UE Kiwanis Aalst schenkt Aalstenaars paviljoen Waiting for BBC 2 too Hofstade de klas van 33 calpnm meer dan beloften, een garantie MOET ER 61 ZAAI OP? Verbond der dekenijen laat Pol De Paepe met spijt vertrekken BB Gezeid es gezeid... Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Jan De Rauw overleden Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 3 KIWANIS Aalst bestaat thans 7 jaar. Aanvankelijk werd het sociaal doel van de vereniging vooral in de culturele sector gezocht. Veelbelovende muzikanten kregen van Kiwanis een financiële steun om hun studies en wat er allemaal komt bij kijken te bekostigen. In 1980 verruimde de Service-club zijn doelstellingen en richtte hoogstaande muzikale mani festaties in, gekoppeld aan de toekenning van de Kwitanis-prijs. Kiwanis Club Aalst schonk vorige zondag de Aalsterse bevolking een schuil- en omkleed paviljoen gelegen in 't Stadspark. Sportbeoefenaars zullen hier hun kle dingstukken kunnen droog houden tijdens hun jog-trip rond het park, en bij een plotse regenbui zal de wandelaar dankbaar gebruiken maken van de beschut ting. Stadsgenoten, het is ons paviljoen geworden, hou het dan ook in ere opdat ook anderen ervan kunnen genieten. (JC) Als u kabelabonnee van Intergem bent, kan u sinds 8 oktober BBC1 op uw beeldbuis toveren, dit via de antennemasten van Erembodegem, Zot- tegem of Buggenhout. Natuurlijk bent u tevreden met deze bijkomende programmakeuzemogelijkheid, maar helemaal bevredigd bent u beslist niet. BBC 2 ontbreekt nog Geen nood in een recente persmededeling geeft Inter gem haar abonnees alleszins de verze kering dat van zodra de RTT het BBC 2- signaal ter beschikking stelt dit onmiddel lijk op haar kabelnet zal gebracht wor den Helaas heeft de RTT hiervoor mo menteel nog geen preciese datum in het vooruitzicht gesteld. Kortom, u moet het voorlopig dus toch nog maar blijven stellen met de vier Bel- gische, twee Nederlandse, de Luxem burgse de twee Franse, de twee Duitse en de ene Britse omroep. Beterschap in zicht evenwel(pd) Wereldbekende solisten zoals Jean Pier re Rampal, Ingrid Haebler en E. Rodi- guez werden zo naar Aalst gelokt Laatstgenoemde werd trouwens, nadat zij de eerste Kiwanisprijs mocht ontvan gen, laureate in de hoog gewaardeerde Koningin Elisabethwedstrijd 1983 waar zij een 5e plaats behaalde en talrijke har ten van klassieke muziekliefhebbers ver overde door haar betoverende interpre tatie van het 4e pianoconcert van L. Van Beethoven. Ook op andere terreinen verruimde de Ki-klub zijn sociale doelstellingen. Zo werd o.m. financiële steun verleend aan de organisatoren van vakanties voor nierdialysepatiënten waardoor deze groep mensen in staat worden gesteld in het buitenland met vakantie te gaan zonder hiervoor hun levensnoodzakelij ke behandeling te moeten missen Te vens komt steun toe aan het Rode Kruis, het centrum «Hand in Hand», jeugdcen trum Jebron en centrum «De Patriarch» waar verslaafden worden behandeld Ook worden er regelmatig geneesmidde len naar ziekenhuizen in Zaïre verzon den. L De Pelsmaecker werd er zich van be wust dat rond het speelplein in 't Stads park geen enkele akkomodatie was voor zien waar de joggers en de kinderen die er somtijds turnlessen in open lucht krij gen de mogelijkheid hebben om zich te omkleden en bij regenweer de hoopjes kleding op en rond het speelplein nat werden. Hij lanceerde dan ook de idee om er een paviljoen te bouwen waar die kleding kon in worden opgeborgen, en waar bij een plotse regenbui kon geschuild worden. Het stadsbestuur sloot zich bij het initia tief aan en zorgde voor een degelijke be tonnen vloer. Kiwanis opperde tevens het verlangen dat de Stad zelf voor de inrichting van het paviljoen zou zorgen (kapstokken en banken) Burge meester Uyttersprot beloofde namens het college dat aan het bescheiden ver zoek zeker zal voldaan worden Joggers uitkijken dus Bij ons rijst evenwel de vraag in