the best one^ uiillocx video club WEMBLEY Eendracht tweede helft weggespeeld Videofilms 100 fr./3 dagen Derby gaat de mist in Antwerp sterker verwacht Halen Brusselaars Periodetitel S.K. Aalst - F.C. Smetlede 1 - 0 3.K. naar de finale Match aan de rust reeds gespeeld De videoclub die weet wat video is Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT WIL JE MEER SPORT? Neem dan een jaarabonnementHoe meer lezers, hoe meer kans op meer bladzijden sport. 12 Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 S C. Hasselt heeft Eendracht Aalst met de neus op de realiteit geplaatst. De smalle kern. het gebrek aan een spelverdeler en een midvootkwamen teaen de Umburaers duideliik aan het licht MOORSELBAAN 86 AALST 053.I1Z47S Match van de weekSK. Herdersem - W. Moorsel 0-0 In een voorprogramma hadden de miniemen van beide ploegen het publiek reeds opgewarmd. Her dersem versloeg Moorsel met 4-2 in een niet-onaardige en spannende partij. Dat kon van de grote jongens niet gezegd worden. Twee weinig geïnspireerde elftallen brachten er in dit streekderby niets van terecht. Door ongeconcentreerde passen werd geen enkele kans gecreëerd Slechts Patrick Vanmoe- sieke kon met enkele afstandsschoten thuiskeeper Janssens opwarmen. Het enige kansje voor Herdersem kwam er in de 45e min. Op aangeven van Bracke kwam De Cock een schoen maatlengte te kort. De 2e periode had .nog minder te bie den Op het uur verdwenen alle spe lers in een mistgordijn. Daardoor moesten de 140-betalende toeschou wers het «voetbal» niet meer aanzien. De spelers kregen van moeder natuur een prachtexcuus de zichtbaarheid Jammer dat men voor zo'n flauwe ver toning nog een punt als beloning krijgt. Een wedstrijd om zo vlug moge lijk te vergeten. (P.V.D.S.) Herdersem: Janssens, Van Nuffel, Pie- ters, Lambrecht, Schoof, Marcoen, Bracke, Marien, Van Nuffel P. (De Cock P Hendnckx, De Cock MoorselVan Eeckhoorn, De Neef, Van- moesieke, Monsieur, Dewolf, Wau- ters. Wille, Delandsheer, De Geyndt, Deneef, Hendrickx U.E.F.A.-junioren F.C. Antwerp - E Aalst3 -1 Vorige zaterdag trokken de Aalsterse U.E.F.A.'s naar Antwerpen om er leider F.C. Antwerp partij te geven. Eendracht Aalst vreesde duidelijk een nieuwe afstraffing. Die afstraffing is er echter niet gekomen. Eendracht bood de Sinjoren een knappe repliek Alle soorten verzekeringen r Pers. hyp. leningen. 0 Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST a 053/77.33.77 tijlitffirf Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST •3 053/77 13 90 Zondag E. AALST - R. JET Zondag eindigt het eerste periodekampioenschap. St.-Niklaas en R. Jet komen nog in aanmerking voor deze titel. R. Jet moet op Aalst winnen wil het nog een kans maken. Dat de Brusselaars uiteraard uiterst gemotiveerd aan de aftrap zuilen verschijnen hoeft nauwelijks gezegd. Dat de ploeg van Rik Geertsen in forme zit al evenmin. Racing klopte vorige speeldag nog Mechelen dat zijn eerste nederlaag van het seizoen diende te incasseren. Hoe Eendracht aan de aftrap zal verschijnen blijft een open vraag Deroy keert terug maar hoe de blessures van Van Roy en Sergeant verder evolueren blijft een open vraag. Trainer Borremans denkt er wel aan Tjspke Teuhen naar het middenveld over te hevelen omdat de jonge Fries daar zeker tot een hoger rendement zou komen. Luc Limpens zou dan dichter bij de spitsen kunnen aansluiten en een vrije rol krijgen (JVL) Halve finale beker van de Denderstreek Dinsdagavond 1 november speelden S.K. Aalst en F.C. Smetlede de tweede halve finale in het kader van de beker van de Denderstreek. Eens op achterstand, kon Eendracht de bezoekers amper bedreigen. Enkel een prachtaktie Teuben-Van Roy waarbii Geert oe paal trof kon het publiek beko ren Na de rust werd de bezoekende doelman nooit echt op de korrel geno men Horvat daarentegenq kreeg meer werk dan hem lief was daar de Aalsterse verdediging om de haverklap omspeeld werd. Het spel maken blijft het eeuwige probleem Enkel de gasten slaagden erin het publiek degelijk voetbal aan te bie den Een derde van de kompetitie zit er bijna op en het ziet er naar uit dat dit seizoen even kleurloos zal verlopen als de