ELFI ELFI ELFI Akademische inspraak Stadsherwaardering P.V. opgesteld tegen tennishall Affligemdreef EEN VERVANGWAGEN KLAAR Onderhoud Verbond der Dekenijen - stadsbestuur opmerkelijk positief GELUKKIG STAAT BU kinderschoenen Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST Tel. 053/21 35 34 Neem nu een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst 1.000 fr. voor 50 weken leesgenot. TRAITEUR PROVENCE Joseph Jacquemotte in Mikisklub OSSIVO Nieuwe Gazet van Aalst 11 november 1983 - 5 Perskonferentie stadsbestuur bracht weinig nieuws Aalst krijgt opnieuw een zweempje fantasie na Sint-Maarten komt er nóg een travestie 't Wordt een show met pluimen overal in 't rond, en hij werd besteld door de Prinsencaemere van Simon D'Hondt. Al is Simon tevens lid van 't Stedelijk Feestkomitee, toch krijgt feestleider Cornand geen gratis entree Simon ergert zich immers nog altijd blauw want Cornand kreeg 't postje dat hij zo graag wou En al heeft Simon, samen met Bisschop, de kleurrijkste veren Toen zal tiij net dus nog eens moeien piooeren. Hij weet nute veel kleuren tonen ,is ook al niet goed want dan steken de anderen de pluimen op hun hoed. Simon troost zich dan maar met de pluimen op de scène Hij wil inspiratie opdoen als de nieuwe Marlène om dan op een dag tot aktie over te gaan en Cornand eens een flink been in de nek te slaan. Als men zo ziet hoe zogenaamde 'deftige' mensen elkaar beloe ren Ga dan maar liever kijken hoe de travesties hun show opvoe ren. Zij tonen zich tenminste zoals ze zijn van hen weet je 't't is maar illusie en schijn. perversie De feestzaal van het stadhuis is een mooi dekor voor plechtige koncerten, zit tingen en voordrachten. Het was dan ook in zo'n plechtige sfeer, dat de «in- spraak»-organen voor twee stadsherwaarderingsgehieden in Klein-Aalst, geïn stalleerd werden. Vooraan op de trede, achter de tafel met fluwelen laken en naambordjes van de officiëlen, zaten de burge meester, de schepen van stads- en dorpsherwaardering A. Doorns, en de gastspreker R. Quintelier. De twee voorzitters van de nieuwbakken in spraakorganen zaten er maar voor spek en bonen bij. Een micro was voorbehouden om de zorgvuldig voor bereide discours der sprekers de zaal in te sturen. Om nog meer indruk te maken was een speciaal spreekge stoelte voorzien; een soort kansel van waarop de waarheid aan het publiek verkondigd wordt. Voordelen André Doorns, schepen die behalve voor leefmilieu ook voor stadsher waardering bevoegd is, bewierookte de door zijn diensten ingerichte proce dure. Hij zette de voordelen van déze, zoals hij zei, belangrijke stap voor de ontwikkeling van Aalst, op een rijtje de procedure is een middenweg tussen pragmatisme onmiddellijk oplossen van noden en problemen op korte termijn) en planning voor een verre toekomst; de nieuwe inspraakformule stelt de overheid buiten verdenking van mani pulatie. Het is de stuurgroep die de bevolking moet sensibiliseren. Het stadsbestuur staat, nog steeds vol gens de schepen, buiten spel tot de beslissingen door de gemeenteraad bekrachtigd worden; het belangrijkste voordeel vond de schepen, is dat de operatie voor 60 gesubsidieerd wordt door de hogere overheid de Vlaamse gemeen schap). Geschiedenis De schepen schetste dan de jonge geschiedenis van de twee projekten in episoden met een vertegenwoordiger van de reeds lang bestaande werkgroep stadsherwaardering (Jan Louies) werd van gedachten gewisseld over mogelijke gebieden die in aanmerking komen voor sociale herwaardering; de stadsdiensten verzamelen cij fermateriaal, bekijken de voorgevels van diverse straten en praatten met de mensen uit die buurten. Twee proble men werden belangrijk gevonden ten eerste, de woonfunktie die, in het cen trum,verloren gaat en ten tweede het hart van de rechteroever, (vroeger de Varkensmarkt) dat verloren gegaan is; de gemeenteraad bakende dan de twee gebieden af en nu kunnen de stuurgroepen die afbakening nog lichtjes wijzigen. Hogere overheid De gastspreker, de heer Quintelier, is kabinetsmedewerker van minister Akkermans. Het is