hoeverre de Aalstenaars dit intiatief zullen appre ciëren en vooral respecteren Het pavil joen in gemeengoed dus van en voor iedereen hou het dus in ere (JC) Traditiegetrouw zochten J. Van Nuffel. C Van Driessche, L Triest. W DeClercq F. Poddevyn. enJ Avoux allen uit Hofstade en allen 50 jaar, kontakt op met hun leeftijdsgenoten van hun dorp om gezamelijk hun halve eeuw jong-zijn te vieren. Aan hun oproep werd massaal respons gegeven 1933 was blijkbaar een vruchtbaar jaar Na een dankmis in de parochiekerk waar speciaal diegenen werden herdacht die er niet meer zijn, werden de voeten onder tafel geschoven vooreen smakelijk en feestelijk etentje waarna men tijdens een gezellig samenzijn jeugd- en andere herinneringen kon ophalen De traditie in Hofstade verdient navolging wie trekt het zich aan en waar zal het gebeuren Zeg het ons. wij komen zeker een kijkje nemen. (JC) 'W OFFICIËLE VERDELER STAAT BORG: VOOR UW STOOKOLIELEVERINGEN VOOR KWALITEITSPRODUKTEN, DIE ENKEL EEN BELANGRIJKE GROEP U KAN BIEDEN VOOR EEN SNELLE EN GEPERSONALISEERDE AAN HUIS BEDIENING CHEVRON Oü Products p.v.b.a. Petroleumprodukten F. VERSTRAETEN Frits De Wolfkaai 3 9300 AALST Tel. 053/21 41 73 depot Wijngaardveld tel. 053/21 57 25 stand nr 141 CTiQcrr en beloefd es beloefd. hem ek aal ze leven g'hoeird En oever ienegste weiken hem ek hier beloefd da'k ne kier zjust, van 't noljeken tot 'n drooiken, gink ooitienzetten va woor da Sintjemertekes-zoemer oygentlèk komt En domei gon ek dad hier na doeng En letj wel op, 'k goon da mor iene kier doeng zee. Doveir. sandj teis hoeksken ooit en vertel het voesj on ajjer kinjeren en kleinkinjeren en zegt heer da ze 't zeer op heren toer - ge wetj wel hein 't Moe zen da Sintjemerten toch nen hoylegen was, want hè stoo nog attoyd op den almenek binsjt dat sintjerkloois der al lank al meh klikken en klakken afgevloegen es. Domei wedje aal da 't hier oever hoylege dinges zal goon verooit meh de goyt. In 't joor 361dad es al lank lein hein, kwamp er ne schaa jongen, geklidj gelèk as nen afdoenjer meh lank hoor en nen boord ('t loeipen der hier azoei vantoyd nog rond) toe in eh vervallen dérp van de Galoo-Romoynen. As ge nie 'n wetj wa dat dad es zoek het ne kier op. Da was geer iveranst onder Poitiers, in Frankerèk lanst de kanten van de Clain, azoei iet gelèk as den aan Denjer hier, mor ten nog eh wa proeperder in dienen toyd Hè zocht hem dor 'n holleken in die afbraok ooit en door mokten hè zen kloois. De gebieren hooin teigen makanderen al gezeid azoei ne vieze Mèrténg. al pertank da ze me 'n wisten dat 'n Martinus hoedjegen. Want opgepast hein da was sinije Merten veir dat n Sintje was. Want doveiren hooi 'n al offesier geweist in 't leiger van de Romoynen Ge wetj wel hein, die charels van Seezaar en Nero, die de katolieken in brand staoken of as kittekat on de lien en de tiegers gaoven Op ne zeikeren dag hooi Mertèng, in den avirong van Amiens ne sikkeleer van nen beideleer gezing die blaad va kaa in zennen bloeite stond te beiven Ja, da verrozjelken van zenne mantel da't 'n t'halvendeir sneit, enzuvoes, da kejje allemool, doboy, azoei stoot 'n in d'aa keirk. Hè drumden noding da Zjiezeken in den heimei dinnen halve pardessie oever zen schavers loy en domei wist 'n dat 'n gink hoyleg werren en hè begost meh dor eh kloeister te baan. Da was in Ligugé - schoein zee, ge moetj iensj goon zing - Ba zu veir da z'hem op ne gegeive moment biskop maoken van Poitiers en dat 'n hoy swoyles agaa nog ienegte miraokelen dei. Tot as 'n gestorven es in Candes, on de Loire, in 't joor 397. Ja. naa was Mértèng doeid, mor de kweddelen mosten nog beginnen. Want de poters va Ligugé en de die van Tours, teigen Candes, begosten onderien ambras te maoken verte weiten woor dat dennen hoylege mensj na foytelek most begrao- ve werren. Mor dedie va Ligugé 'n woren ni links gevallen en kwampen 's nachts, op heer zokken 't kolieken holen, looiden