M# MM# i I# I# Blijft Okapi winnen Niet voor hartlijders Wordt Moorsel kampioen Home*in Ondanks homearbitrage Post na verlengingen geklopt in beker Schaal van Hecke Cosmos opnieuw aan de leiding jjfjf zaterdag 10/12/83 Okapi Home-In - Hasselt i .v?#- jbsi eerste ploeg20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post I Nieuwe Gazet van Aalst 9 december 1983 13 Basket 2e nationale Voor Okapi Aalst schijnt het laatste weken plots allemaal een stuk beter te verlopen. Na het geklungel tijdens de eerste wedstrijden werd nu reeds drie maal op rij verdiend gewonnen. Mogelijks het begin van een lange reeks. Vorige week haalde Okapi tegen Fleurus een vrij vlotte puntenwinst. In de eerste helft werd wel vrij zenuwachtig geac teerd, maar desondanks werd de rust be reikt met 2 punten voorsprong Vooral Kriss Schmitten Herman Van Den Brouck zorgden voor de korven. In deze eerste periode bleek vooral de verdedi ging van Aalst efficient, daar waar de af werking eerder middelmatig was. Elias slaagde erin de gevreesde Bus schots uit de match te houden door een strakke man-verdediging. In de tweede periode werd o.a. door im puls van Pat Van Den Bossche een tien- puntenvoorsorong opgebouwd die vlot bewaard bleef Okapi opteerde voor resultaatbasket en kreeg meer zelfvertrouwen. Ook Famaey speelde een verdienstelijke wedstrijd. Uiteindelijk groeide de kloof tot 81 -65, dit dankzij de acties van Elias. Volgende zaterdag ontvangt Okapi in eigen zaal Runxter Hasselt Dit wordt dan ae eerste wedstrijd van de terugronde die zeker moet gewonnen worden. Te Has selt ging Okapi, dankzij een ondermaats wedstrijdeinde met drie punten de boot in. Runxter beschikt wel over een zeer gevaarlijke spelverdeler, maar we mo gen verwachten dat coach Acke ook hier een mouw zal kunnen aan passen door één of andere taktische zet. Het zou ons met verwonderen mocht Elias opnieuw een strikt defensieve rol krijgen. Okapi heeft de overwinningen zeker no dig. wil het zich dit jaar handhaven in tweede nationale Enkel gewezen groot heid Bus Lier bengelt puntenloos aan de staart van de rangschikking. Voor het overige is nog niets beslistin de laatste groep van de rangschikking is een ware hergroepering ontstaan, zodat de terug ronde aan belangrijkheid wint Na de wedstrijd tegen Hasselt en de uitmatchen tegen Sijsele en Niel zal de positie van Okapi een stuk duidelijker worden (PVB) Basket 1 e Provinciale Hoger Op Gent - The Tower72 - 73 Zelden diende The Tower een zenuwslopender match te spelen Tegen Hoger Op Gent waren immers niet minder dan drie verlengingen nodig om uiteindelijk met 1 punt te winnen een thriller met Hitchkock-allures. De kadettenploeg van basketbal ploeg The Tower (J C De aandachtige lezer zal zich wellicht reeds afgevraagd hebben hoe het mo gelijk is dat de score na 55 minuten bas ket niet hoger opgelopen was. Oorzaak hiervan was echter tweeërleide verde diging was langs beide kanten zeer strak en afwerking bleef in gebreke. De toe schouwers konden genieten van een ge- lijkopgaande wedstrijd met een 28-29 ruststand. In de eerste helft liet vooral Van Der Borqht zich opmerken met een 5 op 6. Golfbiljart Tijdens de laatste speeldag van de regionale golfbiljartcompetitie kwam Moorsel A een stapje dich ter bij de titel. Palace A, liet tegen HIH een steekje vallen. De belangrijkste wedstrijd van drie december in de A-afdeling was zeker deze tussen HIH A en Palace A. Palace A, tot nog toe alleen op de tweede plaats in de rangschikking moest de zege aan de thuisploeg laten waardoor deze aansluiting krijgt met de top van de lijst. Welkom A gaf een goede indruk door Schoonaarde in eigen vesting te kunnen verslaan. Meteen verlaat Welkom de met KOT A gedeelde laatste plaats en krijgt weer uitzicht op een betere klassering. Voor Schoonaarde