nsofQQk Het Reklaamblad Begrafenissen ARM S Starten burgerlijke stand EDDY 053/21 08 88 Zakenkantoor Frans JANSEGERS Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... Dreigt breuk in de jeugdraad Van Wambekekaai 7 Hoogstraat 17 U zoekt de goedkoopste autolening Vraag prijs bij Vrede op aarde... Heymans WACHTDIENST (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! 6 Nieuwe Gazet van Aalst - 23 december 1983 Geboorten te Aalst van 5 tot en met 10 december 1983 Astrid Pots, Aalst, Keizerlijk Plein 60, Hafida Khayi, Hofstade. Leopoldstraat 8; Bram Buys, Erembode- gem, Brusselbaan 300, Fatih Malcikan, Aalst, Drie Sleutelstraat 41Veerle Baten, Nieuwerkerken, Pij- penbeekstraat 51D, Olivier Van Impe, Moorsel. Avouéstraat 28; Farid Al Bay, Aalst, Varenlaan 7, Tom Verle, Aalst, Rozendreef 167 bus 23, Caroline Dierickx, Moorsel, Kapittelstraat 11Jasna Nee- rinckx, Aalst, Raffelgemstraat 12 bus 44, Willem Rowies, Aalst, Schietbaan 31, Manuella Bekaert, Aalst, Hertshage 27, Steven Van Rossem, Aalst, Vooruitzichtstraat 153A, Leen Meuleman, Hofsta de, Hoogstraat 62 TAXI Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bed.en.ng gralis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Huwelijksafkondigingen te Aalst op zondag 11 december 1983 Harry Luypaert, Merchtem, Processiebaan 15 en Rosa Moens, Meldert, Eeckhoutstraat 16; Georges Gysenbergh, Etterbeek, Waversestwg 745 en Greta Kiekens, Aalst, Petrus Van Nuffelstr 16. Chris Godefroid, Haaltert, Windmolenstraat 58 en Carla Verstraeten, Aalst, Gentsestwg. 211; Eddy De Schutter, Aalst, Desire De Wolfstr 9 en Rosita Van Impe, Aalst. Louis Paul Boonstr 15; William De Smet, Herdersem, Middenweg 38 en Chantal Wauters, Meldert, Hoogstraat 14a; Wim Janssens, Aalst. Bolleweg 62 en Rita De Valck, Aalst, Jan Jeliestraat 2, Andre Verbestel en Marie Van den Abbeele, Erembodegem, Vosholleweg 7, Benny De Coninck, Aalst, Sint-Hubertusstr. 6 en Pascale Van Vaerenbergh, Erembodegem, Brusselbaan 88, Constant Leinbergen en Marie-Julienne Van Bra bant, Hoeven, Nederland. Huwelijksafkondigingen te Aalst op zondag 11 december 1983 Jan Meganck en Miriam Van de Weghe, Erembode gem, Groenstraat 70; Pascal Blondeel, Aalst, Gel dhofstraat 51 en Nancy Buyens. Aalst, Sinte-Gudu lastraat 50, Danny Arijs, Aalst, Geraardsbergse- straat 40 bus 4, Mare Quintijn, Aalst, Larewei 6 en Hilde Van den Eeckhout, Haaltert, Kattestraat 21 Ivo De Neef en Micheline De Troyer, Erembode gem, Charlotteweg 17, Guy Van Geit, Erembode gem. Schoolstraat 8 en Maria Van Hoorebeek Haaltert, Wypenstalstraat 38, Eddy Van de Meers sche, Aalst, Schietbaan 28 en Patricia De Rijck Denderhoutem, Daal 67, Lode Van Belle, Erembo degem, Hof ter Lokerenstraat 20 en Hilde Van Damme, Denderhoutem, Schoolstraat 20; Mare Corstjens, Maaseik, Grote Kerkstraat 6/8 en Maria Seminck, Erembodegem, Heuvel 1Roland Verpe ten en Josephine Van der Veecken, Aalst, Heilig Hartlaan 35, Patrick Londoz, Edegem, Manènlaan 13 en Chantal Tuybens, Aalst, August Marcelstraat 15; Jan Bruyland, Aalst, Popperodedries 37 en Lucretia Neirinckx, Aalst, Bredestraat 270, Joseph Verfaillié, Erembodegem, Pater Rasschaertlaan 27 en Lutgarde Conruyt, Erembodegem, Meer- laanstraat 34, Bart Geeroms, Aalst, Geraardsberg- sestraat 54 en Gonda Van den Neucker, Mere, Groendal 57; Pascal Nevens, Erembodegem, Leu- vestraat 34 en Wendy Colpaert, Aalst, Nieuwbeek- straat 21Frank Podevijn, Aalst, ParkTerlmden 14 bus 17 en Claudine De Meyst; Luc De Smet, Den derleeuw, Opgeêistenstraat 11 en Helga D'Haens, Hofstade, Lindeveld 7 Overlijdens te Aalst vanaf 4 tot en met 10 december Dominicus De Moor, gepens 80 j Aalst, Molen straat 61, echtg Paulina Neerinckx; Frans Van Kerkhove, gepens 93 j Aalst. Brusselsestwg 4, wed. Maria Goudbeen; Jozef De Backer, gepens., 59 j Aalst, Karei Van de Woestijnestr 44, echtg Suzanne Baeyens, Ivo