vorige Het geduld van de Aalsterse supporter raakt op en men kan zich de vraag stellen hoeveel supporters Eendracht gaat ver liezen Ploegen zoals R Jet en St -Ni klaas hebben heel wat minder publiek doch prijken aan de leiding in tweede klasse. De vaststelling dat deze ploegen met minder mogelijkheden meer berei ken doet ons besluiten dat bij Aalst toch iets misloopt». Het bestuur moet durven investeren zodat Aalst de eindronde kan bereiken en zo het geld recupereren». Zei Ivic ons nog vorig seizoen. Tot nu toe haalde trainer Borremans het maximum uit zijn elftal, maar nu er spelers zijn die met kwetsuren kampen ontstaan pro blemen. De Brusselse trainer pleitte ver zachtende omstandigheden «Ik vrees de bij de rust reeds voor het ergste De roy geschorst. Sergeant sukkelde met de knie, Van Roy had nog steeds last met zijn enkelblessure en Dierickx trainde tien dagen niet. Dat betekende meteen dat een alles behalve fitte ploeg tussen de krijtlijnen moest. We waren nochtans goed begonnen De UEFA-junioren van Eendracht Aalst Eendrachters begonnen de wedstrijd erg vinnig en werden hiervoor in de derde minuut beloond met een doelpunt Bij een combinatie op links werd Kris De Saedeleer vrijgespeeld Hij centerde voor doel, waar Dirk Raes de actie met het hoofd afrondde 0 - 1Antwerp liet zich door deze vroege opdoffer echter met van de wijs brengen Het nam de wedstrijd kordaat in handen, schiep en kele goede kansen maar bleef bij de af werking vooralsnog in gebreke. Een dracht speelde goed mee. Het combi neerde niet onaardig maar echte kansen kreeg het niet Borgloon startte nochtans het best en Kamillekes kroop tweemaal door het oog van de naald toen een lobbal nipt overzeilde en even later een goed getrapte vrijschop net het doel miste Aan het kwartier was het liedje van de bezoekers reeds uitgezongen en Aalst ontketende een hels offensief Bij een eerste gevaarlijke aanval miste Anne- mie Van Damme en schoot Veerle De Wit over. Aan de 25ste minuut was het dan toch raak. Ann Bauduin knalde tegen de deklat en Veerle De Wint opende in de Ik had Limpens met een vijre rol bedacht en hij voelde zich duidelijk in zijn schik spijtig dat hij na de herneming terugviel Toen Sergeant noodgedwongen zijn mannetje vrij spel moest laten klopte de mandekking met meer en werd onze ver dediging waarin Van Kemseke zwak ak- teerde, telkens genomen Suarez speel de niet slecht maar is als middenvelder met aktief genoeg en Schets deed het in het middenveld tegen Liedekerke erg goed maar lijkt voor het Aalsterse pu bliek met faalangst te kampen Horvat deed enkele schaterende reddingen maar blunderde toen er nog steeds een punt in zat Ik hoop dat deze nederlaag met al te zwaar op het moreel zal wegen Rond de twintigste minuut was er een vrije trap voor Antwerp in de middencir kel Deze werd kort genomen en de Aal sterse verdediging stelde de buitenspel- val open Met een listige lob belandde de bal bij één van de drie in buitenspel staande Antwerpspelers. die alleen aan de haal ging en de gelijkmaker binnen trapte 1 - 1 Eendracht herstelde zich echter vlug van deze scheidsrechterlijke blunder Op het half uur kwam Antwerp toch op voorsprong. Een indirekte vrij schop vanop 20 meter werd keihard in de kortste hoek geknald 2-1Het werd zelfs nog 3-1 vóór rust Bij een Antwerp- rebound de score. Twee minuten later voerde Veerle De Wint via de paal de score verder op en Aalst zat meteen op rozen, Kamillekes namen echter geen gas terug en Borgloon nam zijn toevlucht tot het maken van tal van overtredingen De scheidsrechter liet echter begaan en boekte een Lim burgse speelster enkel wegens pro test. Op een van de talrijke vrijschop pen plaatste Greta Van Hauwermeiren de bal haarfijn in de linkerbeneden hoek, de bezoekende doelvrouw weerde de bal nog wel af maar de van mijn spelers Met een fittere ploeg maken we tegen R Jet zeker een kans» Trainer Maopust toonde zich na afloop wel tevreden maar had toch enkele be merkingen «We waren voor een punt naar Aalst afgereisd maar naarmate de wedstrijd vorderde opteerden we voor de beide punten Met dergeli|k overwicht moest de match echter kort na de rust