GOODfYEAR COPPENS BH -1! Zelfs operatietafels zakken door De motie van het O.C.M.W. Marlimat Politieke weerslag V1& TRAITEUR PROVENCE VERGEET NIET TIJDIG JE ABONNEMENT TE HERNIEUWEN De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. S AUTOBANDEN V?ACWrWAG^SONBIViAGBNB Hi good/year Dat het OCMW-ziekenhuis zelf zwaar ziek is, betwijfelt nu niemand meer. Toen advokaat A.E. Bogaert op de perskonferentie sterk aandrong op verbeteringen, vóór naar het nieuw ziekenhuis te verhuizen (zoniet wordt de werking daar nu al erfelijk belast) sloeg voorzitter E. Goossens eens te meer mea culpa. Hij kon nog met geen konkrete veranderingen uitpak ken, maar kondigde wel de afbraak van vele heilige huisjes aan. Sekretaris Saevs. voorzitter R. Goossens en raadslid Van Herreweghe. (JC) Hij wees erop dat de vorige raad hier reeds mee begonnen was. Waar vóór de fusie bepaalde artsen nog hun eigen in strumentarium mee dienden te brengen, werd intusseen veel geïnvesteerd. Het zou de bedoeling zijn dat na het in strumentarium ook wat aan de «bedie naars» gedaan wordt, ook al staat het eerste zeker nog niet op punt, zoals advokaat Bogaert en de Medische Raad ten overvloede aantonen. Advokaat Bogaert is de man die het OCMW-dossier eind september in de openbaarheid bracht, na ruime briefwis seling met de verantwoordelijken en vanuit een lijvig dossier. Na de OCMW- perskonferentie stond hij zelf, in kafee 't Landhuis, de pers te woord. Hij zette op een rijtje wat zoal allemaal moet herdacht worden in het hospitaal, en dat is heel wat... Bedreigd Voor de duidelijkheid advokaat Bogaert mag niet verward worden met schepen Etienne Bogaert. Beide zijn CVP-leden, maar beslist geen boezemvrienden. Wat André-Emiel Bogaert betreft, deze wil zijn loyauteit aan de CVP koppelen aan een nieuwe stijl, aan openheid. Hij kiest voor een politiek zonder «sociaal dienst betoon» en kafees afdrentelen; via het hard giaken van voor de gemeenschap belangrijke dossiers (station, OCMW, ruimtelijke ordening.wil hij «bekend» worden tegen de volgende gemeente raadsverkiezingen. Dat wordt hem in de CVP niet in dank afgenomen. Hij deelde mee dat de Aal- sterse en arrondissementele CVP-lei- ding hem voor een open gesprek heeft uitgenodigd binnen de veertien dagen Zeer kras is ook de bedreiging uit de mond van een bekend politicus«We zullen maken dat hij honger heeft». IJzer smeden terwijl het heet is Bogaert wenste geen partijen of perso nen in diskrediet te brengen, daar het om HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HERDERSKM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondseslwg 389 9300 AALST zowat 50 jaar OCMW (COO)-politiek gaat. Volgens hem is er nu een ideale kans om alles grondig aan te pakken de verhuizing staat voor de deur, en men kan het ijzer n^g smeden terwijl het heet is. Politici van welke kleur ook zouden moe ten ijverên om het hospitaal te geven waar het recht op heeftreageren tegen alle mogelijkg vertragingen van de afwer king van het nieuwe ziekenhuis (in 1985 zouden al minstens 120 bedden voor de traumatologie (dienst 900) chirurgie en orthopedie moeten operationeel zijn, zoals in St.