BOSCH Mijn kleine Bosch robot helpt moeders een handje in een armomdraai. Knappe zege van Wilskracht Moorsel Vleeshandel «DE SLAGER» 'T SLOEBERKEN In derbystijl Amapola verstevigt leidersplaats Blauw Wit met de hakken over de sloot JOZEF MICHIELS Willy en Lydia Van Der Eecken - De Cocker Bergstraat 84, KERKSKEN s 70 07 63 Café frituur snack Hij kneedt, hakt, mengt, klopt, raspt en stampt fijn. Hij is in een oogwenk schoon en kruipt heel klein in de kast weg. Jeugdvoetbal ELECTRO DISCOUNT KEUKENS 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 9 december 1983 Overzicht Derde provinciale D Op de veertiende speeldag is rode lantaarndrager Wilskracht Moorsel er nog eens in geslaagd een overwinning binnen te halen, de tweede dit seizoen. In hun thuiswedstrijd tegen Osta Meerbeke, dat de twee vorige wed strijden zowel S.K. Aalst en Eendracht Nieuwerkerken in bedwang hield, speelden de leerlingen van trainer Jan Monsieur een bijzonder knappe wed strijd. De Valck bracht paars-wit reeds na dertien minuten op voorsprong. Meerbeke kon tegen het plaatselijk Tweede helft maakt veel gopd S.K. Aalst speelde zondag aan huis tegen degradatiekandidaat Sint-Antelinks geen al te beste par tij. Vooral in de eerste helft was het spel van een flauw gehalte. Achteraan (met vooral een klunge lende Duwez) was de verstandhou ding duidelijk zoek na het uitvallen wegens schorsing van libero De Grijse. Ook de talentvolle De Kinder geraakte in die eerste periode nooit uit de greep van zijn bewaker. En tens lotte gaven de S.K.-verantwoordelij ken de voorkeur aan de niet eens fitte Spanoghe (alsof S.K. over geen andere goeie spelers beschikt). In de tweede helft tapte S.K duidelijk uit een ander vaatje. Hugo Verbestel waarschuwde reeds in de derde minuut met een kopbal rakelings over. Het was trouwens de S.K.-kapitein die op de 55st minuut met het hoofd scoorde en de thuisploeg op de goede weg zette. Sint-Antelinks kwam er nog nauwelijks aan te pas. Stug verdedi gend poogde het de score zo laag mogelijk te houden. Op de 64ste minuut was er een prachtaktie van De Kinder, die de bezoekende verdedi ging op rechts oprolde en onder de doelman schoot. Meteen zijn veer tiende competitietreffer. Tien minuten vóór het einde was er nog een fraaie kopbal van weeral de nooit afla tende Verbestel op de paal. Meteen het laatste noemenswaardige feit van de wedstrijd. Opvallend is dat S.K. zeventien punten behaalde uit de laatste tien wedstrijden Nieuwerkerken opnieuw niet verder dan een gelijkspel Het gaat duidelijk minder goed de laatste weken met leider Eendracht Nieuwerkerken. Voor de derde opeenvolgende keer kwam rood-geel niet verder dan een gelijkspel. Nu werd het 2-2 aan huis tegen Spor ting Heldergem Het begon nochtans goed voor de thuisploeg, want al na drie minuten stond Nieuwerkerken al met 1 -0 voor. Doelman Johnny De Naeyer zette opnieuw een strafschop om. Een ideaal begin dus. Maar bij de eerste serieuze tegenstoot van Hel dergem was het meteen raak. Helder gem kwam zelfs op 1 -2 nog vóór rust, toen scheidsrechter Leroy ook de bezoekers een penalty toekende. De bezoekende doelman versloeg op zijn beurt zijn vis-a-vis De Naeyer. Net na rust stonden de bordjes alweer gelijk. Met een goedgericht schot bracht Van Hauwe de stand op 2-2. Meteen ook de eindstand. Daar ook het tweede geklasseerde Schellebelle niet verder kwam dan een gelijkspel, blijft