daar dat het M.B. voor de herwaarderingsgebieden vorm kreeg. Hij had het vooral over de voorwaarden om premies te krijgen. Voor deze technische informatie ver wijzen we graag naar de brochure die door de stad is uitgegeven (vraag eentje aan op het stadhuis De kabinetsmedewerker vond het vooral belangrijk dat de stuurgroepen voor meer dan de helft uit de bewo ners van het gebied zouden bestaan (wat nu helemaal het geval niet is Hij riep de stuurgroepen op zelf aktivi- teiten te ontplooien om bewoners aan te trekken. Volgens de spreker zijn er, als men de puntjes op de i wil zetten, nu nog geen stuurgroepen in Aalst; er zijn slechts voorstellen die nog een definitieve vorm moeten aannemen. Het gepeupel Tenslotte mochten de luisteraars, waaronder de leden der stuurgroe pen, vragen stellen. Zonder micro, vanuit de zaal, iets vragen aan de heren achter de tafel. Stel u voor dat een paar van die «kansarme» huur ders uit een verwaarloosd Keyser- straatje, de drempelvrees voor de plechtstatige stadsfeestzaal zouden overwonnen hebben, zouden die zich op deze manier in de «dialoog» gemengd hebben Met de gewone man werd op gans deze akademische, plechtige avond geen rekening gehou den. Hopelijk verlaten de stuurgroepen deze deftige werkwijze, zodat iedere belanghebbende, in een vertrouwde omgeving (een zaal in een buurtka- fee op gelijke voet kan meespre ken. Onze bevolking moet al niet heb ben van politiek en vergaderingen; ze komen heus niet af op een brochuurtje tussen de Aankondiger en de Streek- krant. De inspraak kende een zeer slechte start. De stuurgroepen heb ben heel wat goed te maken. Behalve aan inspraak doen, zullen ze die in spraak ook moeten organiseren. Dit is een moeilijke taak, die normaal door een gespecialiseerd team moet gebeuren. De toekomst zal uitwijzen of het stads bestuur die inspraak van «het gepeu pel» even nauw aan het hart ligt dan de 60 subsidie van de staat. (JL) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Misschien kunnen wij u morgen al helpen. Waar uw auto ook verzekerd is, wij kunnen gratis uw polis van om het even welke maatschappij in beheer nemen. Wij laten u dan onmiddellijk ge nieten van het volledig autoservice-pakket ASSIVA. Loop even binnen op het kantoor of bel op: ASSIVA Aalst, Kapucijnenlaan 49,9300 Aalst, tel. 053-78.76 37 ASSIVA Liedekerke, Stationsstraat 45, 1770 Liedekerke, tel. 053-66.86 99 'llllMIIIIIII I Dat doet geen enkel ander verzekeringskantoor. De maandelijkse perskonferentie van het stadsbestuur van dinsdag jl. bracht weinig nieuws. Gelukkig mogen de journalisten zelf nog vragen stellen, waaruit enige nieuwswaarde te putten is. Het meest verrassende kwam van schepen van openbare werken De Maght die verklaarde dat er een proces-verbaal opgesteld werd tegen de nieuwe (en reeds veelbe sproken) tennishall aan de Affligemdreef. De eigenlijke bouw blijkt immers niet overeen te stemmen met de ingediende plannen o.a. wat de hoogte van het ge bouw en wat het zadeldak betreft. Het opgestelde proces-verbaal betekent echter niet dat de tennishalle nu zal moe ten afgebroken worden Men schijnt eer der naar een regularisatiedossier te evo lueren Ondertussen blijft deze halle toch één van de politieke twistpunten van het ogenblik. Ook de herwaarderingsgebieden en de opgerichte stuurgroepen blijven in de ak- tualiteit. Uit de uiteenzetting van schepen van leefmilieu Doorns kan men tussen de regels opmaken, dat de samenstelling van de stuurgroepen verre van definitief is, en dat de leefmilieuverenigingen toch nog een kans maken om als lid opgeno men te worden Mede danK zij deze leefmilieuverenigin gen is men op net stadhuis blijkbaar ern stig op zoek gegaan naar de vroegere plannen en panelen van het struktuur- plan Aalst-Centrum Nu werd alle doku- mentatie- en studiemateriaal veilig opge borgen Dit materiaal wil men ondertus sen als basismateriaal gebruiken voor tal van andere nieuwe studies, informatie Een belangrijk deel van de perskonferen tie was ook gewijd aan de informatie van de Aalsterse burger op zichzelf De jour nalisten