ST.-JORIS good/year COPPENS Eendracht Aalst - Winterslag0-2 Moorselbaan 78 Aalst De wet van de sterkste Wapens Munitie Own-goal beslist over winst en verlies AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. ®P8$T good/year S autobanden» Nieuwe Gazet van Aalst - 16 december 1983 - 15 Eendracht Aalst gaf tegen Winterslag een half uur de indruk puntenwinst in hun bereik te hebben. Toen Willy Geurts echter vernietigend toesloeg was de match terug gespeeld want enkele minuten later viel de tweede treffer van de Limbur gers. De bezoekers beperkten zich achteraf met het kontroleren van de match en de toeschouwers kregen terug heel weinig te zien. Eendracht poogde na de rust nog wel de bakens te verzetten maar verder dan hopeloos ongeordende aanvallen kwam bet niet. Positief was wel de inbreng van Gerrit Muylaert. De Herdersemnaar kan zo wat vergeleken worden met Czer- niatynski. Technisch niet zo een kraan maar door zijn enorme werkkracht erg wegend op de verdediging. Mits een tikkeltje geluk lukte hij bijna een doel punt, wat hij bij zijn debuut wel ver diend had. Na deze nieuwe nederlaag kwam het schrijnend gebrek aan talent vooraan toch terug tot uiting. De trainer van Wintersjag Henri Depireux gaf niet graag zijn indruk over Aalst, maar wou toch het volgende kwijt «Eendracht Aalst blijkt duidelijk te zwak in aanvallend opzicht. Scoren is voor hen het grootste probleem. Arme meneer Borremans, ik heb heel wat meer talent vooraan met Thijs, Hutka en Geurts is scoren geen probleem. Uiteraard waren we vandaag inzake maturiteit en ervaring bevoordeligd ten opzichte van Aalst. Mijn enigste probleem is echter de verdediging. We incasseerden tot nu toe te veel doel punten. We moeten onze opgelopen Over de prestatie van Muylaert ben ik tevreden. Voor zijn eerste match deed hij het voortreffelijk. Hij won heel wat kopduels en werkte enorm hard. Gelukkig is er na de wedstrijd tegen Boom een korte rustperiode zodat heel wat spelers de tijd krijgen om wat te recupereren». 8-1 2 u en 13-1 5u 30., Continental, Uniroyal, Michelin. Open - 8-12 u. en 13-18 u zaterdag De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 a somber in. Sommige spelers knokken 'niet genoeg voor de punten. Ik kan enkel beamen wat mijn kollega Depi reux zegt over mijn aanval. Van Roy begon wel goed, maar zakte nader hand weg. Ferrera speelde te terugge trokken, ik gaf hem nochtans geen opdracht mee te komen verdedigen. Peeters traht nog in een onmogelijke positie de bal voor het doel te krijgen. (E.L.) Aalst - Parijs - Dakar Volgende week verneemt U in dit blad meer over de Aalsterse deelnemers aan Parijs- Dakar. Onze verslaggever Jan Van Lysebeth nam zelf plaats in de side-car van dhr. De Druyn om de voorbereidingen te volgen. Voor motor- én roliyfreaks, een niet te missen reportage. Ook NGvA. Match van de week: S.K. Herdersem - S.K. Aalst: 0-1 De gewestelijke derby tussen S.K. Herdersem en S.K. Aalst - beide ploegen met de beste verdedi ging van de reeks - werd met het kleinste verschil gewonnen door de oranje-groenen van voorzit- ter Jozef Vermoesen. De Rijck zette zich volledig in doch kon geen doelpunt afdwingen. (E.L.) achterstand goedmaken op St. Ni klaas en daarom spelen we zowel uit als thuis voor de twee punten. Met deze nieuwe zege zie ik de toekomst rooskleurig tegemoet». Trainer Borremans stelde het als volgt: «We begonnen nochtans goed en Winterslag liet voor het eerste doel punt geen al te grote indruk na. Mijn spelers zijn echter te braad, wanneer De Rijck in snelheid genomen wordt, moet hij ingrijpen desnoods foutief. Wanneer we op zo een domme manier blijven goals slikken zie ik de toekomst Op een drassig veld gaven de twee S.K.'s een goede partij voetbal weg. S.K. Aalst zonder de gekwetste Johan Spanoghe (spierscheur), nam onmid dellijk het initiatief zodat de thuisploeg