FRANCIS SMET MARC DE NEEF, DE BEVELHEBBER VAN THE TOWER SCHMITT GEVELD Klaar voor de grote veldslagen Nieuwe Gazet van Aalst 30 november 1984 11 Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. [053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Antwerpse - Okapi78-77 Osiris - Schaerbeek 90-78 B. Borms tijdig ontwaakt Bolas - Terlindenboys 53-57 St.-Antoon, steeds onbedreigd Heroptreden van L. De Troyer Ze waren nochtans te pakken Annick Pollet ongrijpbaar 0. Somati snelt naar de top De Aalsterse Basketbalclub «The Tower» is na afloop van vorig seizoen door een samenloop van omstandigheden naar 2e Provinciaal gezakt. De thuispartij had eveneens gevolgen in het bestuur. Zo moest o.a. een nieuwe voorzitter gekozen worden en gezien weinigen zich geroepen voelden, werd M. De Neef, een 34-jarige vrijgezel, tot leider gepromo veerd. «De beste praeses die ze konden treffen» zei me onlangs Okapi's bestuurslid Eddy V. Overstraeten. We zochten de president op en spraken, tussen pot en pint, over de stand van zaken. Heb je zelf nog basketbal gespeeld wie of wat gaat met de centen lopen «Ja zeker, in de goeie oude tijd van Black Boys. Ik behoorde tot de jeugdrangen met als medemaats o.a. Guy Schollaert, Firmin De Neef en W. Sonck als trainer. Maar met de teloorgang van de club, stopte ik alle bedrijvigheid». Dan kwam je terecht bij... Na een paar stille jaren, werd in 1971, rond het Engelenplein, een nieuwe ver eniging genaamd «The Tower» boven de doopvont gehouden en ik sloot aan als speler. In het totaal acht jaar draaide ik mee en in het laatste seizoen speelden we zelf met één Amerikaan. Ralleigh Heath, de broer van de beroemde John, werd echter na een paar weken wegens een incident, door de bond voor ver scheidene maanden geschorst en heeft ons dan ook verlaten. «Hoeveel ploegen brengt «The Tower» in competitie «Voor t ogenblik, een seniores, een re serve- en één kadettenteam». Kun je dat financieel nog beredderen Het wordt alsmaar moeilijker. Gelukkig hebben we met Restaurant Torenhof een valabele sponsor aan de haak kunnen slaan. Verder geven we een clubblad uit met publiciteit, artikels etc., zodat we van adverteerders eveneens een geldelijk steuntje krijgen. Ook organiseren we jaarlijks één tombola, één barbecue en met Karnaval baten we een herberg op de Grote Markt uit, maar ook daar laat de crisis zich voelen. De gouden tijden zijn voorbij, op dat vlak althans. Vergeet niet dat 2 terreinen huren. De eerste- en reserveploeg oefenen en spelen in de Okapizaal. De jeugd ge bruikt de HRITO accomodatie. Aan bondskosten en scheidsrechtersvergoe- dingen gaan jaarlijks meer dan 100.000 fr. de deur uit. Het bestuur is fel vernieuwd We hebben nu een heel jong, dynamisch bestuur. Dat heeft natuurlijk ook zijn nadelen. Oudere mensen hebben over 't algemeen meer kennissen, vrienden waar ze al eens kunnen gaan aanklop pen voor steun, plaatsen van advertentie in het clubblad enz. Noem eens een paar personen, die de zaak draaiende houden. De secretaris vanaf het eerste uur reeds is Karei Van Neyghem, onze schatten worden bewaard door Dirk Troffaes, Frangois Cammu is ondervoorzitter, dan hebben we nog Yvan Melckebeek, Roger Van Den Bremt, Mare Lesenne, Erik De Neef en Jozef De Bruyn als bestuurs leden en wie we zeker niet mogen vergeten is Remi Wauters, de baas van ons lokaal «Café Stadion». Is het niet moeilijk om de spelers te motiveren in deze lage reeks Integendeel, je kunt zelf vaststellen hoe de trainingen ijverig en geestdriftig wor den bijgewoond. We hebben een be kwame oefenmeester in de persoon van M. De Wachter aangetrokken en zacht jesaan begin je dat te merken. Bij verlies laat men hier het hoofd nog hangen. Mare De Neef: voorzitter