da stillekes in 'n boetjen en veerden der meh weg. En zé - overaal lanswoor da ze passeirden - en 't was pertang in november - en 11.11.11 'n bestond nog ni - begosten de boeimen te schieten en de blommekes begosten te blommen en de voegelkes zonken in de boeimen - allei 't was pesies zoemer, 'k Peis dat die poters dad allemol on heer kinjeren voesjverteldj hemmen want naa klappe ze tot hierteg nog attoyd va sintjemertekeszoemer Hejje 't weg En teis joor 'n kenne meh ni zeggen damme giene sintjemer tekeszoemer gekreigen hemmen hein Ze zen ons woorlèk on 't bedeirven En wajjer kroygen der ten nog 'n eerdbeivingsken boy op den hoeip toe. Da mankeir- den der nog oon In 1936 ne steireregen. In 1937 eh schoein noerderlicht. In 1938 oeik 'n eerdbeivink. En in 1940... nie mersi, wajjer kennen da missen PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Huldiging aftredend voorzitter Vorige dinsdag werd scheidend Dekenijenvoorzitter, Pol De Paepe - onze collega met de scherpe tong én pen - in aanwezigheid van o.a. burge meester Uyttersprot en meerdere schepenen, door het Verbond in de bloemetjes gezet. geen verweer kon bieden in een aantal moeilijke dossiers. (Delhaize biivoor- beeld) - «Wij danken Pol voor de kans tot sa menwerking» ging de secretaris van het Verbond verder. «Zijn werk zullen wij ze ker geestdriftig voortzetten, dat is alvast een eerste geschenk» Als tweede ca deau mocht De Paepe een Uylenspiegel- figuur van de hand van de Leedse Kun stenaar Spriet, in ontvangst nemen» - Burgemeester Uyttersprot rondde de reeks toespraken af en loofde de inzet solidariteit en verbeeldingskracht van de Aalsterse middenstand die Aalst van een kwijnende fabriekstad tot een bloeiende winkelstad omvormde Uyttersprot schetste tevens beknoptde pioniersrol van zowel Maurice Van Haute als Pol De Paepe in het middenstands- gebeuren van de stad en dankte de Aal sterse KMO's voor hun positieve rol in deze krisistijden (JVG) Voorzitter Schollaert herinnerde eraan dat Pol sinds meer dan 20 jaar de krach tige motor was van het georganiseerde middenstandsgebeuren in de stad. Tal rijke voorstellen en realisaties ontsproten inderdaad in het brein van deze dynami sche man die de verschillende dekenijen een stuk dienstbetoon, collegialiteit en eenheid heeft bijgebracht. - De secretaris van het verbond, de heer Van Dorpe, somde eveneens uitgebreid de verdiensten en verwezenlijkingen van Pol De Paepe èn uittredend secretaris schatbewaarder, Maurice Van Haute, op «Samen met de heren Steenhaut en Vinck. vormde De Paepe zeer lang het geraamte van het Verbond», aldus Van Dorpe Van Dorpe schetste ook de bepalende rol van De Paepe in het tot stand komen van het «Coördinatie-comité voor de Aalster se Middenstand» evenals van het wets voorstel - en de later gestemde wet - inzake handelspraktijken (wet van juli 1971). «Ik wil van Pol geen afgod maken», ver volgde Van Dorpe, «maar wij kunnen stellen dat hij alomtegenwoordig was dat hij steeds op de bres stond, waar de be langen van de zelfstandigen op het spel stonden». - De «Panoramist» van de oude «Gazet van Aalst» werd door Van Dorpe als een «dienstvaardig, initiatiefvol man» be stempeld. «tot het einde strijdend in on derhandelingen met de stad bijvoor beeld of andere instellingen» «Zo schreef hij niet minder dan 900 brieven vóór het reeds genoemde wets voorstel. een wet werd» - Ook Pol's scherpe pen en zijn eigen journalistieke stijl werden in herinnering gebracht. Maar de spirituele, geestdrifti ge en bovenal humoristische ex-voorzit- ter was volgens Van Dorpe evenzeer een gevoelig en bijtijds geschokt man die Advokaat Jan De Rauw overleed op donderdag 3 november ten gevolge van een ongelukkige valpartij Deze bekende figuur laat in bepaalde sociale middens een grote leemte ach ter. De redaktie wenst langs deze weg zijn medeleven te betuigen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3