne Bogaert dat de NMBS nog dit jaar zou starten met de bouw van een nieuwe fietsenstalling aan het Aalsterse station niet juist was. Nochtans is schepen Bogaert beheerder bij de Belgische Spoorwegen. een intercity-net dat in de lente van vol gend jaar in werking zal treden In tegen- straat meer te beklemtonen. Een eerste initiatief was de deelname aan de topdag '83. Daarna werd een zelfklever ontwor pen die te vinden is op het raam van alle aangesloten winkeliers. Het was voor de initiatiefnemers snel dui delijk dat zij onmogelijk zoals de overige dekenijen een echte braderij kunnen in richten Hiervoor zijn er in de straat te Omdat de aankoop van een nieuwe grote grasmachine om budgettaire redenen niet mogelijk is, opteerde het stadsbestuur voor herstellingswerken aan de bestaande grasmachine. Deze worden geraamd op 137.628 fr. In het kader van de planning voor het wagenpark wordt een nieuwe wagen aangekocht voor de groendienst. Deze wagen is beschreven om zo goed mogelijk te voldoen aan de eisen van die dienst. Op het moment van de levering zal het stadsbestuur kunnen bepalen welke wagen wordt vervangen. De kostprijs van deze nieuwe wagen worden geraamd op 800 000 fr Ter aanvulling van de stocks zal de stad om 300.000 fr nieuwe signalisatieborden en verkeersspiegels aankopen. De stedelijke brandweer krijgt nieuw ontzettingsmaterieel Tot op heden beschikt men slechts over primitief gereedschap om geklemde personen te bevrijden. Om deze reden zal de stad nieuw materieel aankopen zoals een hydraulische reddingsschaar, hydraulische spreiders die materiaaldelen uit elkaar kunnen trek ken en hydraulische spreiders die materiaaldelen uit elkaar kunnen trekken ken en hydraulische vijzels. Ook een hydraulische pomp en een reserve voetpomp worden aangekocht Alles bij elkaar zal dit ongeveer 625 100 fr kosten VU-raadslid Willy Alloo vroeg dat ook de vrijwillige brandweerlui met dit materiaal zouden leren werken en dat het onderricht voor het gebruik van dit materiaal dan ook 's avonds zou gegeven worden. Burgemeester Uyttersprot was het hiermee volledig eens «ledereen moet ermee kunnen werken» aldus de burgemeester De jongste gemeenteraad keurde twee leningen goed. Eén van 395.000 fr. voor de nieuwe verlichting aan de Grote Baan te Herdersem, en één van 1,3 miljoen voor het betalen van schadevergoeding in verband met het kultureel centrum Volgens schepen Bogaert is er nog één schadegeval van hetzelfde naastliggend winkelpand hangende. Het betreft ditmaal schade ingevolge winstderving. Reeds op 28 mei 1980 keurde de toenmalige gemeenteraad het ontwerp goed betreffende de aanleg van een voet- en fietspad in de Stationsstraat en de Pontweg te Gijzegem Na drie jaar werd het ontwerp aangepast aan een aantal technische en adminis tratieve opmerkingen van de provinciale en de subsidiërende overheid. De raming bleef echter behouden op 8.967.933 fr. en de aanbesteding van dit belangrijk werk gaat door op 8 december 1983 De stad Aalst gaat een partij handelsstaal, zoals plaatstaal, rond-vierkant- en zes- kantstaal aankopen, die nodig is voor het uitvoeren van een aantal herstellingen aan het koetswerk van verschillende wagens. Om een besparing in tijd en aankoopkosten te bekomen (30 goedkoper) werd besloten een voorstel tot aankoop van 600.000 fr. van deze goederen in te dienen. Het materieel van de stedelijke werkhuizen en de garage wordt opnieuw uitge breid. Hiervoor worden o a. een rook-gasafzuiging voor de garage aangekocht alsook een halfautomatische laspost een puntlastang een carrosseriezaag een plooi- en krulmachine een industriële stofzuiger voor het reinigen van trommel- remmen, een