1883-1983: OPTIEK PRAET 100 JAAR Sinterklaas woont aan de Dender Personeelsbeleid «Vroeger een klucht, nu een drama» Edgard Hooghuys (SP) geeft NMBS-herstructure- ringsplan nog wat krediet OPTIEK PRAET Lange Zoutstraat 8 AALST ■s 053/21 83 04 Nieuwe Gazel van Aalst 9 december 1983 9 Welke is de reden waarom tot op heden geen enkele DAC-er of BTK-er werkkledij of schoeisel heeft ontvangen Wanneer is zulks voorzien vroeg VU-raadslid Danny Denayer op de jongste gemeenteraad. In num mer 2 van Aalsters Accent had hij immers gelezen dat stadsbestuur enkel de werkingskosten van deze personeelsleden diende te betalen «onder meer voor werkkleding, materieel en materialen, lokalen, enz.». Schepen van Financiën Bogaert (CVP) Hij was vooreerst met akkoord met het feit de oppositie zelf zou aanduiden wie namens het stadsbestuur op een inter pellatie diende te antwoorden Ander zijds herinnerde hij eraan dat zijn voor ganger Schepen Blommaert in het eerste jaar na de fusie (1977) geen enkele maal een kommissie van het personeel had samengeroepen, ondanks de belangrijke fusieproblemen. Tot slot zag hij een tegenstelling in het feit dat de oppositie aandrong op het samen roepen van kommissies, en terzelfdertijd pleitte voor besparingen in de stadsuit- gaven Eddie Monsieur bleef er echter bij dat voor specifieke personeelsbelangen (zoals aankoop van werkkledij) en voor het al dan niet uitbetalen van de einde wees er vooreerst op dat de BTK'ers niet van de nieuwe legislatuur dateren An derzijds had de budgettaire toestand van de stad nog met toegelaten om werkkledii aan te kopen. In de toekomst zou er wel werkkledij aangekocht worden volgens de behoeften. De schepen zag echter ook muziek in hergebruik van oude kledij of schoeisel, wat de kosten zou drukken. Eddie Monsieur (SP) verwonderde er zich over dat niet de schepen van perso neel maar wel die van financiën ant woordde. Anderzijds verweet hij de meerderheid nog steeds geen perso- neelskommissie bijeen geroepen te heb ben. zelfs niet voor de eindejaarspremie van het personeel. Hierna citeerde deze ex-schepen tal van artikelen van het Algemeen Reglement op de Arbeidsbescherming die erop wij zen dat de werkgever in casu het stads bestuur wel verantwoordelijk was voor de aankoop van werkkledij voor zijn perso neel «Een eenvoudige klacht van gelijk wie bij de Technische Inspektie van het Ministerie van Arbeid en Tewerkstelling zou de stad onmiddellijk voor haar ver antwoordelijkheid plaatsen», aldus Mon sieur. Volgens hem kan een dossier voor een DAC-projekt slechts goedge keurd worden als de nodige kredieten beschikbaar zijn om de werkzaamheden tot een goed einde te brengen. Indien deze kredieten, waaronder vol gens het oppositielid de werk- en be- schermingskledij behoort, er met zijn, dan zou dit voor de toekomst een streep door de aanwervingsrekening van de stad Aalst kunnen zijn. Monsieur had ter zake dan ook graag een antwoord gekre gen van de schepen van personeel. Na dat schepen Bogaert nogal kwaad ge reageerd had op de laatste uitlatingen van Monsieur, en verklaarde dat het vorig bestuur van het personeelsbeleid een klucht had gemaakt, reageerde per- soneelsschepen De Pauw op zijn beurt jaarspremie de bevoegde kommissie van personeel moest samengeroepen ge weest zijn Oud-schepen Antoon Blommaert (VU) die zich duidelijk geviseerd voelde door de woeden van zijn opvolger herinner de de burgemeester allereerst aan zijn vroegere beweringen dat hoe meer kommissies men samenriep hoe minder interpellaties men diende te verwachten Volgens Blommaert vond de CVP vroe ger het feit dat er geen kommissies sa mengeroepen werden verkeerd nu blijk baar niet meer Daartegenover stond dat het personeel ondanks alles wel een ein dejaarspremie uitbetaald kreeg en wel werkkledij bezat «Was het personeels beleid vroeger misschien een klucht, al dus Blommaert, dan