The Coffee Wine Bar DE KLOK Gazet \>an Qal^t Aalst weldra rookvrije zone Weldra opvang zieke kinderen Haarkapper De bollebaan TRAITEUR PROVENCE drukkerijmachines Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst I. Wauters Molenstr. 77, 9300 Aalst, Tel.21 40 66 Koffie wijnen likeuren honing café - Molenstraat 1, Aalst nieucJOG. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 Wij hebben er allemaal ene die ons haar knipt en wat me-zelf betreft was ik zinnens mijn haarkapper trouw te blijven tot aan mijn dood. Dat hém iets kon overkomen had ik nooit gedacht. De brave man sakkerde wel steeds meer naar mate de jaren verliepen en naarmate er aan mijn haardos steeds minder te knip pen viel. Anderzijds bezat hij zulke rijke Aalsterse innerlijkheid, en voelde je het trillen van zijn bekommernis voor al wat het wel en wee van onze stad, dat je hem die kleine onhebbelijkheid niet kwalijk nemen mocht Hij scheerde nooit hoge toppen in een gesprek, mijn haarkapper, maar zijn rake opmerkingen deden vergeten dat hij enkel kon dialogeren met de klant via liplezen in zijn spiegel, omdat de natuur hem de gave van het horen niet had gegund. Nee lezer, in dit rubriekje wordt geen sluikreklame gemaakt en ik zal de naam en het adres niet verklappen. Alleen maar vermelden dat in zijn salon een unieke verzameling hangt van oude Aalsterse prenten, dat hij jaarlijks de fijnste karnaval- etalage maakt en dat hij maar even het hoofd naar rechts moet draaien om ons prachtig belfort in zijn volle glorie te zien. De glorie van onze beiaardklokken is hem altijd verstoken gebleven. Onlangs schrok ik toen hij mij vertelde dat hij «binnen» moest voor zijn gezondheid. Een paar dagen naar een ziekenhuis voor onderzoek. Ik bleef er stil bij. Hoe spreek je daarover nu met een man als mijn kapper Ik kreeg het even benauwd bij het buitengaan en bleef nadien bang enig slecht nieuws te moeten horen. Gisteren kon ik mijn nieuwsgierigheid niet meer meester en slenterde voorzichtig langs zijn glazen deur. En ja hoor, hij stond weer achter de kapperszetel. Ofschoon zulke mensen beter zien dan anderen had hij mij niet bemerkt. Je kan het onnozel vinden dat ik om mijn kapper geef, maar er viel een pak van mijn hart. Hij tapte blijkbaar moppen want hij keek lachend in zijn spiegel om de reakties van zijn klant te lezen. Even wou ik de deur openduwen en hem zeggen «hewel, z'hebben u daar toch niet gehouden» maar dat zou een omslachtige uitleg worden en ik had mijn blijdschap om dat wederzien niet voldoende kunnen uitdrukken. Misschien kan ik langs dit rubriekje een vlotter gesprek houden in de wereld van de stilte De Panoramist Voor niet-rokers kunnen vergaderingen of kafeegezelligheid een marte ling zijn. Als de rook om je hoofd eenmaal is verdwenen, heb je je ogen wel al dertig keer uitgewreven, zit je met hoofdpijn en zit er ook wat in je longen. Wie zelf rookt, krijgt - zoals bekend - ook zijn kwaaltjes. Langzaam maar zeker. Het begint met een lege portemonnee en het ein digt al te vaak met longkanker. Ondanks de grapjes die daar in de rokende volksmond over gemaakt worden. Op de jongste gemeenteraad werd het opvangdienst ten huize van zieke en goedgekeurd. Niet zonder vragen evenwel vanwege de oppositie. Dr. Anny Dierick(Onafh.) vond het nogal kras dat een geneesheer reeds de eerste dag van de ziekte een onder zoek diende in te stellen. Gezinsschepen Chris Lievens-Borms verduidelijkte evenwel dat het zieke kind pas dient onderzocht te worden op de eerste dag dat de kinderverzorg(st)er ten huize komt. Na felicitaties vanwege raadsleden Baita en Denayer, sprak SP-fraktieleider Hooghuys toch over enige lichtzinnigheid waarmee het projekt opgezet werd. Hij had het over het topje van een ijsberg daar men vermoedelijk met zes kinder- verzorg(st)ers nooit aan alle vragen zal reglement betreffende de nieuwe gehandikapte kinderen unaniem kunnen voldoen. Op zijn vraag hoe vreemdelingen te woord gestaan zullen worden, antwoordde de schepen dat de vreemdelingen zoals steeds in het Ne derlands zullen te woord gestaan wor den Voor het overige zal de ondervin ding veel leren... Mw. Dierick vroeg nog om in het regle ment het woord «geneesheer» te vervan gen door arts. daar er ook «genees-vrou- wen» zijn. SP-raadslid Eddie Monsieur stelde een degelijke selektie voor bij de aanwerving van personeel voor deze nieuwe dienst. De kinderverzorg(st)ers zouden immers mensen moeten zijn, die echt met zieke kinderen kunnen omgaan. (MP) Drukpersen in Oud-Hospitaal. Vervolg van blz. 1 Aldus Jean Van den Heuvel in zijn pittige openingsrede. Erembodegem' heeft dus opnieuw een bollebaan Dat kon u vorige week al lezen in aeze krant. De bolle- spelers staan niet langer meer op de keien Dankzij een jaar vlijtig werk - in alle stilte - van Frans is er naast de gezel- liqe zaal een bollebaan in het Gersten hof De stemming rond de bollebaan is onver valst echt en gemoedelijk volks. Een plekje in Erembodegem waar je in een uniek kader (een huiselijke sfeer, drui venranken. planten, een gezellige tonka- chel die de leuvense-stoof-sfeer op roeptkan herleven na een drukke dag in de mens-vreemde fabriek of een suffe (kantoor)dag In de