Nog geen winst maar toch vooruitgang Eerste werkelijke nederlaag Tijl Snas dient Leeuwerik eerste nederlaag toe Straftijd De Jaeger doet Comar de das om Hamme te sterk DBC Aalst slachtoffer van de nationale juniores-stage Wie kan het wedstrijdblad korrekt invullen Met Aalst in het langlaufspoor lenssens Setok VERGEET NIET TIJDIG JE ABONNEMENT TE HERNIEUWEN M p.v.b.a. BOCQUÉ- Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, LUCIEN VAN NIEUWENBERG 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 11 november 1983 Okapi - St. Leuven 69-/1 Trainer Gust Acke boekt langzaam maar zeker resultaten met de spelersgroep van Okapi, vooral nadat in onderling overleg beslist werd een nieuwe (cfr. competitiestart) 3 maal per week te oefe nen. Vooral aan de fysische könditie wordt hard gewerkt. Het resultaat was dat tegen St. Leuven gedurende 40 min. met grote inzet werd gestreden, alhoewel de wedstrijd zelf niet dende rend was. Dit was wel enigszins bui ten de verwachtingen, gezien de schitterende overwinning tegen Hou thalen voor de beker van België. Des ondanks werd verloren tegen St. Leu ven met twee puntjes, voornamelijk te wijten aan arbitrale laksheid en een gemis aan reboundoverwicht. De eerste helft reeds zag Okapi een 9- punten voorsprong wegsmelten tot 2 punten aan de rust. Tijdens de tweede spelperiode, bij een 50-58 stand voor de thuisploeg, intercepteerde "Élias de bal, werd in zijn rush naar de ring fou tief gestopt zonder dat de scheids rechters ingrepen, uitte vervolgens zijn ongenoegen over de leiding, kreeg een technische fout, met de gebruikelijke vrijworpen tegen en zag aldus de stand weer in evenwicht gebracht worden (60-60 i.p.v. 62-58). Bovenvermelde fase en nog diverse andere staaltjes vanwege de leiding zorgden ervoor dat beide refs onder lijfwachtbescherming het terrein moesten verlaten. Positief voor Okapi was zonder twijfel de steengoede prestatie van Van Den Bossche (18 ptn tegen meer dan 70 die zeer goed begint te renderen nu hij verlost is van zijn landsverdedigende plich ten. Vrijdag 11/11 speelt men op Wil lebroek en de zondag nadien wordt thuis Verviers partij gegeven voor de Beker van België. Duimen dus voor Okapi. V.S.T.V. Zele - Osiris 81 - 70 Op drie minuten van het einde leidde Osiris nog met 5 punten deze ietwat speciale match, waarbij de supporters en de spelers reeds vóór de aanvang konden proeven van de klassieke derbysfeer en derbywrijvingen. Leider Leeuwerik moest nipt de duimen leggen tegen moeilijk had tegen de Ledenaars. Coppens opende de score maar Hugo Korte zorgde voor prompt antwoord. Onder impuls van een schitterende Johny Van Caelenbergh hielden de bezoekers meer dan gelijke tred. De Snasdoelman Stefaan Van Bruysel, die wegens beroepsbezigheden voor onbepaalde tijd naar Londen vertrekt, speelde een voortreffelijke partij en klaarde enkele gevaarlijke standjes. Het was tenslotte Injas Van Mieghem die de eindcijfers van deze sportieve partij kon vastleggen, alhoewel Leeu werik misschien wel aanspraak mocht maken op een puntendeling. AZ'77 kende geen problemen met Wembley. Ronny Verleyen (3), Daniel Dooremont (2), Vinck en Van der Borght zorgden voor een afgetekende zege. In de wedstrijd De Pluim - Dressel namen beide elftallen één helft voor hun rekening. Aan het halfuur lukte Marc Van Der Schueren met een prachtig vluchtschot het openings doelpunt. Lefèvere deed het voorbe reidend werk. Na de koffie namen de Moorselaars het initiatief in handen, maar een uitstekende De Pluimdoel- man Mare Dries gaf geen krimp. Vijf minuten voor tijd was hij dan toch verslagen toen De Saedeleer vernieti gend uithaalde. In deze match liep De Tijl Snas dat het voor het eerst sinds jaren zo Pluimspeler Frank Maes een enkel breuk en een scheenbeenbreuk op. Niemand had echter aan dit spijtige voorval fout, Maes liep beide breuken op door simpelweg zijn voet om te slaan. Moorselbaan verloor nu ook tegen Groen Wit. Voor de Erembodegem- naars nam De Grom terug twee goals voor zijn rekening en lukten De Maeght en Barrez de overige treffers. Tas en D'Haeseleer scoorden tegen. Apostelken verloor met het kleinste verschil van Blauw Wit. Tony D'Herde lukte de enige treffer. Alain Merckx werd van het veld gestuurd en maakte na de wedstrijd nog wat amok, zodat voor hem mogelijks een zware straf in de lucht