in eerste instantie aan verdedigen diende te denken. S.K. kwam nogal gelukkig op voorsprong. Een voorzet van Gary De Kinder vanop rechts werd door de plaatselijke verdediger, Yves Uyttersprot, door de benen van de verbouwereerde doelman Chris Janssens gekopt0-1Ook na dit doelpunt bleef S.K. Aalst de meest aanvallende partij en doelman Jans sens moest in die eerste helft een beroep doen op al zijn kunde om S.K. Aalst van een hogere score te houden. De rust werd dus bereikt met een tot dan toe verdiende 0-1 voorsprong voor de bezoekers. In de tweede helft veranderde het spelbeeld totaal. S.K. Herdersem vol goede bedoelingen trok van meet af aan in de aanval, op zoek naar de gelijkmaker. S.K. Aalst kreeg het nu moeilijker en moeilijker. Doelman D'Herde en zijn verdediging speelden echter een voortreffelijke wedstrijd en wanneer S.K. Aalst dan toch gevloerd was, bleef de bal steken in de mod der Herdersem kwam dus niet tot scoren zodat S.K. Aalst met de beide punten ging lopen. Een gelijkspel ware zeker een juistere weergave van het wedstrijdbeeld. Zoals trainer John Lissens reeds vorige week vertelde, knelt het schoentje dui delijk vooraan bij S.K. Herdersem. Geel-blauw beschikt wel over een uit stekende verdediging (slechts 14 goals tegen in 15 wedstrijden), maar het scoorde ook amper 14 maal. In het tussenseizoen werd Rudy Van den Bremt bij Wilskracht weggekocht, maar deze is al ettelijke weken ge kwetst. Verder stuurder een andere aanvaller, Dirk Année (geruild bij S.K. Aalst voor reservedoelman Benny De Cooman), zijn kat. En daar S.K. Her dersem niet alle jaren een even groot talent in haar jeugdrangen vindt, zoals enkele jaren geleden met de gebroe ders Jan en Stefaan De Wolf, doet Herdersem het nu noodgedwongen met een verdediger (Marcoen) in de voorlij n. Tussen de lijnen i M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlakbij de kliniek) VRACHTWAGENS pg^SONEN WAGENS Inderdaad, beste lezer, dit is een spiksplin ternieuwe rubriek in uw weekblad. In deze kolom hopen wij U alle grote én kleine nieuws- jes over het sportieve leven in Aalst te bren gen. Wij hopen, ondanks deze beperkte start, dat deze rubriek kan uitgroeien tot de spreek buis van alle sportverenigingen. Voor meer informatie kan U zich steeds wen den tot onze redaktie. U werkt toch ook mee Baardegemzes matchen ongeslagen Voor de komende thuismatch tegen Terjoden moet Baardegem het zonder Saerens en De Mey stellen. Alfons De Maeght verzekerde ons echter dat men zal proberen zeker niet te verlie zen om zodoende de zegereeks verder te zetten. Etentje in Terjoden Op 7 en 8 januari a.s. kan men in de kantine van Terjoden terecht voor een etentje ten voordele van de club. Voor meer inlichtingen en voor de inschrij vingen kan men terecht bij dhr. Lede gen, voorzitter, of in de kantine zelf. Edixveldebenefietmatch Op 26 december zal een benefiet match gespeeld worden ten voordele van Edixveldespeler Luc Sonck. Deze werd in oktober zwaar gewond bij een verkeersongeval. Men zal kunnen genieten van het benenspel van o.a. Eddy Merckx, Roger De Vlaeminck, Lucien Van Impe, Paul Van Himst, Jef Jurion en enkele anderen. De aftrap wordt gegeven om 14u.30. Doggeneinde malaise Bij Doggen lijkt een sombere periode voorbij te zijn. Geert Van Hoorde heeft, na zijn ernstige kwetsuur, de trainingen hervat. Voorlopig dient men het nog te stellen met enkele juniors die het echter uitstekend doenDen Dauw en Buydens. Hofstadegekwetsten Luc De Smet, dubbele sleutelbeen breuk, en De Witte, meniscusletsel, zullen enkele weken buiten strijd blij ven. Tijdens de komende topper in Meldert zal Wilskracht nochtans alles doen om het de thuisploeg zo lastig mogelijk te maken. H. Parmentier Aalstenaar Herman Parmentier werd in de veldloop te Zomergem zevende.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15