hoekjes is misschien nog niet alles klaar, doch Frans rondt steeds de hoek- U mag daar het uwe van denken natuur lijk. Maar misschien interesseert je dat van maandag 14 tot en met vrijdag 18 november een ontwenningskuur door gaat. Gedurende 5 opeenvolgende avonden kunnen maximaal 75 rokers die gewoonte afleren. Daar zorgt de Liga «Leven en Gezondheid» voor. in samen werking met het stadsbestuur. Elke avond (telkens om 20 u wordt een do- kumentaire film vertoond, en wordt fysio logische en psychologische voorlichting verstrekt. Vroegere kuren toonden aan dat ophou den mogelijk is zonder medikamenten, gevaar onderbreking van het werk. noch enige kosten. De ontwenningskuur gaat - niet zonder ironie van het lot - door in de vergader zaal van de Stedelijke Brandweer. Vrij heidsstraat, Aalst. Schrijf in bij de stede lijke dienst Volksgezondheid Grote Markt 3 (053/77.11.11, post 267). God bless you. (PD) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST 2 Tel. 053/21 49 38 jes af, dus dat komt wel in orde. Want zoals vrouwe Agnes zei«Als onze Frans iets in zijn kop heeft, dan heeft hij het niet in zijn dinges». Het stille werk en de talrijke technische problemen die aan deze prachtige ver wezenlijking zijn voorafgegaan, doen ons terecht samen met Jean een bloempje werpen naar deze overbeken de volkfiguur Frans. We kennen hem als de man die slif-sleffend door zijn kafee loopt. We kennen hem als boer en tuin der schapenboer, pompier oud gemeenteraadslid en oud-schepen. Tenslotte nog goed om weten de bolle baan is elke namiddag en avond open (behalve voorlopig nog vrijdag en zater dag - hiervoor wordt een oplossing ge zocht zodat de bollebaan dan ook toe gankelijk wordt) (gi) Nadat Mevrouw Bourlon de eerste Pol gerold heeft, rollen algauw andere bollen over de pas ingewijde bolvloer. gi VCrhUiS vervolg van blz. 1 van de afgeschreven machines op 9,10 en 11 augustus jl. een ware ravage aan in het museum van het Oud-Hospitaal Vol gens het raadslid bezetten de lompe ma chines een groot deel van het museum Van Mossevelde stelde daarbij de histo rische waarde van de aankoop in vraag Voor de aankoop werd 80.000 fr. uitge trokken, hetgeen de interpellant te weinig vond als men weet dat een gespeciali seerde firma ongeveer 40.000 fr vraagt voor het transporteren van een drukkers machine. Het oppositielid kloeg niet het opzet van een drukkerijmuseum aan, maar wel de manier waarop alles in mekaar gestoken werd. Hij sprak terzake zelfs van improvi satie. Ook de keuze van het gebouw vond in zijn ogen geen genade, vooral wegens het gebrek aan plaats en we gens het historische kader. Van Mossevelde wilde precies weten wat de bedoelingen waren van het stadsbe stuur met deze nhachines. daar deze vol gens hem de plaats innemen van een kollektie oude meubelen Ook over de beschadiging van een makette van de St -Martinuskerk wilde het raadslid meer informatie. De ganse verhuis had volgens hem maar één voordeel opgeleverd, namelijk een doeltreffende kontrole over de brand alarminstallatie. Bij het binnenwerken van de drukkerijmachines met een hef- vorktruck veroorzaakten de uitlaatgas sen van dit transportmiddel immers een brandalarm, waardoor 4 brandweerwa gens in volle aktie de binnenkoer van het Oud-Hospitaal kwamen bestormen. Schepen van Kuituur Chris Lievens- Borms was van oordeel dat de interpel latie veel drukte om mets was. Zij ver wees hierbij uitvoerig naar wat gezegd werd op de perskonferentie van half ok tober, waarover wij uitvoerig berichtten in ons vorig nummer De schepen wees opnieuw op het onverwacht aanbod van de drukkerij Wauters, en dat men onder impuls van het Dirk Martenskomitee een drukkerijmuseum wil uitbouwen Hierbij zal de Adviesraad voor Musea en Archief nauw betrokken worden. Mevr. Borms herinnerde eveneens aan de komende grafische vakbeurs van mei 1984. Wat de makette van de St.-Martinuskerk betrof, herhaalde zij nogmaals dat de schade aan de voegen slechts van lichte aard was Ze werd veroorzaakt door ouder dom. VU-raadslid Danny Denayer toonde zich van zijn kant verheugd over de aankoop van het nieuwe drukkersmaterieel, maar was evenmin tevreden over de plaats waar de machines nu stonden Alle on derdelen stonden volgens hem niet meer bij de desbetreffende machines. Tot slot waarschuwde hij dat bepaalde materia len zeer gegeerd zijn en een grote han delswaarde hebben. Zij konden volgens hem beter weggenomen worden tot wan neer er een definitieve plaats voor het drukkerijmuseum zou gevonden zijn Als antwoord op een nieuwe vraag van Van Mossevelde deelde schepen Borms mee dat niet alle drukkerijmachines in het Oud-Hospitaal zullen blijven staan Na de beurs in de Keizershallen zullen zij naar een vaste plaats overgebracht wor den. Wat dat ook moge wezen... (M.P.) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geiaardshemsestraat 44/3. Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr6 maanden 550 fr 3 maanden 300 0 Prijs per nummer: 25 fr. 83/141 mie de paepe Snacks op elk uur van de dag hankekik weekblad voor Groof Aalst - Etn.nn» nirnni«wmn JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt In Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2