hangt. (JVL) Uitslagen Tijl Snas - Leeuwerik 2-1 De Pluim - Dressel 1 -1 Apostelken - Blauw Wit 0-1 Wembley - AZ'77 0-7 Opwi]k - O.C Aalst 0-2 FF. Moorselbaan - Groen Wit 2-4 Programma voor 12/11 Dressel - Wembley O.C Aalst - Groen Wit Opwijk - Apostelken 0-2 FF. Blauw Wit - Tijl Snas Leeuwerik - De Pluim AZ'77 - Moorselbaan Stand: 1 Snas 9, 2 Leeuwerik 8, 3 AZ'77 8: 4 Blauw Wit 7, 5 De Pluim 5; 6 Groen Wit 5: 7 O.C Aalst 5, 8. Dressel 5; 9. Wembley 4; 10 Apostelken 2; 11. Moorselbaan 0, 12. Opwijk 0. Wrijvingen inderdaad, aangaande de transfersom voor speler Putteman (van Osiris naar Zele) die nog steeds niet vol ledig werd overgemaakt 50 slechts) en waarover momenteel een ge rechtelijke procedure aan gang is De wedstrijd zelf ontspon zich, onder het tevreden oog van een talrijk opgekomen publiek, tot een spannende tweestrijd die praktisch de ganse wedstrijd in het voor deel van Osiris verliep, zowel op taktisch, technisch als fysisch plan Drie minuten voor tijd echter waren vier balverliezen op 30 seconden voldoende om Osiris te zien ineenstuiken. Desondanks was niemand van de spelers of van het be- Daardoor ook komen de jonge speel sters en ook de anderen, niet 100 gemotiveerd op het speelveld. 'Boven dien moesten drie basisspeelsters for fait geven, nl. Ann De Swaef, Ann Gij- stuur onder de indruk. Het morele front blijft onaangetast en er werd zelfs geop perd dat de ploeg die slechts 4 maal ver liest. deze kompetitie als kampioen zal beëindigen. Men kan echter de eerlijk heid van de arbiters heel even in vraag stellen door het aantal vrijworpen van Ze le, nl. 19, te vergelijken met deze van Osiris, nl. slechts 4. Misschien werden de fouten met steeds op dezelfde wijze geïn terpreteerd door de beide heren fluite- niers die overigens goed de wedstrijd in de hand hielden. Volgende week mag er echter niet meer gefaald worden in de thuismatch tegen Brabo. (V.S.T.V.) selinck en De Ruyck. Deze drie dienden de juniors-stage van de nationale ploeg te volgen, en kwamen alle drie gekwetst terug. Comar Sport - Drogenbos 3-4 Comar Sport deed tegen Drogenbos een slechte zaak. Het blijft wel tweede geklasseerd, maar ziet heel wat ploe gen dichterbij schuiven. Hert was nochtans goed begonnen voor de Aalstenaars. Na een vlotte kombinatie knalde De Jaeger binnen en even later lukte Van Lierde een prachtdoelpunt uit vrijschop. De gas ten milderden nog wel maar op pass van Van Lierde scoorde Van Vijle het derde doelpunt. Na de herneming hield de thuisploeg de match stevig in de hand en niets liet vermoeden dat Drogenbos nog zou terugkomen. Tot na tien minuten spel De Jaeger voor twee minuten van het terrein ver wezen werd wegens een lichte fout. De schade werd toen nog beperkt en de gasten kwamen enkel terug tot 3-2. Toen De Jaeger opnieuw aan het spel deelnam kwam de rust terug in de ploeg. Niet voor lang echter want even later werd hij voor een tweede maal uitgesloten wegens handspel. Deze straftijd van vijf minuten werd Comar fataal en de 3-4 eindstand stond meteen op het bord. In de laatste minuten had de thuis ploeg terug met pech af te rekenen toen de binnenkant van de paal nog tweemaal redding bracht voor Drogen bos. (JVL) Zaalvoetbal Hamme - Cosmos 6-3 Cosmos liep bij Hamme een tweede opeenvolgende nederlaag op. Aan de rust prijkte er reeds een 5 -1 stand op het bord nadat de thuisploeg eerst tot 5-0 uitgelopen was. André De twee eerstgenoemden sukkelen met een beenvliesontsteking en laatst genoemde liep een ernstige verstui king op van de enkel. Wat schort aan dergelijke stages Het is wel een zekerheid dat ontstekingen zich vooral manifesteren door overbelasting. Op vrijdag 11/11 speelt DBC Aalst thuis tegen Spartacus en ditmaal zul len zij wel gemotiveerd zijn om de zege naar zich toe te halen. V.S.T.V. Moreels milderde even voor de rust. Hamme was met zijn sterkste formatie aan de aftrap verschenen en was tech nisch de betere ploeg. Na de herneming kreeg men wel een andere spelbeeld en Gary De Kinder kon na een zesde treffer van de gasthe ren tweemaal scoren. De doelpaal en een voortreffelijke thuisdoelman verhinderden Cosmos nog terug te keren alhoewel de zege van de Ham- menaars onaanvechtbaar was. Het tweede elftal ging eveneens de boot in te St. Niklaas. Er werd met 8-3 verlo ren. Rudy Daeleman, Freddy Schol- laert en Johan Moreels lukten de goals voor Cosmos. (JVL) Jeugdvoeibal Uilslagen Tuf Tuf - Twentiers Terlinden - Ypsilon Pallieter - Tijl Spokuon - Efsee Kreja - Zenith Igrek - Eureka Programma voor 13/11 Tuf Tuf - Tijl Terlmden - Efsee Twentiers - Zenith Pallieter - Eureka Kreja - Bosveld Igrek - Ypsilon Spokuonvrij Stand: 1 Tuf Tuf 10/16: 2. Spokuon 10/16; 3. Tijl 9/15, 4 Pallieter 9/12; 5. Bosveld 9/12; 6. Terltn- den 9/117 Efsee 9/118 Eureka 9/10; 9 Ypsi lon 9/4. 