FRANCIS SMET Tel. 053/77 92 48 NêtwërK Pact-molen draait op volle toeren Aalsterse agenda 1984 Europees brons voor Etienne Le Compte I I I I I I I I "HOUTEN RAMEN "ZONNEWERING .ISOLATIE VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN II II I I I I I I Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)21 66.79 K EN. WASAUTOMATEN ELECTRO Alle herstellingen Alle wisselstukken Zonnestraat 86, AALST allmilmö dealer DENDERLEEUW Wegens verbouwingswerken is de meubelafdeling tijdelijk gesloten. De keukenafdeling blijft open. Steenweg Aalst-Ninove 6 9470 Denderleeuw Tel. 053/66 86 45 Engelse Borstvoeding DEZE WEEK IN 't Soete Huijs Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. De postbode komt Begin december komt de postbode aanbellen. Uw abonnement loopt tot eind december. Betaal aan de postbode of stort voor 15 november 1.000 fr. op het nummer 001-1153969-36 16 Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 Reeds verscheidene weken doen geruchten de ronde over verschillende standpunten die zich aftekenen in de schoot van het Progressief Aalsters Collectief Theater (PACT). Rechtstreekse contacten met meerdere PACT-leden bevestigden ons vermoeden. Wij hebben geen interne vetes of per soonlijke moeilijkheden kunnen ontdek ken maar één feit is zekerdat een aan tal initiatiefnemers van het PACT-1979 zich meer en meer de vraag beginnen te stellen in hoeverre de basisidee van het kollektief werken nog gerespecteerd wordt. («Les héros sont fatigués). In een telefonisch gesprek verklaarde Anton Cogen - de geestesvader van PACT - kortelings een persconferentie te geven waarop hij een witboek zal voor stellen met een evaluatie van de huidige toestand én een verantwoording waarom hij nu reeds besloten heeft op het einde van het seizoen ontslag te nemen als ar- keukenspecialisten •*""V toonzaal: open alle dagen van 10 tot 20 uur; ook zaterdag en zondag tot 18 uur maandag gesloten. Fassbinders blijven met moeite één week in Aalst. De betere «Rich and famous» en zelfs op de laatste van Woody Allen konden alleen de vluggerds meepikken. En waar blijven «La notti di San Lorenzo», «Yol» en «Sophie's choice» Halen zij nul weken in de Aalsterse bios, terwijl een stuk onbenul als «Engelse opvoeding» zomaar de grootste zaal mag inpalmen en zelfs de verlengingen mag spelen Getuigt dit van het feit dat de «Aalsterse opvoeding» het peil van dergelijke films evenaart De Engelse les wordt een beetje tistieke leider, zonder hierbij de afwik- k'- ing van het lopend seizoen in het ge drang te brengen Noteer nu reeds de volgende data van het tweede abonnementsstuk van PACT: 13.14,15 december 1983. telkens te 20 u. in de Nieuwe Madelon. Grote Markt te Aalst, met «A Christmas Carol» van Ch ~ickens, een Malpertuis Tielt-produktie in een regie van Jo Gevers met in de hoofdrol Anton Cogen. Ook de repetities van de derde PACT- produktie «La Cage aux Folies» onder regie van Francine De Bolle draaien op volle toeren. (RVDP) Het is ongelooflijk hoe de makers van dit soort prullen dan nog krampachtig een verhaaltje met historische én moralise rende achtergrond willen verzinnen als excuus om de plaatjes (overigens vrij on schuldig) bloot aaneen te mogen rijgen. Een kostschool (kotsschool voor meisjes is dan nog het o zó originele de cor om hun kinderlijke tot zielige eroti sche sado-masochistische tafereel tjes op te bouwen. Meisjes ondereen dus. Engelse lesbisch, er wordt wat aan bor sten gefriemeld, wat lederwaren wor den gemolesteerd en er wordt ook heel wat afgeluld. Het echte pornowerk krijgt trouwens nooit de kans om de maniakjes op te geilen, want de mannelijke bijdrage in deze film is haast onbestaande. Dan nog liever 36 afleveringen van «Por- ky's». Daar zat tenminste nog een grein tje humor in. «Engelse opvoeding» is dui delijk enkel gemaakt om geld binnen te rijven en wie de loeders achter dit opzet hun honorarium gunt. en met de zweep waarmee ze zelf indruk trachten te ma- RESERVATIE 9 -17 uur de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 Donderdag 10 november Kopspel te 21.30 u «Belgisch Kompromis. Raketta Vendetta» Inkom - leden en voorverkoop 80 fr. niet-leden 100 fr. Zaterdag 12 november Desert Idem te 20 u «Calligula» Optreden White Light Inkom leden en voorverkoop 120 fr met-leden 150 fr Zondag 13 november Desert