-Niklaas zou een officieel traumatologiecentrtim moeten opgericht worden (waarvan het O.L.Vrouw-zieken- huis een deel zou krijgen),*er moet een afdeling neuro-chirurgie komen (dit zou haalbaar zijn via samenwerking met de kliniek), alsmede een revalidatiecen trum. Hooggespecialiseerde diensten in het hospitaal, die niet in de kliniek aan wezig zijn (plastische fiandchirurgie, mikro-chirurgie en vasculaire chirurgie) moeten dringend erkend worden. In het nieuwe ziekenhuis moeten bovendien ook andere hooggespecialiseerde dien sten komen zoals de immunologie, endo- krinologie en laserapparatuur. Voor het isotopenonderzoek zou zeer - dringend een investering van 8 miljoen noodzakelijk zijn (wat afgeschreven zou zijn op 2 jaar) Momenteel blijkt ook de arts van deze dienst veel te weinig aan wezig en is de bestaande apparatuur al tien dagen stuk. zodat men doorstuurt naar het O.L Vrouwziekenhuis. Aangezien zowat 2 tot 5 van de bevol king nierpatiënt is is de afwezigheid van een nierdialyse een schromelijk gebrek Aangedrongen wordt op een overeen komst met de kliniek, aangezien het om dure apparatuur gaat Zoniet zou het hospitaal toch op eigen kracht tot de aan schaf moeten overgaan Personeel Ook het teveel aan personeel wil Bogaert aangepakt zien. Hij verwees naar het OCMW-ziekenhuis van Mechelen dat met minder personeel zeventig miljoen minder verlies boekt dan Aalst. Waar het OCMW schermt met het per soneelsstatuut van Gent, vroeg hij zich af of dit politiek echt onmogelijk te wijzigen is. Zo dit inderdaad niet kan. zouden het personeel beter moeten renderen Versleten operatiemateriaal Als voorbeeld van ouderwetse en versle ten operatie-apparatuur, gaf Bogaert het voorbeeld van operatietafels die door zakken Een ervan dient zelfs met een houten stok ondersteund te worden Konsultaties Mistoestanden zijn er ook inzake de kon sultaties. De konsultatie-diensten kosten 8,8 miljoen fr., waar ze normaal zonder verlies moeten kunnen werken. Sommi ge boeken nul konsultaties. andere met drie artsen en drie verpleegsters slechts 24/'week. Hiertegenover staan dan dien sten met 10.000 konsultaties per jaar, die slechts twee verpleegsters gedurende drie dagen/week ter beschikking heb ben. Voorbeelden van nul konsultaties/week met drie artsen zijn de pediatrie en de dienst prenatalen. Het kan beter Dat management nochtans veel kan ten goede keren bewijst de ortopedische dienst. Zonder deze zou het hospitaal virtueel in faling zijn, aldus een door Bo gaert geciteerd OCMW-raadslid. «Het ligt dus niet allemaal aan oude gebouwen en aan de slechte naam Alle diensten zouden gerevaloriseerd moeten worden waarbij minstens één full-time genees heer aanwezig is. (pd) Er was een tijd dat de voorzitter van het Aalsters O.C.M.W. in volle vergadering plots zijn kabasken bovenhaalde, daar een pakje boterhammen uitviste, zijn pulleke koffie en zijn chic bureau plaatste en onder de ogen van al de zitpen- ninggenieters aan zijn schafttijd begon. De huidige voorzitter Richard Goos sens is voornamer en bekwamer. Vorige zaterdag zei ik hem het fijn te vinden dat hij ondanks een ongesteld heid toch de moed opbracht om op de O.C.M.W.-perskonferentie aanwezig te zijn. Ik beklaag de leden van de O.C.M.W.-raad die met uitzondering van Piet Heymans, afwezig door ziekte, in ontroerende eensgezindheid die ruziezoekende Motie van 28 okto ber hebben gesteund. Zij moeten zich wel gevoeld hebben als een kikker tussen hamer en aam beeld. In gans mijn leven las ik nooit een woester tekst, en dan zegt voorzit ter Goossens nog dat het de lichtste versie was. Hij en de leden De Veylder en Bourgeois zouden de inhoud dan nog afgezwakt hebben. Ik vertelde ook de voorzitterclat ik persoonlijk betrok ken was bij zijn motie, vermits alle per soneelsleden tegen mij werden opge ruid. Dat ik bijgevolg geen vrede neem met de sussende vriendelijkheden van vorige zaterdag, maar dat op papier wou. Hij beloofde mijn vraag voor te leggen aan zijn leden. In de muil van de... beschermde kik kerpoel stelde ik nog andere vragen, doch de hiernavolgende bleven zon der antwoord 8. In uw motie staat dat aan de naam en faam van uw instelling en aan het geneesherenkorps onherstelbare schade wordt toegebracht. Wat hebt U al gedaan om die schade te beper ken 9. De O.C.M.W.