10 Twentiers 10/4, 11. Zenith 9/4; 12 Igrek 9/3; 13 Kreja 9/2 (JVU Koksijde - DBC Aalst95-55 Met zijn ultra jonge speelsters heeft DBC zeker niet de mabitie te kunnen of te willen winnen tegen titelkandidaten zoals Monceau en Koksijde aangezien deze ploegen een klasse te sterk zijn. 1-2 Osbr B Osbr. A Dendermonde Osbr C Immerzeel Beukenhof The Tower Aalst - Acron Ronse: 71-74 Momenteel is het zo dat de bezoekers instaan voor het bijhouden en invullen van het wedstrijdblad tijdens de match, Gelukkig bestaat er nog zoiets als een scorebord, vooral tijdens deze wedstrijd, anders zou men elke ontmoeting moeten beslechten voor de groene tafel. Inderdaad, wanneer men ziet dat de wedstrijd gedurende ongeveer vier minuten moet worden stilgelegd omdat de gescoorde punten niet alleen bij de verkeerde speler, maar zelfs bij de verkeerde ploeg worden ingeschreven en wanneer men zelfs niet meer weet welke ploeg links of rechts op het blad moet en staat geno teerd, kan men zich afvragen of het met nuttig zou zijn eens een paar kur- sussen in te richten, zodat gekwalifi ceerde mensen aan de wedstrijdtafel kunnen plaatsnemen. Desondanks werd het een gelijkopgaande span nende wedstrijd die vooral wegens tegenslag en overhaasting door de Aalstenaars werd verloren in de laatste 2 minuten. Als verontschuldi ging kan men wel de kniekwetsuur (de zoveelste reeds dit seizoen) van Luc De Troyer inroepen. Hopelijk kunnen De Schaepdrijver (20 p.) en Lenoir (22 p.) volgende zaterdag bij de ongesla gen leider Vovka Oudenaarde het ver lies beperken en binnen redelijke grenzen houden (minder dan 30 p.). V.S.T.V. Nieuwe initiatiefcursus Er was een tijd, eigenlijk nog niet zo lang geleden, dat langlauf of skilopen één van de minder gekende sporttakken was. De laatste jaren heeft de populariteit van deze boeiende sport echter een vlucht genomen. Initiatiefcursussen zoals ook de Stad Aalst die inricht zijn daar niet vreemd aan. De skisport werd lange tijd zeer argwa nend bekeken in deze laaggelegen con treien Het toevoegsel «gevaarlijk» en «waaghalssport» was nooit ver uit de lucht. Alpineskiën werd veelal be schouwd als een tijdverdrijf met een rechtstreekse garantie voor een zieken huisverblijf, speciaal bedoeld voor jonge re mensen Geleidelijk kwam echter een tweede specialiteit zich in de debatten mengen hier en daar werd kennis ge maakt met langlauf. Deze biedt het voor deel zowel voor jong als oud geschikt te zijn. Het is een typische uithoudings- sport vergelijkbaar met jogging en fiet sen Voor velen is langlauf een tweede ski-liefde geworden Andere voordelen zijn zekerde lagere prijs van de uitrusting en de relatief lage moeilijkheidsgraad Sinds enkele jaren biedt de dienst Sport van het stadsbestuur de kans kennis te maken met deze unieke sport door het inrichten van initiatiecursussen In 1984 (januari februari) zal opnieuw een cur sus plaats hebben in de Ardennen Naar gelang de sneeuwval hebben deze plaats op zaterdag of zondag in Eupen. Chevron, St -Hubert of andere Dienaangaande wordt op donderdag 24 november e k om 20 uur in de Feestzaal van het Stadhuis een info-vergadering gehouden Aan de hand van een dia montage en enkele films zal deze initiatie meer toegelicht worden De inschrij vingsmodaliteiten zullen ter plaatse wor den medegedeeld Voor alle verdere informatie terzake kan men steeds terecht bij de Dienst Sport stadsbestuur Aalst. Grote Markt 3 Aalst of telefonisch 77 1111 toestel 282 Indien U van sneeuw sport en de natuur houdt zal langlauf U zeker aanspreken (PVB) Ondanks de krisis geen prijsverhoging 1 jaar 1.000 fr. Dendermondse Steenweg 3 1 1 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Zeevruchten. Vanaf heden ruime keuze in wild en Bereide schotels gevogelte. 1 FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST Tel. 053/21 84 87

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14