een dracht ook na veertien speeldagen alleen aan de leiding met één punt voorsprong. St. Annalaan, AALST 77 57 30 EENS EN VOOR ALTIJD. Uw verdeler: overwicht maar bitter weinig inbren gen. Tien minuten in de tweede helft verdubbelde De Neef de voorsprong tot 2-0. Nadien kwamen de bezoekers wel nog gevaarlijk opzetten, maar het moedig kampend Wilskracht hield goed stand. Door deze overwinning komt Moorsel van de laatste plaats weg. Kan Wilskracht het behoud in derde nog verzekeren Match van de week Gijzegem - Herdersem 1-1 Herdersem nam een erg snelle start en na inworp ontstond ér een geharre war voor de Gijzegemse doelmond waarbij Louis De Cock op de juiste plaats stond en de bal keurig tegen het net prikte. De thuisploeg liet zich door deze vroege opdoffer niet uit zijn lood slaan en op pass van de uitstekend spe lende Vereecken miste Wauters op een haar de gelijkmaker. Even later was het dan toch raak toen Wauters na een dubbele misser in de bezoe kende verdediging doelman Chris Janssens met een gekruist schot in de hoek kansloos liet. Na de koffie verwaterde de wedstrijd enigszins en de hard bevroren gras mat was er de oorzaak van dat er erg moeilijk gecombineerd kon worden. Beide elftallen konden moeilijk een opening vinden in de uitstekend geor ganiseerde verdedigingen. Doelman Janssens onderscheidde zich nog wel op pogingen van Wauters en Ver- leyen, terwijl aan de overzijde Mar- coen een kwartier voor tijd nog een unieke gelegenheid onbenut liet. In de slotfase leek het erop dat zowel de thuisploeg als de bezoekers tevre den waren met een puntendeling zodat er erg behoudend gespeeld werd en de beide doelmannen werk loos bleven. Na afloop van deze derby waren de trainers Frans Roeland (Gijzegem) en John Lissens (Herdersem) het erover eens dat de wedstrijd op een logisch gelijkspel geëindigd was. John Lissens wees er vooral op dat hij het zonder spitsen moest stellen «We hebben de beste «verdediging van de reeks maar kwamen moeilijk te sco ren. Rudy Van Den Brempt is ge kwetst en Dirk Anné speelt liever zaterdag en zondagmorgen met lief- hebbersploegen zodat ik Marcoen, eigenlijk een verdediger in de vuurlijn moet droppen. Vanzelfsprekend moet deze jongen zich nog aanpassen alhoewel ik tevreden ben over zijn prestatie. De jongeren Yves Uyter- sprot en Pascale Van Nuffel deden het eveneens uitstekend, ik dacht wel dat we hier de volle buit konden halen indien we één afwerker in onze ploeg hadden. Ik moet echter roeien met de riemen die ik heb en tot nu toe ben ik tevreden over de prestaties van mijn elftal». Frans Roeland was opgelucht dat de slechte periode van tegen S.K. Aalst en Schellebelle achter de rug is «We namen een uitstekende start in deze kompetitie, maar hadden nadien te maken met een inzinking. Eigenlijk wel wat logisch dat we terugvielen, men mag vooral niet uit het oog verlie zen dat Gijzegem gepromoveerd is en met dezelfde ploeg in derde speelt. Er Bestaat in 2 modellen zat voor ons misschien wel een over winning in maar de Herdersemse doelman Chris Janssens toonde zich bijzonder attent. In eigen rangen moet ik de prestaties loven van de jonge doelman Smetrijns en van Bart Merckx die op een uitstekende wijze de gekwetste Rony Roeland verving. Als we op deze manier blijven verder spelen mag het eerste seizoen in derde wel als geslaagd beschouwd worden». (JVL) MTSA Dankzij een uitoverwinning