Café 't Landhuis SQUASH ENIG IN DE STREEK NU TK 'T BRAEKEVELD De beste ploeg won Derby-weekend Post biedt verweer Leider Meldert geeft punt toe Doelpuntmaker gevraagd Melckenbeeckvrienden verstevigt leidersplaats Weinig problemen voor V.K. Aalst Grote Markt, Aalst 21 17 88 Voetbalkalender Uitslagen MTSA Reserveer op tijd Oude Gentbaan 56 9300 AALST s 053/21 41 80 Nieuwe uazet van Aalst - 11 november 1983 - 13 Tweede provinciale B Robur Moerzeke - Eendracht Meldert 1 -0 Eendracht Meldert heeft vorige zondag nipt de duimen moeten leggen tegen een beter spelend Robur Moerzeke. Eendracht begon nochtans niet slecht aan de wedstrijd. Vooral Eddy Van Dries- sche liet zich in de beginfase van zijn beste zijde zien. Maar geleidelijk verloor Eendracht greep op de wedstrijd. Robur begon beter te kombineren en kansen bleven dan ook niet uit. Doelman Buyle keerde echter alle gevaar en wanneer hij al eens verslagen was, stond de paal voor de thuisploeg in de weg. Ook in de tweede helft was Robur de toonaangevende ploeg. Toch moest Moerzeke wachten tot halverwege de tweede helft eer het de score kon ope nen. ten zoveelste aanval werd in eer ste instantie afgeweerd, maar tegen de daaropvolgende loeier van één der plaatselijke aanvallers had doelman Buyle geen verhaal1-0. Eendracht trachtte de achterstand nog in te halen, maar de plaatselijke verdediging en een attente Roburdoel- man konden de krappe 1-0 voor sprong tot het einde bewaren. (Robby) Overzicht Derde Provinciale D Je tiende speeldag stond in het teken van de derby's. Maar enkel S.K. Herdersem - Wilskracht Moorsel (0-0) eindigde met een typische derbyuitslag. Meer over deze wedstrijd elders op onze sportbladzijden. S.K. Aalst verplettert Wilskracht Gijzegem Wilskracht Gijzegem kreeg vorige zon dag een ware afstraffing van S.K. Aalst. 0-8 werd het daar op Gijzegem Wilskracht trapte af en amper 20 seconden waren gespeeld of... De Jaegher trapte reeds op de paal voor S.K. Wilskracht was meteen verwit tigd. Na tien minuten scoorde Karei De Jaegher nummer één. Na een half uur spel stond het al 0-4 met doelpun ten van Victor Rivera (reeas vroeg ingevallen voor de gekwetste Johan Spanoghe), Gary De Kinder en Hugo Verbestel. Net vóór rust maakte De Jaegher de forfaitscore rond. De tweede helft was een kopie van de eerste. Wilskracht werd van het kastje naar de muur gespeeld. De Kinder scoorde in die periode nog tweemaal en ook doelman D'Herde op straf schop zette de netten nog eens bol. Nieuwerkerken herovert de leidersplaats Eendracht Nieuwerkerken heeft wei nig problemen gehad met V.C. Ede. In een overweldigende eerste helft liep Eendracht uit tot 0-4 met twee goals van Belis en twee van Danny Steen- houdt. Na rust deed Nieuwerkerken het wat kalmer aan en dat liet de thuis ploeg toe om tot 2-4 terug te komen. Maar Eendracht had het laatste woord en Walter Van Der Biest legde de 2-5 eindcijfers vast. Door deze overwin ning en het verlies van Sint-Rafaèl Herzele op Sporting Heldergem staat Eendracht opnieuw eerste in de alge mene rangschikking. (Robby) Bedrijfsvoetbal Post Erembodegem dat erg gehandicapt naar Desatex afreisde Post moest de diensten ontberen van vijf gekwetste spelers zorgde voor een