is het nu een dra ma» Tot slot bevestigde burgemeester Uytter- sprot dat er dit jaar geen kredieten be schikbaar waren voor de aankoop van werkkledij Reden de saneringsmaat regelen Volgend jaar zouden de nodige kredieten echter wél in de begroting inge schreven staan (MP) SP en VU onthielden zich op de jongste gemeenteraadszitting bij de stemming over een door de meerderheid voorgelegde motie inzake de hervormingsplannen van minister De Croo. De afkeuring van het plan door CVP en PW werd door SP-fraktieleider Hooghuys op de korrel genomen. Het verbaasde Hooghuys dat de CVP een motie voorstelde, waar die partij zich steeds tegen het stellen van moties kant te. Hij verweet de CVP-mandatarissen «gespletenheid en dubbel gezicht», door een plan van de regeringspartner te kon testeren wetende dat dit vanaf juni in werking treedt. Bovenal vroeg de socialistische fraktie- leider zich af of de meerderheid de mate rie wel voldoende had onderzocht alvo rens tot de betwiste motie te komen, «Want», aldus Hooghuys. «de huidige dienstregeling van de treinen uit het Aal- sterse werd de laatste 20 jaar omzeg gens niet gewijzigd. De synchonisatie van de aansluitingen van de treinen uit Iedereen kent de Aalsterse firma Amylum reeds van één kanthet bedrijf met zijn aanhoudende milieuhinder, doch binnenkort zal Aalst opnieuw met het bedrijf kunnen kennis maken: als sponsor van heel wat stadsgebonden aktivi- teiten. De moeilijkheden die door dit bedrijf in het centrum van onze stad veroor zaakt worden, zijn niet weg té cijferen, maar toch heeft Amylum ook nog andere eigenschappen. Heeft Jan Modaal al stil gestaan bij de werkgele genheid die dit bedrijf verschaft Waarschijnlijk niet: het imago van de firma bleef vrij negatief. Amylum heeft echter blijkbaar beslist zijn blazoen op te poetsen door de Aalsterse bevol king waar mogelijk op andere fronten te steunen. Het zal wel duidelijk zijn dat Amylum niet gratis op de affiches van KSC Eendracht Aalst prijkt. Hier en daar wordt zelfs gefluisterd dat Eendracht van Amylum het nodige kapitaal zou krijgen om naar de hoog ste afdeling te kunnen promoveren. De ambitie van de .glucoserie reikt echter verder. Zo blijken zij ook be langstelling te hebben voor het Aal sterse karnaval. De ideale wijze om dit volksfeest bij uitstek te steunen was dan ook vlug gevondenvia het AKV (Aalsters Karnaval Verbond) dat het grootste deel van de verenigingen groepeert, werden de nodige kontak ten gelegd, na de eerste kontakten worden de plannen gekonkretiseerd. Het bedrijf zal voor de groepen 200.000 fr. ter beschikking stellen. De helft van dit bedrag zal als extra prijsgeld na de stoet verdeeld worden tussen de verschillende groepen. Amylum zal hiervoor zelf een onafhan kelijke jury samenstellen die op eigen houtje zal wikken en wegen. (Hoe graag zullen wij de resultaten van de stadsjury en de suikerjury met elkaar vergelijken...). De overige 100.000 franken zullen in de vorm van materialen aan de groe pen geschonken worden. Om deze prijzentafel te verdelen zal het AKV tij dens het komende Driekoningenfeest een spelformule bedenken. Er werd ons echter nu reeds verzekerd dat de waarde van de prijzen weinig zal ver schillen. Karnaval Aalst krijgt dus vanuit een onverwachte hoek een duwtje in de rug. Over gans de zaak hangt echter een kwalijk geurtje typisch Amy lum, of beter nog, typisch Aalst. In de «wandelgangen» van de werkhalle konden wij uit goed ingelichte bron vernemen dat het aangeboden bedrag een stuk groter zou kunnen zijn, ware het niet dat onze burgervader, Uytter- sprot, als advokaat des duivels, een kleiner bedrag ging bedingen. Dit Aalst met deze te Brussel en Gent is al die tijd schandalig slecht gebleven. Men moest 40 a 45 minuten wachten op de aansluitingen met treinen in de belang rijkste richtingen van het land» (nvdrte Brussel, zoals Hooghuys uitvoerig