Misters Panorama Jansegers Kerkhofmuur Meldert werd in rekordtempo gerestaureerd Onafhankelijk weekblad vóór Groot-Aalst C v 2 Nieuwe Gazet van Aalst 30 november 1984 De Nieuwe Madeion j| ct\ i-o 'P GROTE MARKT 25 AALST 21 11 48 BON MARCHE Partijlijst De restauratie van de kerkhofmuur te Meldert is een dossier dat reeds enkele jaren aansleept. Op 1 september jl. werd eindelijk effektief met de werken gestart, en alhoewel de aannemer 100 werkdagen kreeg om de werken te beëindigen (zijnde tot 28 november) zijn deze ondertussen reeds volledig beëindigd. In een persbericht geeft schepen van openbare werken De Maght een overzicht van de administra tieve lijdensweg, die het dossier diende door te maken. Het allereerste ontwerp werd door de gemeenteraad goedge keurd tijdens de raadsvergade ring van 27 september 1979. Na goedkeuring door de provinciale overheid, en na doorsturing naar het Ministerie van Openbare Werken en de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen werd de bouwaanvraag inge diend op 10 maart 1980. In de loop van de maand augus tus 1980 had de stedelijke admi nistratie een vergadering met verantwoordelijken van de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen. Tijdens deze vergadering bleek dat het dossier bij de Rijksdienst spoorloos verdwenen was. Een nieuw dossier werd door het stadsbestuur samengesteld en «Q-; Vrijdag 30 november Koncert van de Aalsterse Poslharmonie met medewerking van Eva Maria. Aanvang 20 u. Zaterdag 1 december Café Chantant met het Cliipka Kwartet. Aanvang 21.30 u. Op 7-8-0 en 10.december PACT breng! "Goede Vooruitzichten,, van F.X. Kroetz met in de hoofdrol onze bloedeigen Aalsterse aktrice LENA SIAU. Steeds om 20 u. opgestuurd. Op 2 oktober 1980 bleek uit een brief dat de Rijks dienst niet volledig akkoord was met het voorgesteld ontwerp. De aangepaste versie werd op 27 april 1981 door de stadsdiensten naar de Rijksdienst opgestuurd. Op 27 augustus 1981 werden an dermaal opmerkingen geformu leerd door de bovenvermelde Rijksdienst. Opnieuw was er een aanpassing en pas op 7 oktober 1981 ontving het stadsbestuur het definitieve akkoord van de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen. Intussen waren nieuwe richtlij nen verschenen waaruit bleek dat nu ook de goedkeuring van de Vlaamse Executieve nodig was. Op 21 april 1982 richtte het stadsbestuur een brief aan Minis ter Geens met de vraag het dos sier zo vlug mogelijk goed te keuren. Op 11 juni 1982 kreeg het stads bestuur het besluit van de Vlaamse Executieve waarbij de te verlenen toelagen werden vast gelegd 60 °7o voor rekening van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en 20 °7o voor het Oostvlaams provinciebestuur en 20 stadsaandeel. Na een eerste aanbesteding zag de aannemer die de werken kreeg toegewezen echter af van de uit voering der werken. De toewij zingsbeslissing werd dan ook vernietigd. Het stadsbestuur was verplicht een heraanbesteding te doen. Uiteindelijk werden de werken op 31 december 1983 toe gewezen aan de firma Troubleyn uit Oosterzele. Het ontwerp diende nog eens aangepast, maar kreeg tenslotte toch de goedkeuring van de pro vinciale technische diensten en van de RML. Op 8 augustus 1984 gaf het CBS het bevel tot aanvang der wer ken. Op dit ogenblik is de muur zelf al geheel afgewerkt. Nog kleine hekwerken moeten in eigen beheer uitgevoerd worden. Tenslotte weze nog vermeld dat in weken tijd meer dan 40 ont gravingen werden uitgevoerd, zonder enig probleem. (MP) Een ander gerucht, is het vol gende de BBL neemt de kelder verdieping voor zijn rekening en het gelijkvloers en de eerste ver dieping worden ingenomen door Superconfex. Wat dan echter opnieuw konkurrentie voor C&A met zich meebrengt. Maar die zullen ongetwijfeld liever met Superconfex dan met P&C wed ijveren om de gunsten van het publiek. Hoe men het ook draait of keert, binnen een tweetal maanden zal ongetwijfeld veel van de mist, die I1U de hele affaire verhult, opgetrokken zijn. Tot slot nog ditin Gent verhuist het plaatse lijk C&A-filiaal naar de eveneens panden van Inno-BM. Een niets