ïaliteip® Gazet van Qalst Nieuwe villa te Moorsel in landbouwzone Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Schelfhout n nas mazoa mazoa mazo a n nazoa mazoa mazoa mazo a 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 9 december 1983 Dekenijbestuur Molenstraat neemt kollektief ontslag TRAITEUR PROVENCE Onafhankelijk weekblad voor 6root-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie WATERFLESSEN Gentsesteenweg 211 v 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST ni@ucocL JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Vervolg van blz, 1 menden zelf, slechts vijf aanwezigen Het gevolg was dat er geen nieuwe bestuursverkiezing plaats had en dat de dekenij Molenstraat-Werf-Kapelle- straat voorlopig zonder deken, secre taris, schatbewaarder, enz. komt te staan. Voor zover bekend is dit de eerste maal in de middenstandsge schiedenis van Aalst dat zoiets voor valt. Vier jaar Het ontslagnemend bestuur was amper vier jaar op post, maar reali seerde op deze korte tijd een onge kend aantal nieuwe aktiviteiten. De belangloze inzet van de jonge be stuursleden, onder leiding van uittre dend deken Herwig Van Holsbeeck, was hier zeker niet vreemd aan. In 1979 ging men over tot de aankoop van 45 vlaggemasten en reuze rood witte vlaggen. Het jaar nadien werd ter gelegenheid van de eerste topdag ook de vernieuwde Meiboomplanting ge start, die tot een jaarlijkse traditie uit groeide. In 1981 werd op luisterrijke wijze het 50-jarig bestaan van de Dekenij gevierd en als dit palmares nog niet volstaat weze eraan herin nerd dat de Molenstraat-Werf-Kapelle- straat ook één van de blikvangers werd op de Topdag. In tegenstelling met andere dekenijen werd in de Molenstraat niet zozeer de nadruk gelegd op het verkoopsaspekt maar veeleer op het promotieaspekt voor de plaatselijke middenstander. De bezoe kers aan de Topdag werden naar de dekenij gelokt door het organiseren van groen- en plantententoonstellin- gen, dierenexpo, enz. Hierbij vond het dekenijbestuur geen enkele inspan ning te duur of te zwaar. Het woord en de daad is nu aan de opvolgers (voor zover, die zullen opdagen) om de inge slagen weg verder te zetten. (MP) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Vervolg van blz. 1 len van een rode beuk moge weggekapt worden Hoewel kan gediskussieerd worden of zieke bomen per se moeten geveld wor den (de stadsekologie meldde aan RALDES dat dan wel héél veel zou moe ten verdwijnen), en er zeker geen be zwaar is tegen het vervangen van dode bomen, is vooral de (nu nog gave) rode beuk het middelpunt van de belangstel ling. De door de aannemer aangezochte rooier (Dirk Sonck) bleek heel wat minder rooilustig dan dr Lust Zelfs de direktrice bleek bevattelijk voor zijn tegenargu- mentatie. Er zou nu mogelijks maar één spil wegmoeten. In een mededeling stelt RALDES de vraag waarom de normale procedure i.v.m bouwaanvragen met gevolgd wor- /verd Ook vindt die leefmilieuvereniging het eigenaardig dat een wetenschappe lijk advies zonder meer nagevolgd wordt, en dat dit stedelijk advies dan nog door sommige betrokkenen verward werd met de beslissing, die in dit geval door Ste- debouw getroffen wordt. «Gaan we dan naar een toestand waarbij een kandi daat-bouwer zich met een advies van een of andere architekt automatisch ver zekerd ziet van een bouwvergunning RALDES wil ook dat zo vlug mogelijk be gonnen wordt met de heraanplantingen (waartoe een plan bestaat). Naar de di rectrice ons evenwel meedeelde zou hier reeds deze week mee begonnen worden Tenslotte sluit RALDES zich aan bij de visie van de stadsekologe dat een mentaliteitswijziging bij de bevolking dringend nodig is niet alle «zieke» bo men moeten noodzakelijkerwijze geveld worden. Als het toch moet, dient herbe planting opgelegd te worden Al bij al is het de vierde keer in korte tijd dat een bouwvergunning in Aalst voor opspraak zorgtde tennis-hall aan de Affligem- dreef, de werken van Intercom aan de Bredestraat (gestart zonder vergunning; zie onze editie van vorige week), de villa aan de Kaalbergstraat te Moorsel (zie elders in dit blad) en nu het domein Schelfhout, (pd; foto gi) Zoals U merkt wordt onze landbouwzone De Kaalbergstraat in Moorsel. (Gi-PD) Vervolg van blz. 1 Dit perceel vormt wel de aansluiting tussen het woongebied met landelijk karakter en het woonuitbreidingsgebied, en ligt drie meter hoger dan de verlaten spoorwegbedding Aalst-Opwijk, zodat doorgaand verkeer in de Kaalberg niet haalbaar is. Volgens Denayer zijn de stadsdien sten niet zo gelukkig met het feit dat de bouwvergunning afgeleverd werd vóór het aanleggen van het keerpunt. Hierbij werd vermeld dat bij verkave lingen wegenis en nutsvoorzieningen moeten aangelegd worden, vooraleer er mag gebouwd worden. Anderzijds zijn er volgens de stadsdiensten vol doende gevallen bekend waarbij