10 korting op aS uw aankopen Mode Germaine Jin Boem Tarara Korte Nieuwstraat wacht op eerste schroothoop Gedurende gans de maand december Geraardsbergsesteenweg 74, Erembodegem- Terjoden Tel053/21 85 50 Neem nu een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst 1.000 fr. voor 50 weken leesgenot. Erembodegemse hopbelletjes Beste klanten, We zijn er dit jaar vroeg bij, om U een Zalige Kerst en een Voorspoedig Nieuwjaar te wensen... We zijn er dan ook vroeg bij, om U ons eindejaarsgeschenk aan te bieden. Er is een pracht van een feestkollektie met kleedjes vanaf 1.795 fr. Verder ook rokken, broeken, bloezen, pulls, broekcombinaties, broekpakken en nog zoveel meer. Er is een overvloed aan keuze en nuttige eindejaarsgeschenken voor dames en heren. Vergeet niet: zaterdag 10 en zondag 11 december: OPENDEURDAGEN. Vrij in vrij uitvan 9 tot 19 uur. Vanaf nu zijn we maandagnamiddag terug open. 8 Nieuwe Gazet van Aalst 9 december 1983 "Akela, wij doen ons bestwe horen het ons nog zo meebrullen, geheel in de scoutsgeest van Baden Powellvrede en vriendschap aan mekaar bijbrengen. Nu, in Aalst is er momenteel een uitschieter van een eeuwenoude scoutsvete brandend aktueel. Wat zou onze Powell daarvan zeggen Centraal staan de Jins Nee géén alter- natieve A.A. voor een bepaalde sterke drank, maar een scoutsgroep die zich bezighoudt met de overgang van "ge woon boskakkertje" naar volwaardig lei der. Hun lokaal bevindt zich in een vroe gere stalling van Kasteel Ter Linden En dat mogen ze al jaren gebruiken van de stad Reeds heel lang werden verzoeken om het dak te laten repareren onbeantwoord gelaten van stadszijde. tot het gebouwtje nu opeens bouwvallig werd verklaard, en de scouts hun ongetwijfeld zelfgesjorde matten mogen oprollen. Er zit precies wel een reukje aan En ja, Jinsleider Chris Descamps (St. Joris) heeft wel een en ander op de lever. "Veel heeft te maken met de vete tussen de scoutsgroepen St Kristoffel en St Joris. Daar zit het al jaren scheef omdat wij een iets jongere groep zijn in volle opgang terwijl zij als oudsten het territo rium bedreigd weten, en een mindere periode kennen. En nu de Jinswerking eens in onze handen kwam door desin- tresse van de andere groepen, vinden ze niks leukers dan alles maar via de politie ke weg op te blazen't Is namelijk Miguel Stas (St. Kristoffel). die in het be stuur van de jeugdraad het vervallen van ons lokaal heeft aangeklaagd, puur om ons er buiten te krijgen. Toch vreemd dat hij zijn "macht" niet durfde te gebruiken toen de boys van St. Kristoffel er met de plak zwaaiden, en de Jins er destijds een heel slechte naam gaven (de "Gins", a h w De versie van Miguel Stas luidt«Ja, ik heb aan de raad gevraagd om het lokaal onmiddellijk te sluiten of te restaureren, anders gaan ze daar het derde deel van het plafond op hun hoofd krijgenHet college van burgemeester en schepenen heeft intussen reeds beslist dat het ge sloten moet worden. Op 22 november zal er in de jeugdraad wellicht al een andere bestemming aan gegeven worden...». Jindu striële spionnage en jinfiltratie Kwalijk wordt hem genomen, dat hij de Jinswerking meteen laat vallen, nu zijn St.-Kristoffelgroep er maar twee leden en, géén leiding heen kan sturen Vroeger lag dit wel anders. Chris Descamps «Ja, toen zij er zowat de baas waren zijn onze. jongens er weggebleven omdat ze er nog weinig scoutsbeweging in terugvonden een zondagmiddag gitaarkrabben en zit ten/liggen drinken Nu proberen zij ons zwart te maken met zo'n argumenten. Twee leden van St-Kristoffel zijn dit jaar eenmaal onze vergadering komen bijwonen, en zijn dan weggebleven, om dan een hele lasterkampagne tegen ons op te zetten. Bij navraag en persoonlijk bezoek bleek dat ze vlot bekenden dat ze enkel waren gekomen om de boel te be- spionneren en om tegenargumenten te gen onze werking te vinden... Doorsto ken kaart dus.. Dat we enkel nog met St.-Jorisleden zitten momenteel (6 en 1 leider) zat hen blijkbaar zwaar in de neus. Toevallig hebben we nu ook ver nomen dat St -Kristoffel zelf een soort Jinsgroep wil beginnen, onder de mom van een opvang voor oud-leiding Vandaar dat ze alles aanwenden om ons hier maar weg te krijgen Miguel Stas ziet het wel anders «Ja. van ons zijn er onlangs twee Jins geweest, maar beiden vonden er niets aan (nvdr het ging om een bosspel) Het viel ook tegen dat St -Joris geen rekening hield met onze unifor- men In «onze» tijd behield ieder wel zijn uniform, maar was er een speciale gelijk vormige das voorzien Leven van liefde en... Op onze vraag of er dan geen poging tot samen-werking mogelijk zou zijn valt de woordvoerder van St -Kristoffel nogal scherp uit tegen de huidige scoutsleider (van St -Joris dus)«Nee. voorlopig nietIndien er nu nog een degelijk figuur als leiding voor de Jins had gefungeerd ja, maar nu Zijn persoonlijkheid en visie op scouting bevallen me allerminst Trouwens van «horen zeggen» was hij als gewoon leider ook al niet veel zaaks hoe zou hij dan