zijn de degradatiepro blemen niet ver meer. In afdeling B lijkt de strijd reeds ge streden. Kristoffel haalde een vlotte zege bij Parksken en heeft met zo veel te vrezen. Voor de tweede plaats Uitslagen OKAP iiB SBWWl VJi&lY \.:v TAPIJTSUPERMARKT Basket 2e Provinciale Vorige week behaalde BBC Erembodegem een verdiende zege te Temse waardoor BBC zich kon losmaken uit de degradatiezone. Vreemd was wel dat opnieuw een uitwedstrijd voor puntenwinst zorgde. De tweede periode bracht hetzelfde wed strijdbeeld. Geen van de teams slaagde erin een voorsprong op te bouwen, zodat na de reglementaire 40 minuten de stand 57-57 was. In de eerste verlenging werd het via De Troyer en Thys 61-61 zodat men opnieuw 5 minuten extra diende te spelen. De Smet en Thys brachten T.T. in deze tweede verlenging opnieuw op ge lijke hoogte, wat een derde verlenging noodzakelijk maakte Tijdens dit wed- strijddeel kon T.T. een 7-puntenvoor- sprong opbouwen die echter even snel als hij er gekomen was, opnieuw begon te slinken Op 20 voor het einde naderde Hoger Op tot op 1 punt. De Aalstenaars konden de wedstrijd ondanks een harde pressing toch uitdribbelen Volgende zondag treft T T het laatst ge klasseerde Moerzeke waar normaal vlot moet gewonnen worden ware het met dat T.T. tegen zwakkere ploegen wel eens de concentratie verliest Onlangs werd er nog verloren in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen. Dat de wedstrijd op zondagvoormiddag ge speeld wordt lijkt voor T T een bij komende handicap te zijn. Positief daar entegen is wel dat De Schaepdrijver waarschijnlijk opnieuw speelklaar zal zijn (PVB) mogen we nog enig tumult verwachten tussen King-Boys A, Leeuwkens B en Johny-Boys A. Deze drie ploegen tel len momenteel elk 16 punten. Afgelo pen speeldag liet Johny-Boys A wel een kans liggen om verder alleen op de tweede plaats te blijven. In de vrij dagafdeling haalde Buxy slechts 1 punt bij Palace Hierdoor kan Scot- sing de leiders benaderen tot 2 pun ten. Zowel Moorsel als Parksken incas seerden zware verliescijfers. (PVB) Afdeling A HIH A - Palace A Schoonaarde A - Welkom A Moorsel A - Moorsel B BBC leek aanvankelijk af te stevenen op een gemakkelijke zege. Vooral Marcoen was in de eerste periode, en dit ondanks een persoonlijke lijfwacht, onhoudbaar. Van zijn totaal van 33 punten lukte hij er 24 in de eerste helft. Temse ondervond dan ook dat hun box-and-one systeem weinig effectief was tegen een vlot spe lend Erembodegem. De thuisploeg scha kelde dan maar over op manverdediging die, met behulp van de scheidsrechters voetbalallures kreeg. Langs Aalsterse kant liet men zich eveneens niet onbe tuigd, want zowel Triest als Cobaer vie len uit met 5 fouten zij het dat eerstge noemde vier aanvallende fouten kon la ten optekenen In de tweede helft ging Temse nog meer aandringen zodat de 13-puntenvoorsprong van bij de rust zienderogen slonk. Het werd dan ook een bijzonder span nend einde met bijna een voor BBC dra matische afloop 25 seconden voor tijd stonden de bordjes gelijk en mocht Mar coen 2 vrijworpen nemen. 1 daarvan be landde in de korf en bracht Erembode gem opnieuw op voorsprong. Temse kon de resterende seconden niet benutten om de winnende basket te scoren. Het was integendeel BBC dat de bal kon on derscheppen en de laatste twee punten aantekenen. Volgend weekend moet BBC normaal gemakkelijk kunnen winnen van laatst geklasseerde White Star Gent. De week daarna zal het tegen Melsele minder vlot Scot sing A KOT A 5-1 Leeuwkens - HIH B 4-2 Palace B - Koszen A 5-1 KlasseringI Moorsel A 25. 2 Palace A, HIH A, 21 4 Leeuwkens A 17. 5 Palace B 15; 6 HIH B 14, 7 Scotsing A 118 Moorsel B 10; 9 Koszen A 8; 1 (j Schoonaarde A 6; 11 Welkom A 5, 12. KOT A :j Afdeling B Sportvrienden B - Leeuwkens B 1-5 Scotsing B Kristoffel B 6-0 King-BoysA - Johny-Boys A 5-1 Sctuxjnaarde B - FaberA 3-3 Johny-Boys B - King-Boys B 5-1 Kristoffel A Parksken A 5-1 Klassenng1 Kristoffel A 22. 