infra- struktuurwerken na het bouwen van de woningen niet meer uitgevoerd worden, zoals in de verkaveling Baron Moyersoenpark waar voetpaden ont breken. De betrokken stadsambte naar meende bijgevolg dat moest ver meden worden dat er een precedent geschapen werd Denayer was dan ook van oordeel dat het stadsbestuur deze bouwaanvraag zeer welwillend behandeld had, ook al ligt het perceel in de landbouwzone, werd de wegenis niet aangelegd, zijn er geen nutsvoorzieningen, kunnen de voertuigen nabij de nieuwe woning zich niet draaien, en werd er meteen ook de mogelijkheid gegeven om andere landbouwgrond aan de over zijde van het keerpunt in bouwzone te transformeren. terdege besche-md In het antwoord bevestigde schepen van openbare werken De Maght, de gegevens van raadslid Denayer. Zij stele anderzijds dat een waarborg ge vraagd werd aan de bouwheer, omdat de stad het risico niet wenste te lopen dat het half rondpunt niet uitgevoerd werd. Zo dit trouwens niet zou gebeu ren, zal het stadsbestuur zelf tot" de aanleg overgaan op kosten van de bouwheer. Volgens de schepen was wettelijk alles in orde. Het ging hier om een speciale situatie. Interpellant Denayer bleef er echter bij dat de nieuwe woning in de landbouw zone gebouwd werd. Volgens hem had het stadsbestuur zelf door de bouw toelating te geven haar eigen standpunt verloochend waarbij, ge steld was dat de verstedelijking van de dorpen dient tegengegaan. Toen het oppositieraadslid liet doorschemeren dat het omzetten van landbouwzone in bouwzone, te gemakkelijk was gebeurd, schoot burgemeester Uyt- tersprot, die zelf in de Kaalbergstraat woont, uit zijn krammen. Hij wees op de vele moeilijkheden die de eigenaars van de landbouwgrond ondervonden hadden om de bouwvergunning te bekomen, en op zijn beurt was hij van mening dat het hier een opvullings- strook betrof. Van enige onregelmatig heid of goede wil van het bestuur van Stedebouw kon volgens hem geen sprake zijn. (MP) Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77.62 94. Burelen open van 1o tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Onze gemeenteraadsleden gaan de jongste maanden teveel de ruzie- toer op, en gunnen mekaar de rol niet die ze moeten spelen. De bestu rende meerderheid en de kontrolerende oppositie zijn er toch voor een positieve inbreng, nietwaar. En ik zou graag zien dat de kloof tussen beide regelmatig overbrugd wordt om in geweten, en niet vol gens de partijkaart, te beslissen in het algemeen belang. Ik had allang gedacht dat al die waterflessen op de politieke banken er voor iets tussen zaten, omdat tussenkomsten met Dionysische zwier meestal ontaarden in martialiteit. Daarom ben ik vorige week eens gaa"n zitten aan de perstafel waar diezelfde flessen staan. Allicht niet om de keel van de journalisten te schrapen of hun stembanden te smeren, dan wel om ze goed te stemmen. (Bemerk de woordspeling a.u.b.) Maar nee, hoor Er zat niets verdachts in de fles. Gewoon water, niet eens om in de wijn te doen. Daarom stel ik voor dat ze op de gemeenteraad voortaan Safir zouden schenken, ook aan het publiek, en met een dubbele uitkering als eindejaarsgeschenk aan gans het stadspersoneel. Vooreerst zou daardoor de plaatselijke nij verheid opkikkeren, en zouden wij niet langer een Waalse waterfirma steunen, zoals schepen Van Vaerenbergh en van Erembodegem mij terloops maar terecht deed opmerken. Ik wed dat de schepen mijn voorstel zal steunen. Raadslid Jan Caudron maakte in de openbare zitting zijn beklag omdat het dossier Struktuurplan Aalst-Centrum nergens te vinden is ten stadhuize, en de panelen met stadsplannen ergens liggen te zielto gen in een kelder. Nogal wiedes van zijn gewezen-toekomstige of toekomstig-gewezen partijgenoot Jan De Neve van openbare werken die precies om de tientallen P's die op de plannen voor nieuwe par kings stonden, zoveel herrie had gekregen dat die panelen best ver dwenen. Maar geen nood. Raadslid Caudron verneme langs deze weg dat mijn eigen dokumentatie over dat struktuurplan circa 14 cm. dik is en dat ik zelfs, o wee schepen De Neve twee dia's bezit van de verdwenen panelen. Hij mag ze komen bekijken maar verder afblijven. Die zijn nog van in de tijd dat een zekere advokaat André-Emiel Bogaert de verdediging van die plannen op zich nam in openbare hearings. De laatste tijd heb ik over die advokaat Bogaert nochtans eerder de indruk dat een hopeloze verdediging hem minder ligt dan een frontale aanval. De Panoramist i iankeli|k weekblad voor Graat Aalst - Een uitgave van v t» «mietje mtormane Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr voor 3 maanden. Ik stortfr'. op rekening 001-1153969-36 van de v z w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Het on stagnemend bestuur van Dekenij Molenstraat

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2