illus treerde). Hooghuys herinnerde er aan dat ook W. De Turck deze lamentabele toestand reeds had aangeklaagd. «Door de nieu we dienstregeling. komt te Aalst elk half uur een directe trein en om het uur een omnibus, dus 3 treinen per uur zowel naar Gent als naar BrusselDat is meer dan wat men ooit heeft mogen dromen besloot de SP-er Hooghuys, als onderstationschef zelf een deskundige, ontkende niet dat er rond Erembodegem enige problemen bestonden, maar wees er op dat Aalst een intercity-station zal zijn, bediend door direkte treinen «Het herstrukture- ringsplan betekent een totale omwente ling van gans het spoorweqnetbesloot hij. «nu daarover een motie stemmen zou voorbarig, ja zelfs lichtzinnig zijn». De betrachting van CVP en PW om het station van Aalst toch nog op de oost west-as Oostende-Brussel-Luik te krij gen (met de gunstige repercussies van dien) werd door de SP-fraktieleider als technisch onmogelijk en onrealistisch van de hand gedaan. (JVG) onder het mom van «ze hebben reeds geld genoeg.,.». Of deze geruchten helemaal juist zijn, kunnen wij moeilijk nagaan, al doet de hardnekkigheid ervan ons wel in die richting denken. Feit is echter dat het voor ons nu vast staat dat de Aalsterse Sinterklaas aan de Dender woont, in een groot huis met hoge schouwen, en... er hangt een kwalijk geurtje (Zwarte Piet). onverantwoord zou zijn. In 1963 werd de zaak dan ook opgesplitst. Een voor de hand liggende «ingreep», wou men het «eeu wenoud» streefdoel behou den bij-de-tijds kwaliteitswerk afleveren. Reeds 4 generaties lang de huidige zaakvoerder zit sinds 1965 in het vak bewijst optiek Praet dat vak manschap, geschraagd door een jarenlange ervaring, de beste waarborg vormen voor een tevreden kliënteel. In de optiek van de klant... een goede zaak Optiek Praet speelde reeds in 1883 een pioniersrol, maar is ook vandaag steeds «vooruit ziend» als één der eersten in België kon men in 1960 kon- taktlenzen introduceren bij de Aalsterse klanten. Daarnaast wordt de collectie monturen om de drie maand vernieuwd en houdt Praet ook de snel evoluerende glazen in het oog, zowel letterlijk als figuurlijk Brilglazen zijn trouwens hoofdtroef: een zo hoog mogelijke optische kwaliteit wordt nagestreefd, altijd in functie van de klant voor wie een passende oplossing wordt gezocht. Een individueel steekkaartensysteem met een «optisch portret» van elke klant, helpt hier enorm. Indien nodig wordt deze laatste, in eigen belang, naar de oogarts verwezenoptiek Praet pre tendeert geen oogonderzoe ken uit te voeren. Geen percentjes of kortingen, jammer Nee, want kan duur lij- Pionier Vele brave Aalstenaars konden hun ogen niet geloven toen Camille PRAET in 1883 aan de Lange Zoutstraat n' 8 en optiek-juwelierszaak begon. Een aantal onder hen wipten dan ook prompt de winkel binnen om bet vermeend gebrek kige zicht te laten verhelpen... Nee, dit is een ietwat fictief begin van een voorts heel ware geschiedenis. Inderdaad, 100 jaar geleden zette Camille Praet, als eerste in Aalst, zijn optiek neer, in feite een twee ledige onderneming, iets wat toen nog kon. Vandaag echter zijn beide beroepen, juwelier en opticien, dermate gespe cialiseerd dat een samengaan, professioneel en commercieel Optiek Praet in 1906... ken, men betaalt de door pro ducenten en leveranciers aan bevolen verkoopprijs en... de produkten zijn ongetwijfeld duur zaam. Het plaatsen van glazen in monturen bijvoorbeeld vraagt vaak flink wat cijfer- werk, waarvoor optiek Praet de nodige tijd neemt Beste klant: kijk uit uw dop pen, vóór U naar de optiek stapt... Brillen worden reeds de dag na de keuze van montuur en glazen geleverd (behalve dub- belzichtglazen). ...en in 1983. Open op dinsdag-vrijdag van 9 tot 12 en van 13u.30 tot 18u.30 zaterdag van 9 tot 12 en van 13u.30 tot 17 uur. maandag gesloten.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9