Idem te 20 u «Calligula» Optreden White Light Inkom leden en voorverkoop 120 fr met-leden 150 f Maandag 14 november Kursus stepdansen te 20 u Vrijdag 18 november te 20 u «Samenwerking milieugroepen Denderstreek» - ondertekenen van het samenwerkingsverband -10-jarig bestaan van Raldes - videovertoning «Zure regen» Inkom gratis Zaterdag 19 november te 20 30 u The New Orleans Roof Jazzmen Inkom 200 fr Leden Jazz Netwe k voorverkoop 150 fr Leo de Bethunelaan 45 Genlsestraat 70, AALST Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan antieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithout en alle soorten den o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasten, commodes, dressoirs; tafels, stoelen en banken, bedden, enz... uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag. De tweede jaargang van de Aalsterse agenda is van de pers Het is een uitgave van Dialoog onder de auspiciën van de Generale Bankmaatschappij Hendrik Strijpens en Jean-Paul van der Poorten stelden de agenda samen. Per week werd een illustratie voorzien van een bekende kunstenaarMare de Bruyn Ignace De Vos, Jozef Ghijselen, Frits Kieckens, Monique Kieckens, Wilhelm Mechnig, Guido Muylaert Cyriel Paepe, Louis Persoons Johan Rimbaut en André van Schuy- lenbergh. Deze originele agenda kost 295 fr. en is verkrijgbaar in de Aalsterse boeken winkels De befaamde Aalsterse kunstschilder Etienne Le Compte (nu woonachtig in Hekelgem) werd op 3 oktober jl. gelauwerd. Hij ontving vanwege de Europese Akademie voor Schone Kunsten het Diploma met de Bronzen Medaille. Raketten een an<jere Europese aangelegenheid In een volgend nummer laten we dhr Le in de nationale pers las U over de lan- Compte uitgebreid aan het woord over ceringen van de Ariane-raketten op Koe ken. is een naïeveling of een gek (Als T 't je eerste keer was, kunnen we 't nog door de vingers zien En wie na zo'n lege drol nog bevredigd in zijn biosver- wachtingen huiswaarts keert, is een ge vaarlijke gek. In krisistijd 140 fr. en een avond vergooien da's niet gezond meer... Niet zo debiel meer en onze aanrader deze week is «The year of living dange rous» van Peter Weir. waarover later meer. Weer wat debieler is het feit dat de uitbaters de koek van «Octopussy» be sloten te verdelen, zodat de film nu gelijk tijdig in Palace en Feestpaleis «uitgezon den» wordt. Maar misschien kan je dan in 't frietkot tussenin alles in stereo mee- volgen (Man Jaak) Programmatie Antrakt«Heavens Gate» ,(M Cimino. 1980) (van de maker van «The Deerhun- ter» op zo. 13 nov., 20.30 u., Stads schouwburg. Vredeplein. KFL «Chariots of fire» (H Hudson, 1980) over twee Olympische atleten in de jaren stillekes. goed op do. 17 nov. 20.15 u., Palace Feestpaleis 1 «Octopussy» (KT)de nieuwste James Bond met Roger Moore in de hoofdrol wordt nu in beide zalen «gepushed» Aangepaste priizen niet uitgesloten 2 «The year of living dangerous» (KNT) over de realistische avonturen van een journalist (met van ons team. hoor) in de woelige tijden in Indonesië. Met Mel Gib son (Mad Max) en Signairy Weaver Aan rader voor wie van aktie romantiek en een zinnige achtergrond houdt 3 «Engelse opvoeding» (KNT)zie afbre king Palace 1 «Octopussy» (KT)jawel, dezelfde En als ze hem nu nog op TV spelen, heeft niemand er nog profijt aan... 2 «De Lift» (KNT) bereikt toch weldra de onderste verdieping uit de kan 't Lijkt wel of hij echt blijft hangen in Aalst 3 «Return of the Jedi» (KT)de return reeds op de return De strijd tussen het Goede en het Kwade werd gewonnen door Octopussy 4 «An officer and a gentleman» (KT)bele gering voor de 11 e week. Zijn ze daar be gonnen met de installatie van de raketten of zo Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenslraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u 30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak Eigen plaatsingsdienst. roe, de Europese basis in Frans Guyana. Wellicht is Le Compte de enige Aalste- naar die er niet alleen geweest is, maar ook ooggetuige was van de verdrijving van de autochtone stammen om die hon derden hektaren top-secret terreinen samen te voegen. Hij nam trouwens deel aan hun nachtelijke bezweringsdansen omdat deze mensen volledig in hun nor male doen zijn gestoord door de «voor uitgang». (pd)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16