betonmolen, elektrisch gereedschap, een stroomgroep, en nieuwe garageuitrusting Hierdoor zouden de stadsdiensten meer werk in eigen beheer kunnen uitvoeren De stad beschikt sinds een drietal jaren over een graafmachine, speciaal ingericht voor werken op de begraafplaatsen. Door het plaatsen van een dieplepeluitrusting op deze machine zou deze efficiënter kunnen gebruikt worden, ook voor andere werken zoals het graven van sleuven. De gemeenteraad keurde deze aankoop (voor ongeveer 150.000 fr.) unaniem goed. Een aantal reinigingswagens worden hersteld Hiertoe worden onderdelen aange kocht voor een bedrag van 261 000 fr en worden twee versnellingsbakken ver nieuwd (onderscheidelijk 164 000 fr en 150 000 fr.) De herstelling van de boven bouw van een andere reinigingswagen zal 220 000 fr. kosten Het dossier onderhoudswerken aan de gemeentewegen op ons grondgebied werd aangepast aan de opmerkingen van de Hogere Overheid. Het betreft hier werken die voorzien zijn tussen 1 november 1983 en 31 oktober 1986. De kostprijs van deze werken worden geraamd op 16,6 miljoen. Schepen van openbare werken deelde in dit verband mee dat men vertrokken was van de gekende minimumbehoeften. Ook zal het mogelijk zijn dat één aannemer de drie voorziene loten gezamenlijk zal mogen uitvoeren, indien zijn globale aanbieding lager is dan deze van de loten afzonderlijk. Op 18 oktober 1981 keurde de gemeenteraad het dossier van de elektriciteits werken in de kerk van Hofstade goed. Nu werd dit dossier aangepast aan de op merkingen van de hogere overheid en de stad Betreffende de opmerkingen van de stad werd aan de principiële bezwaren gevolg gegeven De suggesties werden echter niet altijd beantwoord Danny Denayer vroeg ook aan deze suggesties gevolg te geven maar oogstte hiervoor geen sukses bij schepen van openbare werken De Maght. Technisch gezien kon het ontwerp immers volgens haar gun stig geadviseerd worden De motor van een reinigingswagen Saviem DDF is volgens de stadsdiensten ernstig beschadigd ingevolge een defekt aan de cylinderkoppakking. Omdat de rest van de wagen nog goed is en nog een drietal jaren meekan, werd voorgesteld de motor zelf te laten herstellen wat 205.000 fr. zal kosten. Een nieuwe reinigingswagen kost direkt 3,2 miljoen. VU-raadslid Denayer bewees op de gemeenteraad bij dit agendapunt dat de technische uitleg van de stadsdiensten kant noch wel raakte. Langs de cylinderkoppakking kan immers geen olie verloren worden zoals men op de stad beweerde. Nadat hij vrijwel geheel gelijk gekregen had van schepen van openbare werken De Maght, merkte haar partijgenoot André Vermassen op dat de leden van het schepenkollege geen garagisten zijn. Denayer misschien wel Een andere primeur is de Sint-Maartens- foor die gehouden wordt op de grote par king Voor de eerste maal zal het bij wijze van proef nog miniem zijn. doch men hoopt volgend jaar een uitbreiding te ver wezenlijken. De Dekenij Pontstraat lijkt een goede start te nemen Na deze eerste deelname aan de jaarmarkt hopen zij ter gelegen heid van de eindejaarsdagen opnieuw van zich te laten horen (PVB) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) j 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Op 25 oktober jl deelde Minister De Croo aan meester Bogaert. die zich sinds lan ge tijd intensief bezighoudt met het dos sier van het station van Aalst en met de plannen tot het instellen van een interci- ty-net, dat de aanbesteding voor de fiet senstalling aan het station op 9 novem ber 1983 ingesteld wordt. Rekening hou dend met de budgettaire mogelijkheden en met de winter, die voor de deur staat, mag de bouw van de nieuwe