stevige repliek tegen een leidersploeg die zelden kon overtuigen en deze maal door Dame Fortuna een handje toegestoken werd. Zo kwam Erik Desmedt tweemaal erg dicht bij een doelpunt. In de beginfase van de match miste hij toen hij alleen voor de plaatselijke doelman opdook en na de koffie plaatste hij een vrij schop haarfijn in de winkelhaak, maar de Desatexdoelman ranselde de bal nog uit zijn doelvlak. Desatex toonde zich opportuner langs De Wilde die in de vlucht binnenknalde. Tilburgh ver dubbelde de score via een center schot. Een gelijkspel ware een betere weergave geweest van het spelbeeld. Intercom was geen partij voor Honda dat de thuisploeg met forfaitcijfers klopte. Bosman knalde driemaal raak en Goedevoor scoorde tweemaal. Bovendien miste Honda nog een penalty. Callebaut A - Amylum kende een erg spannend verloop. De Wolf en Ronny Janssens zetten de thuisploeg aan vankelijk op rozen, maar toen Cleer- baut tegenscoorde waren de gasthe ren nog enkel op verdedigen aange wezen. Amylum kwam echter niet meer tot scoren zodat de Wiezenaars de beide punten thuis hielden. VVTTA hield tegen Somati tot tien minuten na de rust stand, toen lukte 82/25/06 uit sympathie Overzicht vierde provinciale Meldert Lebbeke 0-0 Flauwe partij van 2 ploegen die van scoren geen kaas gegeten hadden. Er viel werkelijk niets te noteren, zelfs geen enkele kans voor één van de ploegen. Voor leider Meldert een erg zwakke prestatie. Letterhoutem - Edixvelde 2-2 Edixvelde kon voor de rust via Van Impe (1e min.) en Baetens (15e min.) uitlopen tot een 0-2 stand. De thuisploeg kreeg van de scheids rechter een penalty cadeau en kwam opnieuw in de match. Kort voor afflui ten kwam Letterhoutem nog onver wachts langszij. Schoonaarde - Doggen 1-2 Doggen was 90 min. de beste ploeg doch zag met de rust een 1 -0 stand op het scorebord staan. Nadien vonden de bezoekers mekaar blindelings en Karasu en Van Der Biest konden hun ploeg op voorsprong schieten. Terjoden - Welle 1-1 Welle wasv oor rust de betere en kon een 0-1 stand voorleggen. Terjoden nam de 2e helft voor zich maar verder dan een gelijkspel, dankzij een doel punt van De Pauw, kwam het niet. Hofstade - Erembodegem 3-0 Hofstade stond reeds na 7 min. voor. Vergeylen maakte een knappe aktie van De Bruyn af. 2 spelers van Erem bodegem werden kort daarop uitge sloten (De Greve K. en Dupont). Kort voor rust miste Du Song nog een penalty om ondanks de handicap gelijk te maken. Nadien walste Hof stade over Erembodegem en scoorde nog via Vergeylen en De Bruyn. PVDS S. Moorsel - Opdorp: uitgesteld Sayes het openingsdoelpunt. TT gooide alles in de aanval, maar zoals het in voetbal vaak gaat viel het doel punt aan de andere zijdeMoerenhout trapte de spanning uit de match. (JVL) Uitslagen: Desatex - Post 2-0 Intercom - Honda 0-5 Callebaut A - Amylum 2-1 Somati - VVTTA 2-0 Katholieke sportfederatie Patro Herdersem kwam tegen E.J. Welle niet verder dan een scoreloze draw. Er vielen wel enkele reële doel kansen te noteren, maar de afwerkers bleven in gebreke. Patro kwam nog het dichtst bij de zege toen Frangois Peirlinck in de slotfase van de match een penalty mocht trappen, maar jam merlijk naast besloot. Het tweede elf tal nam een