reeds gespeeld zijn Gebrek in de afwer king hield de spanning in de match Daar mijn verdediging lang niet het sterkste compartiment van het elftal is vreesde ik nog een tegendoelpunt te moeten incas seren De aanvalslijn Van Roy-Teuben- Ferrera loste echter de verwachtingen met in en het mij geen al te fitte indruk na Was het te wijten aan het mistige weer en hadden de spelers met ademhalings- stoormssen te kampen of verkeerden ze gewoon in een off-day (JVL) se counter onderschepte Wim De Wolf de bal Van het daaropvolgend misver stand met doelman Geert Tombeur kon de Antwerpspits handig gebruik maken om te scoren. De tweede helt- speelde Antwerp rustig verder op balbezit Eendracht bleef «voorzichtig» aandringen maar de 3-1 ruststand veranderde niet meer Eendracht Aalst komt de eerste tien wed strijden door met amper drie punten Het staat daarmee voorlaatste en speelt za terdag a s op het veld van het laatstge- klasseerde V V Wuustwezel Een abso lute topper(Robby) De ploeg Geen Tombeur Guy Vermei- ren Marc Van Oost. Wim De Wolf Chris BaetenEddy Vermoesen Bart Temmer man. Eddy Moerman Emilio Ferrera-Ca- ro. Bart Corthals Dirk Raes en Kris De Saedeleer In een weinig aantrekkelijke wedstrijd stak S.K. Aalst het best van wal. Smet lede bracht er in de aanvangsfase aan vallend niet veel van terecht. Het was de thuisploeg die met enkele snedige acties voor het meeste gevaar zorgde. Op de tiende minuut kreeg Spanoghe een uit stekende kans, maar zijn loeier strandde goed gevolgde Nicole Verhofstadt prikte nummer drie tegen het net Na de koffie onderscheidden de Lim burgse meisjes zich verder in brutaal en veriel spel waarvan vooral Annemie Van Damme heel wat te lijden had. Na een zware tackle moest ze dan ook vervangen worden door Hilde De Neef Na een fout op Ann Eeckhout schudde de bezoekende portier nog een prach tige redding uit haar mouwen op een vrijschop van Greta Van Hauwermei ren. In de slotfase teerden de Aalster- op de vuisten van de Smetleedse doel man Even later draaide De Jaegher zich in het s'rafschopgebied knap vrij van zijn bewaker, lokte de doelman uit zijn goal en legde gepast achteruit tot bij de toe gelopen Spanoghe, die de bal. naast de gapende doelmond trapte Nadien kre gen zowel De Moor -Is De Jaegher nog se meisjes op hun uitgebouwde voor sprong. Borgloon was met in staat een vuist te maken zodat de ruststand ook de eindstand werd. Zondag won Kamillekes Aalst het vriendschappelijk treffen tegen R Union met het kleinste verschil. In een matige partij lukte Veerle De Wint de enige treffer. Zaterdag staat de verplaatsing naar Beerse op het programma. Beerse is een middenmater dat uit zeven wed strijden zeven punten puurde Voor Aalst zit er zeker een punt in. (JVL) een scorekans maar de bezoekende nummer één gaf zich niet gewonnen. Op de 36ste minuut was het dan toch zover. De Jaegher omspeelde op links een verdediger zette keurig voor naar de tweede paal waar De Kinder rustig in- knikte 1-0 In de tweede helft kwam Smetlede meer in de wedstrijd. Alhoewel het het meeste balbezit had werd doelman D'Herde zelden echt bedreigt. Die twee de helft was het aanschouwen eigenlijk niet waard. Smetlede wou wel, maar kon niet en S.K dat wel kon wou met Ballën werden steeds ver weggetrapt en soms werd - langs beide zijden - de bal om ter hoogst getraptEn wij blij toen de scheidsrechter de wedstrijd affloot1 S K speelt de finale van de beker van de Den derstreek tegen tweede provincialer Eendracht Winnik, dat de andere halve finale won van Baasrode met 2-1 De finale vindt plaats op Kerstdag op het veld van Sint-Lievens-Houtem (Robby) Voor S.K. Aalst speelden Luc D'Herde. Frank Duwez, André Moreels, Wilfried Van Royen Rufin Van Den Eynde Alain De Bruyn (Victor Rivera), Rudy De Moor (Peter Van Der Straeten) Hugo Verbes- tel, Gary De ""inden Kar I De Jaegh- r en Johan Spanoghe Damesvoetbal Eerste Nationale Kamillekes Aalst - Borgloon 3-0 Kamillekes Aalst bracht de vierpuntenmatch tegen Borgloon tot een goed einde dankzij een tome loze inzet van de ganse ploeg en het opportunisme van Veerle De Wint.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12