van The Tower (EVdM) De nederlaag van verleden week tegen Bazel heeft onze jongens pijn gedaan, neem dat maar van mij aan. Hoe zie je de toekomst voor The Tower Rooskleurig. We hebben door de kwet suur van De Troyer al heel wat punten verloren. Luc is nu, na zijn knieoperatie aan de beterhand en zal in de tweede helft van het kampioenschap, terug optimaal renderen. Dan gaan we nog voor verrassingen zorgen. Reken daar maar op. (G.S.X.) De Ajuinen zijn met lege handen maar als morele winnaars naar huis teruggekeerd. In de havenstad verloren ze met het kleinste verschil en dan nog nadat uitblinker Schmitt door 2 gekneusde ribben in zijn bewegingen was geremd. De thuisploeg nam de beste start maar eens de Okapimotor was warmge- draaid werd de stand in evenwicht gebracht, 24-22. Dat was aan Aalsterse zijde vooral te danken aan Chris Schmitt. De veelvraat lustte zaterdag alles. In de eerste helft alleen al lukte hij 17 punten, mits 7 op 8 shots, 3 op 4 vrijworpen en als toemaatje 7 terugkaat sers. Ook Minnebo droeg zijn steentje tot het succes bij. Antwerpse rekende op Claes-Arcay om bij de rust op voorsprong te komen, 48- 40. De bezoekers kwamen na de pauze terug aansluiten, 52-52. Rond halfweg stuurde de Antwerpse coach zin joker Hofman in het veld en met één rake elleboogstoot, hield deze, Schmitt letter lijk en figuurlijk uit de wedstrijd. Na verzorging kon Schmitt terug het veld op maar ondertussen had Antwerpse een nieuwe kloof geslagen, 72-66. Minnebo, alhoewel met 4 fouten geno teerd, bracht de bezoekers opnieuw bij, zelfs op voorsprong, 74-76. Arcay deed de balans terug omslaan, 78-76 en op 7 seconden van het einde maakte Hofman een fout op Schmitt. Van spanning gesproken. Blonde Chris, kreunend van de pijn, lukte slechts één van de drie vrijworpen. Het is hem, gezien de omstandigheden, vergeven. Volgende zaterdag neemt Okapi het ine eigen zaal op tegen Mercurius. Punten Minnebo 31, Schmitt 18, Elias 6, De Neve 4, V.D. Bosch 10, P. Van Impe, D. Schellinck 8. (G.S.X.) 0. Denderleeuw is dit jaar goed op weg om de hoge verwachtingen in te lossen. Na een wat aarzelende seizoenstart werd zaterdag II. een nieuwe grote stap gezet naar het uiteindelijke doel n.a. de promotie. D. Raman kwam voortreffelijk uit de start blokken. Zijn eerste 4 pogingen werden met 8 punten op het wedstrijdblad gehomologeerd en omdat zijn maats zich evenmin onbetuigd lieten, toonde het scorebord na 11 minuten, een 25-11 stand. De bezoekers gaven zich echter niet zomaar gewonnen. De sekonden- wijzer was nog maar tweemaal rond gedraaid, als de gasten al bijna kwamen uitsluiten, 27-25. Dat was dan vooral het werk van ex-leperling Boven. Toch dankzij de vrijworpen van Veldeman kon Osiris in het zicht van de rust, terug afstand nemen, 52-33. Na de hervatting kwam de thuiszege nooit meer in afvaart. De tegenstanders probeerden met een gevechtsbasket, de zaak te forceren en omdat de scheids rechters nogal ruimdenkend waren werd onder de ringen, een aardig robbertje gevochten, zonder erg evenwel. Het witgroene blok kregen ze daarmee ech ter niet omver. Niet minder dan 5 Sevenuppers geraakten in de dubbele cijfers, wat meteen aantoont hoe homo geen de troepen van Marchant voor het ogenblik akteren. L. Famaey toonde zich na de wedstrijd nukkig, omdat hij naar eigen zeggen, te weinig zijn kans krijgt. De komende wedstrijd doet Osiris de verplaatsing naar het van oudsher ge vreesde Athlon leper. Een moeilijk doch niet onmogelijke opdracht voor de Se venuppers. Punten Temmerman 12, Cornand 13, De Geest 19, Veldeman 22, Lievens 4, Raman 14, V.D. Weeën 2, Famaey 4. (G.S.X.) Voetbalkalender van zondag, 2 september 1984 - aftrap om 14.30 u. Tweede provinciale B S.K. Aalst - R.C. Gavere Eendracht Meldert - F.C. Ronse Derde provinciale D Eendracht Nieuwerkerken - F.C. Vlierze- le Wilskracht Gijzegem - R.C. Bambrugge S.K. Herdersem - S.K. Berlare Terlindenboys heeft deze wedstrijd in barslechte weersomstandigheden en op een druipnat terrein moeten afhaspelen. Bij de tegenstrever liep een zekere Eric Dupont, 2 m. groot en op deze vroege morgen in een productieve bui. Aan vankelijk tekende deze reus bijna al de punten aan voor de gastheren, tot Edwig Impens er zich ging mee bemoeien en de grote jongen nog slechts 2 punten aanbracht; ruststand 28-24. De tweede helft verscheen een inmiddels uitgesla pen Borms (hij was te laat op het appel) op het terrein. Zijn eerste vijf pogingen dropte hij feilloos door de ring. Bolas Dendermonde teerde wederom bijna uit sluitend op de punten van Dupont, zodat Impens terug van stal werd gehaald en de topscoorder voor de tweede maal aan banden legde. Wedden dat Dupont van E. Impens gedroomd heeft, in de nacht van zondag op maandag Zondag 2 december ontvangt Terlinden boys, het team van Bertino. PuntenBorms 18, Bonner 6, V.D. Bosch 13, Impens 4, Tembuyser 4, Vermoesen 12. (G.S.X.) St.-Antoon - De Villa 113-34 Bij de leider scoorden 3 spelers, liefst gezamelijk 80 punten zodat van een wedstrijd nauwelijks sprake was. Topscoorders: St.-Ant.D'Herdt 19, Meuleman 27, Corthals 34 De Villa De Wolf 7, Stockx 11Cornelis 4. Berger Du Nord - Café De Paris87-32 De partij was al beslist bij de rust 42-17. In de laatste 20 minuten konden de bezoekers slechts 15 punten aante kenen of 3 elke 4 minuten. Topscoorders BergerV. Keymeulen 28, Podevijn 21Heyvaert 18 CaféV. Langenhove 12, De Baerde- maeker 6, Cooman 4 Eurowas - Paco Milou 82-59 Gelijkopgaande strijd tot 14-14 maar toen vond Eurowas het welletjes en langs Steenhout stevende de thuisploeg op een gemakkelijke zege af. Topscoorders Eurowas Steenhaut 23, De Wilde 14, V. Cromphout 12Paco V. Ghyseghem 13, V.D. Borght 16, Teerlinck 14 Cockpit-Sneldrukcenter 62-45 Aanvankelijk konden Troch-Stassijns de kloof nog beperken, rust 37-25. Meer zelfs, ze herleidden het verschil tot 4 punten (46-42) na 33 minuten. Maar in de finale gaf de klasse van F. V.D. Hauwe toch de doorslag. Topscoorders CockpitF. V.D. Hauwe 26, G. V.D. Hauwe 12, M. De Wuffel 8. SneldrukcenterStassijns 22, Troch 13, V. Eeckhout 4, De Vleeschouwer 4. (G.S.X.) The Tower - Modu 66-79 De Aalstenaars laten de laatste weken van hun pluimen. Nu moesten ze zich gewonnen geven tegen Modu. Een pluspunt was wel, het voorzichtig heroptreden van L. De Troyer. Als die zijn normaal rendement terug bereikt, moet The Tower tot betere prestaties in staat zijn. Modu trad aan met 2 dubbele meters (Opstaele en Deraedt) en bij de thuis ploeg wist men reeds voor de aanvang, dat het gevaar van die kant moest komen, zodat de plaatselijke verdediging zich vooral op die mannen concen treerde. Het was allemaal boter aan de galg, De Raedt kon met geen geoorloofde mid delen bedwongen worden. Gelukkig werkte U. Ravijts af aan een ongelooflijk gemiddelde van 7/9 zodat de stand in evenwicht bleef, 33-34. Na de appelsientjes vergaten de thuis- spelers hun man in conditie van munitie te voorzien, zodat die puntenader werd drooggelegd. Halfweg toonde de bordjes nog 56-55 maar dan plaatsten Verhoeven en Deraedt een 0/10, zodat de match meteen gespeeld was. De pressing van The Tower bracht geen aarde meer aan de dijk. Op zaterdag 1/12 staat Melsele-The Tower op de affiche. Punten Ravijts 18, Lenoir 14, Goossens 7, V. Branteghem 2, De Troyer 4, V.D. Borght 14, V.D. Bremt 7, Thijs 0. (G.S.X.) DBC Aalst - Spartacus 62-73 DBC Aalst kreeg zondag II. Spartacus op bezoek. Deze Antwerpse ploeg staat mo menteel op een eervolle 2e