[?0 "tr WEMBLEY the best one^ uuillocx video club De tol van de angst De grote vuurdoop voor Gerrit Muylaert Moeizaam maar verdiend leder een helft Videofilms 100 fr./3 dagen Kamiliekes slepen gouden punt uit de brand Eendracht Meldert zakt verder weg TRAITEUR PROVENCE Wat verkies je 25 fr. voor een krant of 20 fr. Neem dan een jaarabonnement De videoclub die weet wat video is Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Nieuwe Gazet van Aalst 9 december 1983 11 S.K. Tongeren - E. Aalst 2/1 Het gaat bergafwaarts met Eendracht Aalst. Het vertrouwen is uit de ploeg en het geloof in eigen kunnen is zoek. Eens men in de onderste regionen verzeild geraakt is wordt het erg moeilijk om een gunstig resultaat af te dwingen. S.K. Tongeren verdiende eigenlijk niet te winnen, maar het ontbreekt Aalst aan durf en zelfzekerheid. Hedwig Sergeant zorgde nochtans voor een uitstekende uitgangspositie, maar de ajuinen legden te veel de nadruk op het verdedigen van die voorsprong en kregen in de slotfase van de match het deksel op de neus. Trainer Borremans was na afloop erg ontgoocheld «We verloren hier op juist dezelfde manier als op Wuustwezel. We verdienen zeker een puntendeling, maar we kregen terug twee domme goals tegen en keren met lege handen naar huis. Delsemme floot een goede partij, maar de vrijschop die hij aan de Limburgers toekende waaruit het tweede doelpunt voortsproot was in feite in ons voordeel omdat de Tongerse aanvaller die de fout meekreeg met de voet vooruit naar de bal ging. Daarbij sprongen er bij die bewuste vrijschop twee spelers uit de muur en verdween de bal zo door de muur in het doel. We vingen de thuisploeg nochtans goed op in het middenveld. Ik opteerde voor een goed bevolkt middenveld met één spits. De middenvelders mochten er geregeld uitkomen, wat echter na de rust te weinig gebeurde. Voetbalkalender van zondag 11 december 1983 Aftrap te 14u.30 Tweede Nationale: Eendracht Aalst - F.C. Winterslag (15 uur) Tweede Provinciale B: Eendracht Meldert - Sint-Pauwels Derde Provinciale D Sporting Heldergem - Wilskracht Moorsel Sint-Antelinks - Eendracht Nieuwer- kerken V.C. Ede - Wilskracht Gijzegem S.K. Herdersem - S.K. Aalst Vierde provinciale F: S.K. Wichelen - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Sparta Appels - Doggen Erembode- gem Schroevers Moorsel - S.V. Outer Juventus Schoonaarde - S.K. Terjo den V.J. Baardegem - S.K. Erembodegem S.K. Welle - Wilskracht Hofstade T.K. Meldert is vrij. U.E.F.A.-junioren F.C. Brugge - Eendracht Aalst (10 uur) Het ontbrak toch ook aan dat tikkeltje geluk dat we bij het begin van het seizoen wel hadden Nochtans bewees mijn elftal toen toch iets in zijn mars te hebben. Er moet meer geknokt worden Spelers als Limpens. Van Roy Sergeant e a. waren nooit gewoon tegen de degradatie te vechten. De vorige seizoenen had Aalst een ploeg om naar de eindronde te mikken, nu zijn de mogelijkheden be perkter en moet er aan de ploeg met ge duld gebouwd worden. We zijn in een overgangsjaar en moeten zien dit zonder kleerscheuren door te komen Het grote probleem blijft echter mijn aanvalslijn We scoren erg moeilijk en daar zou zo vlug mogelijk verandering moeten in ko men. Ik stelde op Tongeren vast dat sommige spelers die in schietpositie stonden het gewoon niet aandurfden af te drukken Wanneer we terug punten zouden sprokkelen zou het vertrouwen automatisch in de ploeg terugkeren en zou er gemakkelijker gescoord worden Tegen Winterslag hoop ik op een gun stige kentering en spelen we om te win nen ik opteer dan ook terug voor drie spitsen» (JVL) Zondag E. Aalst - Winterslag Trainer Borremans denkt er sterk aan de beloftevolle jongere Gerrit Muylaert tegen Winterslag van bij het begin op te stellen. Muylaert zou de rol van Tjapke Teuben moeten overnemen die als voorstopper zal worden uitgespeeld. Alain Van Kemseke, de laatste tijd in mindere doen en duidelijk vermoeid, valt naast het elftal. Omdat Teuben bij Brugge als verdediger fungeerde en hij op voorstopper tot zijn hoogste rendement kan komen ging trainer Borremans over tot deze beslissing. Tjapko zal het in elk geval niet onder de markt hebben met Willy Geurts die vorige week nog tweemaal scoorde. De verdediging van Winterslag is echter de zwakste schakel van het elftal dat trainer Henri Depireux onder zijn hoede heeft. Met Van Roy-Muylaert en Ferrera vooraan moet er zondag gescoord worden. Geert Van Roy die door een aanslepende enkelblessure wat terugviel is nu volledig fit en er wordt verwacht dat hij nog eens uit zijn krammen schiet. (JVL) U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - A.A. Gent2-1 Zoals reeds vorige week werd gemeld, is Eendracht Aalst duidelijk aan een betere periode bezig. Dat ondervonden nu ook de Gentse U.E.F.A 's. Op het hard bevroren S.K Aalstterrein gaven beide ploegen een goede verrich ting weg De wedstrijd kwam nochtans moeilijk op gang. Het was wachten ge blazen tot het kwartier om de eerste noe menswaardige actie te noteren. Die kwam er langs de zijde van Eendracht. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Zaalvoetbal Tweede Nationale: Comar Sport - Duffel2-3 Duffel welke zijn eerste vier wedstrijen verloor heeft ook Colmar geen kans gegeven voor de overwinning. De eerste helft draaide volledig uit in het voordeel van de bezoekers met knappe akties van Thijs en Van Looy. Reeds na 10 min. moest Comar tegen een 0-2 achterstand aankijken. Het eerste doelpunt kwam er door een hoekschopballetje getrapt door Thijs en afgerond door Van Looy in de 4de min. Met een vluchtschot gaf Geeraerts doelman Van Hoefs het nakijken in de 10de min. Comar wilde dan abso luut in de aanval op zoek naar een doelpunt maar ging zo ongeordend te werk dat Duffel nooit in gevaar kwam. De bezoekers liepen zelfs verder uit met een derde treffer in de eerste helft. In de tweede spelperiode moest Comar tien minuten wachten om een doelrijpe kans te kunnen benutten, op een vrijschop door Van Veyle. In een rommelige periode kon Van Lierde gebruik maken van een verliesbal en de stand tot 2-3 milderen (34e min.). Comar bleef verder aanvallen en een staalharde kopbal van Schuddinck suisde nipt voer het Duffels doel. De reakties bleven niet uit maar doelman Van Hogfs kon Aalst van een grotere nederlaag vrijwaren. A.M. Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Sredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 MOORSELBAAN 86 AALST 053.21X475 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen, g Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 1 3-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u 30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST s 053/77.33.77 Damesvoetbal 1e Nationale: Scherpenheuvel - Kamillekes Aalst3-3 Kamillekes Aalst dat Veerle De Wint en Nicole Verhofstadt kon recupereren slaagde erin te Scher penheuvel een puntje weg te kapen. In een bewogen wedstrijd diende Aalst tweemaal een achter stand op te halen. Raes plaatste de bal lateraal naar Ferra- ra. die met een dieptepas Moerman op rechts bediende. Moerman plaatste de bal in de loop van De Saedeleer. die even later verdacht onderuit werd ge haald in de grote rechthoek Tot ieders verbazing floot de scheidsrechter een vrije trap... tegen Eendracht (té opzichtig vallen van de Aalsterse nummer 11). A A. Gent kwam in die eerste helft slechts af en toe gevaarlijk opzetten. Het moei lijkste dat doelman Tombeur in die eerste helft te verwerken kreeg, was een ge vaarlijke terugspeelbal van Dirk Raes Net over het half uur kwam Eendracht op voorspong De Saedeleer kreeg op links de bal toegespeeld. Diens gekruiste bal werd door Frank Van Boxtael keihard onder de dwarsligger geknald 1-0. In de tweede helft kwamen de Gente naars duidelijk met een andere inge steldheid op het veld. De bezoekers namen onmiddellijk het initiatief in han den en drukten de Eendrachters met de rug tegen het eigen doel. Echte kansen kregen de Stroppen echter niet. Een dracht Aalst, onder regie van een knap voetballende Eddy Moerman, kwam tel kens goed voetballend uit de omknelling los. Wit-zwart maakte gretig van de counter gebruik via de snelle De Saede leer om de Gentse achterhoede telkens voor problemen te stellen. Na een goed kwartier nam de Gentse druk af en Een dracht nam de wedstrijd opnieuw in han den Toch was het A.A. Gent dat rond de twintigste minuut scoorde Bij een Gent se aanval verliet de Aalsterse nummer één onnodig zijn doel en werd door de Gentse kapitein netjes gelobd: 1-1 Eendracht was door dit doelpunt even aangeslagen maar herstelde zich vlug Ei zo na kwam het terug op voorsprong toen Moerman nogmaals De Saedeleer lanceerde op links en zijn voorzet op een haartje gemist werd door de ingelopen Van Boxtael. Even later was het dan toch gebeurd. Na een botsing tussen Van Boxtael en zijn bewaker, tipte de Aalsterse aanvaller de bal tot bij Eddy Moerman De Aal sterse kapitein