2 King-Boys A. Leeuwkens B. Johny-Boys A. 16, 5 Schoonaarde B, Scotsing B. 15. 7 Parksken A, Faber 1, 13; 9 Sportvrienden A 11; 10 Johny-Boys B 8; 1 1 Kristoffel B 5. 12 Sportvrienden B 413. Kmg- Boys B 2 Vrijdag afdeling Schoonaarde - Moorsel 6-0 Palace - Buxy 3-3 Koszen - HIH 2-4 Parksken - Scotsing 0-6 Klassenng; 1 Buxy 22; 2 Scotsing 20, 3 Palace 17,4 HIH 12.5 Schoonaarde 10; 6. Parksken 9; 7 Koszen 5. 8 Moorsel 1 verlopen doch een week later zit er weer puntenwinst in tegen Lokeren. Indien deze prognose waarheid wordt, kan Erembodegem zich handhaven als mid denmotor van de klassering Het blijft echter een vreemde zaak dat BBC vooral op verplaatsing punten haalt en in eigen zaal moeilijk tot scoren kan komen. Een verklaring ligt met zo onmid dellijk voor de hand al kan de grootte van de zaal wel een rol spelen. De borden zijn immers ver verwijderd van enige con- trastgevende wand zoals dat in andere zalen vaak wel het geval is. Ook beschikt men in Denderdal over glazen bordendit in tegenstelling met het plexi dat elders gebruikt wordt. Een raadsel voor de gla zen bol van madame Anita (PVB) Bedrijfsvoetbal Post Erembodegem zorgde voor een fel verweer tegen Politie I Gent. De Gentenaars waren tot 0-2 uitgelo pen, maar de Erembodegemnaars lie ten de armen bij deze achterstand niet hangen en Kiekens en De Bondt brachten Post langszij. Na de reglementaire speeltijd ging men dan over tot verlengingen en toen iedereen zich bij een nieuwe gelijke stand scheen neer te leggen maakte Gent in de slotminuten toch nog de winninggoal. Callebaut A werd aan huis geklopt met het kleinste verschil tegen Samsonite en Desatex won van Politie II met 3-2 cijfers. In kompetitieverband won Honda uit bij VVTTA. Everaert onderschepte in de zesde minuut reeds een slechte terugspeelbal van Bucqué en Honda stond meteen voor. Guns verdubbelde de score na een halfuur spel. Vijf minuten voor tijd kon Bucqué milde ren, maar de gelijkmaker zat er voor de thuisploeg niet meer in. Somati haalde de volle buit binnen bij Bouw dankzij een own-goal van een lokale verdediger. Intercom snoepte Saf een punt af. Saf kwam op achterstand door een doel punt van Maes. De gelijkmaker werd door Carlos Verast in eigen netten getrapt. (JVL) Programma voor 10 december Intercom - Bouw Somati - Desatex Callebaut B - VVTTA Honda - Post Amylum - Saf Zaalvoetbal eerste provinciale Elegeer Gent - Cosmos: 6-10 Aan doelpunten ontbrak het niet in deze ontmoeting. Nochtans mogen de Gentenaars wor den geprezen ofschoon het vóór de rust 2-4 was geworden in hun nadeel. Reeds in de eerste min. trilde het Gentse net met een openingstreffer van De Kinder. Na de 5de min. stond er een 0-2 op het scorebord. Pas na 10 min. kon Elegeer Gent daar echt op reageren, de Aalsterse verdediging geraakte in paniek en Nico Van Moer- kereke scoorde met een droog schot. In de 16e min. voerde De Kinder een bisnummertje op: hij schakelde alle spelers uit, doelman Carpenter incluis. Martin De Keyzer milderde uit vrije trap, maar Luc Hits verhoogde de voorsprong nog in dezelfde minuut (22e min.). Na de rust bleef Cosmos het counter wapen hanteren en verhoogde zijn voorsprong met doelpunten van De Kinder (28e, 32e en 34e min.). Ook doorbrak Johan Moreels het heiligdom van Carpenter in de 31e min. Het weinige publiek genoot van aan vallend zaalvoetbal en zo werden ook de Gentenaars nog beloond met goals van Ellemond (36e min.) en Van Moer- kereke in de 40e min. De beste Gentenaar Ellemond, zorgde ook nog voor nr 5 en 6 doch later kon den Arts en De Kinder de eindcijfers vastleggen. (A.M.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13