bij Sportief 81 prijkt reeks. IJsboerke dwong een puntendeling af bij Dat Amapola afgetekend won van Sportief was te wijten aan de vrijgevig heid van de plaatselijke verdediging. In de vijfde minuut blunderde doelman Roland Vinck reeds en Rudy Arijs werkte af. Vijf minuten later onderschepte De Jonge een slechte terugspeelbal en nummer twee stond op het bord. Net voor de rust voerde Parewijck de score van dichtbij op en de wedstrijd verloor meteen alle spankracht. De tweede helft werd dan ook een maat voor niets, tn de slotfase lukte De Jonge nog wel een vierde doelpunt nadat de lokale doelman de bal slecht uitgetrapt had. Kampioen Sunset ging andermaal de boot in. 't Duifken klopte Sunset met doelpunten van Pierre Wauters en Pierre De Troyer. Ooievaars kreeg een zware pandoering te slikken tegen Sportkring. Johan De Schenckel was in zijn dagje en scoorde driemaal. Her man Alois (2) en Walter Aelbrecht scoorden de overige goals. Real Familial kwam niet verder dan een puntendeling tegen Star Boys. De wedstrijd Pano-Koszen werd uitge steld. In de hoogste afdeling van de zater dagkompetitie nadert Rode Duivels tot op een punt van leider Melckenbeeck- vrienden. Rode Duivels bracht de moeilijke match tegen Lada Boys tot een goed einde en Melckenbeeck- vrienden liet zich een punt aan huis afsnoepen door Heizijde. Het duel tus sen de zwakke broertjes Endoka en Blauwe Vlam draaide uit op een over winning voor de thuisploeg. Het ver toonde spel was van een bedenkelijk gehalte, vooral Blauwe Vlam blonk uit in het krasselen. De Koker trapte de thuisploeg uit vrijschop op voorsprong en drie minuten later werd het ei-zo-na 2-0, maar De Brauw lobte over het doel. Nog voor de rust verdubbelde Hans Walgraevens met een prachtig .vluchtschot dan toch de stand. Na de herneming milderde Danny Van Geert voor de bezoekers, maar vijf minuten alter knalde Van Hauwe de spanning uit de match. In de slotfase verkeek Endoka nog heel wat kansen om ver- Amapola alleen aan de leiding van de zondags- Rode Roos dat een kostbaar punt verloor. der uit te lopen zodat de gasten er nog goedkoop vanaf kwamen. In tweede afdeling liet leider Excelsior 't Walleken kansloos in een vrij boeiende partij. Jozef Van Neck, Guy De Ridder en Guy De Brucker scoor den voor Excelsior, terwijl Frank Van Der Vincken tegen eigen ploeg scoorde. Musica zorgde voor de verrassing door Leeuwerik in eigen vesting te kloppen. Tweede gerangschikte 't Kloksken won vlot van hekkesluiter Royal Sportief. (JVL) MTSA-uitslagen Zalerdagkompclitic I' afdeling Melckenbeeckvr. - Heizijde 3-3 Giwo - Onder den Toren 0-4 Rode Duivels - Lada Boys 1 -0 Cobila's - Camu 0-4 Boterhoek - Rayo Espanol 3-3 Endoka - Blauwe Vlam 3-1 2' afdeling Leeuwerik - Musica 2-4 Den Hert - Heipias 0-0 Excelsior - 't Walleken 4-0 Breughels - Jong Timarcha 2-1 G.M.I.C. - Apostelken-#* 5-0 FF. Royal Sportief - 't Kloksken 0—4 Zondagsreeks Adelaars - Gipak 1 -3 't Duifken - Sunset 2-0 Ooievaars - Sportkring 0—6 Sportief 81 - Amapola 0-4 Rode Roos - IJsboerke 0-0 Star Boys - Real Familial 0-0 Timarcha - Nieuwe Wijk 0-4 Pano - Koszen uitg. Programma voor 10 en 11 december: zaterdagkompetitie 1e afdeling Camu Melckenbeeckvr. D'Herde Onder den Toren - Rayo Espanol V Campenhout Lada Boys - Boterhoek Dalschaert Blauwe Vlam - Cobila's Garcia Bartan - Giwo Meert Heizijde - Rode Duivels Floris Endoka: vrij 2' afdeling