plaatste de bal tot bij de tweede paal. waar de toegesnelde Kris De Saedeleer hard onder de Gentse doelman inschoot2-1Het laatste kwar tier zetten de bezoekers alles op alles Het bleef echter bij enkele gevaarlijke standjes voor het plaatselijk doel Het was Eendracht dat nog de beste moge lijkheid kreeg, toen De Saedeleer op een counter de bal verlengde tot bij de inge komen De Waegeneer, die de bal echter over trapte Al bij al een moeizame, maar oververdiende zege (Robby) De ploeg Tombeur, Raes, Van Oost, Temmerman, Baeten, Ferrera, Moer man Vermoesen, Corthals (Heyvaert) Van Boxtael (De Waegeneer) en De Saedeleer De thuisploeg opende de score reeds in de achtste minuut langs Carine Val- gaers die Brenda Van Den Eeckhout kansloos liet met een prachtige kop bal. Toen Trees Van Geert even later in de fatale zone korrekt tackelde wees de scheidsrechter tot konster- natie van iedereen naar de witte stip. Gerechtigheid geschiedde echter want deze ingebeelde strafschop werd over geknald. Het werd toch 2-0 terug via Carine Valgaers die een slecht ontzetten van Hilde Daelemans afstrafte. Nog voor de koffie onder schepte Regine Meuleman een slechte terugspeelbal en de spanning keerde terug in de wedstrijd. Aan de rust werd de pas herstelde Greta Van Hauwermeiren samen met Nicole Van Israël ingebracht voor Georgette Van Den Steen en Hilde De Neve. De tweede helft veranderde het spel- beeld dan ook totaal en Aalst voelde de gelijkmaker in zijn bereik. Ann Eeckhout die terug in uitstekende doen was toonde zich erg gevaarlijk. Aan de 53ste minuut rolde ze de plaat selijke verdediging op, omspeelde de doelvrouw en ae bordjes hingen in evenwicht. De vreugde kon niet op, niet voor lang echter. Scherpenheuvel liep even later terug uit. Geukens dui delijk uit buitenspelpositie vertrokken schoof nummer drie binnen. Het trai nersduo Daeleman-De Cremer speel de hierop alles of niets en libero Trees Van Geert werd in de vuurlijn gedropt. De thuisploeg kwam in moeilijkheden, maar bleef op de counter speculeren. De beloning van de inzet van de Aal sterse meisjes kwam er twee minuten voor tijd. Een ontketende Ann Eeck hout knalde de 3-3 einduitslag in twee tijden voorbij de lokale portierster. In de slotfase doorstond de Aalsterse verdediging nog enkele moeilijke momenten, maar verder dan een gevaarlijke vrijschop kwam de thuis ploeg niet meer. Het provinciaal elftal haalde het even eens van Doornzele. Carine Van Mel- laert en Nicole Perdaens scoorden de goals. Het jeugdelftal ging met zware 9-1 cij fers de boot in bij Kuurne. Pascal Van Damme redde de eer uit strafschop. (JVL) Toont Kamillekes Eeodracht de weg naar de overwinning Zondag a s. speelt Kamillekes Aalst tegen Brussel D 71 Onze eerste-nationalers zullen deze loodzware opdracht aanvatten in het geha vende Pierre Comehsstadion om 13 uur. Voor de Eendrachtsupporters dus een ideale gelegenheid om ook eens een partijtje damesvoetbal mee te pikken Deze dames slaagden er de laatste weken wel in punten te sprokkelen Mogelijks kunnen zij zondag hun mannelijke confraters de juiste handelswijze tot het behalen van succes tonen. Tweede provinciale B F.C. Wieze - Eendracht Meldert 3-1 Eendracht Meldert heeft zich van de 3-6 nederlaag van vorige week tegen S.V. Temse niet kunnen herstellen. Tegen het voorlaatst geklasseerde F.C. Wieze werd met 3-1 verloren. Het zat de thuisploeg allemaal wat mee want na tien minuten leidde het al met 1 -0. Een doelpunt dat er kwam na hoek schop. Meldert voetbalde nochtans goed mee. maar kwam niet tot scoren. Dat deed Wieze op het half uur echter wel en Eendracht kreeg het nu nog moeilijker 2-0 was de ruststand. In de tweede helft nam Meldert onmiddellijk het initiatief en werd hiervoor op het uur beloond met een tegendoelpunt gescoord door Eddy Van Driessche. Eendracht joeg de gelijk maker na, meer een counterend Wieze kwam nog op 3-1 op een zevental mi nuten van het einde toen een plaatselij ke aanvaller alleen voor doel kwam en doelman Buyle in twee tijden versloeg. Door deze nederlaag komt Eendracht Meldert nu in de onderste regionen van de rangschikking terecht. Winnen vol gende zondag tegen rode lantaarn Sint- Pauwels is bijgevolg een must(Robby) Gezocht voor onmiddellijke indiensttreding: journalistieke medewerkers voor de Aalsterse deelgemeenten (behalve Erembodegem) en sport. Basisfree-lance. Zich wendenredaktie-adres.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11