uitstekende start bij TV Herzele en drukte een doorlopend veldoverwicht uit met een treffer van Ward Muylaert, die een vrijschop feil loos binnenknalde. De thuisploeg kwam echter nog voor de koffie langs zij via een doelpunt met een buiten spelgeurtje. De tweede helft toonde Herzele zich iets vlugger op de bal dan Patro dat met minder inzet akteerde dan vorige week. Vijf minuten voor tijd werden de Herdersemnaren op defini tieve achterstand geplaatst toen een plaatselijke aanvaller de bal in één tijd via het been van een Herdersemse achterspeler voorbij doelman Dierickx trapte. (JVL) Tweede Nationale: Eendracht Aalst - R.C. Jette Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - F.C. Kerksken Derde provinciale D: S.O.S. Schellebelle - S.K.'Aalst (vr. 11/11 om 15 u.) Osta Meerbeke - Wilskracht Gijzegem Sint-Antelinks - S.K. Herdersem S.K. Vlierzele - Wilskracht Moorsel Olympia Burst - Eendracht Nieuwer kerken Vierde provinciale F: F.C. Smetlede - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Keyboys Iddergem - S.K. Erembode gem Sparta Appels - Wilskracht Hofstade Schroevers Moorsel - S.K. Welle Juventus Schoonaarde - V.J. Baarde- gem Opdorp - T.K. Meldert Lebeke - Doggen Erembodegem Rapid Lebbeke - S.K. Terjoden MTSA Melckenbeeckvrienden deed in de hoogste afdeling een gouden zaak door de aartsmoeilijke ver plaatsing bij Ladaboys tot een goed einde te brengen. Lada Boys nam de eerste helft voor zijn rekening, maar het doorlopend veldoverwicht werd niet tot doelpun ten omgezet. Zo kreeg Geert Van den Eede tot tweemaal toe een enige gelegenheid om te scoren, doch hij miste. Na de koffie namen de leiders het heft in handen en openden de score langs Marc Bonnaerens die prachtig bin nenkopte. Melckenbeeckvrienden ging op zijn elan verder, maar een sublieme thuis- doelman verhinderde enkele doelpun ten. Cobila's dat met amper tien spelers aantrad, flopte Heizijde met het kleinste verschil. Cobila's was reeds in de eerste helft de toonaangevende ploeg en op voorzet van Patrick Stae- lens knalde Jef Callebaut op de boven kant van de deklat. Cobila's speler Callebaut bleef zich verder onder scheiden en bij een droge knal van hem diende de bezoekende doelman op al zijn kunnen beroep te doen. Kort na de herneming lukte Johny De Smet de enige treffer toen hij doorheen de bezoekende verdediging wandelde. Heizijde kwam nog een maal dicht bij de gelijkmaker toen André Oreels nipt naast besloot. Verder dan dit ene wapenfeit kwam het echter niet. Rode Duivels komt na een overwin ning bij Rayo Espanol op de tweede plaats, en ook Bartan won, ditmaal van Endoka. Leeuwerik won in de tweede klasse van Jong Timarcha en 't Walleken zet zijn zegereeks verder: het won bij Breughels. Excelsior was vrij. Kampioen Sunset liep op eigen terrein een afgetekende nederlaag op tegen Sportkring. Leemans scoorde na drie minuten het eerste doelpunt met het hoofd. De bezoekers liepen verder uit dankzij een knal van De Man, maar toen Navarro Jezus op voorzet van Igual binnenkopte kwam de spanning opnieuw in de match. Niet voor lang echter want nog voor de rust lukte De Schenckel nummer drie voor de gas ten. Na rust bracht Sunset er niets meer van terecht en Aelbrecht