leiders moeten opleiden Of we daar dan geen mensen van ons kunnen heensturen We zitten zelf wat krap, hé En ónze nieuwe «|insgroep» dan Ach daar zal de groepsraad wel voorzorgen Chris Descamps en zijn scouts vinden het allesbehalve leuk om door collega's in de kou gezet te worden (letterlijk zelfs De voorbije maand hebben ze voor meer dan 5000 fr voor inrichtings- onkosten ui' eigen zak gehaald voor hun knus lokaaltje Om nog maar van de vele uurtjes werken te zwijgen... En net de dag na de plechtige opening ervan komt schepen De Pauw. vriendelijk doch reso luut. de schade overzien en meedelen dat ze voor 100.000 fr kosten aan dak herstelling moeten opdraaien of dat ze anders elders onderkomen moeten zoe ken, Hij stelde hierbij Kreja voor, maar het is duidelijk dat zo'n overgang al heel wat van de nodige onafhankelijkheid zou kosten. De Jinsleider mag nu wel nog zijn ultieme alternatief aan de jeugd- en gemeente raad voorleggen «Als de stad de mate rialen levert zullen wij de werken zelf uitvoeren Dat lijkt me zeker haalbaar Van onze kas moeten we niet veel ver wachten 't schijnt dat de Jins van St - Kristoffel vorig jaar alles opgebrast heb ben Jin Genie Zo zie je maar hoe leuk de wereld in mekaar zit Het stadsbestuur wil nu niet opdraaien voor de nalatigheid van de vorige coalitie en besluit de boel maarte sluiten De Nayer (van die vorige heer sers) interpelleer! en vergallopeert waar zijn eigen partij mee deze verkrotting had kunnen voorkomen (natuurlijk vergeefs) En Miguel Stas denkt dat hij alweer zijn goeie daad heeft verricht, vandaag. Wan t dat is toch scouting Voor deJins en hun lokaal luidt intussen misschien wel de laatste ronde Jinlebells (LDC) Koningin Astrid, althans haar beeltenis op het Keizerlijk Plein, beleeft bange dagen. Wie goed toekijkt kan merken hoe de betreurde vorstin bij momenten de ogen dichtknijpt en, verschrikt, het (stenen) hart vasthoudt. Reden genoeg om op onderzoek te trekken, vonden wij. Zoals U weet werd de verkeersrege ling tussen Hopmarkt en «Kastanje- vesten» enkele maanden geleden grondig gewijzigd. Toen al wezen we op de vrij omslachtige en voor velen nogal onlogische oplossing die uit de politiebus kwamhet verkeer in de Korte Nieuwstraat en Boterstraat werd tot één, omstreden richting beperkt. Zoals U weet, dient men een ware slalom te rijden om bijvoorbeeld van de Hopmarkt uit, de Arbeidsstraat te bereiken. Indien iedereen echter, gedisciplineerd, de verkeersaanwijzi- gingen zou opvolgen is ook deze gebrekkige regeling voldoende veilig. Al dient hier onmiddellijk aan toege voegd dat aan het kruispunt Boter- straat-Keizerlijk Plein een extra-ge vaarzone werd gecreëerd, vermits slechts weinige autobestuurders de voorrangsregel toepassen. Reden van Astrid's angsten en van dit artikel, is evenwel een ander gevolg van de hervorming. Wie regelmatig de Korte Nieuwstraat doorrijdt, is met hevig getoeter en schreeuwend rem mende wagens al vertrouwd. Dagelijks wordt het verkeersbord dat de enkele richting aangeeft, meerdere keren, al dan niet opzettelijk, genegeerd. We vroegen het aan de inwonenden van de straatvijf tot tien overtreders per dag is niet eens uitzonderlijk. En dan hebben we het nog niet over de gekke zaterdagavondtoestanden... Zoals we zelf konden vaststellen zijn deze snoo daards vaak geen arrogante «hell- drivers», maar brave chauffeurs die zich een aap schrikken wanneer ze halverwege de straat door een woe dende tegenligger tot staan worden gebracht. Uiteraard dient men aan dachtig achter het stuur te zitten en wordt men verondersteld een vol doende zicht te hebben om verkeers- platen op te merken. Toch blijft de ver keersgeleiding voor ons hier een ongelukkige zaakhet aantal inbreu ken is gewoon te hoog. Een permanente politiekontrole zou misschien helpen, een herziening van de regeling, zéker. We hebben immers het akelige voorgevoel dat een eerste ernstig verkeersongeluk niet lang meer op zich zal laten wachten. (JVG) Zaterdag 10 december Om 20 u. eerste dans van de 2e grote dansavond ingericht door Tafeltenmsklub Omego, in de gelijknamige zaal, Kapelleveld 3. Met DJ Gertje Gerrits. Toegangs prijs 50 fr. Voorverkoop 40 fr. Zondag 11 december Om 14.30 u. kerstfeest KAV in de parochiezaal Wie in Erembodegem aan kaarsen van de Bond Zonder Naam wil geraken kan o.m. op volgende adressen terechtNinovesteenweg 175, Leuvestraat 82, Kou- terbaan 26, Kerkstraat 6, en op Terjoden in de Eikenlaan 7. Op donderdag 22 december om 20 u. komt het koor Cantate Domino van het St.-Maarteninstituut te Aalst optreden in de O.L.V.-kerk Op het programma staan kerstliederen van Lodewijk De Vocht Inrichters Technische school en Lagere school Termuren Erembodegem - Postzegelklub «Dendria» vergaderde verleden weekend in het parochiehuis, waar de jaarlijkse feestvergadering doorging. Onze fotograaf was er bij om de glunderende kopstukken op de gevoelige plaat vast te leggen, (gi)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8