ter zake doend detail of een sleu- telgegeven (WDG) Vervolg van blz. 1 Afgelopen weekend vernamen we uit goede bron dat C&A zijn intrek zal nemen in het huidige Inno-Bm-gebouw. Daar zou men de mogelijkheid hebben om het artikelengamma uit te breiden met 2 nieuwe afdelingen, te weten schoenen en ondergoed. Het betreft hier weer een gerucht waarvan de zekerheid de 100 benadert. Alhoewel het op het eerste gezicht erg onwaarschijn lijk klinkt. Gaat C&A na amper 3 jaar een nog nagenoeg gloed nieuw gebouw verlaten Het lijkt weinig aannemelijk. Maar dat is het niet meer indien men P&C terug in het spel betrekt. Het ligt voor de hand dat C&A niet erg gelukkig zou zijn met een filiaal van deze konfektieke- ten op amper 150 meter van de eigen vestiging. Dat in acht geno men zou het best kunnen dat C&A de konkurrentie de pas af snijdt en haar handel naar het Bon Marché-pand overbrengt. Het eigen gebouw zou men verhuren aan een firma van muziekinstrumenten. Dat zou dan bezwaarlijk Rudy's Music- shop kunnen zijn, want die heb ben reeds winkels in Gent, Sint- Niklaas en Brussel. Ook in Aalst hield de storm van vorige week lelijk huis. In het stadspark werden enkele bomen ontworteld. Eén viel zelfs over de Termuren- laan en moest door de brandweer in stukken worden gezaagd. Onze spuitgasten nadelen geen rusuge nacht. Tientallen oproepen voor omgewaaide bomen, omgewaaide antennemasten, afgerukte reklameborden en weggeblazen dak pannen moesten tegelijk worden behandeld. (JC) de universele bouwplaat, brandwerend, isolerend binnenafbouw-platen Wij komen dus in het Guiness Book of Records omdat honderdachtennegentig Aalstenaars terzelfdertijd op muziek zwommen. Als ons imago daarmee opgepept wordt, dan dreigen wij nog voor een andere maar minder fraaie prestatie in dezelfde uitgave van het boek te geraken. Wat zich in verband met ons OCMW afspeelt in de gemeenteraadszittingen glijdt inderdaad langs om meer naar een rekord aan onwelvoeglijkheid. Opnieuw wordt er heel wat misprijzen voor de kiezer gedemonstreerd. Het geknoei in de OCMW-boekhouding moet ik onvergeeflijk noemen tot het tegendeel wordt bewezen. Ofwel moet de heibel uitdraaien op deskundige verantwoording, ofwel moeten er maar politieke loopbanen sneuvelen. Dat al de huidige herrie omtrent winst of verlies van het labo de échte aanklachten uit het dossier volledig naar de vergeethoek duwen, ontsnapt de gemeenteraad. En het ging nochtans over het onderzoek van hospitaal-patiënten in een privé-labo gedurende vijftien jaar, over het niet-afdragen op erelonen en prestaties tijdens de dokterswacht, over tekorten van vijftig tot honderd percent in geleverde bloedzakken, over het gebruik van hospitaalapparatuur voor privé, over onderzoeken in het OCMW-labo waarvoor de ontvangsten privé werden geïnd, over een valse aankoopfaktuur die door het OCMW werd betaald enzovoort. De betrokken dokter heeft nog steeds recht op zelfverdediging, waartoe ik hem eens aanmoedigde, en weldra treedt misschien "de verjaring,, in. Dat al die ruzie, die woordenveldslag en die beschamende houding van sommige politici het resultaat zijn van ondoordachtheid en kortzichtigheid bij de samenstelling van kieslijsten, moet nu eindelijk toch eens gezegd. De aanklacht tegen de betrokken dokter was al lang gekend, maar toch werd hij door een onbenullig partijvoorzitter op zijn verkiezingslijst opgenomen als kandidaat-gemeenteraadslid. Ik weet wel dat op elke lijst wel eens mensen voorkomen die hun kandidatuur reeds voor de verkiezingen koppelen aan een voordeel of benoeming, en eigenlijk bang zijn om in de gemeenteraad te moeten zetelen bij voldoende voorkeurstemmen. Partijvoorzitters nemen soms een loopje met de demokratie. In Aalst komen ze zelden in het nieuws, maar ze laten anderen wel eens zitten met de gebakken peren en de rotte appelen. De Panoramist door en door vezelversterkt De vooruitgang in £*11 m >0 de droge binnen-afbouw Len uitgave van v.z.w. Aalsterse Informalie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr.6 maanden 550 fr3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2