bracht de 1-4 eindcijfers op het bord. Rode Roos won vlot van Timarcha en Nieuwe Wijk won uit bij Ooievaars. Gipak zorgde voor de verrassing door leider Amapola een puntje af te snoe pen. Adelaars haalde het van het onre gelmatige IJsboerke. (JVL) F.C. Sunset, vorig jaar kampioen, dit jaar minder succesvol. Real Familial - Ooievaars Floris Nieuwe Wijk - Sportief 81 De Sutter Koszen - Rode Roos Garcia Zaterdagkompetitie Sunset - Pano V D Veken 1e afdeling Timarcha - Star Boys Dalschaert Lada Boys - Melckenbeeckvr 0-1 1/8ste Finale beker op 12/11 en 13/11 Onder den Torenvrij 12/11 te 15 uur Cobila's - Heizijde 1-0 Bartan - Nieuwe Wijk Boterhoek - Giwo 2-3 (Beukenhof Floris) Endoka - Bartan 1-3 Heizijde - Melckenbeeckvr Degrieck Rayo Espanol - Rode Duivels 1-3 Rayo Espanol - Lada Boys Camu - Blauwe Vlam 3-0 (Osbr E De Troch) 2' afdeling 13/11 te 10 uur Leeuwerik - Jong Timarcha 2-0 IJsboerke - De Kroon Excelsior: vrij (Beukenhof Garcia) Heipias - Royal Sportief 6-2 Timarcha - Rode Roos Osbr. C D'Herde Musica - Apostelken 2-1 Sportkring - Giwo Blauw Wit Livingsbird tKloksken - De Kroon 1-1 Sunset - Heipias Zandberg Dalschaert GMIC - Den Hert 5-1 Adelaars - Excelsior Breughels - t Walleken 2-3 (Osbr A V D Veken, 9u 30) Zondagsreeks Adelaars - IJsboerke 2-1 Strafcomitee MTSA Gipak - Amapola 1-1 Uitsluiting voldoende Sunset - Sportkring 1-4 Saeys Joris (Jong Timarcha) en Keppens Rony t Duifken - Real Familial 1-2 (Heipias) Ooievaars - Nieuwe Wijk 2:2 1 speeldag geschorst Sportief 81 - Koszen 2-1 Dirk De Geyndt op 11/11 voor IJsboerke en op Rode Roos - Timarcha 5-1 19/11 voor Cobila's Pano - Star Boys 0-3 3 speeldagen geschorst Guy Cornand (Sportief 81) vanaf 11/11 Programma voor 11/11 4 speeldagen geschorst Amapola - Adelaars Van Campenhout Frans Melckenbeeck (IJsboerke) vanaf 11/11 Sportkring - Gipak D'Herde De Kmbber Koenraad (Musica) vanaf 19/11 IJsboerke - t Duifken Van-Belle De wedstrijden Timarcha - 't Duifken wordt her- speeld op een nog te bepalen datum (JVL) F. C. De Rode huos. Volleybal V.K. Aalst en JuTenes Zele blijven de koplopers in de vierde nationale C. Zele won eerder moei- V.K. Aalst en Juvene'Zele blijven de koplopers zaam van Veurne en V.K. haalde de volle winst bij In een gelijkopgaande eerste set haalde V.K. Aalst het nipt van de thuis ploeg met 14-16. Merelbeke leidde nochtans met 11 -9, maar alteveel ser vices werden buiten geslagen zodat V.K. toch nog won. De tweede set begon V.K. met te best. Het stond snel met 6-1 achter. Lang zaam maar zeker kwam V.K. terug en won ook de tweede set met 9-15. In de derde set zagen we net het tege noverstelde. V.K. liep eerst vlot uit tot 1-8. Wie dacht dat de wedstrijd er de vierde nationale C. Zele won eerder moei- Birka Merelbeke 1-3. toen opzat, had het mis voor, want de thuisploeg begon aan een sterke remonte en won de derde set met 15- 10. De vierde set zagen we weer een sterk spelend V.K. aan het werk. Het liep uit tot 1 -9 om de set ten slotte met 9-15 te winnen. (Robby) Provinciale uitslagen heren: Derde C Denderleeuw - Kuklos Aalst 3-1 Vierde B V B Danny Hofstade - Nieuwerkerken 3-0 Vierde C V.K Erembodegem - Ename 0-3

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13