plaats in de rangschikking. Logisch dus dat ze in de Denderhal met kleine hartjes naar deze wedstrijd blikten. Spartacus nam via ex DBC speelster C. V D. Bosch een schitterende start, 0- 5. De Ryck kon dan vanop de vrijworplijn het deksel van de ring schieten 2-9 Meteen het sein voor de Aalsterse meisjes om met Kasprowicz en Heire- man. het tegen offensief in te zetten, 11- 11 na 9 minuten Een weinig later nam de thuisploeg zelfs de leiding over 14-13. Het Antwerpse duo, Bressinck-Nielssen toonde zich dan echter mans genoeg om onder hun beidjes de aanvallen terug te slaan en zelf het initiatief in handen te nemen. 28-35. In de 2e periode bleven de Generaaltjes tot in de 12e minuut aanklampen 43-47. Toen doofde de kaars zachtjes aan uit, waardoor de gasten geleidelijk hun voor sprong konden opdrijven, 51-63. Wiertz. Stokx en De Ryck gaven nochtans het beste van zichzelf maar moesten uit eindelijk toch het onderspit delven. Nielsen, de Amerikaanse van de bezoe kers verloor met ruim verschil, haar duel met Kasprowicz Niet alleen in het totaal aantal punten (11) maar vooral vanop de vrijworplijn (1 0) ontgoochelde ze deer- li|k. Geef ons dan maar liever Lise Kasprowicz. steeds vechtend voor iede re bal en op en buiten het terrein een voorbeeld voor de andere meisjes De eerstkomende opdracht voor DBC Aalst is de verplaatssing naar Le Logis. Op 15/12 (vanaf 18 uur) en 16/12 (na de topwedstrijd tegen Monceau) hebben wederom de fameuze DBC Kaasavon den plaats Punten Kasprowicz 25. Wiertz 9, Stokx 9. Audenaert. Van Gestel 2. Hei- reman 4. De Moor De Ryck 11Martens 2. (G S.X.) DBC Erembodegem-Juventus Zottegem 34-32. Een spannende partij, die tenslotte in het voordeel van de thuisploeg is geëindigd. De score bleef gelijkopgaand gedurende de hele eerste helf» 9-10 en 16-13 bij de rust. Na de hervatting bleef A. Pollet zich in de kijker spelen In totaal 20 punten aanbrengen aan een ongelooflijke 70 is niet aan iedereen gegeven en toch realiseerde Annick vandaag dit exploot De bordjes werden dan ook plots naar 26-17 verhangen De wanhoopspres- verdediging van Juventus bracht de spanning terug in de match maar DBC Erembodegem hield het hoofd koel ge'- noeg om de bloemen te grijpen. Volgende zondag reizen de Erembode- gemse dames naar Lokeren Punten Pollet 20, Schollaert 6. Lievens. Willen. Callebaut. Verhoeven. Huyle- broeck 8 aan een globaal schitterend gemiddelde van 17 op 40 of 42 (G.SX.) 0. Somati - J. Arlon 69-44 Door deze nieuwe overwinning nemen de roodwitten langzamerhand het roer in handen. Als nieuwkomer in 2de klasse dames staan ze op een voorlopig gedeelde 2de plaats, maar gezien de mededingers voor een ereplaats, een na één moeten afhaken, schijnt de zon alsmaar feller in Denderleeuw. Door een agressieve zoneverdediging van de thuisploeg werd de Arlense spelbepaler Metevier (12 pt.) afdoende aan banden gelegd. 15-6 na 8 minuten. De wekelijkse uitblinkers bij de gast vrouwen zorgden voor een geruststellen de 31-22 ruststand. In het tweede gedeelte van de Soma- tishow wisselde V. Vincke gelukte inlo- pers met rake afstandsworpen af. Wojtal dartelde als een jong veulen door de wei en Korrie De Moor werkte de passen van Naessens af of steelde zelf op tijd haar balletje en bracht een 5 op 5 op het scorebord. Somati veroorloofde zich zelfs om de invalsters te laten opdraven maar zelf dan kon Arlon niet meer terugslaan. Voor de bekermatch tegen Runxter is tussen beide clubs nog steeds geen geschikte datum gevonden. Zaterdag speelt O. Somati in het kader van de competitie op Centrumblad. Punten Vincke 21Rooselaers 6, De Moor 16, Naessens 2, Wojtal 14, De Rycke, Janssens, V.D. Spiegel. (G.S.X.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11