kregen aldus het nieuwe num mer van Aalsters Accent in handen, ter wijl het blijkt dat de stadsberichten nu doorgestuurd worden aan verschillende bladen waar ze gratis gepubliceerd wor den Even informatief was de lijst van de klub- en kaarthuisifts die eiaendom zijn van de stad Aalst. Aan de interne werking en net beheer van deze huisjes is de stad blijk baar hard aan het werken, om eindelijk eens orde op zaken te zetten Even interessant waren de cijfergege vens over de straten in Groot-Aalst die nog uit kasseien of mozaiekverharding bestaan In dat verband vernam men dat dit bestuur werk wil maken van het her stel van de Kokerij en Klaarhaag te Mel- dert. Deze straten zullen alleszins niet volledig opnieuw in kasseien herlegd worden omdat de kostprijs van het her stel dan te hoog is (MP) Niet enkel de viering van Pol De Paepe stond vorige dinsdag op het programma van de Dekenijen-top. Vooraf werden een aantal eisen aan het stadsbestuur voorgelegd, vragen die trouwens meestal een gunstig antwoord opleverden. Zo deed het college de formele belofte om in elk probleem dat de middenstand aanbelangt, vooraf de vertegenwoordi gers van de KMO's om advies te vragen, vooraleer een beslissing te nemen Ook de vraag om voorafgaandelijke co ördinatie-vergaderingen bij eventuele, door de stad uit te voeren werken aan bruggen en wegen, werd positief beant woord Deze infrastruktuurwerken zullen steeds zo snel mogelijk en met de minst mogelijke hinder (voor de neringdoe ners) worden uitgevoerd. Het Verbond der Dekenijen vroeg een sterkere uitvoering van het struktuurplan (daterend van 1976) waarin niet minder dan 21 nieuwe parkings werden voor zien Resultaat van deze eis is o m dat op de Houtmarkt parkeermeters zul len worden geplaatst, en dat (in een verre toekomst) de braakliggende terreinen tussen Gentsestraat en St.-Annalaan zullen worden omgevormd tot groenzone met rustbanken (Al moet de molen van ruilverkavelingen eerst nog beginnen draaien) Tevens wil men alle beschik bare parkeerterreinen geïnventariseerd zien. De Dekenijen drongen er bij het stads bestuur ook op aan om het promotie ka rakter van bepaalde festiviteiten (bijv. Topdag) te helpen herwaarderen en de ononderbroken stroom van solden- akties te stoppen. - Een akkoord werd oekomen inzake de toelating van «vreemde» handelaars (en van vrije radio's op braderijen of Top dag het stadsbestuur dient advies in te winnen bij de middenstandsvereniging - Tot slot verkreeg het Verbond der De kenijen de toezegging van de stad m b t een integrale en kosteloze medewerking bij de uitwerking van elk projekt dat de handeldrijvende middenstand aanbe langt; zullen bouwaanvragen soepelder worden afgehandeld en zal een betere coördinatie bij de talrijke braderijen ker missen. enz. worden nagestreefd (JVG) IMAVO richt vanaf 11 november een tentoonstelling in n.a.v. de honderd ste verjaardag van de geboorte van Joseph Jacquemotte (1883-1936). Deze, voor jongeren wellicht niet zo bekende zoon van een politieman, was een der belangrijkste medestichters van de K.P.B. Hij was als syndikalist een groot voorvechter van eenheid tussen de arbeidersbeweging en heeft steeds toenadering gezocht tussen de K.P.B. en de B.W.P. In onze tijd, waarin «progressieve samenwerking» vanuit sommige hoeken moeizaam nagestreefd wordt, is dat een aktuele boodschap. Open op vrijdagen 11 en 18 en zater dag 12 en 19, telkens vanaf 19u.30. Op 11 november voorwoord door Jos De Geyter, lid Vlaams Bureau K.P.B. (pd) ,Het vervelende aan een ongeval is dat ik daardoor mijn wagen moet missen. Een herstelling duurt al vlug een paar dagen en ik heb mijn auto dringend nodig voor mijn werk. Voor zijn klanten heeft ASSIVA dit probleem opgelost door een nieuwe gratis service: twee nieuwe vervangwagens staan voor hen klaar. Twee fonkelende Peugeots 504. Wie bij ASSIVA verzekerd is en in het kader van een ongeval zijn wagen tijdelijk moet missen krijgt er zo een ter beschikking voor de duur van de herstelling. p|| vcnfl(c'Hi9Rn

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5