fietsenstal ling dus inderdaad maar voorzien wor den voor volgend jaar. Ander belangrijk nieuws van De Croo is het feit dat de uitvoeringsplannen voor de herinrichting van het dienstgebouw van het station van Aalst reeds opgesteld zijn. Het definitief bestek kan nu afge werkt worden Dit alles betekent dat de betrokken admi nistraties en de NMBS vanaf nu werk kunnen maken van de reeds zo lang aan gekondigde herstellings- en restauratie werken aan het station De diensten die nu in dit station zitten moeten immers eerst verhuizen naar het heringerichte dienstgebouw vooraleer men met de eigenlijke restauratie- en hernieuwings- werken kan beginnen. Het is nu maar te hopen dat in het budget van 1984 voldoende geld zal voorzien zijn om de geplande werken uit te voeren Op dit vlak kunnen schepen Bogaert en andere politiekers misschien hun invloed laten gelden. Imercitynet Ondertussen beginnen ook in onze streek de reakties los te komen rond de plannen van de NMBS tot invoering van stelling met wat steeds beweerd werd schijnen die plannen niet zo gunstig uit te vallen voor onze stad en streek, die nog steeds één van de belangrijkste pendel- gebieden van het land zijn Zopas stemde het ACW-Verbond Aalst alleszins reeds een motie waarin gepro testeerd wordt tegen de nieuwe treinre- gelingen die bij de NMBS in het vooruit zicht worden gesteld Het ACW stelt daarbij vast dat een aantal stopplaatsen worden afgeschaft, dat de frequentie van de treinen sterk wordt verminderd en dat daarenboven de draaischijffunktie van Aalst en Denderleeuw gevoelig worden afgebouwd. Vele pendelaars zouden hierdoor vol gens het ACW veel tijd verliezen en dik wijls aangewezen zijn op eigen ven/oer Hierover is deze belangrijke katholieke drukkingsgroep ongerust, en men vraagt dan ook dat de NMBS niet alleen reke ning zou houden met strikt bedrijfs-eko- nomische motieven, maar ook met de sociaal-ekonomische belangen van de bevolking. «Wat zich nu aandient is een ware afbraak van het spoorwegverkeer in ons arrondissement» aldus het ACW, dat in de komende weken start met een uitgebreide informatiekampagne in de verschillende gemeenten van het arron dissement. Terloops weze vermeld dat CVP-senator Maurice De Kerpel reeds in een lange interpellatie van 21 juni 1983 zijn be zorgdheid uitsprak tegen de nieuwe plannen en maatregelen vroeg om deze in gunstige zin om te buigen (MP) EEN TOF I NUMMER 5 portieren, 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer Kom gerust met z'n aller, Met pan en zak Er s p:aatszat voor 5 Brede en volkomen vlakke koffer m bedacht achterophanging verzonken in de vioer,, de achterbank volledig of voor de helft neerkiapbaar Qua komfort, legt de 205 u m de watten. 170 topsnelheid. Een vinnig nummer. 80 DIN pk. 170 topsnelheid, van O tot 100km u in 11,6 sek (205 GT) scherpe klauwen heeft de Peugeot 205 En een geslepen techniek, motor in aluminium, boven liggende nokkenas. 5-versnellmgsbak. vloeiende i ;nen 3,9 liter* per 100 km. Een uniek nummer Brussei-Nice zonder een keer te tanken De 205 (50 liter- tank) heeft lak aan pomphouders Hij kan "t zich ook permit teren een CX van 0,35 en een uiterst gunstige gewicht vermogensverhouding Idem voor de benzine versie die niet meer slokt dan zo'n profijtige 4 3 liter per 100 bij 90km u (UTAC-normen). Inspelend op de gegevens van deze tijd. hoeft de 205 slechts een onderhoudsbeurt om de 22.500 km. Qua zuinigheid is de 205 fenomenaal Bestaat in 7 uitvoeringen. Met 4 verschillende motoren van 954 tot 1768cc Telkens 6 jaar gewaarborgd tegen doorroeste: Peugeot 205 diesel bij 90km-'u (UTAC-normen)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10