Roels, kleermaker, 60 j., Gijzegem, Klein Driesstr 62, echt. Paula Clemen tina Schuddinck, Theophile Plas, gepens., 72 j., Meldert, Kokerijstr 21echtg. Joanna Plas; Pieter Borms, gepens., 88 j Moorsel, Haverenbosweg 2, echtg Maria Vermoesen; Carolus Wauters, gepens 93 j Aalst, Immerzeeldreef 166, echtg Amanda De Brucker; Alfons Schouppe, gepens 79 j Aalst, Posthoornstraat 76, echtg. Francisca Teugels, Adolf Wauters, gepens 67 j Erembode gem, Heuvel 28, echtg Angèle Christiaens, Jozef Van Landuyt, zonder beroep, 77 j Aalst, Graan markt 16, wed Germaine Gorre, echtg. Maria Fahy, Maria Camu, gepens ,81 j.Aalst, Marktweg 20, wed Petrus Meganck, Georges Lievens, mon- teerder, 61 j Aalst, Schabbekenstraat 12, echtg. Celina De Bruyne 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Pontweg 57, 9390 HERDERSEM Tel. 053/77 51 34 Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Voel jij je ook zo bijzonder tolerant worden als je kerstboompjes op de Grote Markt ziet Wees op je hoede, kerstkonsument want terwijl je ieder een een goed hart toedraagt ligt een Krishna mannetje op de loer, met name bij het frietkot op de Botermarkt. Op de argeloze Aalstenaars afge stuurd door his Divine Grace A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada, in een mooi kerstpakje gestopt voor de gelegenheid, voorzien van een heilige voorraad kaarsen lokt de vermomde Krishna apostel de voorbijgangers in de val «U geeft toch graag wat voor ontwikkelingshulp Je zegt toch niet nee met je bezwaard geweten en je tas vol kadootjes. Arme derde wereld stakkers, dat ze ook nog moeten die nen als lokaas voor Krishnabewust- zijnmakers. Ik voel me belazerd en steeds minder verdraagzaam ten aanzien van dat slag wereldhervormers. Nora Thybaert Geachte redaktie, Met deze wil ik reageren tegen een cynische uitlating van uw krant dd 9/12/83, waarin gesteld werd dat het OCMW-raadslid P Heymans uit het O.L.V.-ziekenhuis is ontslagen. U zou toch moeten weten dat de vrouw van het raadslid één der meest bekende specialisten is in dit zieken huis en dat het toch bijgevolg normaal is dat betrokkene in het OLV-zieken- huis verpleegd wordt of niet soms Wim VAN CAUTER N.v.d.r. Onze opmerking was in elk geval niet cynisch bedoeld. Onze excuses als dit zo overkwam. Wij wensen Piet Heymans een spoedig herstel. DOKTERS Aalst Dr. L. Cleemput, Bredestraat 40, Aalst, tel. 70 55 75: vrijdag 23 december vanaf 20 uur; zaterdag 24 december vanaf 8 uur 's morgens; zondag 25 december de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 26 en dinsdag 27 december vanaf 20 uur; woensdag 28 december vanaf 12 uur; donderdag 29 december vanaf 20 uur tot en met vrijdag 30 december om 8 uur 's mor gens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Van de Wiele, Heuvel 25, Erembodegem, tel. 70 18 58: zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 december. Hofstade, Gijzegem Dr. Rubbrecht, Schoorstraat 12, Gijzegem, tel. 70 55 91zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 december 1983 Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... P.V.B.A. R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 beschikt over meer troeven dan U vermoedt Vervolg van blz. 1 De samenkomst van 6 december bevatte ongeveer dezelfde agenda - maar nu bleven de laatstgenoemde frak- ties weg. Wel overhandigden ze een uit voerige brief met nota's waarin ze hun onvrede over deze «namaakvergade- ring» toelichtten. In het overzicht van de (bekende) ge beurtenissen van de laatste maanden is wel een nieuw element. Zo zou tot de op schorting van de vergadering van 22/11 door de meerderheid al vooraf beslist zijn niet enkel werd een uitgenodigde spreker verwittigd (door het CBS dat de vergadering niet zou doorgaan, maar zouden de 9 weggelopen bestuursleden die avond zijn gaan vergaderen op het kabinet van schepen Bourlon. Daar zou dan een voorstel tot een nieuw huishou delijk reglement zijn opgesteld. De zo veelste politiek doorstoken kaart, menen de protesterende bestuursleden. «De laatste kans» Uit de brief van de ontevreden bestuurs leden een paar citaten: Vrijdag 23 december: 20 u. in S.B.A. Gevelsteen, Siesegem- laangezellig samenzijn met pannekoe ken, koffie of chocolademelk. Prijs: 50 fr. InschrijvenD. Stamgée, Voor- uitzichtstr. 