Leeuwerik - Breughels Van Belle Heipias - 't Kloksken Van der Veken Excelsior - Apostelken Desutter Jong Timarcha - Royal Sportief Degrieck De Kroon - Den Hert Stadsfeld 't Walleken - Musica DeTroch Zondagsreeks Pano - Adelaars Uvin 't Duifken - Gipak Levmgsbird Ooievaars - Sunset Floris Sportief 81 - Sportkring De Sutter Rode Roos - Amapola Garcia grensrechters Meert en V.D. Veken Star Boys - IJsboerke Van Campenhout Timarcha - Real Familial Van Belle Koszen - Nieuwe Wijk De Meyst (JVL) SETOK OpL uitzondering van O.C. Aalst na wonnen alle kopploegen hun wedstrijd. Leeuwerik, Tijl Snas en AZ'77 haalden het vrij vlot. Blauw Wit had het echter niet breed bij Dressel. De Moorselaars zorgden voor een flink verweer en mochten mits wat meer geluk misschien wel aanspraak maken op een puntendeling. In deze spektakulaire match lukten Wauters, D'Herde en Glenn Van Goethem twee maal, de goals voor Blauw Wit en scoorden Guido en Omer Callebaut en Mare Taelemans voor de Moorselaars. Apostelken haalde een gevleide zege tegen O.C. Aalst dat nochtans op voorsprong kwam langs Danny Mat- thijs. Oudspeler van O.C. Guido Jans sens kopte echter nog voor de rust de gelijkmaker binnen. Na de koffie had O.C. Aalst veldoverwicht maar de kan sen werden niet benut. De thuisploeg had wel het geluk aan zijn zijde toen De Lighe tegen de paal knalde. In de slotfase ging de bezoekende portier in de fout en Van Nieuwenborgh strafte dit onmeedogenloos af. AZ'77 speelde wel niet overtuigend tegen De Pluim, maar de zege kwam nooit in gevaar. Cornand en Eddy Ver- leyen (2) scoorden voor AZ dat de diensten van Daniel Dooremont moest ontberen. De Pluim moest eveneens enkele titularissen missen. Wembley werd met forfaitcijfers inge blikt door Leeuwerik. Johny Van Cae- lenbergh tweemaal, Hunninck, Corte en Nijs zetten de netten bol voor de Ledenaars. Volgende week staat de match AZ'77-Leeuwerik op het pro gramma. Uiteraard wordt er met heel wat belangstelling uitgekeken naar deze topper met de eerste plaats als inzet. Tijl Snas had geen problemen met V.K. Moorselbaan. Coppens (2), Bul- tereys (2), Verleysen, De Wilde en Hélin zorgden voor een zware afstraf fing. De Bulder redde de eer voor V.K. (JVL) Uitslagen Dressel - Blauw Wit 3-4 Wembley - Leeuwerik 0-5 De Pluim - AZ'77 0-3 Apostelken - O.C Aalst Opwijk - Groen Wit Tijl Snas - Moorselbaan Programma voor 10 december: Apostelken - De Pluim AZ'77 - Leeuwerik Dressel - Moorselbaan O.C. Aalst - Wembley Groen Wit - Tijl Snas Oe stand 1 Leeuwerik 9/16; 2 AZ'77 9/16; 3 Tijl Snas 9/13; 4 Blauw Wit 9/13; 5 O.C Aalst 9/11; 6 Apostelken 8/8; 7 Groen Wit 8/7; 8 De Pluim 9/7, 9 Dressel 9/7; 10. Moorselbaan 9/4, 11Wembley 9/4, 12 Opwijk 9/0. 2-0 FF. De Boelpaep Borms V D. Velde De Smedt Van Goethem Uitslagen Igrek - Tuf 0-2 Kreja - Terlinden 1-14 Spokuon - Twentiers 2-0 Ypsilon - Pallieter 2-3 Tijl - Bosveld 2-0 Zenith - Eureka 0-3 Programma voor 11 december: Twentiers - Tuf Tuf Osbr. A Ypsilon - Terlinden Beukenhof Tijl - Pallieter Osbr. C Efsee - Spokuon Van Hoof Zenith - kreja Dendermonde Eureka - Igrek Osbr B Bosveldvrij Stand 1 Tijl 22; 2 Spokuon 22, 3 Tuf Tuf 214 Pallie ter 20; 5 Bosveld 16, 6 Terlinden 16; 7 Efsee 14; 8. Eureka 12; 9. Ypsilon 7; 10. Twentiers 6, 11Igrek 5, 12. Zenith 4; 13. Kreja 2, (JVL) Putstraat 15 9392 MELDERT-AALST Tel. 02/452 71 84

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12