-motie zegt «dat de .werkgelegenheid van tientallen men sen door deze georchestreerde cam pagne in het gedrang wordt gebracht». Kunt U dat nader toelich ten 10. U spreekt van «beschuldigingen geuit door een buitenstaander». Welke zijn die beschuldigingen en wie is die buitenstaander 11U spreekt van slechts één buiten staander, maar van een georches treerde campagne. Hebt U al eens een orkest gezien van één man 12. U sprak van een lastercampagne maar U hebt nog altijd niets weerlegd. Nooit heeft iemand mij uitleg gevraagd. Zelfs mijn ouwe vriend, dokter Emiel Goossens, heeft mij nooit gevraagd over welk geval ik het had. Waarom niet 13. Alle O.C.M.W.-leden behalve Piet Heymans «namen zich voor al het nodige te doen opdat aan deze laster campagne een einde wordt gesteld en alle middelen, gerechtelijke inbegre pen, met dit doel te zullen aanwen den». Waarop wacht U nog Tot zover mijn onbeantwoord geble ven vragen. Tenslotte ga ik eens cite ren uit mijn eigen berucht-geworden Panorama van 14 oktober: «Zoals elk weldenkend stadsgenoot mag advo kaat And ré Bogaert op de steun van dit blad rekenen wanneer positieve bedoelingen aan de basis liggen». Dat geldt nog altijd voor iedereen, waarde lezer Maar niet allemaal tegelijk als tublieft. De Panoramist Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Hét gespreksonderwerp deze week is zonder enige twijfel het OCMW. De dagbladpers ging maandag en dinsdag reeds uitvoerig in op de 0CMW- perskonferentie. Een stortvloed van feiten en antwoorden en informatie, ook omtrent de «zaak Matthieu» waarover het stilzwijgen - gezien de plotse aktualiteit - even plots verbroken is. heeft schepen Bogaert als bedrijfsrevisor de zaken geregeld bij de recente verkoop van het Matthieu-labo in de Zonnestraat Ook politieke aspekten worden hierbij niet uit de weg gegaan. Zo meent De Morgen dat de laatste dagen in Aalst ge ruchten de ronde doen over een moge lijke koalitiebreuk tussen CVP en PVV, zo Matthieu en Barrez opnieuw in dient zouden genomen worden In Het Nieuwsblad wordt anderzijds ge wag gemaakt van tegenstellingen binnen de Aalsterse CVP. Het wordt opvallend geheten dat burgemeester Uyttersprot de zittingen van de OCMW-raad niet bij woont wanneer er over de zaak Matthieu gesproken wordt. Hiertegenover staat de band tussen dr. Matthieu en de schepe nen Bogaert en De Pauw. Inderdaad aan de Wase firma Nagels (voor 62 mil joen). terwijl het boekhoudkantoor ook zaken waarneemt voor Matthieu. Het is dit kantoor dat geld van het labo-Mariën uit Gent. dat voor dr. Matthieu werkte, wilde storten op een persoonlijke reke ning van Erik De Bie (huidig waarnemend diensthoofd van het OCMW-labo). om deze in diskrediet te brengen. Ten derde wordt het meldenswaardig ge acht dat het College in de gemeenteraad in openbare noch in geheime zitting reeds willen antwoorden heeft op vragen betreffende de zaak Matthieu-Barrez VU-fraktieleider Jan Caudron gaf op 5 december reeds te kennen dat zo dr Matthieu terug aangeworven wordt, de houding van de ambtenaren zal wijzigen en dat men hiermee regelrecht op een failliet van het ziekenhuis zal afstevenen Op 12 december beslist de OCMW-raad bij geheime stemming (pd) Ondanks de krisis geen prijsverhoging 1 jaar 1.000 fr. I M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) a't

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5