84. Org.Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubescherming. 20 u. in zaal De Nieuwe Madeion: optre den van jazz-groep «So What». Zaterdag 24 december: Van 10 tot 20 u. in 't Apostelkententoon stelling van kunstschilder Peters. 0 u.in de kapel van de Jezuiten, St. Jozefscollege, Pontstr.middernachtmis van de scouts en gidsen van St. Goe- dele, St. Kristoffel, Jins van St. Joris en het oud-scoutskoor de St. Joris- kantorij. Kerstgezangen, passende teksten en een uitbeelding van het kerstverhaal hoort er allemaal bij. 18u.30 in de Begijnhofkerk: kerstviering 'Mens-worden in ons midden'. Na de vieringwelkom in Jebronhuis voor warme wijn en versnaperingen. Om samen met andere families kerst te vieren in Jebron op tijd inschrijven. In Hak, 't Koerken, St. Martensplein 2: gezellig kerstetentje voor allen die niet te best weten waarheen. Helpende han den eveneens zeer welkom. Inschr. ten laatste op 23 dec. Zondag 25 december: 9u.30 in Jebron, Begijnhof 1 open trek- kersgroep. 10u.30 tot 13 en 15 tot 20 u. in 't Apos telken: tentoonstelling van kunstschilder Peters. 11 u. in O.L. Vrouwkerk, MijlbeekJeugd en Kerstmis, opgeluisterd door het jeugdkoor en -orkest, met eigentijdse kerstliederen. 14u.30 tot 19 u. in het Jeugdhuis Ter linden, S. Van der Guchtlaan 6de Kerst in. Voor allen die niet alleen kerstdag willen vieren wordt het een feestelijke dag met muziek, zang, goochelen, pannekoeken en koffie. Toeg. kosteloos. Consumpties aan minimumprijzen. Is de verplaatsing moeilijk, bel nr 77 89 12 of 70 03 48 en je wordt afgehaald en terugge bracht. Op kerstdag zelf kan je recht streeks bellen naar het Jeugdhuis nr 77 75 93. 19 u. in lokaal van hiro Maeva, Meule- schettestr.9de kerstsalonkerstsfeer met wijn en brochetten. maandag 26 december: 19 u. in chirolokaal Maeva9de Kerstsalon Volkse avondvolksdansen en -spe len, zonder de ambachtelijke drankjes te vergeten. Zie zondag. 19u.30 in Jebronhuis, Begijnhof: Leerhuis rond 'Bij Jezus tellen vrouwen mee', jn St. Maartensinstituut, Moorselbaan 128jaarlijks kerstfeest van het Jeugd koor. Inl.W. Keymeulen, St. Vincen- tiusstr. 24, tel. 21 57 43. Dinsdag 27 december: 19 u. in Chirolokaal Maeva: 9de kerstsalon: Free podium ook jouw kans om eens in het voetlicht te treden. Komen zeker: Star Sisters, The Swin ging Christmas Trees,... Woensdag 28 december: 16 u. in Jebronhuis, Begijnhof: Feest van de eenvoudgebuurte- en vrien denfeest. Pannekoeken en chocola demelk of koffie, ledereen welkom. 19 u. in chirolokaal Maeva: 9de kerstsalon: muziekavond: 'easy-listening' schij ven a volonté. Zie zondag. Donderdag 29 december: 19 u. in Chirolokaal Maeva; 9de kerstsalon: film: «Apocalyps Now». Oorlogsfilm van F.F. Coppola, met R. Duvall, M. Brando. Kaarten 50 fr. Zie zondag. Nog dit Van 1 7 december 1983 tot 1 7 januari 1984tentoonstelling in Galerij Pieter Coecke: schilderijen, akwarellen, teke ningen, reliefs van Herwig, bij Aharju's gedichten. Open van 10 tot 12 u. en van 14u.30 tot 18u.30. Woensdagnamiddag gesloten. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Mulders, Aalstersestraat 188, Wieze, tel. 77 80 90: zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 december 1983. Nieuwerkerken Dr. Van de Winkel, Kleine Steenstraat 36, Mere, tel. 78 66 88zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 december 1983. APOTHEKERS van zaterdag 24 december om 9 uur tot maandag 26 december om 9 uur Delbecq, Werf 4, Aalst De Meyer, Dorpsstraat 30, Nieuwerker ken van maandag 26 december om 9 uur tot zaterdag 31 december om 9 uur: Muylaert, Geraardsbergsestraat 70, Aalst Delmeire, Steenweg naar Aalst 6, Hof stade TANDARTSEN De Vulder, Kasteeldreef 1, Lede, tel. 78 99 97zaterdag 24 december van 14 tot 18 uur en zondag 25 december van 9 tot 12 uur. Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie: 02/649 95 95. «We geloven dat het voor het werkelijk goed funktioneren van de jeugdraad vol strekt overbodig, ja zelfs schadelijk is, om voor vergaderingen nog eens aparte «kollegevergaderingen» met samenzwe ringsdoeleinden te organiseren. Net zoals het niet bevorderlijk is voor de ver standhouding dat er in het geniep be sproken persmoties verspreid worden, tegen alle, zelf voorgestelde afspraken in. In elk geval is het nu de laatste kans voor de hoofdverantwoordelijke van de adviesraad om het roer om te gooien. Zoniet durven wij nu reeds vertellen dat het reeds meermalen geschokte vertrou wen totaal zal verdwijnen, en dat de ge loofwaardig heid van de jeugdraad bij een zeer groot deel van de jeugdorgani saties en... van de jongeren meer dan een flinke klap zal krijgen. Alvast worden er initiatieven genomen naar de beleids verantwoordelijken toe om het zinkend schip alsnog te redden. Lukt dat niet, dan zit er niets anders op dan een nieuw, maar dan zeewaardig schip te bouwen. Op een andere werf en met een andere bemanning, zowel qua herkomst als qua uitzicht en bekwaamheid, en liefst zo bont mogelijk». Verder wordt het stadsbestuur nog ver weten dat het de onregelmatigheden in de jeugdraad goedkeurt, diskussie schuwt, onkundig is, enkel oog heeft voor partijpolitieke belangen, het ondemokra- tisch gedrag van de politieke afgevaar digden van CVP en PW ondersteunt, en dat het weigert het vooruitstrevend, pro gressief jeugdbeleid voort te zetten waarbij de jeugdverenigingen zelf in on derling overleg de beslissingen nemen. Wat dit laatste betreft verwijzen zij her haaldelijk naar het Programmavoorstel - een soort memorandum aan het nieuwe gemeentebestuur - dat door de vorige jeugdraad in september 1982 werd goedgekeurd. Dit programmavoorstel (naar een ontwerp van Patrick De Smedt en Dolo res Baita) omvatte een lange lijst met in teressante beleidsopties. De kern ervan is de vraag om de samenstelling van de jeugdraad en de werking van de vorige zes jaar niet te veranderen maar voort te zetten. Dat is niet gebeurd, stellen de proteste rende bestuursleden, want de nieuwe statuten, opgelegd door de nieuwe CVP- PW bestuursmeerderheid, houden geen rekening meer met het kultuurpakt- dekreet. Zo kwamen 12 stemgerechtigde afvaardigingen van de politieke partijen in de jeugdraad en worden de leidende funkties toegewezen door het CBS i.p.v. door de jeugdorganisaties. «De verstrek kende gevolgen van deze politisering zijn reeds gebleken uit de vergaderingen die tot nu toe plaatsvonden». De perikelen rond de jeugdraad krijgen de vorm van een feuilleton zonder einde. Of het hoge kijk- of leescijfers haalt is nog de vraag. De dreiging van een gesplitste jeugdraad is geen verrassing voor wie ons dossier «Naar een schizofreen jeugdbeleid heeft gelezen (NGVA 11/11). (In zijn interpellatie heeft raadslid P. De Smedt een paar weken geleden gezegd dat dit dossier vooral tegen de VZW Aal- sterse Jeugdorganisaties en de jeugdse- kretaris gericht was We ontkennen dit formeel: en voor het tegendeel moet men bewijzen aanvoeren in plaats van loze insinuaties). De kerngedachte van die analyse - dat Aalst een struktureel ge spleten jeugdbeleid heeft - wordt door de jongste evoluties in elk geval niet weer legd. Evenmin de stelling dat de jeugd raad al te dikwijls een «zandbak voor as pirant-politici's is - én dat dit geen nieuw fenomeen is (k n.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6